72011

Порівняння чисел

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Чого більше на малюнку квадратів чи кругів Скільки квадратів Кругів Як дізнатися на скільки кругів більше ніж квадратів скласти пари Скільки кругів залишилося без пари Значить на скільки кругів більше ніж квадратів на 3 На скільки менше квадратів ніж кругів на 3...

Украинкский

2014-11-16

36.5 KB

0 чел.

Тема: Порівняння чисел

Мета: Підвести дітей до виведення висновку як дізнатися на скільки одне число більше чи менше іншого; розв`язання задач на різницеве порівняння.

Відпрацювання навичок лічби в межах 9. Розвиток мислення, мови, творчих здібностей учнів.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Вже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав.

Тож і ти часу не гай,

Працювати починай.

  •  А який у вас настрій?
  •  Усміхніться, поділіться гарним настроєм з товаришем.

Який відповідає вашому настрою.

Я бажаю, щоб такий настрій був у вас до кінця уроку. Він принесе задоволення і вам, і мені, і нашим гостям.

ІІ. Математична розминка.

Свій урок ми починаємо  з математичної розминки. Підручник ст. 55 №  6.

Хто вірно розв`яже приклади, розшифрує кодове слово. (дорога).

Так діти, ця дорога поведе нас вперед до нових знань і відкриттів. Але щоб наші кроки були впевненими і міцними треба повторити набуті нами знання.

На дошці:

                                                                                     М  +  Р  =

                                                                                     Р  +  М  =

                                                                                     Б  -  М  =

                                                                                     Б  -  Р  =

А зараз я перевірю вашу увагу. Ми пограємо в гру «Плескай, тупоти».

Я вважаю, ви добре засвоїли попередній матеріал і готові рушати далі в дорогу до нових знань.

ІІІ. Опрацювання нової теми.

На дошці два мішечки з предметами.

  •  Чого більше на малюнку квадратів чи кругів?
  •  Скільки квадратів? Кругів?
  •  Як дізнатися на скільки кругів більше ніж квадратів? (скласти пари)
  •  Скільки кругів залишилося без пари?
  •  Значить, на скільки кругів більше ніж квадратів? (на 3)
  •  На скільки менше квадратів ніж кругів? (на 3)

Розглянемо завдання 1 підручника.

  •  Чи всім кругам вистачило трикутників?
  •  На скільки кругів більше ніж трикутників?
  •  На скільки трикутників менше ніж кругів?

Так діти, нам легко було перелічити предмети і перевірити їх кількість.

(Кожному учню на парті малюнок двох мішечків із зірочками і кружечками)

  •  Встановіть, яких фігур на малюнку більше? На скільки?
  •  Чому це завдання важко виконати? (багато фігур, легко заплутатись)

Ви бачите, якщо числа великі, то знайомий спосіб порівняння нам не допомагає. Тому сьогодні нам потрібно придумати  такий спосіб порівняння для якого нам не потрібен буде малюнок, а треба просто виконати обчислення.

Повернемося до нашого першого завдання.

Ті круги, що залишилися без пари складають ціле чи частину? (частину)

Якою дією ми знаходимо частину? (відніманням)

Що потрібно віднімати, щоб відповісти на питання « на скільки більше», « на скільки менше»? (від більшого числа відняти менше – відкриття!)

Таким чином ми вивели правило, за допомогою  якого можна порівняти любі числа.

Щоб дізнатися на скільки одне число більше чи менше від іншого, треба від більшого числа відняти менше.

IV  Закріплення отриманих знань. Завдання 2.

  •  Скільки трикутників? Зірочок?
  •  Як дізнатися на скільки трикутників більше ніж зірочок? (повторюємо хором правило)
  •  Яке число більше? ( 5 )
  •  Яке менше? ( 4 )
  •  Молодці, над цим способом ми будемо працювати і на слідуючих уроках.

V.  Фізкультхвилинка.
1,  2,  3,  4,  5

Час прийшов нам спочивать.

Так, піднесли руки вгору

Нумо, глянемо на зорі,

А тепер всі руки в боки,

Як білчата скоки – скоки.

10,  9,  8,  7

Час за парти сісти всім.

VI.  Знайомство із схемами до задач на порівняння чисел.

У кожного на парті є дві полоски різної довжини.

Порівняйте їх по  довжині. Як це краще зробити? (накласти одна на одну).

Відмітьте олівцем на більшій полосці те місце де закінчується менша.

Потім вчитель вивішує свої полоски на дошку одна під одною. Те ж  роблять діти у себе на партах.

Я проведу дві пунктирні лінії.

Позначимо більшу полоску буквою Б, меншу – М, а різницю – Р.

В задачах на порівняння сукупностей предметів по кількості можуть бути невідомими або різниця (Р), або менше число (М).

Як дізнатися на скільки одне число більше чи менше іншого? Б  -  М

Як знайти більше число? М  +  Р

Як знайти менше число? Б  -  Р

Ці схеми і формули будуть опорою для подальшої роботи над задачами на порівняння.

Придумаємо самі такі задачі. Завдання 5.

VII.  Самоконтроль.

На клітинках діти записують вирази і обчислюють.

