72008

Вправи і задачі на застосування таблиць додавання і віднімання числа 1. Вимірювання довжин відрізків. Повторення складу чисел 9 і 10

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Доброго дня діти Я прийшов запросити Вас на Новорічне свято яке відбудеться в нашому лісі Чаклунка: Свята не буде Ніколи твоя ялинка не засяє Хіба виконаєш всі мої завдання за 35 хвилин тут же без підготовки. дає завдання Зайчикові Заєць: Що робити...

Украинкский

2014-11-16

50 KB

2 чел.

Тема. Вправи і задачі на застосування таблиць додавання і віднімання числа 1.

          Вимірювання довжин відрізків. Повторення складу чисел 9 і 10

Мета: продовжити роботу над формуванням в учнів вміння розвязувати        приклади і задачі на знаходження суми й остачі; вдосконалювати навички усної лічби, розвивати логічне мислення та увагу в учнів.

ХІД УРОКУ

І. Огрмомент

Рівно стали, підрівнялись,

День у нас сьогодні незвичайний. А чому?

Бо гості до нас авітали.

То ж привітате, діти, гостей:

- Добрий день!

- Сьогодні, надіюсь, у нас буде цікавий урок.

  До знань  з математики ви зробили ще крок

  Ми будемо вчитися не просто слухати, а чути,

  Не просто дивитись, а бачити,

  Не просто відповідати, а мислити,

  Будемо дружно всі працювати.

ІІ. Оголошення теми.

  •  Тема уроку: «Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 1. Вимірювання довжин відрізків. Повторення складу чисел 9 і 10»

На уроці ми повинні перевірити і закріпити набуті знання, логічно мислити, бути уважними, кмітливими й акуратними.

До нас завітав ще один гість.

Заєць:

  •  Скоро Новий рік і моя ялинка засяє найрізноманітнішими вогнями. Вона буде найкращою у лісі.  

Доброго дня, діти! Я прийшов запросити Вас на Новорічне свято, яке відбудеться в нашому лісі!

Чаклунка: - Свята не буде! Ніколи твоя ялинка не засяє! Хіба виконаєш всі мої завдання за 35 хвилин, тут же, без підготовки. Та вони тобі не під силу. Нек сяята твоїй ялинці.

(дає завдання Зайчикові)

Заєць: - Що робити? Що робити?

  •  Ой, дітки, допоможіть мені, будь ласка.  Я так хочу Новорічної яинки!

Вчитель. Допоможемо?! То швидше до роботи.

              І завдання

                «Щоденне повторення – міцніші знання»

  1.  Як називаються числа при  додаванні?
  2.  Як називаються числа при відніманні?
  3.  Якщо від числа відняли 1, то ми отримали (попереднє число)
  4.  Які частини містять задачі?

2) Гра «Мовчанка» (на дошці)

ІІ завдання

«Зошит відкривай, хвилинку каліграфії починай»

  •  Пишемо 1 рядок цифри... (звернути увагу на написання, демонструю) 
  •  Обмінялися зошитами
  •  Вибрали Красуню і Попелюшку
  •  Скільки Красунь? Скільки Попелюшок?

                      ІІІ завдання

                       «А тепер уже пора взятися і до пера

                         Числа швидше записати

                          Чому навчились - показати»

  •  Математичний диктант:
  1.  Запишіть число, що передує чису 5;
  2.  Запишіть число, що слідує за числом 7;
  3.  Число 4 збільшити на 1;   
  4.  Число 10 зменшити на 1;
  5.  1+5, 2+3 – запишіть суму;
  6.  Зменшуване 7, відємник 1, запишіть різницю;
  7.  Запишіть сусідів числа 8.

4, 8, 5, 9, 8, 6, 7 і 9.

- Перевіримо написання диктанту.

- В кого загорілися вогники?

Вогник сигналізує, що треба бути уважнішими, добре слухати завдання.

      IV завдання

       «Уважно таблицю розглянь.

