71998

Збільшення і зменшення числа на кілька одиниць. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 2. Поняття «умова», «запитання», відповідь» задачі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Сьогодні ми проведемо урок разом із героями відомої казки Колобок. Яка зараз пора року Отже коли Колобок від Баби та від Діда втік і покотився по стежинці повалив пухкий білий сніг. Колобок ніколи не бачив снігу і розгубився.

Украинкский

2014-11-15

28.5 KB

1 чел.

Урок – казка. Математика у 1 класі.

Тема:Збільшення і зменшення числа на кілька одиниць.  Вправи на        засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 2. Поняття «умова», «запитання», відповідь» задачі.

Мета:формувати поняття «збільшити», «зменшити»; з`ясувати, що збільшення числа вимагає додавання, а зменшення – віднімання; ознайомити зі складовими частинами задачі; вправляти в розв`язуванні прикладів і задач на додавання й віднімання числа 2. Розвивати увагу, мислення. Виховувати зацікавленість у вивченні предмета, активність.

ХІД УРОКУ

I.      Організація класу.

Продзвенів уже дзвінок.

Він покликав на урок.

Станемо рівненько,

Привітаємось гарненько – «Добрий день».

II.     Повторення вивченого матеріалу.

-       Сьогодні ми проведемо урок разом із героями відомої казки «Колобок».

-       Яка зараз пора року?

-       Отже, коли Колобок від Баби та від Діда втік і покотився по стежинці, повалив пухкий білий сніг. Колобок ніколи не бачив снігу і розгубився. Допоможемо Колобку, бо це не просто сніжинки, а сніжинки-приклади.(Діти розв`язують приклади і сніг припиняється).

III.    Повідомлення теми уроку.

-       Колобок любить математику, отже він сьогодні буде розв`язувати приклади, задачі на збільшення й зменшення числа на кілька одиниць. А ми йому допоможемо.

IY. Вивчення нового матеріалу.

1.      Робота з демонстраційним матеріалом.

-       Покотився Колобок і зустрів…? (Зайчика)

Зайчик: «Колобок-Колобок, я тебе з`їм.

Колобок:«Не їж мене. Я виконаю твоє завдання.

-       Завдання від Зайчика:(діти допомагають К.)

*Викладіть 5 кружечків. Знизу стільки ж трикутників.

- Скільки виклали трикутників? Як по-іншому можна сказати? (на 5 більше).

*Викладіть 5 кружечків, під ними трикутників на 2 більше. Щоб стало на 2 більше, що треба зробити? (5+2)

Отже, на 2 більше – це стільки ж та ще 2.

*Викладіть 5 кружечків, а під ними трикутників на 2 менше.

- Щоб стало на 2 менше, що треба зробити? (5-2).

Y. Розвиток і закріплення математичних знань.

1.      Робота з підручником с.50 №1.

Завдання від Зайчика.

«Чотири качани було,

Та зайчик зменшив їх число:

Один качан він з грядки зняв,

Від чотирьох один відняв.(4-1).

Три капустини в нас було,

А зайчик збільшив їх число:

Ще два на возику примчав.

Зайчисько два до трьох додав. (3+2).

2.      Знайомство з поняттями: «умова задачі», «запитання», «відповідь».

-       Покотився Колобок і зустрів Вовка, який дуже полюбляв задачі.

Завдання від В.: розташувати картки у певному порядку.

Відповідь

Умова

Питання

Розв`язання

VI.Фізхвилинка.

Для малят фізкультхвилинки – це хвилинки відпочинку.

-       Присядьте стільки раз, скільки Зайчик зустрів тваринок у нас.

-       Підплигніть стільки раз, скільки сніжинок у нас.

-       Покружляйте стільки раз, скільки буде, якщо зменшити їх на 1 раз(збільшити на 2).

3.      Робота у зошиті. (с.42)

Рольова гра. Діти складають задачу, кожна дитина повторює ту складову  частину задачі, яка у нього на карточці.

4.      Диференційоване завдання. Розв`язування прикладів.

-       Покотився Колобок далі і зустрів Ведмедя. Він полюбляв розв`язувати приклади. Допоможемо Колобку!

1-а група працює з учителем. Приклади с.42-1, 2 стовпчики.

2-а – 3-й стовпчик розв`язує самостійно.

3-а – отримує картки.

YII. Підсумок уроку. Рефлексія.

-       Чи з`їсть Лисичка Колобка у нашій казці?

-       Чому навчився Колобок разом з нами?

-       Він вам дуже вдячний за допомогу і дарує усім свою посмішку - смайлики.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

1220. Технологический процесс термической обработки деталей машин 1.5 MB
  Основные задачи и исходные данные для курсового проектирования. Общие методические указания к выполнению курсовой работы. Разработка технологического маршрута изготовления детали. Разработка технологического процесса термической обработки. Основные требования к оформлению расчетно-пояснительной записки и чертежей.
1221. Экономика и организация производства 1.01 MB
  Бизнес-план - основной документ для оценки и обоснования реализации проекта в условиях конкуренции. Требования к оформлению и защите курсовой работы. Цели и задачи курсовой работы.
1222. Бухгалтерский финансовый учет 476 KB
  Учет кассовых операций. Учет операций на счетах в банках. Учет материально - производственных запасов. Учет внеоборотных активов. Учет финансовых вложений. Учет кредитов и займов. Ведения кассовых операций с банкнотами и монетой банка России.
1223. Технологический процесс подготовки и производства издания художественной литературы 710.5 KB
  История офсетной печати. Роль офсетной печати в полиграфическом производстве. Тенденции развития современных полиграфических технологий. Анализ действующего предприятия по выпуску аналогичной продукции. Выбор и обоснование выбора способа печати.
1224. Економіка та економічні системи України 901.5 KB
  Агропромисловий комплекс України і його адаптація до ринкових умов. Особливості банківської системи її Україні. Валовий внутрішній продукт та його структура. Валютні операції та їх види. Досконала і недосконала конкуренція. Економічна конкуренція, її форми та методи.
1225. Информационная основа управления финансами 862.5 KB
  Информационное обеспечение финансового менеджмента предприятия. Внешние и внутренние пользователи финансовой отчетности. Финансовая отчетность в системе финансового менеджмента. Использование информационной системы в финансовом менеджменте. Информационное обеспечение контроллинга.
1226. Компьютерное моделирование 1.06 MB
  Язык моделирования GPSS. Неформальное введение в имитационное компьютерное моделирование на языке GPSS. Аналитическое и имитационное моделирование. Проверка адекватности и корректировка модели. Экономико-математические модели и методы.
1227. Земельное законодательство в практике деятельности предприятия 767.5 KB
  Изучение применения земельного законодательства в практике данной организации. Основные принципы земельного законодательства. Нормативно-правовые документы в области земельного права муниципального уровня. Изучение методов вычислительной оценки имущественного комплекса. Перечень документов, необходимых для постановки на государственный учёт.
1228. Организация производства общественного питания 802 KB
  Технология продукции общественного питания. Характеристика и особенности приёмов и режимов технологической обработки сырья, продуктов для приготовления блюд. Разработка структуры предприятия и взаимосвязи групп помещений. Анализ потенциальных опасностей и производственных вредностей на предприятии. Экономическое обоснование эффективности дипломной работы. Смета затрат на производство и реализацию продукции общественного питания.