73340

Таблиці в текстових документах

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Комірка стовпчик рядок; формувати вміння: створювати таблиці; редагувати таблиці; навчити: використовувати інструменти для креслення й настроювання властивостей таблиць у текстовому документі; створювати в текстовому документі таблиці довільного рівня складності різними способами; використовувати набуті знання на практиці; розвивати: креативність; аналітичне мислення; виховувати: інформаційноосвічену особистість. Тема нашого уроку Таблиці в текстових документах....

Украинкский

2014-12-11

625.2 KB

0 чел.

Вчитель інформатики

Паламарчук Ольга Миколаївна

Тема уроку. Таблиці в текстових документах.

Мета уроку:

сформувати поняття: 

  1.  комірка, стовпчик, рядок;

формувати вміння: 

  1.  створювати таблиці;
  2.  редагувати таблиці; 

навчити:

  1.  використовувати інструменти для креслення й настроювання властивостей таблиць у текстовому документі;
  2.  створювати в текстовому документі таблиці довільного рівня складності різними способами;
  3.  використовувати набуті знання на практиці;

розвивати:

  1.  креативність;
  2.  аналітичне мислення;

виховувати: інформаційно-освічену особистість.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Базові поняття й терміни: таблиця, межі, олівець, стопчик, рядок, комірка.

Обладнання: комп’ютери, картки із завданнями практичної роботи, мультимедійний проектор, презентація вчителя, картки оцінювання.

Структура уроку

№ з/п

Етапи уроку

Час, хв.

Методи та форми роботи з класом

  1.  

Організаційний момент

2

Розповідь учителя

  1.  

Актуалізація опорних знань

5

  1.  

Мотивація навчальної діяльності

1

Розповідь учителя

  1.  

Вивчення нового матеріалу

15

Лекція вчителя за допомогою презентації, заповнення кластера

  1.  

Осмислення набутих знань, умінь  та навичок

5

Вправа

  1.  

Використання навичок у стандартних умовах

10

Практична робота

  1.  

Підсумок уроку

1

Рефлексія

  1.  

Домашнє завдання

1

Організаційний момент

Доброго дня.

Оголошення теми уроку.

Сьогодні на уроці ми будемо говорити про роботу з таблицями в текстовому процесорі Word 2007.

Тема нашого уроку «Таблиці в текстових документах».

Протягом уроку учні занотовують до поданої нижче  таблиці факти які їм були відомі з даної теми; факти, що стали для них новими на уроці та те, чого на їхню думку не вистачало ля повного розуміння даного матеріалу.

Знаю

Хочу дізнатися

Дізнався

Актуалізація опорних знань

Експрес-опитування

  1.  Як зазвичай у тексті виокремлюють перелік предметів? (Списками)
  2.  Яким чином здійснюється організація списків?
  3.  Які ви знаєте види списків?
  4.  Для чого використовується графік у тексті?
  5.  Обґрунтуйте необхідність використання графічних зображень у тексті.
  6.  А як, на вашу думку, можна оформити логічно структурований текст журнал успішності чи відвідування, розклад, тощо? (У вигляді таблиці)

Мотивація навчальної діяльності

Отже, у повсякденному житті ви зустрічаєтесь із різними текстовими документами, що містять не тільки текстовий фрагмент, а й таблиці. Наприклад, розклад уроків, розклад руху транспорту, табель успішності, різні відомості тощо. Без таблиць важко, а інколи і неможливо правильно розташувати текст, розподілити його за певними змістовими ознаками.

Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

Таблиця відображується у вигляді сітки, що складається із вертикальних стовпців та горизонтальних рядків. Перетин рядка і стовпця визначає комірку, в якій може зберігатися слово, речення, число, формула чи картинка.

Створення таблиці

Перший спосіб. Таблицю можна нарисувати за допомогою миші, використовуючи основні інструменти Олівець (кнопка Створити таблицю) та Гумку, що знаходяться на панелі інструментів

Такий спосіб часто використовують, коли стовпчики чи рядки хочуть зробити різними за розміром.

Другий спосіб. Вставити таблицю, задавши кількість рядків та стовпчиків.

Команди: Вставити - Таблицю (використовують, якщо потрібна стандартна таблиця).

Цей спосіб використовується найчастіше.

Третій спосіб. Перетворення готового тексту на таблицю. Текст повинен бути для цього підготовлений — інформацію треба розміщувати в певному порядку, через однакові проміжки чи знаки. Команда: Таблиця - Перетворити - Текст на таблицю.

Заповнення таблиці

Треба встановити в комірку курсор і ввести потрібні дані. Перехід з однієї комірки в іншу здійснюється за допомогою клавіш керування курсором або клавішею Tab. Також можна перевести вказівник миші у відповідне місце і клацнутилівою кнопкою.

Редагування таблиці

Що означає поняття «редагування тексту»?

(Редагування — це виправлення помилок і внесення змін до тексту.)

