72005

Узагальнення навичок розв’язувати приклади в межах 10. Задачі на знаходження суми

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: узагальнювати вміння учнів розв’язувати приклади в межах 10, порівнювати число і вираз, знаходити невідомий доданок, зменшуване, від’ємник; розв’язувати задачі на знаходження суми, порівнювати числа та вираз, визначати одиниці виміру рідини, довжини, маси...

Украинкский

2014-11-16

41.5 KB

1 чел.

Вчитель: Плис Олена Валеріївна (Петрівська ЗШ І-ІІІ ступенів Петрівського

               району Кіровоградської області)

Клас: 1

Дата: 15.12

Урок: математика.

Тема. Узагальнення навичок розв’язувати  приклади в межах 10. Задачі на            знаходження суми.

Мета: узагальнювати вміння учнів розв’язувати  приклади в межах 10, порівнювати  число і вираз, знаходити невідомий доданок, зменшуване, від’ємник; розв’язувати задачі на знаходження суми, порівнювати числа та вираз, визначати одиниці виміру рідини, довжини, маси; формувати вміння будувати малюнки з геометричних фігур; виховувати любов до спорту, здорового способу життя.

Форма проведення: спортивний дайджест.

Обладнання: проектор, презентація «Математика і спорт», регбольний мячик, набір геометричних фігур для кожного учня.

Хід уроку

І. Організаційний  момент. Хвилинка добра

Промовляння вслух девізу:

Я дарую всім добро.

Ти даруєш всім добро.

Ми даруємо всім добро

ІІ. Актуалізація навчальної діяльності

Вчитель.  2012 рік був особливим для вас, діти. Бо ви цього року вступили до першого класу. Цей рік був важливим і для нашої України. 2012 рік – це рік спорту та здорового способу життя. Цього  року в нашій країні проходило Євро-2012 з футболу, а також українські спортсмени брали участь у літній олімпіаді і привезли чимало нагород. Якими повинні бути справжні спортсмени? (спритними, витривалими, сміливими, здоровими…)

Математика – це також спорт. Це спорт для наших мозочків. Чим більше ми їх будемо тренувати, тим кращі будемо мати результати. І також зможемо потрапити на олімпіаду. Тільки математичну.

Сьогодні ми на уроці зможемо поєднати математику і спорт. Розвязуючи приклади, задачі, пригадуючи геометричні фігури, ми спробуємо довести, що математика і спорт крокують поруч.

ІІІ. Повторення вивченого матеріалу

  1.  Усний рахунок. Стрільба (слайд 1)

Є таке змагання  - спортивна стрільба (фото 1). Спортсмени стріляють із пневматичної,  вогнепальної зброї, а також лука націлюючись у спеціальні мішені(фото 2).

Зараз ми з вами спробуємо також постріляти, але тільки у правильну відповідь. Зліва є приклади. Справа – відповіді. Розвязавщи приклад підходимо до дошки, знаходимо правильну відповідь і обводимо її у коло, імітуючи мішень.

5+2               6 +… = 7                                                                  

10-4              8 -… = 6                                                                   

2+1+1           5- … = 1                                                                   

5-1-1  

  •  Порахувати від меншого до більшого числа
  •  Як називаються такі числа? (натуральні) Доведіть (використовуються при рахунку і кожне попереднє число збільшується на один)
  1.  Самостійна робота. Дзюдо (слайд 2)

Є такий вид спорту – дзюдо. З японської перекладається, як мякий шлях. Це єдиноборство, у якому змагаються 2 спортсменів. Ми дуже пишаємося випускницею нашої школи Біреш Ілоною (слайд 3) – яка є чемпіонкою світу з дзюдо.

Основою у змаганні є: кидання, больові прийоми, утримання. Серед двох борців перемагає сильніший. Ось і у нас математичне дзюдо – це нерівності. Ваше завдання: порівняти число та вираз і замість пустої клітиночки поставити знак:˂. ˃, =.

8  3 + 2

6 – 3 1

4 + 5 9

Фізкультхвилинка

Два прихлопи, два притопи,

на носок, на каблучок.

Руки вліво, руки вправо,

Ми танцюєм гопачок.

  •  До речі, діти, є такий вид спортивних змагань з елементами традиційного козацького бою, що збереглися в народних танцях. Називається  він «Бойовий гопак».
  1.  Розвязування завдань біля дошки. Регбі (слайд 4)

Є цікаве спортивне змагання – регбі. Це цікава спортивна гра з овальним мячем (слайд 5, фото 1). Цей мяч іграки передають один одному руками і ногами. Причому пас руками подається тільки назад ось в такі ворота (фото 2).  -  На яку букву схожі ці ворота?

Завдання: один учень розвязує біля дошки завдання з поясненням, виконавши, передає мяч наступному і т. д.

  •  3 збільшити на 4;
  •  сума чисел 5 і 3;
  •  7 зменшити на 6;
  •  перший доданок 6, другий 2, знайти суму;
  •  різниця чисел 6 і 6;
  •  зменшуване 7, відємник 2, знайти різницю.
  1.  Розвязування задач.
  •  Скласти задачу. Футбол (слайд 6)

Всім вам відома гра – футбол.  Ось такий мяч (фото 1) забивається у ворота (фото 2). Перед нами стоїть завдання: за короткою умовою скласти задачу про мячі та розвязати її (слайд 7).

