72016

Узагальнення і систематизація знань з теми «Натуральні числа 1 – 10 і число 0»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Закріпити узагальнити і систематизувати вивчений матеріал; перевірити знання учнями чисел першого десятка і удосконалювати вміння та навички додавання і віднімати у межах 10 розв’язувати задачі і удосконалювати навички письма вивчених цифр...

Украинкский

2014-11-16

37.5 KB

0 чел.

                                               Математика 1 клас

Тема. Узагальнення і систематизація знань з теми «Натуральні числа 1 – 10 і число 0»

Мета. Закріпити, узагальнити і систематизувати вивчений матеріал; перевірити знання учнями чисел першого десятка і удосконалювати вміння та навички додавання і віднімати у межах 10, розв’язувати задачі і удосконалювати навички письма вивчених цифр; розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення; виховувати старанність і цікавість до математики.

                                                                     Хід уроку

І. Організація класу

Пролунав уже дзвінок

Всіх покликав на урок.

Тож усі часу не гаймо

Працювати починаймо.

  •  Який у вас настрій?
  •  А ви любите мандрувати?
  •  А куди саме?

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

- Ну якщо ви так любите мандрувати, то сьогодні ми з вами вирушимо в подорож до лісу з одним із казкових героїв, якого ви добре знаєте. Щоб дізнатися хто це прочитайте слово на дошці попередньо розставивши букви на свої місця.

о    б     к      о      л      к       о

4    5     1      6      3      7       2

- Правильно, це Колобок. Наш знайомий. З ним ми помандруємо в гості до лісових мешканців, які підготували нам багато подарунків. Тож вирушаймо.

ІІІ. Робота над темою

1.Усна лічба

- Ой, подивіться, діти хто до нас прилетів?

- Сорока – білобока.

- Вона щось стрекоче. І мені, здається, що вона хоче щось повідомити лісовим мешканцям про те, що ми тільки вихваляємося, що розумні, а насправді нічого не вміємо. Доведемо, що це не так?

- Тож давайте швиденько порахуємо.

1. Ой, у Лиски, Лиски

Гарний двір

Та чотири доньки

На вибір.

Ще й один синок.

Скільки всіх діток?      (4+1=5)

2. На яворі високім

Телесик сидить

Зграй гусей диких

До нього летить.

Троє попереду

Та позаду 6,

Скільки в зграї ї,

Скоріш скажіть?       (3+6=9)

3. У цій казці, всім відомо,

Білосніжка і сім гномів.

Ви уважно полічіть

Й скільки їх всього скажіть    (7+1=8)

4. Знають діти казочку

Про Червону Шапочку.

До бабусі вона йшла,

Вісім пиріжків несла.

Раптом вовк її зустрів,

Пиріжків зо три з’їв.

Хто з вас діти, порахує

Скільки бабуся покуштує?

- Молоді, дітки. А тепер покажемо сороці – білобоці, що ми вміємо ще й писати цифри.

2. Каліграфічна хвилинка. Робота в парах.

1. В неї є одна нога,

А сама як кочерга.

Цифра це відома всім,

А як зветься вона?    (7)

2. З промінцем метелик встав,

Крила сонцю показав,

Як поглянеш добре ти,

То побачиш цифру    (3)

- Яке число знаходиться між числами 3 і 5?

- Яке число передує числу 6?

- Запишіть сусідів числа 2.

- Яке число є наступним для числа 8?

Записали. Назвали 7  3  4  5  1  3  9.

А тепер обмінялися зошитами і вибрали у сусіда серед записаних цифр, одну цифру королеву і вдягли їй корону.

3. Фізкультпауза

- А погляньте хто це літає коло нас?

- Метелик

Ану давайте разом з ним політаємо

Сів метелик на травичку

Тай рахує рахівничку,

Раз, два, три

Ти метелику лети.

4. Гра «Допоможіть білочці зібрати гриби»

- А погляньте хто там на сосні сушить грибочки?

- Так, це білочка. Ми повинні їй допомогти зібрати грибочки. Зможемо це зробити коли обчислимо приклади які записано на кожному грибочку

9 – 2= _             5 + _  = 8            _  + 3 = 9              _   - 3 = 4

_  - 1= 9           6 - _   = 3           4 -  _   = 1              5 +_   = 7

- Молодці, впоралися. Білочка вам дуже вдячна і дарує вам горішок, тому що вона знає що гриби дітям вживати не можна.

5. Гра «Знайди помилку»

- А погляньте, ось зайчик на пеньочку, тільки він чомусь плаче. А плаче тому що не може впоратись із завданням, яке йому задали в лісовій школі. А через це матуся його не пускає гуляти.

Давайте допоможемо і виправимо помилки де потрібно

4 = 4          4 + 3 = 7           5 + 2 = 8

3 < 1          6 + 2 = 9           7 – 2 = 4

5 > 7          3 + 2 > 5           6< 6 + 4

- Молодці! Зайчик вам дуже вдячний і дарує на згадку про себе морквину.