          Склади задачу без вагань»

        (Колективно. Учні до дошки, запис після диктанту)

      V завдання

       Фізкультхвилинка

Сірі зайчики маленькі,                       руки на пояс

        Вушка в них довгенькі.                      руками «вушка»               

   В лісі грались, веселились,                хлопок руками

        Працювати вже втомились.               нахил вправо

        А щоб добре працювати,                    нахил вліво

        Треба трішки пострибати                   стрибки

        Відпочили, розімялись –                     згин рук

        Й до роботи знову взялись                  сіли

VI завдання

«Щоб знання не розгубити

Треба нам їх закріпити»

Кругові приклади

1 9 – 1= 8                                   2 8 – 1 = 7

3 7 + 2 = 9                                  4 5 + 1 = 6

5 6 – 2 = 4                                   6 4 + 6 = 10

7 10 – 7 = 3                                 8 3 + 6 = 9

VII завдання

«Часу не марнуємо, самостійно працюємо»

   Самостійна робота (на дошці 2 варіанти)

І варіант                                                             ІІ варіант

9 – 3 =             10 – 1 – 1 =                 8 – 4 =                             9 – 1 – 1 =

6 + 4 =             7 + 1 + 1 =                   5 + 3 =                            6 + 1 + 1 =

5 учням (диференційовано на білочках)

VIII завдання

« З підручником працюємо»

  1.  Вимірювання довжин
  2.  Повторення складу чисел 9 і 10 за вправою «Мікрофон»

              ІХ. Фізкультхвилинка (навіювання)

                            (запис – шум моря, чайки)

              Х завдання

              «Хвилинка розумової гімнастики»

                       Цікаві задачі

  1.  Пять берізок, дві смерічки

Зеленіють над потічком,

Біля них одна ожина...

Скільки всіх дерев, скажи – но?               (7)

  1.  На дубі 3 гілки, на кожній гілці по 6 яблук. Скільки всього яблук (0)
  2.  В хорі – пятеро сорок,

Чебурашка, Колобок

Два метелики, їжак,

Соловейко, щука, рак.

Розтуляють всі роти.

Хто тут справжні співаки?   (6)

4) Біля школи росте 3 ялинки. Посадили ще 2 дубки й 1 ялинку. Скільки ялинок стало рости біля школи?   (4)

5) На подвірї сиділи 6 горобців. До них прилетіли ще 2. Кіт підкрався і схопив 1 горобчика. Скільки горобців залишилось?   (0)

6) Сердиті 2 індики

    Взули нові черевики.

    Рипу – рипу черевики,

     Всього скільки черевиків?   (4)

7) 6 берізок і 4 клени

    Змалювала вмить Оленка

     І спитала: «Скільки в мене

     Тут усіх дерев зелених?»    (10)

ХІ завдання

      «В парі працюємо

        Дружбу цінуємо»

  1.  Робота  парах
  •  Відгадайте загадку:

                                         Очі – чорні вуглинки,

                                         Ніс – з великої морквинки.

                                         Сам холодний та біленький,

                                         Дуже – дуже він чудненький.

                                                                                              (Сніговик)

  •  Давайте і ми з геометричних фіігур складемо сніговика

      ХІІ Підсумок

           Вчитель: Молодці, мої малята,

                            Любі хлопчики й дівчата.

                            Усі завдання – розвязали

                             Зайчика ми врятували!

                             Святу Новорічному бути!    (ялинка засвітилася)

             Зайчик: Дуже вдячний, діти, вам

                            Добрим, дружним школярам!

Вчитель: - Діти, пригадайте, що ми робили на уроці?

