72023

Складання таблиці додавання і віднімання числа 4. Розв’язування задач на знаходження суми й різниці (1 клас)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Розкрити принципи укладання таблиць додавання і віднімання числа 4. Формувати вміння додавати число частинами порівнювати значення виразів з даними числами. Формувати знання таблиць додавання і віднімання числа 4.

Украинкский

2014-11-16

32.5 KB

1 чел.

Тема: Складання таблиці додавання і віднімання числа 4.

Розв'язування задач на знаходження суми й різниці (1 клас)

Мета:   Розкрити   принципи   укладання   таблиць   додавання   і   віднімання числа 4. Формувати вміння додавати число частинами, порівнювати значення  виразів  з  даними  числами.  Формувати     знання  таблиць додавання і віднімання числа 4. Розвивати логічне, творче   мислення. Виховувати     почуття   колективізму,  дружби,   взаємодопомогу; любов до прекрасного.

Обладнання: Декорація лісу, картки малюнків рибок, грибочків, морквочки. Опорні  сигнали додавання числа 4,  предметні  картки,  каса цифр; костюми лисички, їжачка, зайчика. Маски лисички, їжачка, зайчика.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Слово вчителя

Добрий день, дорогі гості. Зараз у нас урок математики. Я - звичайна вчителька, а учні в мене - незвичайні. Це мешканці цього прекрасного лісу -лісові звірята, і навчаються вони в лісовій школі.

Це їжачок з їжачатами, Заєць з зайчатами і Лисичка з лисенятами. Привітайтеся і ви, звірята, до гостей. На уроці будемо ми розв'язувати приклади на додавання і віднімання чисел 1, 2, 3. Складемо таблицю додавання і віднімання числа 4, розв'язуватимемо задачі на знаходження суми й різниці.

І мета, звірята, у нас є. Минаючи перешкоди, лісові пеньочки, вийти на сонячну, Веселу Полянку, де чекає нас сюрприз – Чудо незвичайне. А пеньочки ми минем, обійдемо і не спіткнемось, коли правильно усі завдання виконаємо.

Працювати будемо дружно, весело, завзято. Всі завдання будемо виконувати у виді змагання. А за кожне виконане завдання ви будете, звірята, отримувати бали - горішки в корзинки.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу

1. Усний рахунок

Отже,   Їжачки,   голочки   нагостріть!   Зайчики,  вушка   настроміть, Лисички, хвостики підіжміть і працювати почніть!

Перший пеньок минем і вже крок до Галявинки ступнем.

Поняття математика, цифри, числа нероздільні. Що про це звірята знають, зараз пригадають.

-   Як ми додаємо числа 1?

-   А щоб додати числа 2?

-   А як ми додаємо і віднімаємо числа З?

Молодці, звірята, з завданням впорались завзято. Отже, перший пеньочок минули і вже крок до Галявинки ступнули.

Другий пеньочок обійдемо, коли правильно ці ж знання у математичних іграх розв'яжемо.

2. Математичні ігри «Злови рибку», «Зірви грибочок», «Вирви морквинку».

І цей 3-й пеньочок буде в нас позаду. Обійдемо його старанно, то ж продовжимо працювати.

- Як називаються компоненти при додаванні, а при відніманні?

- А щоб збільшити числа на кілька одиниць, яку дію виконуємо?

- А щоб зменшити на кілька одиниць?

3. Математичний диктант.

То ж сядьте гарненько, спинки - рівненько, голівки нахиліть і працювати почніть. Напишіть число, яке в натуральному ряді стоїть перед числом 6, число, яке стоїть в натуральному ряді після числа 4. Напишіть число, яке є сумою чисел 5 і 2, різницею чисел 5 і 2, напишіть сусідів числа 6.

Старанно всі працювали. Обійшли пеньочок уміло всі. То ж і бали –горішки отримуйте.

ІІІ. Фізкультхвилинка

IV. Вивчення нового матеріалу

І ось 4-й пеньочок постараємося обійти дружно, не зачепитися, не впасти. Складемо таблицю додавання і віднімання числа 4.

1. Повторення складу числа 4.

2. Проблемна ситуація. Робота з картками.

3. Складання таблиці додавання і віднімання числа 4.

4. Робота з підручником на с. 55.

І цей пеньочок минули. Працювали всі старанно, дружно, завзято, то ж за працю, за труди – отримуйте бали.

V. Розвязування задачі з записом у зошит

І останній 5-й пеньочок подолаємо, бо вже сонячні промінчики відчуваємо. Ми розв'язуємо задачу.

То ж, відкрийте всі, будь-ласка, зошити фабричні й виконаємо задачу на с. 33. Читають усі діти умову задачі.

1. Робота над задачею, розв'язок задачі.

2. Запис задачі в зошиті.

