73333

Створення нумерованих та маркованих списків. Настроювання параметрів сторінок. Створення колонтитулів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: сформувати поняття: нумерований і маркований списки; колонтитули; розглянути: способи створення нумерованих маркованих та багаторівневих списків; особливості настроювання параметрів сторінок; формувати вміння: створювати нумеровані й марковані списки; створювати колонтитули; застосовувати набуті знання на практиці; розвивати: творчі здібності; критичне та аналітичне мислення; навчити: застосовувати вміння створювати списки при оформленні тексту; настроювати параметри сторінки. Очікувані...

Украинкский

2014-12-11

860.57 KB

30 чел.

Тема уроку. Створення нумерованих та маркованих списків. Настроювання параметрів сторінок. Створення колонтитулів.

Мета уроку:

сформувати поняття: 

  1.  нумерований  і маркований списки;                   
  2.  колонтитули;

розглянути: 

  1.  способи створення нумерованих, маркованих та багаторівневих списків;
  2.  особливості настроювання параметрів сторінок;

формувати вміння: 

  1.  створювати нумеровані й марковані списки;
  2.  створювати колонтитули;
  3.  застосовувати набуті знання на практиці;

розвивати:

  1.  творчі здібності;
  2.  критичне та аналітичне мислення;

навчити:

  1.  застосовувати вміння створювати списки при оформленні тексту;
  2.  настроювати параметри сторінки.

виховувати: інформаційно-освічену особистість;.

Тип уроку: формування нових знань, умінь і навичок.

Базові поняття й терміни: нумерований список, маркований список, колонтитули, поля, нумерація сторінок.

Обладнання: комп’ютери, картки із завданнями практичної роботи, мультимедійний проектор, презентація вчителя, картки оцінювання.

Учні повинні знати: 

  1.  поняття колонтитул;
  2.  відмінності нумерованого, маркованого та багаторівневого списки;

Учні повинні вміти:

  1.  створювати  нумерований, маркований та багаторівневий списки;
  2.  настроювати параметри сторінок та створювати колонтитули.

Структура уроку

№ з/п

Етапи уроку

Час, хв.

Методи та форми роботи з класом

  1.  

Організаційний момент

2

Розповідь учителя

  1.  

Актуалізація опорних знань

5

Вправа

  1.  

Мотивація навчальної діяльності

1

Розповідь учителя

  1.  

Вивчення нового матеріалу

15

Лекція вчителя за допомогою презентації, заповнення кластера

  1.  

Осмислення набутих знань, умінь  та навичок

5

Вправа «Порівняння списків»

  1.  

Використання навичок у стандартних умовах

10

Практична робота

  1.  

Підсумок уроку

1

Рефлексія

  1.  

Домашнє завдання

1

Організаційний момент

Доброго дня. Діти усміхніться один одному і нехай такий настрій супроводжує вас протягом усього уроку.

Оголошення теми уроку.

Сьогодні на уроці ми будемо говорити про списки, колонтитули та параметри сторінок.

Тема нашого уроку «Створення нумерованих та маркованих списків. Настроювання параметрів сторінок. Створення колонтитулів».

Очікувані результати:

  1.  Ознайомитись із видами списків та способами їх створення;
  2.  Засвоїти поняття «колонтитули»;
  3.  Навчитися створювати нумерований, маркований та багаторівневий списки, колонтитули , виставляти нумерацію сторінок та настроювати параметри сторінки.

Завдання  сьогоднішнього уроку будуть такі:

Сьогодні на уроці Ви маєте нагоду пригадати основні функції текстового процесора; ознайомитись із видами списків та поняттям «колонтитули»; розглянути  способи  створення списків і особливості настроювання параметрів сторінки і навчитись створювати нумерований, маркований та багаторівневий списки, колонтитули виставляти нумерацію сторінок і настроювати параметри сторінки.

Система оцінювання уроку:

За  відповіді на уроці Ви отримуєте зірочки із балами і клеїте їх в таблицю оцінювання. По закінченню уроку Ваша оцінка дорівнюватиме сумі набраних балів за завдання всіх етапів уроку.

