73337

Графічні зображення в текстових документах: автофігура, графічний об’єкт, діаграма, WordArt

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Графічні зображення в текстових документах. Мета уроку: сформувати поняття: діаграма; розглянути: типи графічних зображень; особливості роботи з графічними обєктами; формувати вміння: використовувати інструменти для роботи з рисунками; використовувати набуті знання на практиці; розвивати: креативність; критичне мислення; навчити: вставляти зображення у документ; виховувати: інформаційноосвічену особистість;. Базові поняття й терміни: автофігура графічний обєкт діаграма Wordrt художня рамка формат...

Украинкский

2016-09-14

1.01 MB

3 чел.

Вчитель інформатики

Паламарчук Ольга Миколаївна

Тема уроку. Графічні зображення в текстових документах.

Мета уроку:

сформувати поняття: 

  1.  діаграма;                   

розглянути: 

  1.  типи графічних зображень;
  2.  особливості роботи з графічними об’єктами;

формувати вміння: 

  1.  використовувати інструменти для роботи з рисунками;
  2.  використовувати набуті знання на практиці;

розвивати:

  1.  креативність;
  2.  критичне мислення;

навчити:

  1.  вставляти зображення у документ;

виховувати: інформаційно-освічену особистість;.

Тип уроку: формування нових знань, умінь і навичок.

Базові поняття й терміни: автофігура, графічний об’єкт, діаграма, WordArt, художня рамка, формат зображення.

Обладнання: комп’ютери, картки із завданнями практичної роботи, мультимедійний проектор, презентація вчителя, картки оцінювання.

Структура уроку

№ з/п

Етапи уроку

Час, хв.

Методи та форми роботи з класом

  1.  

Організаційний момент

2

Розповідь учителя

  1.  

Актуалізація опорних знань

5

  1.  

Мотивація навчальної діяльності

1

Розповідь учителя

  1.  

Вивчення нового матеріалу

15

Лекція вчителя за допомогою презентації, заповнення кластера

  1.  

Осмислення набутих знань, умінь  та навичок

5

Вправа

  1.  

Використання навичок у стандартних умовах

10

Практична робота

  1.  

Підсумок уроку

1

Рефлексія

  1.  

Домашнє завдання

1

Організаційний момент

Доброго дня.

Оголошення теми уроку.

Сьогодні на уроці ми будемо говорити про роботу з графічними зображеннями в текстовому процесорі Word 2007.

Тема нашого уроку «Графічні зображення в текстових документах».

Протягом уроку учні занотовують до поданої нижче  таблиці факти які їм були відомі з даної теми; факти, що стали для них новими на уроці та те, чого на їхню думку не вистачало ля повного розуміння даного матеріалу.

Знаю

Хочу дізнатися

Дізнався

Актуалізація опорних знань

Порівняйте можливості програму створення комп’ютерних презентацій MS PowerPoint, текстовий редактор Блокнот та текстовий процесор MS Word 2007.Заповніть діаграму Вена.


Комп’ютерна презентація

MS PowerPoint

          

             Текстовий                         процесор MS Word 2007

Текстовий редактор

Блокнот

Спільне:

Спільне:

Спільне:

Спільне для трьох:

Мотивація навчальної діяльності

Виконання практичного завдання

Використовуючи графічний редактор Paint, створити зображення за зразком:

Документ може містити не тільки фрагменти певного тексту, а й різноманітні графічні об’єкти. Важко перелічити всі можливі варіанти, особливо враховуючи різні версії редактора Word. Але серед найпоширеніших можна виділити такі: картинки, фотографії, автофігури, діаграми різних типів, художній текст, художні рамки. Завдання цього уроку — навчитися створювати графічні зображення в текстовому документі.Важливість даної теми полягає в тому, що вона пригодиться в подальшому для підготовки рефератів, написання курсових та дипломних робіт коли будете навчатись у вузах.

Вивчення нового матеріалу

Робота з картинками та фотографіями

Картинки — це зображення, інтегровані в сам редактор Word, їх кількість та тематика залежать від настроювань (можна до встановити).

Робота з рисунками

Щоб виконати будь-які операції з рисунком, його необхідно виділити, клацнувши по ньому лівою кнопкою миші. Навколо рисунка по периметру з’являться маркери, наявність яких вказує на виділення об’єкта. Це дозволить виконувати над ним такі дії:

  1.  зміна розміру;
  2.  переміщення;
  3.  копіювання;
  4.  видалення.

Якщо викликати контекстне меню (за допомогою правої кнопки миші), можна вибрати пункт Формат рисунка, і у вікні, що з’явиться, встановити найрізноманітніші параметри — обрамлення, розмір, розташування тощо.

Автофігури

Для роботи з рисунками в текстовому редакторі Word використовують панель інструментів «Иллюстрации», за допомогою якої можна створювати рисунки на основі прямих і кривих ліній, прямокутників та еліпсів, замальовувати їх.

Діаграми

За допомогою організаційної діаграми можна відобразити ієрархічні відносини, наприклад, між керівниками відділів та співробітниками в організації.

Осмислення набутих знань, умінь і навичок

Завдання 1.

