72009

Число і цифра 9. Порівняння у межах 9. Складання прикладів на додавання. Вимірювання довжин відрізків. Написання цифри 9

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Ознайомити учнів з цифрою 9. Пояснити утворення числа 9 додаванням одиниці до попереднього числа. Вчити писати цифру 9. Розвивати образне і логічне мислення, пам’ять, увагу, набувати обчислювальних навичок письма. Виховувати інтерес до математики.

Украинкский

2014-11-16

91.5 KB

1 чел.

(За новою програмою.)

                                                        Виконавець:

                                                        Чаговець Тетяна Михайлівна

                                                        вчитель початкових класів

                                                        спеціаліст вищої кваліфікаційної

                                                        категорії

                                                        Червонодонецької гімназії

Тема. Число і цифра 9. Порівняння у межах 9. Складання прикладів на додавання. Вимірювання довжин відрізків. Написання цифри  9.

Мета. Ознайомити учнів з цифрою 9. Пояснити утворення числа 9 додаванням одиниці до попереднього числа. Вчити писати цифру 9. Розвивати образне і логічне  мислення, пам'ять,увагу, набувати  обчислювальних навичок письма. Виховувати інтерес до математики.

Обладнання. Демонстраційний матеріал: малюнки, цифрова каса, набір геометричних фігур, таблиця. Індивідуальний матеріал: набір геометричних фігур, каса цифр.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Подивилися на мене,

Усміхнулися усі.

Хто готовий до роботи?

Хто бадьорий?  Молодці!

         ІІ. Повторення вивченого.

  - Сьогодні на уроці ми відправимось у далеку подорож  на казковому кораблі.

1. Фронтальне опитування.

   -  Щоб потрапити до корабля треба купити білет та виконати завдання, яке написане на білеті.

   - Назвіть склад числа 8.

   - Яке число йде за числом 2, 6, 7?

   - Назвіть „ сусідів „ числа 4, 5, 8.

   - Порівняйте числа 1 і 4, 8 і 8, 5 і 3.

   - Розкажіть усе про число 8.

- Молодці, ви справились із завданням.

  2. Гра „ Хто швидше”. Робота в групах.

- А тепер кожна команда повинна знайти номер своєї каюти.

Розв’язавши приклади ви побачите, яка відповідь, такий номер каюти.

        Проходить гра у вигляді змагання. Учні отримують картки із завданнями. Учням потрібно швидко розв’язати приклади і передати картку з останньої парти на першу. Перемагає та команда, яка швидко і правильно виконала завдання.

  

І команда                                ІІ команда                                ІІІ команда

      

                                           5+1=                                         5 +2=                                         4+3+1=

                                           7 - 1=                                         3+4=                                            3+5=

                                           2+4=                                          6 +1=                                              7+1=

                                            3+2+1=                                    5+1+1=                                        5+3=    

                                            6+0=                                        2+5=                                            4+4=

                                            3+3=                                       4+3=                                             5+3=

      2+6=                                               4+2=                                       1+6=     

                                                   

       3.Бесіда « Правила поведінки в громадських місцях.»

                - Яких правил поведінки ви повинні дотримуватись в громадських   місцях, на кораблі?                                                                                  

                                                                   

III. Вивчення нового матеріалу.   

Вірш – загадка.

  •  Прослухайте уважно вірш.
  •  З яким новим числом ми познайомимось на уроці?
  •  У вірші зустрінеться незнайоме слово юнга.

Юнга – це хлопчик на судні, що навчається морської справи,    готується стати матросом.            

      Шістка ніби акробатка:                                       

      Хвостик вниз і вже дев’ятка!

      Юнга знає це число, 

      Міцно взявши за весло!

      Шторм – це вам не карнавал

        Чули  про дев’ятий вал?

- З яким числом ми познайомимось на уроці? ( З числом 9.)

2. Оголошення теми уроку.

Вирушаємо в далеку подорож на кораблі, нам в цьому допоможе юнга.

- Сьогодні на уроці ми познайомимось із числом 9. Навчимось писати цифру 9. Будемо вчитися складати приклади на додавання і вимірювати відрізки.

3. Показ  вчителем друкованої  та рукописної цифри 9.

- Подивіться на море, хвилі схожі на цифру 9.

        -  На що ще схожа цифра 9?

4. Лічба предметів за малюнками від 1 до 9. Робота з демонстраційним матеріалом.

- Подивіться під воду.

- Кого ви побачили? (Дельфінів і морських коників.)

Учні викладають на набірному полотні  малюнки дельфінів 9 та морських коників 9. Діти перераховують предмети.

        - Чим різняться ці групи предметів?

        - Що спільного в цих групах предметів?

          (Кількість предметів в кожній групі ).

5. Утворення числа 9.

Робота з демонстраційним матеріалом.

Учитель виставляє на набірному  полотні 8 морських їжачків.                

Діти перелічують їх.Учитель виставляє ще одного.   Діти перелічують знову всі предмети.

          - Скільки всього морських їжачків?

          - Яке число утворили?

           - Як ми його утворили?

Потім діти розглядають рибок, виставлених в другому рядку, перелічують.

          - Скільки всього рибок?

          - Яке число  ми називаємо при лічбі  після 8?

          - Як утворити число 9?

          - Яке місце займає  число 9?

          - За яким числом стоїть число 9?

 6. Практична робота. Робота з лічильним матеріалом.

 - На яку фігуру схоже вітрило на кораблі? ( На трикутник.)

           - Покладіть 8 трикутників.

           - Що треба зробити, щоб дістати число 9?

          ( Покласти ще один.)

  1.  Фізкультхвилинка.

- Діти, тепер ми з вами будемо ловити рибу. Учні імітують рухи рибалки: стоячи, закидають вудку; слідкують за поплавком, витягують пустий гачок.

