72004

Число і цифра 3. Порівняння чисел у межах 3. Написання цифри 3. Порівняння довжини і товщини предметів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

МЕТА. Розкрити зміст поняття число і цифра 3;ознайомити учнів з утворенням числа 3, учити писати цифру 3, порівнювати числа в межах трьох; порівнювати предмети за товщиною, користуючись словами: «товстий», «тонкий», «товщий», «тонший», «однакові».

Украинкский

2014-11-16

64 KB

6 чел.

ТЕМА. Число і цифра 3. Порівняння чисел у межах 3. Написання цифри 3. Порівняння довжини і товщини предметів

МЕТА. Розкрити зміст поняття число і цифра 3;ознайомити учнів з утворенням числа 3, учити писати цифру 3, порівнювати числа в межах трьох; порівнювати предмети за  товщиною, користуючись словами: «товстий», «тонкий», «товщий», «тонший», «однакові». Закріплювати вміння порівнювати предмети за довжиною. Розвивати увагу, пам'ять, мислення, творчі здібності учнів. Виховувати самостійність, допитливість.

ОБЛАДНАННЯ. Таблиці, предметні малюнки, ілюстративний матеріал, повітряні кульки, віяла.

                                                 ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

  1.  Добрий день, мої любі діти!

Я щаслива зустріти вас.

Хай вам радісно сонечко світить

Й будем вчитися… В добрий час!

- Завжди радісно зустріти поруч друга. Правда, діти?

Діти. Так.

- Дуже корисно уміти все робити. Правда, діти?

Діти. Так.

- Як важливо розуміти все на світі. Правда, діти?

Діти. Так.

Тож до справ беремось –

     Навчимось і розберемось,

     А усіх, що є в гостині,

     Привітаємо ми нині.

     Любі діти, у наш клас

     Завітали люди щирі.

     Привітайте в добрий час

     Гостей посмішкою й миром.

Діти. Ми вам раді, добрі люди,

         І вітаєм щиро вас,

         Та запрошуєм ласкаво

         На урок у перший клас.

Учень. Ми вам хочемо сказати,

             Що ми діточки завзяті.

                                                           

Учень. Мрієм знати все довкола,

            І тому прийшли у школу.

Учень. Ну, а тут не до забави:

             Цифри, віршики і вправи.

Вчитель. (До гостей). – Ось так, шановні гості!

  •  Дітки, який у вас настрій? Сядьте зручно. Усміхніться. Заплющіть оченята. Тихо промовте: Я вчуся. Я хочу вчитися. Я працюю. Я готовий до праці.
  •  Знову день почався, діти.

Всі зібрались на урок.

Тож пора нам поспішати –

Кличе в подорож дзвінок.

А урок наш незвичайний,

«Грою» всі його зовуть.

Щоб урок цей був цікавим,

Ти активним мусиш буть.

ІІ. ПОВТОРЕННЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО.

1.Усний рахунок.

 -  Я знаю, що ви любите грати, і зараз ми пограємо в ігри, а в які – ви   

 виберете самі, діставши листочок з назвою гри з повітряної кульки.   

А) Гра «Лічба ланцюжком у прямому і зворотному напрямі».

 ( Один учень починає називати числа підряд від одного, але за командою  

вчителя «Стоп!» зупиняється і продовжує інший ).

Б)Гра «Оплески».

( В долоні плещуть стільки разів, скільки я покажу предметів).

В)Гра «Весела лічба». Віршовані задачі з логічним навантаженням.

А) Ось листок та ще листок.

    Заховався між квіток.

    Вам просте завдання, діти:

    Ці листочки полічити. (2)

На горбочку біля річки

Випурхнули із травички

Два метелики біленькі,

Потім ще один жовтенький…

Ви їх, дітки, не ловіть,

А швиденько полічіть. (3)

                                                 

                                          

   Дві синички, дві сестрички,

   У зеленому гаю,

   Там і ніжний соловейко

   Веде пісеньку свою.

   Лине звідти дзвінкий сміх

   Порахуйте, скільки всіх?  (3)

Сестричка з’їла 3 яблучка, братик – 4 яблучка. Скільки яблучок з’їла бабуся?

Г) Вправа на співвідношення цифри з кількістю предметів.

( На набірному полотні групи предметів з одного, двох і трьох предметів).

- Покажіть цифрами, скільки предметів у кожній групі.

Д) Читання записів: 2=2, 1<2, 2>1.

ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

  1.  Повідомлення вчителя.
  •  Є чимало країн на світі, великих і малих; далеких і близьких. Та є серед них кілька казкових, чарівних, незвичайних. Одна із таких країн – Математика. Знаходиться вона так далеко, що не доїдеш до неї автобусом, не домчиш поїздом, на допливеш кораблем, на долетиш літаком. Лише думкою та розумом можеш побувати там.