Редагування таблиці полягає не тільки у виправленні помилок або заміні вмісту окремих комірок, а й у зміні розмірів стовпців і рядків, доповненні або видаленні стовпців, рядків, комірок.

Зміна ширини стовпців і висоти рядків

Перший спосіб. Не виділяючи комірок таблиці, навести курсор миші на межу між рядками або стовпчиками, щоб з’явилася двостороння стрілка. Натиснувши ліву кнопку миші, перетягти межу стрілкою у відповідному напрямку. Під час перетягування з’являється штрихова лінія, яка показує, де буде межа.

Другий спосіб. Виділити стовпець чи рядок, який треба змінити і виконати команду Таблиця - Властивості таблиці та в діалоговому вікні встановити відповідні параметри.

Вставка стовпців і рядків

Виконати команду Таблиця -» Вставити —...

Виконання обчислень

  1.  Розмістити курсор у комірці, де повинен бути результат обчислення.
  2.  Виконати команду Таблиця -» Формула, з’явиться діалогове вікно, в якому можна вибрати формулу.
  3.  За умовчанням пропонується формула SUM (ABOVE), за якою обчислюється сума чисел усіх комірок, що знаходяться вище від вибраної.
  4.   Крім того, для таблиць можна використовувати функції AVERAGEO, COUNTO, MAXQ, MIN(), PRQDUCT(), які сприймають як аргументи посилання на комірки таблиці. Більш детальну інформацію можна знайти в довідковій системі Microsoft Word.

Сортування рядків

Сортування рядків полягає у перестановці рядків відповідно до даних у вибраному стовпчику. Для цього необхідно виділити комірки стовпчика Таблиця -Сортування і в діалоговому вікні вибрати необхідну умову.

Форматування таблиці

Форматування таблиці полягає у виборі типу і товщини зовнішніх і внутрішніх ліній, зміні їх кольору, заливці виділених комірок певним кольором, об’єднанні комірок або їх розбитті тощо. Усі ці операції виконуються за допомогою натискання відповідних кнопок на панелі інструментів

Таблиці та межі.

Для виділення в таблиці:

  1.  комірки — навести курсор миші на лівий край комірки і, за появи стрілки, клацнути лівою кнопкою;
  2.  кількох комірок — на першу з них навести курсор миші і, якщо з’явиться стрілка, клацнути лівою кнопкою, не відпускаючи її, перетягти стрілку до останньої комірки і відпустити кнопку;
  3.  стовпця — зверху над таблицею розташувати курсор миші проти стовпця і, якщо з’явиться стрілка, клацнути лівою кнопкою;
  4.  кількох стовпців — зверху над таблицею розташувати курсор миші проти першого стовпця і, якщо з’явиться стрілка, клацнути лівою кнопкою, не відпускаючи її, перетягти стрілку до останнього стовпця і відпустити кнопку;
  5.  рядка — досить ліворуч за межами таблиці розташувати курсор миші проти рядка і, якщо з’явиться стрілка, клацнути лівою кнопкою;
  6.   кількох рядків — ліворуч за межами таблиці розташувати курсор миші проти першого рядка і, коли з’явиться стрілка, клацнути лівою кнопкою, не відпускаючи її, перетягти стрілку до останнього рядка і відпустити кнопку;
  7.  усієї таблиці — виділити всі її рядки чи стовпці або виконати команду Таблиця - Виділити таблицю, або клацнути чотирибічну стрілку (маркер переміщення таблиці).

Щоб зняти виділення, треба клацнути мишею по чистому місцю таблиці, документа або екрана.Виконання комплексу вправ для зняття м’язового напруження. (Варіант 1)

Узагальнення і систематизація знань

Бесіда з елементами опитування

А тепер підсумуємо вивчене і спробуємо самі створити таблицю.

  1.  Якими способами можна створити таблицю у Word?
  2.  За яких умов використовується перший спосіб (рисування)? '
  3.  За яких умов використовується другий спосіб (задання)?
  4.  За яких умов використовується третій спосіб (перетворення тексту)?
  5.  Як заповнювати таблицю?
  6.  Як пересуватися від комірки до комірки уразі заповнення таблиці?
  7.  У чому полягає суть редагування таблиці?
  8.  Як вставляти стовпці і рядки?
  9.  Як змінювати висоту рядка і ширину стовпця?
  10.  Як виконуються обчислення у таблицях?
  11.  Як здійснюється сортування даних у таблицях?

Формування практичних умінь та навичок.

Інструктаж з техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (через 10 хвилин після початку роботи). (Варіант 1)

Практична робота.

Тема: Вставка таблиць в  документ Word

  1.  Створити новий документ. Добавити в документ таблицю наведену нижче.

п/п

Навчання

Оцінки

Прізвище

Факультет

Курс

Група

Історія

Фізика

Укр..мова

1

Луценко

ТПФ

3

1

4

5

4

2

Боковенко

ФМ

2

2

5

4

4

  1.  Добавити таблицю і провести обчислення. Поля Податок, Всього і Сума обчислити засобами редактора Word.