Визначте спільне та відмінне при налагоджені зображень засобами програми  засобами MS PowerPoint та при опрацюванні малюнків під час роботи з текстовим процесором MS Word 2007. За результатами побудуйте діаграму Вена.

                

 

Завдання 2.

Робота в парах

  1.  Як вставити графічне зображення у документ?
  2.  Які ви знаєте види графічних зображень?
  3.  Як змінити розміри зображення?
  4.  Як перемістити зображення?
  5.  Як скопіювати зображення?
  6.  Які є способи розташування зображення в тексті?
  7.  Які параметри зображення можна змінити?
  8.  Якими способами це можна зробити?

Колективне формулювання висновку

Текстові редактори призначені для введення і редагування тексту. Однак потужні сучасні редактори, до яких відносять і Word, дають можливість розміщувати у документі графічні зображення різних типів та легко їх форматувати. Ілюстрації — необхідний атрибут більшості підручників, газет, журналів. Текст з графікою легко сприймається, стає зрозумілішим зміст.

Осмислення навичок у стандартних умовах  

Практична робота.

Тема. Графічні  зображення.

Виконання практичного завдання «Створення  новорічної листівки»

Інструктаж із техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (після завершення роботи). (Варіант 2)

Хід роботи

  1.  Створити новий документ у текстовому процесорі Microsoft Word.
  2.  Вставити в цей документ картинку на новорічну тему з колекції Microsoft Office.
  3.  Додати у документ рисунок на цю тему .
  4.  Додати в текстовий документ художній текст «З Новим роком! ».
  5.  Використовуючи об’єкти Автофігури, створити зображення за зразком.

  1.  Зберегти створений документ.

Під час оцінювання роботи враховуватиметься правильність виконання та естетичне оформлення документа.

Підбиття підсумків уроку

Оголошення оцінок.

Домашнє завдання

  1.  Опрацювати конспект уроку та відповідний розділ підручника.
  2.  Для учнів, які мають високий та достатній рівні навчальних досягнень, випереджальне завдання — сформулювати та записати прийоми роботи з таблицями.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

25623. Внезародышевые органы 43.5 KB
  Амнион временный орган обеспечивающий водную среду для развития зародыша. В эмбриогенезе человека он появляется на второй стадии гаструляции сначала как небольшой пузырек дном которого является первичная эктодерма эпибласт зародыша. Желточный мешок наиболее древний в эволюции внезародышевый орган возникший как орган депонирующий питательные вещества желток необходимые для развития зародыша.
25624. Зрительная сенсорная система. Орган зрения 61 KB
  В передней части глаза склера переходит в покрытую многослойным плоским эпителием прозрачную роговицу. Наружная фиброзная оболочка глазного яблока к которой прикрепляются наружные мышцы глаза обеспечивает защитную функцию. Внутренняя чувствительная оболочка глаза сетчатка сенсорная рецепторная часть зрительного анализатора в которой происходят под воздействием света фотохимические превращения зрительных пигментов фототрансдукция изменение биоэлектрической активности нейронов и передача информации о внешнем мире в подкорковые...
25626. Гистогенез и органогенез на 2 и 3 неделе развития 26.5 KB
  Коммутирование ограничение возможных путей развития клеток. Оно совершается последовательно: сначала преобразуются крупные участки генома детерминирующие наиболее общие свойства клеток а позднее более частные свойства. Дифференцировка это изменения в структуре клеток связанные с их функциональной специализацией обусловленные активностью определенных генов. В развивающемся организме дифференцировка сопровождается определенной организацией или размещением специализирующихся клеток что выражается в установлении определенного плана...
25627. Гистогенез и органогенез 22 KB
  4 неделя Углубление желточной складки образование желточного стебля и приподнятие зародыша в полости амниона. Замыкание нервной трубки и формирование переднего невропора к 25 сут и заднего невропора к 27 сут образование нервных ганглиев; закладка легкого желудка печени поджелудочной железы эндокринных желез аденогипофиза щитовидной и околощитовидных желез. Образование ушной и хрусталиковой плакод первичной почки мезонефроса. Образование зачатков верхних и нижних конечностей 4 пар жаберных дуг.
25628. Гладкие мышечные ткани 29.5 KB
  Стволовые клетки и клеткипредшественники в гладкой мышечной ткани на этапах эмбрионального развития пока точно не отождествлены. Поверх чехликов из базальной мембраны между миоцитами проходят эластические и ретикулярные волокна объединяющие клетки в единый тканевой комплекс. Ретикулярные волокна проникают в щели на концах миоцитов закрепляются там и передают усилие сокращения клетки всему их объединению. Поэтому после поступления нервного импульса медиатор распространяется диффузно возбуждая сразу многие клетки.
25630. Дифференцировка первичной эктодермы 39 KB
  Меньшая часть эктодермы расположенная над хордой нейроэктодерма дает начало дифференцировке нервной трубки и ганглиозной пластинки. Нейруляция процесс образования нервной трубки протекает по времени неодинаково в различных частях зародыша. Замыкание нервной трубки начинается в шейном отделе а затем распространяется кзади и несколько замедленнее в краниальном направлении где формируются мозговые пузыри. Из нервной трубки образуются нейроциты и нейроглия головного и спинного мозга сетчатки глаза и органа обоняния.