72010

ВПРАВИ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 4. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ І ОСТАЧІ. КРУГОВІ ПРИКЛАДИ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Ми з вами вирушаємо у космічну подорож у якій впоратись з певними труднощами нам допоможе дружба з такою необхідною наукою, як математика. А ще вашими вірними друзями мають стати: уважність, кмітливість, швидкість мислення і вибір точних і правильних дій, винахідливість, взаємодопомога.

Украинкский

2014-11-16

36 KB

1 чел.

Тема:  ВПРАВИ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 4 . ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ І ОСТАЧІ. КРУГОВІ ПРИКЛАДИ.

Мета : закріплювати знання таблиць додавання і віднімання числа 4 ,вправляти учнів у розв ‘язанні задач на знаходження суми й остачі ,вдосконалювати навички усної лічби.

Обладнання картки з прикладами ,  зошити , ноутбук, телевізор.

                           ХІД УРОКУ

І Організація класу

– Діти, я рада вас вітати на нашому уроці математики.

ІІ Актуалізація знань учнів

Сьогодні у нас незвичайний урок . Ми з вами вирушаємо у космічну подорож у якій впоратись з певними труднощами нам допоможе дружба з такою необхідною наукою, як математика. А ще вашими вірними друзями мають стати: уважність, кмітливість, швидкість мислення і вибір точних і правильних дій, винахідливість, взаємодопомога. Не забувайте і про те, що в польоті необхідна дисципліна всього екіпажу. Кожен з вас має точно виконувати правила наших подорожей: 

Давайте пригадаємо девіз уроку: 

Душу і серце в роботу вклади,

 Кожну хвилину в труді бережи.

Полетимо ми на космічному кораблі . Але туди нас пропустять тільки по квитках !

У кожного з вас лежать зірочки – квитки . Якщо ви виконаєте завдання на них ,то  зможете зайняти свої місця на кораблі.

Отже починаймо!

1 Робота  по картках із перевіркою

3+4-2=                7-0+3=

2+4-3=                 10-4+0=

5-4+3=                 6-4-2=

Ну от ми й на кораблі, тож зручно всідаймося , пристегнемо ремені безпеки і приготуймося подорожувати .Та знов у нас маленька затримка. Щоб корабель відлетів необхідно порахувати від 10 до 0.

Давайте поглянемо на монітор нашого корабля .Що ми бачимо? Цифри загубили свої місця ! Тож наше завдання: розташувати їх  від найбільшого до найменшого

2 Хвилинка каліграфії

Отже, ми впорались із завданням .Давайте запишемо ці цифри у наші бортові журнали-зошити ,щоб вони знову не розгубилися.

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

А тепер щоб злетіти давайте порахуємо.

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

(звучить гуркіт мотору)

Увага, наш корабель вирушає! Давайте закриємо очі і почнемо подорож до космосу.

3 Хвилинка релаксації

ІІІ Закріплення вивченого

1 Робота з круговими прикладами (диференційна робота)

І так ми з вами  потрапили на першу планету .Подивіться .чим цікава вона ?(навколо неї кружляють приклади) Але це не звичайні приклади ,а кругові . А яка особливість цих прикладів ? Тож поглянемо .

Діти ,щоб дізнатися більше про цю планету треба розвя’зати кругові приклади, але ж їх так багато ,що нам швидко не впоратись. А давайте ми розібмось на три екіпажи, і кожен з них виконає певну частину цього завдання .Так ми швидше впораємось.

(діти розв язують приклади по групам)

            І група

11+2-1=              12+5-2=

14-4+1=              13+4-0=

15-5+3=               17-3+0=

            ІІ група

10-4+1=              9-4+5=

3+3+0=                7+0-4=

6+1+1=                8-2+3=

          ІІІ група

5+4=              9-3=

4-4=               6-2=

7-2=               0+7=

Перевірка результатів з виведенням на моніторі.

Ну от ми і дізналися чим цікава ця планета.A тепер наша подорож продовжується і ми вирушаємо до іншої планети.

Закриваємо очі і перелітаємо. 

2 Фізкультхвилинка

Дітки, ми знову на планеті. А що ж ми бачимо?

Мешканці планети святкують і запрошують нас приєднатися до них.

3 Розв язання задачі

Ми з вами відпочили, час і вирушати на зустріч ще цікавішого і невідомого .Тож заплющуємо очі і перелітаємо на іншу планету.

Ой, що ж нам відкриє нова планета?

