73360

Подібні трикутники

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Ознайомити учнів з означенням подібних трикутників; навчати використовувати означення подібних трикутників для знаходження їх невідомих елементів.

Украинкский

2014-12-11

209.45 KB

6 чел.

Вчитель математики ЗОШ  №3 Карасік Т. А.

Урок геометрії у 8 класі.

Тема: Подібні трикутники

Мета: Ознайомити учнів з означенням подібних трикутників; навчати використовувати означення подібних трикутників для знаходження їх невідомих елементів.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку.

  1.  Організаційний момент.
  2.  Сьогодні на уроці ми познайомимося з дуже цікавою і важливою темою з курсу геометрії 8 класу.

Вже другій рік вивчаємо геометрію. За цей час познайомилися з новими фігурами, їх властивостями. Але одній із цих фігур приділяємо  багато уваги. Як ви думаєте, яку фігуру я маю на увазі? (трикутник)

Один мудрець сказав: «Найвищий прояв духа – це розум, найвищий прояв розуму – це геометрія. Клітинка геометрії це трикутник. Він такий же невичерпний, як і весь Всесвіт».

Так що ми знаємо про трикутник?

(«Відкритий мікрофон» - учні відповідають все що знають про трикутник. За це отримають жетони).

Це маленька частина того, що ми повинні знати.

На минулому уроці ми познайомилися з ще одній властивістю пов’язаною з трикутником, а саме - з властивістю його бісектриси.

Яка це властивість?

Перевіримо як ви використали цю властивість  при виконанні  домашніх задач.

  1.  Перевірка д/з.

Підручник «Геометрія 8 клас» А.Г. Мерзляк. №386, №404

№ 380 –

№ 386      С                                           Дано:

                                                             АВС, АМ-біс-са       А

                     М                                     АВ=48см,

        А                             В                                АС=32см,

                                                                           ВМ=18см.

                                                                           ВС-?

            

               Розв᾽ язання:  

              

                

                Х=12

              МС=12см, ВС=30см.

№404                           В                          Дано:

                                                                 АВС,

         А              Д               С                 АВ=28см,

                                                                ВС=20см,

                                                    ВД-біс-са    В ,

                                                     АС=36см.                      

                                                   АД-? , ДС-?.

Розв ᾽язання:

 ,

  ,

Х=21

АД=21см, ДС=15см

№3 80.                                                            Дано:

                             В                                        АВС  -трикутник ,

               М                                                    МК\\ ВС,                   

А                                  К              С                АМ=9см , МВ=6см , КС=8см.

                                                            АК-?

Розв ᾽язання:

         ,     = , х= 12,  АК = 12см.

для розв´ язання задачі яку теорему ви використали. (теорема про

пропорційні відрізки).

Що спільного в розв´язуванні цих задач?. (Складали пропорції). Як знайти невідомий член пропорції. Що потрібно використати?

Весь урок працюємо за правилом «Правило мудрого – дай відповідь розміркувавші» (Есхил).

  1.  Багато інформації ми згадали про трикутники, але теорія без практики є мертвою, або безплідною, практика без теорії немислима і згубна. Для теорії потрібні знання, для практики ще до того навички.

Запищить число, класна робота. Виконаємо практичну роботу, яка нас доведе до теми уроку. Працювати будемо по парах.

  1.  Практична робота. У конверті є трикутники.
  2.  Знайдіть рівні трикутники не виконуючи виміри довжин сторін. Як ви це зробили?

У конверті є пара  трикутників  АВС і МНК , градусні міри кутів позначені на трикутниках : кутА=кутуМ, кутВ=кутуН, кутС=кутуК.

  1.  Надайте означення рівних трикутників. (На дошці малюнок двох рівних трикутників. Вказуються рівні елементи)

                             N                                              B

           

            M                              K              A                              C            

  1.  Розглянемо іншу пару трикутників АВС і А1В1С1.Порівняйте кути  трикутників.           А=    А1 ,     В=     В1 ,      С=     С1 .

Виміряйте довжини сторін :АВ= … , А1В1=….; знайти відношення  =…; ВС=…., В1С1=…, …; АС=…,А1С1=…,   ; Порівняйте відношення. Зробить висновок. . Трикутники АВС іА1В1С1 є подібними.   

          6.Тема уроку: Подібні трикутники.

           На стор.87 підручника зачитаємо означення подібних трикутників.

7.Мета уроку: навчитися знаходити невідомі   елементи подібних трикутників ,використовуючи означення.

АВС         А1В1С1  , к –коеф. подібності.  

            

АВС        А1 В1С1 , к=2 ,що це означае ? к= , що це означае?

 В зошитах:                                           Якщо     АВС і      А1В1С1

       В                              В1               такі, що < А=< А1 ,<В= < В1 , <С =<С1, і                                           

                                                                         =  , то     

А             С         А1                      С1

                                                                        АВС   А1В1С1, к – коеф. подібності

Навколо нас багато подібних предметів, фігур. Геометрія навколо нас!

Подібність двох істот ,створіння того ж виду, але різних розмірів, мають ту ж саму сутність ,як і подібність двох геометричних фігур.

