72020

ВПРАВИ ЗАДАЧІ І НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ ДОДДВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3. РОЗ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ВІДРІЗКА

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Подивіться на малюнок які пташки першими прилетіли до годівнички Синиці Скільки їх А які ще птахи прилетіли Снігурі Скільки їх Нам потрібно знайти скільки всього пташок стало Якою дією ми можемо дізнатися скільки всього пташок прилетіло до годівнички...

Украинкский

2014-11-16

49 KB

0 чел.

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ НОВОВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ МІСЬКИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ НОВОВОЛИНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ПІ СТУПЕНІВ №8

ВПРАВИ ЗАДАЧІ І НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ ДОДДВАННЯ І

ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3.

РОЗ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ

СУМИ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ВІДРІЗКА

Конспект уроку з математики у 1 класі підготувала учитель початкових класів Нововолинської ЗОНІ № 8 Зіміч Наталія Василівна

2010


ГЕМА. Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 5

Розв'язування задач на знаходження суми. Вимірювання довжини відрізка

МЕТА. Закріпити вміння додавати і віднімати число 3, шляхом розв'язування задач і прикладів. Розвивати обчислювальні навички, вміння вимірювати довжину відрізків. Виховувати бажання допомагати пташкам взимку.

Тип уроку: інтерактивний урок. Закріплення вивченого

Обладнання: зоровий план уроку, магнітна дошка, картки з цифрами, математичні віяла, схема задачі, малюнки із зображенням птахів, ялинка з іграшками, музичний супровід до фізкультхвилинки

Хід уроку

I ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

Вчитель. Добрий день діти! Я дуже рада, що можу сьогодні попрацювати з вами. Але крім мене у вас сьогодні багато гостей. Поверніться до них, пода -руйте їм посмішку і привітайтесь.

II МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Подивіться, діти, у вікно.

Прийшла до нас бабуся у білому кожусі. Поля причепурила, пухнастим снігом вкрила. Вгадайте: хто вона, бабуся чепурна? (Зима)

Сьогодні у нас буде зимовий математичний урок.

Яке веселе зимове свято з нетерпінням чекають усі діти? (Новий рік)

Відгадайте, без чого не може відбутися Новорічне свято?

Влітку і взимку вбрання одне,

Та кличуть люди на свято мене,

Щоб в Новий рік я до них прийшла,

Веселощі й радість для всіх принесла. (Ялинка) (Дістаю ялинку)

- Лісова красуня на святі не може бути без прикрас.

III ОГОЛОШЕННЯ, ПРЕДСТАВЛЕННЯ ТЕМИ ТА ОЧІКУВАНИХ РЕЗУЛЬ -
ТАТІВ

Виконуючи завдання сьогоднішнього уроку ми будемо здобувати новорічні прикраси для неї (вішаю паперову ялинку).

А щоб здобути ці прикраси й досягти мети нам потрібно буде розв'язати приклади та задачі, використовуючи таблиці додавання і віднімання числа 3, показати свої вміння вимірювати відрізки, відгадувати загадки. (Чіпляю на дошці зоровий план)


-   А ще ми маємо бути зібраними, уважними, доброзичливими. [V АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1) Діти, ви любите гратися? Давайте пограємо у гру «Відгадай число» (запис на
дошці)

1+    =4 6+ =9

5-     =2 5+3 =

+ 3 =7 9-3 =

-З   =7 3+ =6

Висновок. От ми з вами й повторили таблиці додавання і віднімання числа 3.

2) Усний рахунок. Веселі задачі

- 10 ялинок у лісі росли,

В школу ялинку одну відвезли. Скільки ялинок лишилося там? Добре подумаєш - скажеш це сам. (9)

- Киця й котик залюбки
Випікали пиріжки.
Киця з тіста 7 зліпила,
Котик з снігу - тільки 5.
Скільки всіх, малече мила,
Пиріжків вони з'їдять? (7 з тіста)


5)   Відновити числа на ялинкових іграшках, які вкрились морозцем.

