73371

Лексичне значення слова. Однозначні, багатозначні слова. Ознайомлення з тлумачним словником

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити дітей з теоретичними відомостями про слово; формувати уміння визначати лексичне і граматичне значення слова в тексті користуватись тлумачним словником правильно вживати однозначні та багатозначні слова у мовленні; розповісти про користь меду та інших продуктів...

Украинкский

2014-12-15

289.16 KB

4 чел.

Тема: Лексичне значення слова. Однозначні, багатозначні слова. Ознайомлення з тлумачним словником  (5 клас)

(слайд 1)

 Мета: ознайомити дітей з теоретичними відомостями про слово; формувати уміння визначати лексичне і граматичне значення слова в тексті, користуватись  тлумачним словником, правильно вживати однозначні та багатозначні слова у мовленні; розповісти про користь меду та  інших продуктів бджільництва для здоров я ,  виховувати  бережливе ставлення до бджіл

Тип уроку : урок – подорож (слайд 2)

Обладнання : тлумачний словник, міні-підручник, картки, дві бджілки, ілюстрації, мед, продукти бджільництва, чай, презентація.

Перебіг уроку

  Вчи дітей не мед  їсти, а  бджіл  шанувати

                                                         (слайд 4)

І.Мотивація навчання

          (слайд 3)

Всі ви бачили бджіл. Що ви знаєте про них?

Хочете подружитися із двома веселими бджілками?

Сьогодні нам допомагатимуть бджілки Майя та Марта. Ось вони. Знайомтеся..

Бджола Марта              Бджола Майя

Бджілки Марта й  Майя  навесні
По  саду  літал
и.
Із духмяних  квіточок
Нам  медок  збирал
и.
У  ліщиновий  лісок
Жу-жу-жу летіл
и,
І на гілочку  куща 
Відпочити  сіл
и.


Наша  Майя  зібрала 
Мед  з  усіх  усюдів:
З  поля,
 з лісу,  з  бережка
На  здоров’я  людям.
Трудівниця  замала,
Та  все  носить, носить.
Меду  стільки  нам  дала -
На  всю  зиму  досить!

Марта гордо заявила:
Я  труд  поважаю,
Все літо літаю,
У  поле, до  гаю,
Збираю  медок -
Із  різних  квіток.
Кого  не  злюблю,
Того жалом  колю.

Чи готові ви у подорож до Бджолиної країни?

ІІ. Визначення мети уроку

(діти визначають самі)

(слайд 5)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

   Учитель. З раннього дитинства і до глибокої старості, життя людини зв’язане з мовою. Це море слів. Через слово ви дізнаєтесь про все, навіть про те, чого не бачили і не побачите ніколи.

    Більшість слів мають лексичне і граматичне значення. Лексичним значенням називають те, що слово означає (предмет, ознаку, дію). Граматичне значення вказує на належність слова до певної частини мови, її рід, число, відмінок, час, особу тощо. (слайд 6)

Схематично це можна зобразити так :

Л.З.  Предмет

Парта

Г.З.       Іменник, однини, жіночого роду, називного відмінку.

(слайд 7)

    Слова, які мають одне лексичне значення, називаються однозначними. Наприклад, небо. А слова, які мають два або більше лексичних значень, називаються багатозначними. Наприклад, голова (голова людини, голова сільської ради і т.д.). Слова можуть вживатись в прямому і в переносному значенні, наприклад, золотий перстень (пряме значення), золота осінь (переносне значення). (слайд 8)

   Робота з підручником

Опрацювання теоретичного матеріалу.

ІV. Виконання вправ на застосування і закріплення знань, формування вмінь і навичок

   Сьогодні у нас бджолиний урок, тому ми дізнаємося значення багатьох слів, пов'язаних з цією темою, а допоможе нам у цьому тлумачний словник.

   1.Робота з тлумачним словником

Як ви думаєте, яке перше слово ми будемо шукати в словнику? Правильно! Бджола.

       (вчитель розповідає все про записи в тлумачному словнику)

Складіть різні за метою висловлення речення з цим словом.

Зробити фонетичний розбір слова бджола.

    2. Робота в зошитах

        Запишіть, будь ласка, число, класна робота, тему нашого уроку і епіграф.

        Діти, всі зрозуміли, як користуватися словником?

Бджілка Марта хоче нам допомогти. Вона добре попрацювала і виписала  всі слова на картки, щоб ми не втрачали дорогоцінного часу.

    3. Робота в парах

    (слайд 9)

Скласти речення зі словами мед, пилок, перга, віск, нектар, стільник, вулик, пасіка, бджоляр, прополіс. (слайди 10 – 19)

     4.Робота біля дошки

      Незрівнянно більша радість збирати мед, аніж його споживати. (Г.Сковорода)

     5.Робота з текстом

Здавна  бджола  на  Україні  вважається  священною  комахою. Це  створіння  і  справді  не  може  не  викликати  в  кого  цікавість, в  кого  здивування, в  кого, навіть страх. Спостерігаючи  за  життям  бджолиної  сім’ї, людина  знаходила  в  ньому  багато  повчального  і для  себе. (Що саме?)

