72015

Розв’язування прикладів і задач на вивчені арифметичні дії

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Закріпити навички додавання і віднімання в межах 10, навички розв’язування задач. Розвивати швидкі та точні обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, кругозір учнів, інтерес до уроків математики шляхом поєднання математичного матеріалу з казковим.

Украинкский

2014-11-16

82 KB

0 чел.

         Зіньківська  спеціалізована  школа  І – ІІІ ступенів № 2

 

     Розв'язування прикладів і задач на вивчені

                              арифметичні дії.

                                               вчитель   Л.Б.Альошкіна

Тема. Розв'язування прикладів і задач на вивчені арифметичні дії.

Мета. Закріпити навички додавання і віднімання в межах 10, навички розв'язування задач. Розвивати швидкі та точні обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, кругозір учнів, інтерес до уроків математики шляхом поєднання математичного матеріалу з казковим. Виховувати бажання допомагати слабшим, творити добро, оберігати природу.

Обладнання: ляльки до казки «Червона Шапочка», перфокартки, малюнок  до задачі,малюнок кошика з квітами,малюнок дерева з пташками  

                               

Тип уроку: урок-казка

Хід уроку

  1.  Організаційна частина

Створення емоційного настрою

Ось і продзвенів дзвінок,

Починається урок.

Працювати будем жваво,

Щоб було усім цікаво.

II. Контроль і корекція здобутих знань

– А зробить наш урок цікавим дівчинка з відомої вам  казки. Якої саме, здогадаєтесь, коли відгадаєте загадку.

Старенька бабуся край лісу жила,

Гостинці до неї  онучка несла.

Сміливе й хоробре було те дівчатко,

Веселе і миле  бабусине внучатко.

– Ви всі легко відгадали цю загадку.  Тому Червона Шапочка буде поряд з вами протягом цього уроку (Демонстрація “Червоної шапочки”).на уроці ми будемо розв'язувати приклади й задачі,працювати з геометричним матеріалом, відпочивати. Сподіваюся, що ви не забули прихопити вашу увагу і головне старання.

– Та в кошику у дівчинки не лише пиріжки для бабусі. Є гостинці і для вас. І не прості, а математичні (вчитель дістає з кошика макети пиріжків із записаними на них віршованими задачами ).

1. Усне розв'язування задач

Знають діти казочку

Про Червону Шапочку.

До бабусі вона йшла,

п'ять пиріжків несла.

Та ще два – для нас, малят,

Працьовитих веселят.

Порахуймо всі гостинці.

Скільки пиріжків в корзинці?                                 5+2=7 (п.)

Чекає бабуся у гості онучку,

Для неї готує квітчасту сорочку.

На ній – незабудки. Їх аж 5.

Кульбаб – на дві менше.

Їх скільки, малята?                                                      

5-2=3 (к.)

 

– Молодці, діти. Перше завдання, запропоноване Червоною Шапочкою, ви виконали.

IІ. Закріплення вивченого  матеріалу.

1.Робота з геометричним матеріалом.

-Пригадайте, як починається казка? (Жили були мама і донька..)

-А де ж вони жили? (В будиночку)

  1.  –Будиночка  у нас немає. Давайте разом побудуємо математичний будинок для Червоної шапочки і мами.

Будиночок побудуємо ми самі з геометричного матеріалу.

(У кожної дитини конверт з геометричним матеріалом)

  •  Скільки у будинку трикутників?
  •  Чотирикутників?
  •  Чого більше? На скільки?
  •  

 

– Дорога Червоної Шапочки до бабусі пролягала лісом. Йде дівчинка і милується красою. Обабіч шляху квіти цвітуть, білочки з гілки на гілку перескакують. Аж тут дівчинка почула крик пташок які прохали про допомогу. Уночі був сильний вітер і гніздечка попадали на землю.

Але як знати, де має бути гніздечко? Є номери гніздечок на дереві, а на гніздечку написаний приклад. Треба обчислити приклад і прикріпити гніздечко, щоб воно не впало.

