72001

Таблиці додавання і віднімання числа 4. Додавання і віднімання за допомогою числового відрізка. Складання і розв’язування задач за коротким записом

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Скласти таблицю додавання і віднімання 4; вправляти учнів у розв’язуванні прикладів на додавання й віднімання чисел 3 і 4; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати мислення. Обладнання: таблиця «Додавання і віднімання числа 4»; предметні малюнки; картки для роботи в парах...

Украинкский

2014-11-16

42 KB

2 чел.

Тема : Таблиці додавання і віднімання числа 4. Додавання і віднімання за допомогою числового відрізка. Складання і розв’язування задач за коротким записом.

Мета : Скласти таблицю додавання і віднімання 4; вправляти учнів у розв’язуванні прикладів на додавання й віднімання чисел 3 і 4; вдосконалювати навички усної  лічби; розвивати мислення.

Обладнання: таблиця «Додавання і віднімання числа 4»; предметні малюнки; картки для роботи в парах; малюнки із зображенням тварин(заєць, їжак, сова, ведмідь, вовк, лисиця); набір цифр; дидактичний матеріал.

Хід уроку.

І. Діти, у нас на уроці гості! Привітайтесь!

Сядьте зручно, посміхніться,

І на мене подивіться

Зробимо в науку крок,

Починаємо урок!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

До нас на урок завітали звірята з лісової школи. Вони принесли для нас завдання. Якщо успішно виконаємо – отримаємо від них подарунки.

ІІІ. Актуалізація знань.

Опитування:

  •  Хто навчається в лісовій школі?
  •  Що їх об’єднує?( вушка, хвостики, живуть у лісі, самі собі добувають їжу)
  •  Що таке множина? (об’єднання предметів за якоюсь ознакою)
  •  Чи можна учнів лісової школи назвати множиною?
  •  Чи може множина збільшуватись чи зменшуватись?
  •  Наведіть приклади множини?(тюльпани, дерева, учні)

  1.  Довгі вуха, куций хвіст

Невеличкий він на зріст

На городі побував –

Нам капусту пожував

(зайчик)

Робота біля дошки.

  •  

 

        8+1                3+4              6+1               8–1            10–8

        4+4                2+7             10–3              6+2            (із зайчиками)

  1.  Цілий день працюю в гаї,

Діловито цвях б’ю.

Я не цвяхи забиваю,

Я комашок дістаю.

Математичний диктант.

  •  Попереднє до 5                              4
  •  Наступне за 7                                 8
  •  Між 8 і 10                                       9
  •  Найменше натуральне                   1
  •  Сума чисел   2+3                            5
  •  Різниця чисел 10–2                        8         

Продовжимо урок без зупинки

Каліграфічною хвилинкою.

  1.  Гостроносий і малий,

Сірий, тихий і не злий.

Весь із тонких голочок.

Як зветься він?

(їжачок)

Весела задача

Ох, було ж нас мороки.

Посварились дві сороки.

На їх шум ще дві примчало.

Скільки разом пташок стало?

Ось 4 жартівливо, 4 4 4 4 4

Вигинає лікоть вліво

ІV. Повідомлення теми уроку.

Сьогодні ми будемо розв’язувати приклади, додаючи і віднімаючи 4. А також розв’яжемо цікаві задачі.

  1.   Повторення складу 4.                4

4 = 3 + 1

4 = 1 + 3

  1.   Робота з геометричними матеріалом.

 Фізкульт хвилинка( про сонечко)

  •  Що означає   +1 (наступне)
  •  Що означає   – 1 (попереднє)
  •  Що означає «збільшити на 2»
  •  Що означає «зменшити на 3»
  •  Що означає «збільшити на 3;  зменшити на 3»
  •  Що означає збільшити на 4.
  1.   Робота з підручником.(Рівкінд Ф.М, Оляницька Л.В.)

(с. 67) – хором.

  1.  По полю гасає,

Овечок хапає та

всіх лякає?

(вовк)

  1.  Колективне розв’язування прикладів.

Не стулить і мить очей,

Вночі полює на мишок,

Зате удень відпочива.

Ні, це не кішка, це …(сова)

4+4= 1+4= 9–4=

2+4= 7–2= 10–4=

3+4= 5–4= 6+4=

                              пальчикова гімнастика

  1.  Хоч у нього й шуба є,

Та як холод настає,

Він не їсть тоді, не п’є

І не ходить, не гуляє,

А у лігво спать лягає.