Рибка плава у водиці,

Рибці весело гуляти.

  •  Рибко, рибко – витівнице,

Хочемо тебе впіймати!

Рибка воду сколихала,

Хліба крихітку взяла,

Рибка хвостиком махнула,

Рибка хутко пропливла.

IV. Первинне закріплення.

Подивіться, хто до нас приєднався на кораблі?

( Папуга.)

Він цікавиться, чи допоможемо ми йому  виконати завдання? (Так.)

Робота з підручником  (ст.35)                                                                                                         

    Завдання №1

        - Поясніть, як утворилося число 9?

    Завдання № 2

         - Скільки жовтих листочків? (9)

         - Скільки зелених листочків? (6)

         - Порівняй здобуті числа 6 і 9, запишіть.

         - Скільки жовтих листочків на другому малюнку? (3)

         - Скільки зелених листочків? (9)

         - Порівняйте числа 3 і 9.

                      Завдання № 5.

         - Назвіть за порядком вивчені числа від 1 до 9.

         - Розкажіть усе про число 9.

2.  Робота в зошиті.

     1)Пояснення вчителя про написання цифри 9.

     2) Письмо цифри 9.

- Діти, знайдіть найкраще написану цифру і намалюйте їй корону.   Це королева моря.

     3) Напишіть  „сусідів”  чисел.

          -  8  -          -  5  -          -  2  -

     3)Складання прикладів на додавання.

- Настав час повертатися додому.

         а)За малюнками складіть приклади.

- Під час подорожі скільки хвиль нарахували?

                                                                                         

                                                                                               

                            2        +       5       =      7

- Скільки побачили скель?

                                                                            +                                     

            

                             4        +        2      =      6   

         

Скільки зірок на небі? 

=

                                                         +                                                       

                              

                            5         +         3      =      8

 

б)   Завдання №3  (у підручнику ст.35 ) -  самостійно.

    - Заповніть пусті віконечка в прикладах:

               +   4  =  8

    

               +   2  =  8

               

               +   1  =  9

 3. Пальчикова гімнастика.

V. Геометричний матеріал.

    1)  Розділи квадрат на два трикутники.

          

   

    2) Завдання № 4 ( ст. 35)

        Виміряти довжину відрізків.

        - Яка довжина першого відрізка? ( 4 см)

        - Яка довжина другого відрізка? (7 см)

       - Порівняйте довжину відрізків 4см і 7 см.

 

               V.   Підсумок  уроку.

              Ось ми вже і вдома. Нас зустрічають батьки і кореспондент. Він  хоче у вас взяти інтерв’ю.           

 1. Гра « Інтерв’ю.»

Якими враженнями від подорожі ти поділишся з мамою?

Що вам найбільше сподобалося?

Які завдання були складними?

Як ви з ними впоралися?

2. Гра в парах  „Лічи вперед, лічи назад”.

Один учень каже: „ 5 – лічу вперед, ”, його сусід лічить до 10;  говорить: „8 – лічу назад”.

  3. Робота з касою цифр. Повтори склад числа 8.

Гра „Доповни  до ...”. Учитель говорить:

    8 – це 5  і... учні повинні покласти число, якого  не вистачає

до 8.              

                  

                               


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

73635. Ответственность организаций и исполнителей за нарушение метрологического обеспечения 75.5 KB
  Дисциплинарная и материальная ответственность исполнителей за нарушение законодательства о метрологическом обеспечении производства и испытаний продукции Федеральный закон Российской федерации О техническом регклировании постатейный коментарий...
73637. Співвідношення культури та цивілізації 1.5 MB
  Співвідношення культури та цивілізації Певні теоретичні міркування саме під таке розуміння цивілізованості підвів американський соціолог та культуролог Л. Морган намагався відрізняти давні перші цивілізації від сучасної цивілізації яка У базується на наукових знаннях та технічних досягненнях Упередбачає високий рівень культури релігійної свободи демократичних прав правового регулювання міжнародних відносин. Досить резонансною та багато в чому пророчою постала книга Освальда Шпенглера Занепад Європи в якій цивілізація...
73638. Статистика населения 160.5 KB
  Для полного и точного учета численности населения необходимо определить границы территории, на которой учитывается население, и установить время, к которому относятся данные о численности населения. Учет населения производится по населенным пунктам
73639. Статистика объема и состава национального богатства 98 KB
  Национальное богатство (НБ) – важнейшая социально-экономическая категория, используемая для оценки экономического потенциала и уровня экономического развития страны.
73640. Статистика основных фондов 169 KB
  Основные фонды представляют собой совокупность потребительных стоимостей производственного и непроизводственного назначения, которые функционируют в экономике на протяжении ряда лет и, постепенно изнашиваясь
73641. Статистика национального богатства 112 KB
  Статистика оборотных фондов Понятие и состав оборотных фондов. Показатели объема и структуры оборотных фондов. Показатели использования и динамики материальных оборотных фондов Показатели оборачиваемости оборотных средств. Понятие и состав оборотных фондов Оборотные фонды важная часть национального богатства страны его наиболее мобильный постоянно возобновляемый элемент.
73642. Память. Типовые структуры и функциональные узлы микросхем памяти 1.32 MB
  Каждый код хранится в отдельном элементе памяти называемом ячейкой памяти. Основная функция любой памяти состоит в выдаче этих кодов на выходы микросхемы по внешнему запросу. Основной параметр памяти ее объем то есть количество кодов которые могут в ней храниться и разрядность этих кодов. Для обозначения количества ячеек памяти используются следующие специальные единицы измерения: 1К это 1024 то есть 210 читается кило или ка примерно равно одной тысяче; 1М это 1048576 то есть 220 читается мега примерно равно одному...