(слайд 20)

     6. Робота з міні-підручником

       -  Прочитайте прислів’я та приказки. Поясніть зміст одного з них.       

       -  Відгадайте загадки.                                                

      7. Весела музична хвилинка «Бджілка»

(слайд 21)

V. Узагальнення вивченого

      1. Тестові завдання

                                                          

                                                     Т Е С Т И                                                      

1.  Розділ науки про мову, що вивчає словниковий склад мови, це:

А) орфографія

Б) фонетика

В) синтаксис

Г) лексикологія

2.  Словник, з якого можна дізнатися лексичне значення слова,

називається:

         А) орфографічний

         Б) орфоепічний

         В) тлумачний

         Г) фразеологічний

3.   Позначте рядок, у якому допущено помилку в тлумаченні

лексичного значення слова:

         А) Нектар – фруктове дерево, з якого бджоли збирають мед.

         Б) Віск - жовта або біла пластична маса, яку виробляють

бджоли для  будови стільника.

         В) Мед - густа солодка маса, яку бджоли виробляють

із нектару, квітів.

         Г) Вулик - спеціально обладнаний ящик або видовбана

колода для бджіл.

   4.   Позначте рядок, у якому всі слова – однозначні:

         А) Бджола,  мед,  вулик   

          Б) Бджоляр,  перга, прополіс

          В) Пасіка,  нектар, стільник

          Г)  Пилок,  віск,  перга

   5.  Позначте рядок, у якому правильно визначено граматичне

значення слова:

        А) Мед – іменник, жіночий рід,  однина

        Б) Мед – іменник, чоловічий рід, множина;

        В) Мед – іменник, чоловічий рід, однина;

        Г) Мед – іменник, середній рід, однина.

   6)  Познач речення, у якому допущено орфографічну помилку:

         А) Бджола  працює  не  для  себе, а для  людей.

         Б) Мала  бджолка,  та й  та  працює.   

         В) Добру  людину  бджола  не  кусає.

         Г) Бджоли  раді  цвіту, люди  раді  меду

     (слайд 22)

2.  Розповідь про різні сорти меду і перевірка його смакових якостей.

      (слайд 23)

. Підсумки уроку

     1. Розповідь учителя про користь та шкоду укусів бджоли

     2. Продовжіть речення

     - Сьогодні на уроці я …

      (слайд 24)

    

 3. Оцінювання

 

Прізвище та ім’я учня ______________________

Бали

Самооцінка:

Працював найкраще (12-10)

Працював добре (9-7)

Працював посередньо (6-4)

Майже не працював (3-1)

Оцінка роботи партнером:

Оцінка вчителя:

Загальний бал:

VІІ. Домашнє завдання

(слайд 25)

    Вивчити §46

    Вправа 436

    Написати есе за епіграфом уроку

                                                              Додаток

Різноманіття  продуктів  бджільництва ,їх застосування

Мед – солодкий, запашний, поживний, цілющий, ні з чим не зрівняний  продукт. Мед  містить  дуже  багато  цукрів  і  мінеральних  солей, що  легко  засвоюються. В  ньому  є  білки, вітаміни, кислоти, ферменти та  інші  речовини, необхідні  нашому  організмові.

Віск. Використовують  у  виробництві  особливих  ґатунків  паперу, для  приготування  найрізноманітніших  кремів, в  радіо-, електротехніці, в  багатьох  галузях  промисловості.

Бджолина  отрута - лікувальний  засіб. З  неї  готують  ліки, які  застосовують  для  лікування  нежиті, серцевих  і  нервових  хвороб.

Бджолиний  клей. Має  чудову  властивість: вбиває  шкідливі  мікроорганізми.

Прополіс  використовують  в  медицині  і  ветеринарії  для  лікування  ран  та  виразок, які  довго  не  гояться, туберкульозу  легенів. Допомагає  він  при  опіках, обмороженні.

Квітковий  пилок. У  квітковому  пилку, який  пилкоуловлювачами  відбирають  у  бджіл, понад  240 різноманітних  елементів. Він  багатий  білками  і  вітамінами. Є  в  ньому  жир, мінеральні  солі, речовини, що  стимулюють  ріст – гормони. Збираючи, бджоли  додають  до  нього  ще  й  мед. Пилок  збуджує  апетит, його  рекомендують  при  малокрів’ї, виснаженості, недугах.

Бджола - ж. Медоносна камаха, яка збирає квітковий пилок, нектар і переробляє його на мед.

                 

Бджоляр -а, ч. кл. –е. Той, хто займається розведенням бджіл.

Віск – ку. ч. 1.Жовта або біла пластична маса, яку виробляють бджоли для будови стільника.

2.Якісно близька до неї речовина мінерального або рослинного походження.