4) Каліграфічна хвилинка

Яке перше пропущене число на ялинкових іграшках? (3)

Дати характеристику числа 3.

( Число 3 стоїть третім за порядком у числовому ряді; сусіди числа - 2 і 4; складається з чисел 1 і 2; 2 і 1; 1,1,1) -   Якою цифрою воно позначається? (Цифрою 3) Запис цифри 3 вчителем на дошці з коментуванням, потім учнями в зошиті.

V ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1) Злюча Баба Віхола не хоче, щоб наша ялинка була гарно прикрашена. Вона
надіється, що ви ще не зовсім добре засвоїли таблиці додавання і віднімання
числа 3 і, навмисне, переплутала відповіді у прикладах.

6+3=9 3+2=6

7- 3=8 5- 3=2

5+3=6 6- 3=3

10-3=7 3+4=8

- Нам потрібно знайти помилки, виправити їх і записати в зошит. Ви будете по -
давати сигнал віялами, якщо приклад розв'язаний правильно, то показуєте зе
лений колір і відразу записуєте в зошит, а якщо неправильно, то червоний і,
виправивши помилку, теж записуєте.

Висновок. Отже, ми не злякалися Віхоли й не боїмось морозу. Ми можемо для них пісеньку заспівати.

  1.  Фізкультхвилинка (Пісенька «Морозець, морозець» з музичним супроводом)
  2.  Розв'язування задачі

Ми не боїмося морозу, бо в нас теплі шубки, чобітки, рукавички. А от для пташок настали скрутні часи. їм холодно, голодно, поживитись нічим. Ми не залишимо своїх пернатих друзів у біді, а повісимо для них годівничку.

Подивіться на малюнок, які пташки першими прилетіли до годівнички? (Синиці)

Скільки їх?

А які ще птахи прилетіли? (Снігурі)

Скільки їх?

Нам потрібно знайти скільки всього пташок стало?

Якою дією ми можемо дізнатися, скільки всього пташок прилетіло до годів -нички? (Додаванням)

Як записати розв'язок до цієї задачі? (7+3=10 (пт.) - записати в зошити)

- То скільки пташок стало на годівничці?


Висновок. От бачите, дітки, ми і задачу розв'язали і пташкам допомогли -   годівничку повісили.

4) Фізкультпауза

Уявімо, що в нашому класі пішов сніг. Підставте долоньку і подивіться, як падають сніжинки (згори - вниз) на долоньку. Подивіться, яка гарна сніжинка впала на ваше праве плече, на ліве плече. А тепер погляньте на сніжинку, яка впала на ваш носик. Зловіть сніжинки.

5) Розв'язування задачі (усно)

- Я теж ловила сніжинки. На одну рукавичку впало 3 сніжинки, а на другу 4
сніжинки. Скільки всього сніжинок стало на рукавичках?

6) Вимірювання відрізків

- Я бачу, що ви вмієте додавати і віднімати, задачі розв'язувати. І ялинка наша
гарно прибрана та чогось не вистачає (дощику). На що схожий дощик? На
відрізочки довші, которші. А ви вмієте вимірювати відрізки? У підручнику є
для вас цікаве й відповідальне завдання. Розгорніть підручник на с.57 завда -
ння 3. Зараз перевіримо чи ви уважні:

1 ряд повинен виміряти найкоротший відрізок; 2 ряд - найдовший, а 3 ряд -той, що залишився.

Перед тим, як вимірювати відрізки, пригадайте правила вимірювання. Хто за бувся може звернутися за допомогою до сусіда.