Для цього необхідно розвязати задачу.Та спершу давайте пригадаємо ,з яких частин складається задача:

-умова

-запитання

-розв язання

-відповідь

             ЗАДАЧА

На космодромі стояло 9 кораблів  .3 з них відлетіли. Скільки кораблів стояло на космодромі?

Скажіть, чи правильно складено задачу?

( ні в питанні питається про відоме число)

Як же правильно поставити запитання?

На космодромі  стояло 9 кораблів.  3 з них відлетіли .Скільки кораблів залишилось?

Давайте запишемо розв язання задачі до наших бортжурналів.

           Задача

 9-3=6(к .)

Відповідь :6 кораблів

От ми дізналися ,що цікавого на цій планеті І знову вирушаємо у путь. Заплющуємо очі щоб швидше перенестися до нової планети.

4 Робота з геометричним матеріалом

Ой, а про що ж  розповість нам ця планета? Подивіться, що в ній особливого?

(живуть геометричні фігури)

А ось і завдання. Подивіться на малюнок і скажіть :

  •  З яких геометричних фігур складається космонавт?
  •  Скільки трикутників  квадратів  прямокутників кругів?
  •  Яких фігур більше  менше  на скільки?

Ось і про цю планету ми дізналися?

А нам настав час повертатися додому .Приготувалися до відльоту!

ІV Підсумок уроку

 Гра  «Продовжте  речення».

На  уроці  я  навчився…

Мені  сподобалося…

Хотів  би  ще  навчитися…

Найскладніше  було…

Найлегше  було

На цьому наш урок закінчено.  Ви всі добре попрацювали. Молодці!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

15605. СОВРЕМЕННАЯ ПЕДАГОГИКА И ЭКЗИСТЕНЦИАЛЬНАЯ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ 32 KB
  СОВРЕМЕННАЯ ПЕДАГОГИКА И ЭКЗИСТЕНЦИАЛЬНАЯ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ Безразличие ученика к учителю и вообще к педагогическому процессу является сегодня одной из самых острых проблем образования которая в свою очередь перерастает в еще более сложную проблему тотального без
15608. ДИХОТОМИЯ «ФИЛОСОФИЯ – МАТЕМАТИКА» 69.11 KB
  ДИХОТОМИЯ ФИЛОСОФИЯ МАТЕМАТИКА Рассматривая соотношение философии и математики в философии математики выделяют ряд общих моментов. Философия и математика самые древние формы научного познания. Описывают предельное и универсальное абстрагируясь от р...
15610. СОВРЕМЕННАЯ АКТУАЛЬНАЯ ФИЛОСОФИЯ 238.92 KB
  СОВРЕМЕННАЯ АКТУАЛЬНАЯ ФИЛОСОФИЯ Кризис охвативший человечество является системным и глобальным. Наибольшей угрозой для человечества является угроза изменения климата. Согласно выводам 4го доклада комиссии ООН IPCC2 по изменению климата следует ожидать в будущ...
15611. ПРОБЛЕМА НАЦИОНАЛЬНОЙ ИДЕНТИЧНОСТИ В УСЛОВИЯХ ГЛОБАЛИЗАЦИИ: СОЦИАЛЬНО-ФИЛОСОФСКИЙ АСПЕКТ 39.5 KB
  ПРОБЛЕМА НАЦИОНАЛЬНОЙ ИДЕНТИЧНОСТИ В УСЛОВИЯХ ГЛОБАЛИЗАЦИИ: СОЦИАЛЬНОФИЛОСОФСКИЙ АСПЕКТ При всем многообразии национального и мирового кризиса главный кризис который переживает сегодня Россия это кризис национальной идентичности т.е. потеря Россией историчес
15612. СУЩНОСТЬ ИСЛАМСКОГО ПОЛИТИЧЕСКОГО РАДИКАЛИЗМА НА ТЕРРИТОРИИ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ 84.5 KB
  СУЩНОСТЬ ИСЛАМСКОГО ПОЛИТИЧЕСКОГО РАДИКАЛИЗМА НА ТЕРРИТОРИИ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ Острой проблемой Северокавказского региона Российской Федерации является распространение радикальных идеологий среди местного этнического населения что приводит к дестабилизации ...
15613. Демографическая безопасность России – одно из условий реализации национальной идеи 159.5 KB
  Демографическая безопасность России одно из условий реализации национальной идеи Как показывает история выживает в конечном счете тот народ или цивилизация который в рамках существующей экологической среды оказывается наиболее способным к размножению. Как писа