       Живуть у цій країні числа, цифри, знаки, геометричні фігури та геометричні тіла. І живуть вони дружно, без сварок, бо дотримуються давно встановлених математичних законів та правил.

       Розміщена країна Математика на рівній місцевості, яка поділена синіми лініями на клітинки так само, як учнівський зошит. Є у країні місто нулів, місто одиниць, місто двійок, місто трійок, місто четвірок, місто п’ятірок, місто шісток, місто сімок, місто вісімок, місто дев’яток, місто десяток.. І у кожному містечку відбуваються свої події, свої історії…

          

  1.  Пояснення нового матеріалу.

( На дошці виставлені групи предметів, по 3 однакові в кожній групі: 3 білочки, 3 яблучка, 3 чебурашки.

  •  Скільки білочок? Скільки яблучок? Скільки чебурашок?
  •  То яке число сьогодні будемо вивчати?

                                    ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Рученьки всі розвели, підвели їх догори.

Кулачками потрусили, руки знову опустили.

Опустили і присіли, хай рівненькі будуть спини.

Головою покрутили вліво - вправо, повторили.

А тепер часу не гаймо і до казки поспішаймо.

                                                         

3. Робота з підручником.

а) Бесіда за малюнками в підручнику.

- Розгляньте малюнки крокодилів. Скільки крокодилів зліва? Скільки справа? Скільки їх всього? Розгляньте друковану цифру 3.

б) Бесіда за вправою 1 (с. 12).

- Розглянемо, як можна утворити число 3. На малюнку зліва 2 бусинки. Справа – до двох бусинок додали ще одну. Скільки стало бусинок на нитці справа? Як утворили число 3?

в) Порівняння чисел 3 і 2, 3 і 1,, за вправою 3.

4. Показ написання цифри 3. Робота у зошиті, с. 10.

а)- Послухайте віршик і скажіть, що рахували поросята?

               Якось троє поросят рахували все підряд:

               Три дубочки у гайку, три горішки на пеньку.

               У Наф-Нафа – три хустинки,

               У Нуф-Нуфа – три кофтинки.

               Тут Ніф-Ніф заговорив:

               «Всіх нас разом також три!»

               «От так диво! – всі регочуть, -

               Всюди трійка лізе в очі!»

 б) Визначення по три предмети на малюнку у зошиті, с. 10.

 в) Показ написання цифри 3.

 г) Написання цифри 3 учнями.

5. Казка про трійку.

  •  Трійка дуже пишається тим, що схожа на велику букву «зе» або на два місяці, які з’єдналися ріжками. Верхній менший, півовал завжди катається на нижньому, більшому. І погукує: «Тр-тр-тр!»

         Якось третього дня тижня пішла трійка до лісу по гриби. Недовго блукала лісовими стежками – а кошик уже повний. Лежать у ньому три боровики, три лисички, три опеньки, три сироїжки. Бачила трійка три мухомори та брати не стала, бо знала, що вони отруйні. Але для деяких лісових мешканців мухомори – звичайна їжа.

              (Виховний момент про ліс)

6. Продовження роботи в зошиті.

 а) Написання цифри 3.

 б) Написання цифр 1, 2, 3.

 в) Малювання світлофорчиків.

 г) Малювання в пустому кружечку.

                               ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

                    Встало вранці ясне сонце,

                    Зазирнуло у віконце.

                                                        

                   Ми до нього потяглися, за промінчики взялися.

                   Будем радо танцювати, сонечко розвеселяти.

                   Встали – сіли, встали – сіли.

                   От уже й розвеселили.

                   Нумо всі, нумо всі потанцюєм по росі.

ІV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

  1.  Хвилинка – цікавинка.
  •  Число 3 завжди вважалося числом казковим, чарівним. У багатьох казках ви знайдете розповіді про трьох багатирів, про три бажання, про трьох ведмедів. А ще у нашому державному символі – Гербі – у Тризубі відображено триєдність життя. Це – Батько, Мати, Дитя, які символізують собою Силу, Мудрість, Любов.
  1.  Називання предметів, кількість яких три є у класі.

( Три квітки на підвіконні, три державні символи, три дошки, три квітки над дошкою, три лисички на столику, три малюнки з цифрами і т. д.).

  1.  Гра «Де сховалась цифра?»

 а) Розфарбовка малюнка.

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ.

  1.  Гра «Мікрофон».

      -Яке нове число і яку нову цифру вивчили на уроці?

      -Як утворити число 3?

  1.  Гра «Угадай цифру». (За малюнками)
  2.  Робота у парах.

- Яка група швидше викладе цифру 3 із стрічки?

4. Вивчення лічилки.

   Приступаємо до гри:

   М’яч один, а нас аж три.

   Грався сам. І грались вдвох.

   А тепер пограєм втрьох.