  1.  Виконання вправи «Функції текстового процесора» – 1 бал
  2.  Заповнення таблиці «Бортовий журнал» - 1 бал
  3.  Заповнення кошика «Властивості сторінки» - 1 бал
  4.  Заповнення кластера «Cписки в текстовому процесорі Word 2007» - 1 бал
  5.  Виконання вправи «Порівняння списків» - 1 бал
  6.  Практична робота – від 1 до 7 балів

Протягом уроку учні занотовують до поданої нижче  таблиці факти які їм були відомі з даної теми; факти, що стали для них новими на уроці та те, чого на їхню думку не вистачало для повного розуміння даного матеріалу.

Знаю

Хочу дізнатися

Дізнався

Актуалізація опорних знань

Встановіть відповідність дій користувача щодо підготовки власного документа засобами Word 2007 основним функціям текстового процессора.

Основні функції текстового процесора

Введення тексту з клавіатури

Редагування тексту

Форматування тексту

Збереження документа

Друкування документа

Дії користувача

Введення тексту

Редагування тексту

Визначення та задання структури документа

Форматування символів

Форматування абзаців

Створення таблиць

Вставка малюнків, діаграм, фігурного тексту

Форматування сторінок та вставка колонтитулів

Перевірка тексту на орфографічні та граматичні помилки

Оформлення титульного листа

Мотивація навчальної діяльності

Важливість даної теми полягає в тому, що вона пригодиться в подальшому для підготовки рефератів, написання курсових та дипломних робіт коли будете навчатись у вузах.

Вивчення нового матеріалу

Під час створення текстового документа у Word 2007 він автоматично розбивається на сторінки відповідно до тих значень і властивостей, які встановлені в цьому документі.

Учні розглядають властивості сторінки заповнюючи кошик «Властивості сторінки»


Властивості сторінки

Розмір сторінки

Розмітки полів

Наявність колонтитулів

Орієнтація сторінки

Тип межі сторінки

Колір фону сторінки

Вид вертикального вирівнювання

Настроювання параметрів сторінок

Розглянемо деякі з властивостей сторінки.

Розміри сторінки - це висота і ширина сторінки документа. Ці значення за замовчуванням задаються в сантиметрах. Розміри сторінки можна задати і форматом аркуша паперу (наприклад, A4, А5, Letter).

Поля - це області сторінки вздовж її країв. На сторінці є верхнє, нижнє, ліве і праве поля. Розміри полів за замовчуванням задаються в сантиметрах. Ліве і праве поля частіше залишаються незаповненими, а на верхньому і нижньому полях можуть розміщуватися колонтитули.

Якщо документ планується друкувати з обох сторін аркуша, то доцільно встановити дзеркальні поля, які в такому випадку називаються внутрішнім і зовнішнім полями замість лівого і правого . Якщо надрукований документ буде зшиватися, то для цього потрібно залишити деякий додатковий простір, який визначається полем корінця та його розташуванням (зверху чи зліва).

Орієнтація сторінки – це спосіб розміщення сторінки на площині. Розрізняють книжкову та альбомну орієнтації.

Колонтитули – це службові повідомлення які розміщуються на полях сторінки документа. Колонтитули першої сторінки, парних і непарних сторінок можуть відрізнятися.

Для встановлення необхідних значень сторінки слід відкрити на Стрічці вкладку Розмітка сторінки. На цій вкладці розміщено дві групи елементів керування, які призначенні для форматування сторінки, - Параметри сторінки та Фон сторінки.

Вставлення колонтитулів.

Ми з’ясували, що до властивостей сторінки входить наявність колонтитулів.

Отже, виникають  запитання:

Що таке колонтитули?

Для чого вони призначені?

Як вставити колонтитули?

Колонтитули – це області, що розташовані у верхньому та нижньому полі кожної сторінки документа.

У колонтитули можна вносити текст або графічні зображення.