  •  Яке завдання зайчика найбільше вам сподобалось?
  •  Чия відповідь вам запамяталась?
  •  А що найбільше нам допомогло у вирішенні завдань?
  •  Молодці! Дякую всім за працю!
  •  Урок закінчений.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

33811. Парламент 18.1 KB
  Состоит из двух палат Палаты представителей и Совета Республики. Совет Республики является палатой территориального представительства. От каждой области и города Минска избираются на заседаниях депутатов местных Советов по восемь членов Совета Республики. В дополнение к ним восемь членов Совета Республики назначаются Президентом Республики Беларусь.
33812. Конституционный суд 16.07 KB
  Конституционный суд в отличие от всех прочих судов вправе отменить закон или иной нормативный правовой акт в случае признания его неконституционным. Канстытуцыйны суд Рэспублікі Беларусь один из высших судов Белоруссии осуществляющий конституционный контроль; существует с 1994 года. История Во время конституционного кризиса 1996 года суд счёл что результаты референдума об изменении конституции не будут обязательными.
33813. Прокуратура 15.72 KB
  Например прокуратура в Российской Федерации не только поддерживает государственное обвинение в суде но и осуществляет надзор за соблюдением и исполнением законов другими правоохранительными органами: осуществляющими оперативнорозыскную деятельность предварительное расследование дознание и предварительное следствие и исполнение судебных решений судебными приставами. История Впервые прокуратура была создана во Франции в 1302 году именно как орган представляющий интересы монарха. Прокуратура была учреждена тремя петровскими указами:...
33814. Образ богочеловека — Иисуса Христа 19.21 KB
  Ветхий завет священная книга последователей иудаизма и Новый завет излагающий важнейшие этапы жизни создателя христианства Иисуса Христа и основные положения его учения. Два из этих Евангелий от Матфея и от Иоанна приписываются непосредственно ученикам Иисуса Христа а два других от Марка и от Луки ученикам учеников Иисуса Христа. Новая эра и начинает свой отсчет со времени рождения Иисуса Христа.
33815. Харизматические лидеры раннего христианства 16.39 KB
  Именно с Павлом ассоциируется разрыв со свойственной иудаизму национальной ограниченностью религии ему приписывают слова о том что для христианства нет ни эллина ни иудея что Богу угодны все; и иудеи и язычники и обрезанные и необрезанные достаточно лишь отказаться от старого образа жизни и поверить в Христа т. Трансформация раннего христианства Переосмысление раннего христианства в духе паулинизма явилось началом его трансформации в сторону организованной вселенской церкви. В этом смысле именно Павел может считаться первым...
33816. Первый церковный собор 18.11 KB
  Для выработки единого мнения по важнейшим вопросам по инициативе императора Константина был созван 1 церковный собор который должен был заложить основы единой христианской церкви. 1 Собор прошел в г. Постановления собора были приняты не только от имени святых отцов но и от лица императора Константина что закрепило особую роль императора во взаимоотношениях с церковью.
33817. Монофизитство 14.14 KB
  В настоящее время существует шесть нехалкидонских церквей или семь если Армянский Эчмиадзинский и Киликийский католикосаты рассматривать как две дефакто автокефальных церкви. Древние Восточные церкви можно разделить на три группы: 1 Сирояковиты копты и малабарцы Маланкарская церковь Индии. 3 Эфиопы Эфиопская и Эритрейская церкви. Армянская церкви в прошлом отличалась от остальных нехалкидонских церквей даже сам Севир Антиохийский был анафематствован армянами в IV в.
33818. Несторианство 14.18 KB
  В то же время как и в халкидонских церквах различаются действия во Христе одни действия Христа рождение от Марии страдания смерть на кресте несторианство относит к его человечеству другие творение чудес к Божеству. Несторианство особо подчеркивает важность подвигов Христа как человека. Как оппозиционное византийскому христианству направление Несторианство закрепилось в церкви Персидской империи в результате чего эта церковь обособилась от всего остального христианского мира. Усилиями миссионеров Сироперсидской церкви АЦВ в...
33819. Суфии и суфизм 16.21 KB
  В отличие от рационалистовмутазилитов суфии мистики ислама. Суфии от слова суф означающего грубую шерстяную накидку в которую они облачались это своеобразные мусульманские монахи. Подавляя а то и пугая правоверных своим необычным видом и странным поведением суфии особенно нищие дервиши вначале вызывали настороженное к себе отношение подозрение и даже преследование властей. Посвятив себя Аллаху стремясь уйти от мирских дел отказываясь от имущества и от земных привязанностей усмиряя свои чувства и страсти суфии как бы...