   Раз, два, три –

   Приступаємо до гри.

- Молодці, діти, сьогодні ви продемонстрували хороші знання, які необхідні вам у подальшому житті. Ми старалися сьогодні всі справи як слід робити, правда, діти?

Діти. Так.

     - Щось вдалося, не вдалося, чогось ще встигнемо навчитися, правда, діти?

Діти. Так.

     -А тепер пора прощатись,

     Раді з вами зустрічатись.

     Діти. До побачення!

                     

PAGE  4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

29199. Очная ставка 32 KB
  Приступая к допросу на очной ставке следователь спрашивает ее участников знают ли они друг друга и каковы их взаимоотношения это играет существенную роль для оценки показаний полученных на очной ставке. Участники очной ставки с разрешения следователя могут задавать вопросы друг другу. Тактика очной ставки зависит от характера расследуемого дела процессуального положения и нравственнопсихологических свойств допрашиваемых их взаимоотношений и других факторов. Они могут быть результатом добросовестного заблуждения либо заведомой лжи...
29200. РАБОЧИЙ ЭТАП (исследовательский) осмотра места происшествия 29 KB
  ОБЩИЙ осмотр начинается с осмотра места происшествия в целях: ориентировки; решения вопроса об исходной точке и способе осмотра; выбора позиции для производства ориентирующей и обзорной фотосъемки и осуществления ее до внесения изменений в обстановку места происшествия. При ФРОНТАЛЬНОМ способе осмотр ведется в виде линейного осмотра площадей от одной их границы до другой. Осмотр открытой местности целесообразно вести от центра к периферии эксцентрическим методом так как иногда затруднительно в начале осмотра определить границы места...
29201. Допрос несовершеннолетних свидетелей и потерпевших 41 KB
  Специфика допроса несовершеннолетних обусловливается: меньшим чем у взрослых объемом знаний и жизненного опыта; слабой способностью к сосредоточенному вниманию; повышенной внушаемостью; меньшим развитием аналитических навыков при восприятии и оценке воспринятого; тенденцией к смешению реально воспринятого и воображаемого; эмоциональностью суждений и действий. При подготовке к допросу несовершеннолетнего следователь должен выполнить комплекс мероприятий направленных на обеспечение оптимальных условий производства допроса: 1 Решить...
29202. Осмотр — следственное действие 34.5 KB
  Осмотр играет большое значение при расследовании так как именно во время осмотра обнаруживается фиксируется изучается значительная часть следов преступления. Результаты осмотра дают возможность выдвигать следственные версии определять направление расследования. Успех расследования напрямую зависит от качества осмотра. Виды осмотра: осмотр места происшествия местности жилища иного помещения предметов документов ст.
29203. Процессуальный порядок, основные тактические приемы предъявления для опознания 26 KB
  Следователь может предъявить для опознания лицо или предмет свидетелю потерпевшему подозреваемому или обвиняемому. Для опознания может быть предъявлен и труп. Опознающие предварительно допрашиваются об обстоятельствах при которых они видели предъявленные для опознания лицо или предмет а также о приметах и особенностях по которым они могут его опознать.
29204. Обыск — следственное действие 26.5 KB
  Поскольку обыск связан с принудительным вторжением в жилище гражданина и неизбежным вмешательством в его личные интересы для этого требуется санкция прокурора. Лишь в случаях не терпящих отлагательств обыск может быть произведен без такой санкции но следователь обязан в течение суток уведомить прокурора о произведенном обыске. В ходе обыска могут и должны решаться следующие задачи: отыскание и изъятие орудий преступления предметов и ценностей добытых преступным путем а также других предметов и документов которые могут иметь значение...
29205. Тактика следственного эксперимента 30.5 KB
  СЭ могут быть нескольких видов: эксперимент по установлению возможности восприятия какого либо факта или явления по установлению возможности совершения какого либо действия эксперимент по установлению возможности существования какого либо явления эксперимент по установлению отдельных элементов механизма события. эксперимент по установлению механизма образования отдельных следов события общий порядок производства СЭ предусмотрен ст.
29206. Следственный эксперимент 26 KB
  Принимается решение о проведении эксперимента 2. уясняется цель данного эксперимента 3. определение участников эксперимента и роли каждого из них. подготовка технических средств хода процессуального результата эксперимента а так же составление письменного плата то есть сценария.
29207. Криминалистическая следственная тактика 58.5 KB
  тактика решает задачи: подготовка наиболее эффективных рекомендаций по организации планированию расследования и проверки версий разработка наиболее оптимальных приемов следственных действий поиск взаимодействия следователя с оперативными работниками использование оперативнорозыскной информации в тактике следственных действий Структура научных основ криминалистической тактики включает: процессуальные основы психологические основы логические основы тактические основы нравственные основы Структура и система криминалистической тактики:...