Колонтитули

Верхній

Номер сторінки

Нижній

Колонтитули використовуються для відображення номерів сторінок, назв книги, розділу, допоміжних відомостей тощо.

Щоб вставити колонтитули, треба вибрати вкладку Вставка та обрати потрібний колонтитул

На сторінки текстового документа у Word 2007 можна вставляти колонтитули, скориставшись готовою колекцією шаблонів або створити власні колонтитули. Для вставлення колонтитулів використовують елементи керування групи Колонтитули вкладки Вставлення.

Для розміщення на кожній сторінці документа колонтитула з готової колекції шаблонів потрібно:

  1.  Вибрати на Стрічці вкладку Вставлення.
  2.  Вибрати в групі Колонтитули одну з команд Верхній колонтитул або Нижній колонтитул.
  3.  Вибрати в запропонованому списку шаблонів колонтитулів бажаний.
  4.  Увести потрібний текст у відповідні текстові поля '
  5.  Закрити вікно створення колонтитула, виконавши: Знаряддя для колонтитулів / Конструктор /Закрити / Закрити колонтитули  або двічі клацнути поза полем колонтитул.

Якщо  колонтитули для різних частин документа повинні бути різними, то перед їхнім створенням документ треба поділити на розділи.

Зручним способом нумерації сторінок документа є використання команди Номер сторінки групи Колонтитули вкладки Вставлення, яка відкриває  список можливих варіантів розміщення номерів (внизу чи вгорі сторінки) та способів їх вирівнювання (справа, зліва, по центру).

Створення списків.

Особливим видом форматування абзацу є оформлення їхня у вигляді списків.

Що можна подати у вигляді списків?

У текстовому процесорі можна створювати списки трьох типів:

  1.  Маркований, у якому кожний абзац на початку позначається деяким спеціальним символом (маркером).
  2.  Нумерований, у якому на початку кожного абзацу вказується його номер.
  3.  Багаторівневий, у якому абзаци пронумеровані за їхньою ієрархічною структурою. Максимальна кількість вкладень елементів багаторівневого списку – 9 рівнів.

Заповнення кластера «Cписки в текстовому процесорі Word 2007»




Редагування

Форматування

  1.  Вставлення додаткового рядка
  2.  Видалення елемента списку
  3.  Зняття нумерації списку
  4.  Зміна нумерації
  5.  Сортування списку за зростанням або спаданням
  1.  Зміна виду маркера
  2.  Зміна формату маркера
  3.  Зміна способу нумерації
  4.  Розташування списку

Списки

в текстовому процесорі Word 2007

  1. Зима
  2. Весна
  3. Літо
  4. Осінь

  1. Зима
  2. Весна
  3. Літо
  4. Осінь
  1. Зима
  2. Грудень
  3. Січень
  4. Лютий
  5. Весна
  6. Літо
  7. Осінь

Типи списків

Маркований

Нумерований

Багаторівневий

Способи створення

Основний

Автоматичне створення

Перетворення на список

Осмислення набутих знань, умінь і навичок

Робота а парах

Завдання.

Порівняйте параметри нумерованого та маркованого списку, знайдіть спільне та відмінне. Результати відобразіть у вигляді діаграми Вена.

Нумеровані

списки

                Марковані

                  списки

 

Осмислення навичок у стандартних умовах  

Практична робота.

Тема. Форматування і сортування списків.

Мета: створювати  нумерований, маркований і багаторівневий списки та

настроювати параметри сторінок, створювати колонтитули.

Увага! Не забувайте про правила техніки безпеки під час роботи за комп’ютером.

Хід роботи

  1.  Завантажте текстовий редактор Microsoft Word.
  2.  Створіть нумерований список із тексту, наведеного нижче.

