73325

Дискусія: «Дон Кіхот: «за» і «проти»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Маршака та інших присвячених Дон Кіхоту. Мозковий штурм Хто такий Дон Кіхот: благородний лицар чи божевільний написати свої ідеї Оголошення теми та мети уроку. Три погляди на образ Дон Кіхота.

Украинкский

2014-12-11

136.58 KB

5 чел.

Тема уроку:  Дискусія: «Дон Кіхот: «за» і «проти»

У мене ясна мета – всім зробити

добро і нікому не заподіяти лиха

і за  це я … заслуговую  осуду?

Мета:   узагальнити та систематизувати знання учнів про роман  «Дон Кіхот»,          

             вчити ясно, логічно висловлювати свої думки, аргументувати власні  

             судження, формувати свої думки;

        -   розвивати навички ведення дискусії, працювати з додатковою       

 літературою, підбирати відповідні цитати,

         - сприяти вихованню толерантності під час дискусії.

Обладнання:  портрет Мігеля де Сервантеса , ілюстрації до твору, пам’ятка                                                                                                                                                                                                                 «Правила дискусії», таблиця з висловами видатних людей про твір      Сервантеса.

Тип уроку:  урок-дискусія.

Хід уроку

  1.  Літературна хвилинка.

                 Читання напам’ять віршів  Дж. Байрона, В,Брюсова, С.Маршака та інших, присвячених Дон Кіхоту.

  1.  Мотивація навчальної діяльності.
  2.  Мозковий штурм

«Хто такий Дон Кіхот: благородний лицар чи божевільний?» (написати свої ідеї)

  1.  Оголошення теми та мети уроку. Підготовка до дискусії.
  2.  Ознайомлення з памяткою «Правила дискусії».
  3.  Слово вчителя.

Три погляди на образ Дон Кіхота.

  1.  Дон Кіхот – комічний образ.
  2.  Дон Кіхот – герой, далекий від реального життя.
  3.  Дон Кіхот – трагікомічний образ.

Запитання для дискусії.

  1.  Що ви думаєте з цього приводу?
  2.  З якою точкою зору ви не можете погодитися? Чому?
  3.  Який висновок можна зробити, враховуючи різні думки?
  4.  Чиє висловлювання про роман Сервантеса вам  близьке?
  5.  «Калейдоскоп думок».

               Презентація висловлювань Марка Твена, М.Булгакової, Г.Гейне І.Тургєнєва про головного героя роману Сервантеса.

  1.  Робота над усним есе «Сучасний Дон Кіхот».
  2.  Літературна розминка (для перевірки підготовленості до дискусії)
  3.  Знатні дами - гулящі молодиці,
  4.  Поневолені - каторжники
  5.  Пшенична булка - черствий хліб.
  6.  Стара шкапа - Росинант.
  7.  Вітряки - велетні.
  8.  Корчма - замок.
  9.  Алонсо Кіхоть - Дон Кіхот.

7. Підсумок уроку.  

--Інтерактивна форма «Мікрофон»

  1.  Що нового в образі Дон Кіхота допомогли вам побачити ваші суперники?
  2.  Чи змінили ви свою думку про героя?
  3.  Підсумкове слово вчителя.
  4.  Домашнє завдання

- підготуватися до тематичної контрольної роботи.