Задача

На столі лежало 5 книг, поклали ще 4. Скільки книг стало?

Було – 5 к.

Поклали – 4 к.

Стало – ?

Було – 8 апельсинів

З’їли – 4 апельсини

Залишилось – ?

V.  Узагальнення знань.

  1.  Є в зайчихи 5 малят,                        

Неслухняних зайчат,                                                      5–3=2

На обід їх мама жде.

Три прийшли, а скільки йде?

  1.  Горобець і три синиці он летять до годівниці.            1+3=4

Скільки птахів, підкажіть будуть вдячні за обід.

VІ. Підсумок уроку.

  •  Ось і пролунав дзвінок,

Закінчився наш урок.

За роботу, по заслузі,

Щиро дякую Вам друзі!

  •  Чиє завдання було найлегшим?
  •  А найцікавішим?
  •  Подарунки!

 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

48190. ІСТОРІЯ СЕРЕДНЬОВІЧНОГО СХОДУ КУРС ЛЕКЦІЙ 2.42 MB
  ІНДІЯ ПІСЛЯ ІСЛАМСЬКОГО ЗАВОЮВАННЯ. Встановивши східну деспотію в СРСР вожді від âдиктатури пролетаріатуâ не бажали залишати в умах підданих зайвих асоціацій і хоча після смерті Й. Інші річки Хуайхе Чжуцзян Хайхе Ляохе теж відігравали певну роль у природногосподарській системі традиційного Китаю а після завершення будівництва Великого каналу VII ст. Для тогочасних китайців було характерним міняти особисте ім'я людини протягом життя: в дитинстві всім давалося âмолочне ім'яâ жумін після повноліття основне мін нарешті...
48191. ПРОБЛЕМЫ ТЕОРИИ ПРАВА. КУРС ЛЕКЦИЙ 2.87 MB
  Кожевников ПРОБЛЕМЫ ТЕОРИИ ПРАВА КУРС ЛЕКЦИЙ Второе издание переработанное и дополненное Нижний Новгород 2008 УДК 340 ББК 67. Проблемы теории права: Курс лекций: Право: понятие сущность система; правотворчество и правовое регулирование. Нормы права правоотношения правосознание и правовая культура действие права. Вопервых на основе обобщения материала последних лет по правоведению и сохранения всего ценного накопленного в прошлые годы доступно изложить достаточно сложные и объемные вопросы относящиеся к природе права его...
48192. Джерела з історії середньовічної Європи (V-XV ст.) 145.5 KB
  На території власне германських областей панували місцеві діалекти зокрема законодавчі документи перекладалися цими діалектами. В Англії латина була мовою церкви документи та історичні твори писалися місцевою мовою. Поодинокі документи збереглися лише через те що знаходилися за межами імперії. Це варварські правди для раннього середньовіччя потім королівське законодавство правові документи феодального звичаєвого права парламентське законодавство.
48193. Лісові культури для Літинського лісництва «ДП Хмільницьке ЛГ» 938 KB
  Для задоволення потреб у садивному матеріалі дерев і чагарників, в лісовому господарстві створена і функціонує ціла сітка спеціалізованих лісових розсадників по вирощуванню потрібного садивного матеріалу, головним чином, з відкритою кореневою системою із застосуванням при цьому широкої та комплексної механізації і хімізації робіт (гербіцидів, міндобрив, отрутохімікатів).
48194. Мікроекономіка 22.13 MB
  Цей опорний конспект лекцій створено з метою надання допомоги студентам в процесі вивчення дисципліни. Інформація в опорному конспекті лекцій розташована в порядку викладання тем дисципліни у відповідності з навчальною програмою
48195. Соціальна профілактика як аспект соціальної політики держави 403 KB
  Соціальна профілактика як аспект соціальної політики держави Сутність соціальної профілактики. Предмет обєкти та субєкти чинники соціальної профілактики. Рівні профілактики. Нормативноправова база держави в напрямку профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі.
48196. СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ. КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ 1.47 MB
  050104 ФІНАНСИ усіх форм навчання та слухачів ЦПО Суми Видавництво СумДУ 2009 МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ для студентів напряму підготовки 0501 спеціальності 7.050104 ФІНАНСИ усіх форм навчання та слухачів ЦПО Затверджено на засіданні кафедри фінансів як конспект лекцій з дисципліни âСоціальне страхуванняâ. Суми Видавництво СумДУ 2009 Соціальне страхування: Конспект лекцій Укладачі: П.