А тепер покажіть, яка довжина виміряних вами відрізків. (Записую на дошці)

На скільки сантиметрів найдовший відрізок довший за найкоротший?(На З см)

VI ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ (РЕФЛЕКСІЯ)

- Подивіться, якою гарною стала наша ялинка. Скільки на ній чудових прикрас!
А що ми робили на уроці для того, щоб причепурити нашу красуню? (Із зоро
вого плану називаємо) Завдяки нашим старанням ялиночка стала такою чепу
рною і готова показати нам свій сюрприз (включаю ялинку, дістаю Діда Мо -
роза). Вони сьогодні співали для вас, а ви заспіваєте для них на Новорічному
святі.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

36747. Дискретизация непрерывных сигналов 164.5 KB
  Для этого из бесконечного множества значений этой функции параметра сигнала выбирается их определенное число которое приближенно может характеризовать остальные значения. Область определения функции разбивается точками x1 x2 xn на отрезки равной длины и на каждом из этих отрезков значение функции принимается постоянным и равным например среднему значению на этом отрезке; полученная на этом этапе функция называется в математике ступенчатой. Следующий шаг проецирование значений “ступенек†на ось значений функции ось ординат....
36748. КОНТРОЛЬ РАЗМЕРОВ ЦИЛИНДРИЧЕСКИХ ДЕТАЛЕЙ 348 KB
  Лабораторная работа №3 КОНТРОЛЬ РАЗМЕРОВ ЦИЛИНДРИЧЕСКИХ ДЕТАЛЕЙ Излагается методика измерения размеров цилиндрических деталей с помощью различных универсальных измерительных средств и оценки годности данной детали в соответствии с заданными требованиями по чертежу. Цель работы приобрести первичные практические навыки в выполнении измерений с помощью различных универсальных измерительных средств приобрести навыки в оценке годности детали по линейным размерам I. С помощью выбранных универсальных измерительных средств определить...
36749. Обработка результатов косвенных измерений: классическая задача о методе наименьших квадратов 134.5 KB
  Цель работы: изучение задачи и методов обработки результатов измерений; исследование в системе Mtlb задачи оценивания местоположения объекта по измерениям пеленгов. Результаты измерений показания приборов функционально связаны с параметрами вектором параметров: 3. где известные скалярные функции; ошибки измерений; входные переменные которые измеряются точно или отсутствуют.
36750. Изучение криптографических методов защиты информации 236.5 KB
  Кодирование – это процесс замены элементов открытого текста символов комбинаций символов слов и т. В этом процессе криптографическому преобразованию подвергается каждый символ текста. Алгоритм позволяет использовать сравнительно короткий ключ для шифрования сколь угодно большого текста. Метод замены подстановки основан на том что каждый символ открытого текста заменяется другим символом того же алфавита.
36751. Изучение вращательного движения на маховике Обербека 107.5 KB
  Если на тело, закрепленное на неподвижной оси, действует сила, то тело приобретает угловое ускорение, направленное вдоль этой оси. Величина ускорения зависит не только от величины и направления силы, но и от точки ее приложения. Это отражено в понятии момента силы, который как и сила является векторной величиной. В случае вращения вокруг неподвижной оси угловое ускорение, направленное вдоль этой оси, определяется результирующей проекцией моментов всех сил на эту ось.
36753. Сведения о некоторых командах ОС UNIX 121.5 KB
  Команды поступающие от пользователей называют заданиями чтобы отличить их от системных процессов. Перевод процесса в фоновый режим Если вы запускаете какойто процесс путем запуска программы из командной строки то обычно процесс запускается как говорят на переднем плане . Это значит что процесс привязывается к терминалу с которого он запущен воспринимая ввод с этого терминала и осуществляя на него вывод.
36754. Форматирование таблиц 309 KB
  Вставка таблицы с помощью панели инструментов Рис. Окно Вставка таблицы Вы сами можете выбрать каким способом создавать таблицу: при помощи меню ТаблицаДобавить таблицу. указав в соответствующих полях ввода число строк и столбцов создаваемой таблицы или можно воспользоваться соответствующей кнопкой Добавить таблицу панели инструментов Нажав кнопку выделите не отпуская клавиши мыши нужное число ячеек в раскрывающемся поле рис. Первый способ создания таблицы удобно использовать если размеры таблицы превышают 5 столбцов...