  •  Завдачі «Якщокалки» (усно)
  1.  Якщо заливати воду у басейн (слайд 8), то у яких одиницях будуть вимірювати воду? ( у літрах)
  2.  Якщо стрибати у довжину (слайд 9), то у яких одиницях будуть вимірювати стрибок? ( у сантиметрах)
  3.  Якщо піднімати на змаганнях штангу (слайд 10), то в яких одиницях будемо вимірювати вагу штанги? (у кілограмах)
  4.  Робота з геометричним матеріалом

Назвати геометричні фігури, які ви бачите на слайді (слайд 11).

Олімпійські ігри – це міжнародні спортивні змагання, які  проходять раз у чотири роки. Символом Олімпійських ігор є олімпійський вогонь (слайд 8). Його запалюють у місті проведення перед початком змагань і він горить до їх завершення. Це 16-18 днів.

Уважно розглянемо олімпійський вогонь. З яких геометричних фігур він складається?

У кожного на парті лежить набір геометричних фігур. Спробуйте з їх  допомогою скласти факел з олімпійським вогонем.

  1.  Підсумки уроку
  •  З якими  видами спорту ви сьогодні познайомилися?
  •  Чи можна повязати математику зі спортом?
  •  Чи є математика спортом для наших голівок?
  •  Хто бажає потрапити на олімпіаду з математики?
  1.  Оцінювання.

Покажіть  той смайлик, який відповідає вашому  настрою на кінець уроку.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

53647. Урок внеклассного чтения в 9 классе по рассказу Э. Хемингуэя «Кошка под дождём» 55 KB
  Структура урока Организационный момент Актуализация мотивация и целеполагание Слово учителя Беседа по тексту Итог урока Рефлексия Тип урока изучение и первичное закрепление нового материала. Ход урока. Структура урока Деятельность учителя Деятельность ученика Организационный момент 1 минута Приветствует учащихся рассаживает их по партам создает доброжелательную рабочую атмосферу проверяет готовность учащихся к работе и наличие у каждого ученика художественного текста.
53648. Стоимость источников заемного капитала, собственного капитала. Средневзвешенная стоимость капитала 32.5 KB
  Основными элементами заемного капитала являются ссуды банка и выпущенные предприятием облигации. Стоимость такого источника финансирования как банковские ссуды зависит в первую очередь от процентной ставки по кредиту.
53649. Художественная культура Античности 340.5 KB
  Ученики отвечают на вопросы Ученики вставляют пропущенные слова Ученики пишут современное значение крылатых выражений Ученики отгадывают загадки о древнегреческих богах Ученики отгадывают ребусы Ученики отвечают на вопросы Ученики вставляют пропущенные слова Ученики пишут современное значение крылатых выражений Ученики отгадывают загадки древнегреческих богах Ученики отгадывают ребусы 1 вариант Древнеримская культура Определите соответствие между древнегреческими и древнеримскими богами их функциями Зевс Марс 1 бог любви Арес...
53650. Художественная культура Древнего Рима. Мифологические представления древних римлян 110.5 KB
  Основные понятия урока: античное искусство этруски патриотизм империя Методы: Наглядный просмотр репродукций и иллюстраций работа с карточками по мифологии словесный рассказ учителя беседа учителя и учеников письменное заполнение таблицы. Ход урока: Время Содержание урока речевая деятельность учителя и учеников Примечания по выполнению: этапы урока деятельность...
53651. Знакомство с отрывком из рассказа И.С.Соколова-Микитова «Русский лес» 31.5 KB
  Сегодня не покидая нашего класса мы отправляемся в весенний лес. – А что можно услышать ранним утром войдя в весенний лес шум ручья пение птиц как ветер гуляет в юной листве Представьте раннее утро По лесу идет Иван Сергеевич Соколов-Микитов. Учитель читает отрывок из произведения Русский лес Соколова-Микитова.
53652. Лицемерие в комедии Ж.Б.Мольера «Тартюф» 57 KB
  Кого сегодня нет учитель отмечает в журнале отсутствующих. Учитель: Запишите пожалуйста тему урока. Учитель: Запишите пожалуйста эпиграф полное имя и годы жизни драматурга. Учитель: До Мольера комедии считались низким жанром.
53653. Бюджетирование как инструмент финансового планирования. Финансовые бюджеты 27 KB
  Планирование текущей деятельности предприятия заключается в построении генерального бюджета, представляющего собой систему взаимосвязанных операционных и финансовых бюджетов
53654. Прямоугольник и квадрат 53 KB
  Цель: Формировать первоначальное представление о геометрических фигурах: прямоугольник и квадрат. Задачи: 1 уточнить понятия прямоугольника и квадрата выявить существенные признаки прямоугольника и квадрата 2 формировать способность к распознанию фигур на основе существенных свойств изображению и вычислению их периметра 3 развивать устные вычислительные навыки логическое мышление обогащать...
53655. Деление чисел с разными знаками 2.66 MB
  Организационный момент Учитель: Здравствуйте садитесь. Проверка домашнего задания учитель включает проектор со слайдом домашней работы на котором также отражены критерии оценки работы Учитель: Поменяйтесь тетрадями. ученики сверяют ответы Учитель: Критерий оценки: все решено верно – ставьте ПЯТЬ один минус – ЧЕТЫРЕ дватри минуса – ТРИ во всех остальных случаях – ДВА. Устная работа Таблица с правилом знаков на магнитной доске Учитель: повторим правило знаков для умножения внимание на магнитную доску.