Допоможемо Червоній Шапочці?.

1+9       5+3     8-4       9-3      8+1

8-6        4+2    10-6     4+5     6+2

Діти, а як би ми відмовилися допомогти, щоб сталося з пташенятами?

  •  Яку ж вони користь приносять?
  •  Порахуйте, скільки їх?
  •  

Гра « Склад числа 10». ( кидаю м'яч і кажу число, а у відповідь інше, щоб було 10)

Фізкультхвилинка

Дівчинка зраділа, що вона допомогла пташкам, сіла під деревом відпочити, а пташки співали їй своїх пісень. Давайте і ми послухаємо спів пташок. (Грамзапис «Спів пташок»)

Схиліть голівки на руки, закрийте оченята і послухайте.

Захотілось Червоній Шапочці ще й букет для бабусі зробити. Тільки-но дівчинка нахилилась, щоб нарвати пролісків та кульбабок, як на галявину вискочив Хто?

           Невеличкий сам на зріст,

                                            Довгі вуха, куций хвіст.

                                                                             (Зайчик)

Зайчик і розповів, що ці квіти потрібно охороняти, а не рвати, бо дуже мало їх лишилось в наших лісах. А натомість подарував їй  малюнок цих квітів – пролісків та кульбабок. А ми також зробимо подарунок бабусі. Попрацюємо в групах і складемо квітку семи квітку, розв'язавши кругові приклади.

Скільки  пелюсток має квітка? (7)

А що ви можете сказати про число 7?

Додаткова інформація: Число 7, як і число 3, в народі вважється магічним. З ним складаються казки («Вовк і семеро козенят», «Білосніжка і сім гномів»), прислів'я «Семеро одного не ждуть», «Сім раз відмір, а раз відріж». Ось і ми, діти, повинні так працювати: спочатку добре подумати, щоб дати правильну відповідь.

Каліграфічна хвилинка

Конкурс «Цифра-красуня»

Зараз ми покажемо Зайчикові, що ми вміємо не лише рахувати, а й гарно писати

-Напишемо красиво цифру 7 один рядочок

Пригадаємо як пишеться ця цифра.

Сіли рівненько, зошити поклали косо,взяли правильно ручки у руки і почали писати.

А ми з Зайчиком пройдемося і подивимося як ви пишете.

– Як бачите, трохи затрималась дівчинка в дорозі. Все їй цікаво, все хочеться побачити. Але треба йти далі. Адже бабуся чекає.

Та ось на одному дереві побачила дівчинка жучків. Спочатку не звернула уваги, а потім вирішила їх порахувати. Почала рахувати, аж тут підійшов вже знайомий нам Зайчик. Ось що він розповів про цих жучків:

– Це сонечка, дуже корисні комахи. Вони знищують попелиць. Сонечок треба оберігати. До того ж, вони і погоду передбачають: перед дощем – дуже мляві, а погожого дня – рухливі.

– Скільки дівчинка нарахувала комашок, ми дізнаємось тільки тоді, коли  розв'яжемо задачу.

(Учні  складають і розв'язують задачу за малюнком)

I   – 6 с.

II –?, на 3 більше

Задача. На першій гілочці 6 сонечок, а на другій – на 3 сонечка більше. Скільки сонечок на другій гілочці?

Робота над задачею.

Скільки сонечок було на першій гілці?

На другій?

Що сказано в задачі про другу гілочку? ( що на 3 більше)

А що означає на 3 більше? (стільки ж та ще 3)

Як же нам дізнатися, скільки сонечок було на другій гілці? (6+3=9)

(Розв'язок задачі самостійно записують у зошит С-1,2, а С-3 працюють з учителем)

IV Фізкультхвилинка

Засиділись в царстві казки?

Встали дружно.

Лапки в боки, вгору вушка –

Скачуть білочки-подружки.

1, 2, 3, 4, 5  –

Люблять білочки стрибать.