6. Фізпауза

- Ми дійшли з вами до лісового озерця.

Хто тут мешкає?

- Так тут є жабки. Разом з ними ми відпочинемо

На болоті, на болоті

Дві зелені жабки

Рано вранці умивались,

Рушничками витирались.

Лапками льоп, льоп,

Лапками тьоп, тьоп.

Вправо, вліво нахилялись

Кругом себе повертались.

7. Розв’язування задач

- А ще жабки просять нас допомогти їм розв’язати задачу. Допоможемо?

Одна жабка впіймала 5 комашок, а інша – 4. Скільки всього комашок вони впіймали разом?

   (Розв’язування задачі записуємо в зошит)

Жабенятка вам дуже вдячні. Вони пригостили вас суничками.

Подякуємо жабеняткам за смачні ягоди і помандруємо далі.

Ой, а що за м’ячик з голочками. Так це ж їжачок. Він теж просить нас допомогти розв’язати задачу.

Їжачок назбирав 8 яблучок. П’ять яблучок він віддав своєму сусідові. Скільки яблучок у нього залишилося?

 (Розв. в зош.)

Вдячний їжачок пригостив нас яблучками. Подякуємо йому.

  •  А нам час повертатися додому.

ІV. Підсумок уроку.

  •  Чи сподобалась вам наша мандрівка?
  •  А які гостинці ми принесли?
  •  А яку користь вони приносять людині?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

64490. Закономірності процесів оптимального повітряного охолодження плавильних реакторів скляного виробництва 1.22 MB
  Найбільш розповсюдженим способом охолодження стін варильного басейну є обдув повітрям. За рахунок охолодження реактор може проробити тривалий час навіть при невеликій залишковій товщині стінового огородження...
64491. ОЦІНКА НЕОДНОРІДНОСТІ УЩІЛЬНЕНИХ ҐРУНТІВ ШТУЧНИХ ОСНОВ 640 KB
  За цих умов геотехніка рекомендує влаштування штучних масивів з кращими будівельними властивостями ніж у природних ґрунтів. Певною проблемою при нормуванні властивостей ущільненого масиву також є невідповідність оптимальних параметрів ущільнення...
64492. БЕТОНИ НА ОСНОВІ КОМПОЗИЦІЙНИХ ЦЕМЕНТІВ, АКТИВОВАНИХ У ВИСОКОВОЛЬТНОМУ ЕЛЕКТРИЧНОМУ ПОЛІ 292.5 KB
  Важливим напрямком у вирішенні цих проблем є розробка композиційних цементів в тому числі багатокомпонентних що містять різні мінеральні добавки природного та техногенного походження.
64493. Одержання цирконійвмісних сполук з циркону Малишевського родовища 139 KB
  Україна є власником єдиного в Європі родовища високоякісної цирконієвмісної сировини – циркону силікат цирконію. Промислові потужності базового підприємства з видобутку та переробки циркону Малишевського родовища Вільногірського гірничо-металургійного...
64494. ТРИВОЖНІСТЬ ЯК ЧИННИК ДЕЗАДАПТАЦІЇ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ-ПОЧАТКІВЦІВ 472 KB
  Важливим у цьому контексті є врегулювання тривожності яка може негативно впливати на успішність оволодіння професією на результативність і якість професійної діяльності зокрема психологапрактика що як представник допомагаючих професій мусить бути для клієнта еталоном психологічного здоров’я.
64495. ВИСОКОВОЛЬТНІ ЕЛЕКТРОРОЗРЯДНІ СВЕРДЛОВИННІ КОМПЛЕКСИ З ПІДВИЩЕНИМИ ПИТОМИМИ ЕНЕРГЕТИЧНИМИ ПАРАМЕТРАМИ 1.49 MB
  Було показано що ефективність комплексів визначається сукупністю характеристик електророзрядних імпульсів і пристроїв перетворення параметрів електричної енергії. В зв‘язку з погіршенням умов спуску занурювальної установки електророзрядних комплексів в зону обробки виникла необхідність зменшення її довжини.
64496. Современная речевая ситуация 16.66 KB
  Резко расширился состав участников массовой и коллективной коммуникации: новые слои населения приобщаются роли ораторов к роли пишущих в газеты и журналы. Меняются важные параметры протекания устных форм массовой коммуникации: создается возможность непосредственного...
64497. Сравнительный анализ трехмерных методик в человеко-компьютерных интерфейсах 1.18 MB
  Разработка программного обеспечения, моделирующего психологический тест в рамках среды виртуальной реальности. В разработке используются среда Visual Studio 2003 и библиотека OpenGL
64498. Инновация. Функции инноваций 15.67 KB
  Шумпетер: Инновация это новая научно-организационная комбинация производственных факторов мотивированная предпринимательским духом. Твис: Инновация это процесс в котором изобретение или идея получает экономическое содержание.