8.Закриплення.    ( усно )        

Які трикутники подібні за означенням?

Задача№1.  Чи подібні трикутники?                            

                                                                                        А1        

                     А                                                                               6

        4                           3                                8                                                    С1  

                                           С               

  В                      6       В1                        12

<В=56 ,<А=63, <В1=56, <А1=63.

Задача №2 .

   АВС       А1 В1 С1 .  1) <А=30, <В=85, <С=65. Знайти  кути трикутника А1В1С1.

  2)АВ=3см,   ВС=4см,      АС=6см, А1В1=12см.  Знайти  А1С1, В1С1.     

3) АВ=Хсм, ВС=Усм, АС=Zсм. А1В1=5см, А1С1=6см, В1С1=4см, =3 . Знайти сторони трикутника АВС.

9. Письмово.  Задача №1.   №425 (підручник А. Г. Мерзляк )  

Задача № 2.                                                                 Дано:    АВС    А1В1С1

      В                                   В1                                                    Р А1В1С1=   54см.

8               9             х                                  у                         

А      10    С       А1                                          С1                            х-? ,у-? , z-? .

                                               z

Висновок! Записати в зошитах: відношення периметрів подібних трикутників дорівнює коефіцієнту подібності.                                            

Усно:  Трикутники  АВС  А1В1С1 ,Р АВС =40см , знайти Р А1В1С1 ,якщо : 1) к=2 ;  2) к= ;

Задача    №3. Сторони трикутника дорівнюють 3см, 4см, 5см, знайти сторони подібного йому трикутника , у якому різниця найбільшої та найменшої сторін дорівнює 20см.                                                    

 10. Підсумок уроку:     1 )    МРК=   АВС    чи подібні вони ? (якщо так , чому   дорівнює  к ? )       2) Які два трикутники називають подібними ?                         

     3)        МNР     АВС , знайти у , х.                                                 

                  

                   N                                                        B                                         

      У               3                                      4              х

М                        Р

             4                                      А                                   C        

                                                                       8

4) Оцінки  учням які працювали дуже активно на уроці.

5) Рефлексія. З якими фігурами ми сьогодні працювали?

Що ви знали на початку уроку?

Що нового ви дізналися?

Цікаво вам щось більше дізнатися про трикутники?

5) На наступному уроку будемо розв᾽язувати  більш складні задачі , в яких треба знайти невідомі елементи , використовуючи означення подібних трикутників.

Д/З :    2. П.12. вивчити означення подібних трикутників. Виконати  на 6б : №427, №428 , на 7-10 б. :+ №438. Повторити  ознаки рівності  трикутників.                              

 

Урок геометрії у 8 класі.     

             

                    Тема: Подібність трикутників.    

                        Вчитель математики  ЗОШ №3 Карасік Т.А.                                                       


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

69009. Відомості про електронні прилади апаратури телекомунікацій. Класифікація електронних приладів 113 KB
  До елементів РЕА які найчастіше зустрічаються відносять радіодеталі. Розглянемо основні показники якості електронних елементів. Параметри це величини які характеризують електричні властивості елементів та їх здатність протистояти дії середовища.
69010. Біполярні напівпровідникові структури з одним п/н переходом 211.5 KB
  Сили притягання протонів ядра атома та електронів орбіти урівноважуються силами їх відштовхування. Отже для існування ковалентного зв’язку необхідна пара валентних електронів спільних для двох сусідніх атомів. Однак енергетичні зовнішні впливи на н п призводять до відриву деяких валентних...
69011. Организация строительства жилого дома со встроенными помещениями на Московском проспекте 1.54 MB
  Разработка технологических карт на сложные виды работ, а именно монолитные работы и работы по устройству вентилируемого фасада здания; разработка календарного плана строительства дома на основе расчета нескольких вариантов организации строительства, их сравнения и выбора наилучшего; проектирование строительного генерального плана объекта; разработка комплекса мероприятий по безопасному производству работ...
69014. Високочастотні властивості p-n структур 188.5 KB
  Таким чином при прямій напрузі електрони переходять із однієї області у іншу без витрат енергії утворюючи струм. В цьому випадку навпроти заповнених рівнів pобласті знаходяться заповнені рівні nобласті і електрони здійснюють тунельні переходи з ВЗ pн п в ЗП nн п в обох напрямках і сумарний...
69015. Р-п структури різного призначення. Випрямні властивості р-n переходу 267 KB
  Їх виготовляють за сплавною або дифузійною технологією. Конструкції малопотужних сплавних і дифузійних діодів однакові. До кристалу з р-n переходом припаюють виводи і розміщують у корпусі на кристалодержаку. Вивід емітера ізольований від корпусу, вивід бази зв’язують з корпусом...
69016. МОДЕЛІ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ СТРУКТУР 160 KB
  Бар’єрна ємність визначається нерухомими іонами атомів домішок дифузійна рухомими носіями заряду. Бар’єрна ємність існує при зворотній напрузі дифузійна при прямій. Бар’єрна ємність Бар’єрну ємність СБАР утворює об’ємний заряд нерухомих позитивних іонів атомів домішок Q який розміщується...