  •  На скільки 8 більше 6?
    - На скільки 3 менше ніж 9?
  •  Що більше 5 чи 3? На скільки?
  •  Що більше 9 чи 7? На скільки?

8  -  6  =  2                                          5  -  3  =  2

9  -  3  =  6                                         9  -   7  =  2

VIII. Підсумок уроку.

  •  Чому навчилися на уроці?

Я дякую вам за роботу. І вважаю, що ви дійсно отримали задоволення від своєї роботи.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

20550. Линейное программирование, Постановка задачи 25 KB
  Значительное число плановых производственных задач содержит критерий оптимальности в виде линейной функции независимых переменных. Критерий оптимальности в данном случае записывается в виде некоторой линейной формы. На переменную xj накладываются ограничения различного вида имеющую форму равенств и неравенств Совокупность независимых переменных xj Обеспечивающий минимум или максимум линейной формы F и удовлетворяющий приведенным соотношениям и составляет предмет линейного программирования.
20551. Симплексный метод решения задач линейного программирования 102.5 KB
  Запишем систему уравнений 5 в векторной форме: 6 где Aj B вектор a элемент матрицы 1. Таким образом нулевые значения переменных удовлетворяют6 Векторы Аjj=n1nmможет служить базисом в mмерном пространстве. Любой небазисный вектор можно разложить по векторам базиса. Разложим некий небазисный вектор Ak по векторам базиса: Умножим 8 на положительную константу и вычтем 8 из 7 произвольная величина ее можно выбрать настолько малой что независимо от значения выражение в скобках будет всегда больше нуля так как 0...
20552. Нелинейное программирование. Постановка задачи. Представление целевой функции и ограничений линиями уровня. Пример 32 KB
  Представление целевой функции и ограничений линиями уровня. Задачи нелинейного программирования формируются следующим образом требуется найти значения вектора х удовлетворяющего равенству 1 или неравенству2 и обеспечивающих максимум или минимум целевой функции fx. Найдем минимум целевой функции f0x1x2=x1x2 стремиться к минимуму. лежит внутри квадрата а значения целевой функции в этой точке минимальны.
20553. Безградиентные методы детерминированного поиска. Метод поиска экстремума методом локализации экстремума 27 KB
  Они основаны на сравнении самих значений целевой функции. Если значение целевой функции в следующем шаге потока чем в предыдущем то шаг считается удачным если наоборот то не удачным и выбирается следующий шаг который дал бы удачный результат. Прежде чем рассмотреть многомерные задачи поиска рассмотрим методы поиска экстремума функции одной переменной. Метод локализации экстремума функции.
20554. Условный экстремум функции. Постановка задачи. Вывод функции Лагранжа 120 KB
  Переменные целевой функции f0xmin 1 Где x nмерный вектор независимых переменных: x=x1x2xn могут быть наложены ограничения различного вида Ограничения в форме равенства 2 называется уравнениями связи. Рассмотрим задачу о минимуме f0x при наличии уравнения связи fx=0. Уравнение связи на плоскости представляются в виде линий пересечения. она лежит на линии fx=0 удовлетворяет уравнению связи и расположена ближе всех к точке x где x точка минимума целевой функции.
20555. Метод сканирования 32.5 KB
  Метод сканирования заключается в последовательном просмотре значений критерия оптимальности в ряде точек принадлежащих области изменения независимых переменных и нахождения среди этих точек такой в которой критерий оптимальности имеет минимальное максимальное значение. Точность метода естественно определяется тем насколько густо располагаются выбранные точки в допустимой области изменения независимых переменных. Основным достоинством этого метода является то что при его использовании с достаточно малым шагом изменения по каждой из...
20556. Градиентные методы. Свойства градиента 42 KB
  При движении в направлении градиента мы приходим к максимуму функции при движении в обратном направлении антиградиента приходим к минимуму функции. Для поиска минимума целевой функции Rx задается начальная точка поиска x0 то есть 1 x0 задается значение переменных вектора х. 2 В начальной точке поиска x0 вычисляется градиент целевой функции его проекции то есть частные производные целевой функции по каждой переменной: 3 В направлении Антиградиента целевой функции производиться шаг и вычисляется значение переменной следующей точки...
20557. Методы случайного поиска 49.5 KB
  Основная идея методов случайного поиска заключается в том что перебором случайных совокупностей значений независимых переменных найти оптимум целевой функции или направление движения к нему. Общим для всех методов случайного поиска является применение случайных чисел в процессе поиска. Введем понятие случайного вектора = 1 2 n определенного в n мерном пространстве.
20558. Формулировка принципа максимума в задаче со свободным концом 26.5 KB
  обеспечивает : Ј=∑cixiT→min Решение такой задачи можно построить просто если вместо функционала ввести функцию которая характеризует мощность или энергию системы. Поскольку функционал Јi характеризует критерий качества функционирования системы в экстремальных условиях то эта система должна обладать максимальной мощностью или энергией. Такой функцией характеризующей сумму кинетической и потенциальной энергии системы является фция Гамельтона: H=∑λifixU где fiвектор колич.