 Закріплення математичних знань

– Весела і радісна йшла дівчинка до бабусі. Ще б пак! Має гостинці для бабусі. Стільки цікавого побачила в лісі! І раптом – на стежці Вовк. Та ще й голодний. Це одразу видно. Та для Червоної Шапочки це не проблема. Адже пиріжків в кошику вдосталь: вистачить і бабусі, і Вовкові. Коли той наївся – подобрішав. І про свої математичні завдання згадав, що їх йому задали в лісовій школі. Це були приклади. Ви ж знаєте, що Червона Шапочка ще в школу не ходить і може допустити помилки. Але ми допоможемо їй. Давайте з прикладами й ми познайомимось. Прикладів дуже багато. Тому ми їх поділимо у два стовпчики.

3+3                                0+…=9

5-4                                 7-…=6

1+9                                …+5=9

9-5                                 …-2=8

Вовк дякує Червоній Шапочці і нам за допомогу. Як я міг з'їсти таку хорошу дівчинку разом з бабусею. Мені так соромно за себе. А зараз я хочу виправити свою помилку.

То як може закінчитися казка?

Як би ви хотіли?

( Вовк допоміг Червоній Шапочці віднести бабусі гостинці. О, вже й бабуся йде на зустріч онучці. Обидві веселі і щасливі)

Різні варіанти

VII. Підсумок уроку

– Чи зацікавили вас пригоди Червоної Шапочки? Якщо так, то, думаю, ми й надалі будемо з нею зустрічатися. Адже внучка дуже любить свою бабусю, і ми ще не раз можемо  зустріти її на лісовій стежині.

Що з цього уроку візьмемо на майбутнє?( Вміння обчислювати, розв'язувати задачі,доброту, допомагати один одному)

Ось і пролунав дзвінок-

Закінчився наш урок.

За роботу по заслузі

   Щиро дякую вам друзі!!!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

75060. Виды транспорта 169 KB
  Основная часть История транспорта; Виды транспорта; Что называют транспортом Для чего нужен транспорт. Потом появились первые сельскохозяйственные орудия первое колесо различные транспортные средства.
75062. ЛИПЕЦКАЯ ЗЕМЛЯ НА СЛУЖБЕ ОТЕЧЕСТВУ 78 KB
  Два века отделяют нашу современность от великой победы русского народа в Отечественной войне 1812 года, но это нисколько не умаляет ее огромного значения для истории России. Борьба с иноземными захватчиками пробудила тогда в народе высокие чувства любви к Родине, истинного патриотизма, гордости и чести, народного единения.
75063. Роль казачества в истории становления и развитие Амурских земель 191.5 KB
  Прошло уже триста с лишним лет, как здесь впервые ступила нога русского человека. Первый отважный землепроходец, завидев здешние места, никем не занятые и никем ещё не освоенные, сразу же сердцем прикипел к ним. А кто этот отважный землепроходец? – задаюсь я вопросом каждый раз.
75064. ПЕРЕПЕЛИННОЕ ЧУДО 201.5 KB
  Известно, что перепелиные яйца - экологически чистый продукт. В древние времена яйца и мясо перепелов использовались в восточной народной медицине. Яйца перепелов очищают кровь нормализуют давление повышают гемоглобин.
75066. Мой пёс Борман в цифрах и диаграммах 267 KB
  Цель моей работы – создать математический портрет моей собаки. Для выполнения этой цели я ставила перед собой следующие задачи: Продолжить изучение электронных таблиц Excel, Узнать, с какой скоростью Борман передвигается по квартире, Узнать, сколько корма съедает Борман за год и сколько это стоит...
75067. Влияние музыки на организм человека 121 KB
  Каждый день большинство из нас слушает разную музыку, которая, так или иначе встретится где-нибудь, независимо от того, хотим мы этого или нет – в машине, автобусе, супермаркете, кинотеатре, на улице, на дискотеке – везде, где бы мы ни находились, нас сопровождают звуки музыки.