VI. Підсумок уроку

Отже, 5-й пеньочок минули і ми вже на Галявинку ступнули. Лиш всі бали – горішки в корзинках порахуємо.

Перші йдуть на Полянку, де весело, сонячно, музика грає, нам про Чудо-сюрприз сповіщає.

На Полянці – Святий Миколай. Йому слово.

- Що на уроці вам, діти, найбільше сподобалось?

На уроці, дорогі мої діти, ви лиш ролі грали, а насправді ви у нас діти, діточки, малята, учні школи нашої, справжні школярята.

Степаненко Ганна Іванівна, вчитель початкових класів Пастирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради Черкаської області.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

77356. Описание параллельных вычислений при помощи замыканий 35 KB
  Переменная n из множества NMES принимает значение истина только в том случае когда вычислен блок данных с именем являющимся и именем n. Для вычисления в функцию F передаются 1 список аргументов RGS 2 битовый вектор со значениями переменных NMES и 3 вычисленные блоки данных имена которых совпадают с именами переменных из...
77357. ПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ АСПЕКТЫ ФЕНОМЕНА ПРИСУТСТВИЯ В ВИРТУАЛЬНОЙ СРЕДЕ 103 KB
  Цель данной работы определить круг основных понятий связанных с человеческим фактором в контексте виртуальной реальности. В литературе приводятся такие понятия как виртуальная реальность среда виртуальной реальности виртуальная среда иммерсивная виртуальная среда присутствие англ.
77358. О реальности автоматизации отладки счетных программ 26.5 KB
  Современные отладчики позволяя осуществлять мониторинг по ходу исполнения программы помогают в локализации ошибок. Для таких систем нужна эталонная программа или эталонный запуск сохраняющий информацию о ходе выполнения программы. В частности о неправильности может сигнализировать сбой программы типа деления на ноль некорректного обращения к памяти или срабатывания ssertусловия. В случае плавающей ошибки анализируя выдачи программы при разных запусках можно попытаться обнаружить отличающиеся значения.
77359. Средства визуальной поддержки процесса распараллеливания последовательных программ 187 KB
  Одной из важных задач поддержки и организации супервычислений является задача распараллеливания огромных объемов прокладных программ, созданных в предшествующую эпоху для последовательных ЭВМ. Эти программы успешно решали задачи математической физики, моделирования химических процессов, небесной механики и др. После появления современных параллельных вычислителей с 1000 и 10 000 процессоров встает проблема превращения надежных и проверенных кодов в эффективные и мобильные параллельные программы.
77360. Параллельный рендеринг воксельной графики 27.5 KB
  В данной статье описывается разработка средств распараллеливание воксельной графики используемой для представления больших объемов данных получаемых в результате компьютерного моделирования сложных процессов. Обычно данных представляются в виде 3х мерного массива. Затем вычисляется ближайшая точка пересечения этого луча с областью данных параллелограммом. После этого алгоритм движется по трёхмерному массиву данных с шагом в одну ячейку до попадания в не пустую точку.
77361. Вопросы выбора архитектуры интерактивного взаимодействия с параллельными программами 120 KB
  озможность интерактивного взаимодействия с суперкомпьютерной программой при проведении расчётов по сравнению с пакетной обработкой задач может существенно повысить эффективность труда исследователя. Однако организация такого взаимодействия сопряжена с рядом трудностей связанных с устоявшейся методикой программирования и проведения расчётов. Один из ключевых моментов построения такого взаимодействия выбор правил и принципов построения связи со счетными программами.
77362. DATAFLOW-BASED DISTRIBUTED COMPUTING SYSTEM 39.5 KB
  The method is bsed on the following concepts: storge tsk nd rule. Storge stores nmed dt on which three opertions could be pplied crete write red nd delete. Every item in the storge is selfsufficient nd contins dt some metinformtion nd hs unique nme. The term tsk identifies the progrm which could red dt with specific nmes from the storge nd generte new dt items which will be written into the storge s result of tsk execution.
77363. ПОИСК НОВЫХ ПОДХОДОВ К ВИЗУАЛИЗАЦИИ ПРОЦЕССОВ 33 KB
  Важная проблема разработки систем компьютерной визуализации связана с выбором методов представления данных возникающих в связи с описанием сложных процессов. Такие подходы появляются в различных областях компьютерной визуализации см. Нужен дополнительный поиск более простых метафор визуализации позволяющих более эффективно анализировать абстрактные данные.
77364. Применение алгоритмов распознавания образов с целью захвата жестовых языков без применения маркирующих устройств 23.5 KB
  В этой работе рассматривается возможность построения системы на базе принципов захвата движения для распознавания жестовых языков обладающих большим количеством знаков. В этой связи важным является изучение современных алгоритмов распознавания образов. Проведен анализ ряда алгоритмов преобразования изображений применяемых в области распознавания образов а также их комбинации для эффективности решения поставленной задачи.