Прізвище

Зарплата

Податок (20%)

Всього

Коваленко Ю.

230

Петров М.

220

Короленко П.

310

Смирнова Л.

190

Гаврилюк М.

270

Сума

  1.  Створити листок із зображенням наведеним нижче.

 Касир

                                                                                                                                                          

ЖЕК   1     Розр. рахунок № 16652

У_______________________________________ банку

                               Особовий рахунок № _______

( прізвище, ім'я, по-батькові )

Адреса ____________________________________________

ПОВІДОМЛЕННЯ №_________ за _________ 2002  р.

Підпис платника

   Касир                                   

ЖЕК   1 Розр. рахунок №  16652

У_____________________________________ банку

                             Особовий рахунок № ______

( прізвище, ім'я, по-батькові )

Адреса _________________________________________________

ПОВІДОМЛЕННЯ №________ за _______ 200     р.

Підпис платника

  1.  Добавити в документ наступну таблицю

Січень

Березень

Квітень

Світоч

100

120

140

Фаворит

130

120

160

  1.  Вставити стовпчик Лютий з такими числами 105; 100.
  2.  Добавити стовпчик Всього і провести підсумкові обчислення для кожного стовпчика і рядка.

Контрольні запитання

  1.  Які Вам відомі способи створення таблиць ?
  2.  Як добавити та видалити рядки та стовпчики в таблиці ?
  3.  В яких випадках в таблиці використовують команди  Объединить ячейки і  Разбить ячейки ? Навести приклади.
  4.  Як змінити форматування таблиці ?
  5.  Як встановити задану ширину стовпчиків та рядків в таблиці ?

Підбиття підсумків уроку

Оголошення оцінок.

Домашнє завдання

  1.  Опрацювати конспект уроку та відповідний розділ підручника.
  2.  Для учнів, які мають високий та достатній рівні навчальних досягнень, запропонуйте спосіб, за допомогою якого можна швидко пронумерувати рядки таблиці.



 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

35096. Анализ хозяйственной деятельности предприятия 11.34 MB
  Переход к рыночной экономике требует от предприятий повышения эффективности производства конкурентоспособности продукции и услуг на основе внедрения достижений научнотехнического прогресса эффективных форм хозяйствования и управления производством преодоления бесхозяйственности активизации предпринимательства инициативы и т. Например чтобы понять сущность себестоимости продукции необходимо знать не только из каких элементов она состоит но и от чего зависит ее величина по каждой статье затрат. Чем...
35099. Теория организации. Система государственного и муниципального управления. Региональная экономика и управление 283.5 KB
  В организацию входят ее участники, члены, работники, поскольку организация — это не один человек, а общность людей, причем людей, не просто связанных между собой, а взаимосвязанных, где действия одного обусловлены действиями другого и вызывают их.
35100. Система государственного и муниципального управления в России 422.5 KB
  К организационнотехнологическим принципам управления относятся принципы: сочетание централизма и децентрализма; единоначалия и коллегиальности; приоритет общего над частным; единство федерального регионального и местного управления. Представительными законодательными органами и органами местного самоуправления характерны следующие признаки: выполнение общезначимых функций нормативнораспорядительное регулирование подзаконный характер деятельности использование властных полномочий. Наиболее крупными органами местного...
35101. Общая психология. Специфические особенности и классификация психических явлений 3.12 MB
  Предметом психологии как науки является психическая деятельность психика сознание человека. Она изучает общие закономерности психических процессов и своеобразие их протекания в зависимости от условий деятельности и от индивидуальнотипологических особенностей человека. Но высшей формой психики является сознание человека которое возникло в процессе общественнотрудовой практики. Иначе говоря психика это субъективное отражение объективного мира на основе которого регулируется взаимодействие человека с внешней средой.
35102. Экономика. Билеты с ответами 547.89 KB
  Билет 2: Неоклассическая модель. билет 1. Влияние увеличения госрасходов на равновесие: Влияние снижения налогов на равновесие: Билет 3: Функция потребления Кейнса. Предположение: Билет 4: Теория межвременного выбора Фишера.
35103. Политология. Шпаргалки к госекзамену. Государство и личность 710.61 KB
  Законе Российской Федерации О безопасности национальная безопасность трактуется как состояние защищенности жизненно важных интересов личности общества государства от внутренних и внешних угроз. Конституционные основы организации публичной власти в Российской Федерации. Государственную власть в РФ осуществляют Президент РФ Федеральное Собрание парламент состоит из двух палат: Совета Федерации и Государственной Думы Правительство РФ суды РФ существует единая судебная система РФ ее высшими звеньями являются Конституционный Суд РФ...
35104. Заболевания носоглотки 98.5 KB
  Врожденные аномалии наружного носа в виде полного его отсутствия расщепления кончика носа двойного носа и пр. встречаются крайне редко и не имеют такого практического значения как врожденные и приобретенные изменения в полости носа ведущие к нарушению проходимости носовой полости для вдыхаемого и выдыхаемого воздуха. Сужение и зарастание полости носа.