Список учнів 9-Б класу

  1.  Козаченко В.
  2.  Давидова Л.
  3.  Смирнова К.
  4.  Шумейко С.
  5.  Литвинова О.
  6.  Добавте в список 2-им і 4-им прізвищем відповідно Луценко С і Бондаренко Ж.
  7.  Видаліть із списку 3-тє та 6-те прізвище.
  8.  Не змінюючи список, перетворіть його із нумерованого в маркірований із маркером
  9.  Створіть зразки списків відносно тексту, наведеного нижче.
  10.  Встановлення полів
  11.  Встановлення полів з допомогою лінійки
    1.  В режимі перегляду розміри сторінки або перегляду друку встановіть курсор в розділі, для якого необхідно змінити поля.
    2.  Використовуючи екранні лінійки,  перемістіть границі полів по горизонтальній і вертикальній лінійках. Зображення сторінки оновиться після того, як Ви опустите кнопку миші.
  12.  Встановлення полів з допомогою команди Параметры страницы.
    1.  Виділіть текст, для якого необхідно змінити поля.
    2.  В меню Файл виберіть команду Параметры страницы.
    3.  Виберіть вкладку “Поля”.
    4.  Вкажіть розміри полів і натисніть кнопку ОК.

Контрольні запитання:

  1.  Якого типу  списки можна створити у Word ?
  2.  Як змінити типи списку ?
  3.  Як виключити автоматичну нумерацію при створенні списку ?
  4.  Як впорядкувати існуючий список за зростанням ? За спаданням ?

Рефлексія

Заповнення кластера

Домашнє завдання.

Ознайомитись із теоретичним матеріалом розділу 1, пункту 1.1. та 1.2;Дати відповіді на запитання 6-7, 16-18 (письмово)



 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

51064. Дії та їх опрацювання 26.17 KB
  Дії та їх опрацювання. Мета: Створити стратегічну гру Біржа цінних паперівяка моделює операцію інвестування щорічного капіталув акції трьох різних підприємств...
51065. Термический анализ 1.53 MB
  Основы термического анализа В статическом стационарном термическом анализе в Mechnicl определяется матрица температур T из следующего уравнения: При этом делаются следующие предположения: Зависимость от времени не рассматривается в данном типе анализа; K тепловой поток может быть постоянной согласно закону Фурье или зависеть от температуры; Q система с граничными условиями может быть постоянной или зависеть от температуры; в качестве граничных условий могут выступать – тепловой поток скорость теплового потока и...
51066. Весовое проектирование магистральных самолетов 4.13 MB
  Рассмотрены различные подходы к весовому расчету самолета на этапе эскизного проектирования самолета: методика Егера методика Торенбика и методика Реймера. В соответствии с указанными методиками проведен расчет трех проектов прототипами для которых являются уже существующие самолеты
51067. Разработка мероприятий по совершенствованию бухгалтерского учета оплаты труда в ОАО «Виктория» 1.88 MB
  Для наемного работника заработная плата - это элемент издержек производства, и одновременно главный фактор обеспечения материальной заинтересованности работников в достижении высоких конечных результатов труда.
51068. Робота з файлами записів 21.84 KB
  Мета: Створити програму, яка працюватиме з базою даних — телефонним довідником, реформованим у вигляді файлу записів. Висновок: Я навчивсястворювати програму яка працює з базою даних — телефонним довідником, реформованим у вигляді файлу записів.
51069. Исследование компенсационного стабилизатора напряжения 295.45 KB
  Цель работы: ознакомиться с принципом действия основными параметрами и характеристиками компенсационного стабилизатора получить инженерные навыки анализа технических параметров стабилизаторов....
51070. Работа с сеткой в Ansys Meching 1.2 MB
  Кроме того время необходимое на создание сетки часто занимает значительную часть в общем времени выполнения компьютерного инженерного расчета. Поэтому качественные и более автоматизированные инструменты построения сетки дают лучший результат. Методы построения сетки Методы построения тетраэдрической сетки: На основе поверхностной сетки Ptch conforming.
51071. Кластерный анализ экспериментальных данных 210.73 KB
  Целью проведения кластеризации является разбиение всего множества наблюдений на однородные группы для их использования при исследовании взаимосвязей между признаками. Для достижения цели в кластерном анализе решаются задачи...