Мед –у. ч. 1.Густа солодка маса, яку бджоли виробляють із нектару, квітів.

2.Легкий хмільний напій, виготовлений із цієї солодкої маси.

Нектар – у. ч.1. У давньогрецькій міфології – напій богів, який приносив їм безсмертя та вічну юність.

2.перен. Дуже приємний напій.

3. Сік, який виділяють  квіти медоносних квітів.

                            

Прополіс – у, ч.Смолиста зеленувато-жовта або бура  гірка на смак речовина, що виробляється бджолами і використовується ними для заліплення щілин у вулику; має бактерицидні властивості; бджоляний клей.

Вулик- а,ч. Спеціально обладнаний ящик або видовбана колода для бджіл. 

Пасіка.-и. ж. 1 Місце, де розставлено вулики з бджолами і розташовано спеціальні будівлі. 2.Розведення бджіл


Стільник - а. ч. Лист, утворений чашечками з воску, який бджоли та оси роблять для зберігання меду, перги, для виховання потомства й перебування дорослих комах.

  Перга – и. ж.  — це пилок, зібраний робочою медоносною бджолою, змішаний з медом та виділеннями верхньощелепних залоз бджоли, складений у комірках стільника, який пройшов бродіння без доступу повітря у бджолиному гнізді

   Пилок- лку.ч. 1.Сукупність клітин, що розвиваються в пиляках тичинок насінних рослин і беруть участь у їх розмноженні. 2. особливий легкий наліт на крилах метеликів і на тілі деяких комах.

3.Зменшено до пил 4. Бджолине обніжжя


Народний  календар  пасічника

Ранній  виліт  бджіл  на  теплу  весну.

  1.  На  Благовіщення  виносять  бджіл.
  2.  На  Євфімія  заносять  і  прибирають  бджіл.
  3.  На  день  Іллі  переганяють  бджіл, підчищають  вулики, підрізають  перші  соти.
  4.  На  Різдво  Христове  заметіль – бджоли  гарно  роїтися  будуть.
  5.  Виставляючи  повесні  бджоли, переносять  їх  через  гостру  косу ,щоб  бджоли  були  злі  і  не  давалися  чужій  бджолі.
  6.  Який  рік  на  бджоли, такий  і  на  вівці.
  7.  На Теплого Олекси  пасічники  мали  виставити  вулики, щоб  бджоли  "обліталися".

Особливим  пошанівком  користувався  Теплий  Олекса серед пасічників. У  цей  день  виносили  з  омшаників   (спеціальних  льохів, де  переховувалися  вулики  полегшених  конструкцій – так  звані  довбанки  чи  липівки)  бджіл  і  виставляли  їх  на  пасіки, щоб  комахи  зробили  перший  обліт. На  Теплого  Олекси  виставляли  біля  вуликів  й  ікони  Зосими  та  Саватія – давніх  покровителів  бджільництва. Вони  мали  убезпечувати  спокій  та  добру  взятку  аж  до  осені.

            Традиційні  кулінарні  рецепти, приготування  страв, напоїв, народних  лікарських  засобів  з  використанням  продуктів  бджільництва

Яблука печені

Яблука 5-6  штук.                                                                                                        Мед  з  горіхами – 0,5 склянки.                                                                             У  яблуках  видаляють  серцевину  і  додають  в  отвір  меду. Ставлять  яблука  в  духовку  на  15  хв., а  щоб  вони  не  втратили  форму – проколюють  шкірку  в  декількох  місцях. Готові  яблука  полити  медом  з  горіхами.

Напій "Здоров’я"

½ склянки  свіжовичавленого   лимонного  соку.                                                 3 столових  ложки  меду                                                                                              ½  склянки  " Миргородської"

Ласунка

0,5 л молока (3,2%)                                                                                                150 г  пломбіру (білого)                                                                                               100 г  меду

Молоко (холодне) з  медом  збити у  бленд ері  на  великій  швидкості , розлити  по  келихам , зверху  покласти  кульку  морозива.

Вітамінна сила

1 склянка  ізюму

1 скл. кураги

1 скл. волоських  горіхів

1 лимон  (із  шкіркою)

1 скл. Меду    Змолоти  усе  на  м’ясорубці, додати  меду.Їсти  по  одній 

столовій  ложці  за  30 хвилин  до  їжі.

 

Мед з лимоном від  кашлю

Дуже  гарним  засобом  проти  кашлю  є  сік  лимону  з  медом:

1 лимон  варити  в  невеликій  кількості  води  на  слабому вогні  не  більше  10  хв.

Витягнувши  лимон  із  води, розрізати  навпіл, з  кожної  половинки  видавити  сік. До  соку  лимона  додати  2 ст.л. гліцерину, розмішати  і  до  країв  склянки  додати  мед. Засіб  від  кашлю  готовий. При  рідкому  кашлі  - 1 ч.л. в  день; якщо  кашель  вночі-1 ч.л. випивати  перед  сном, а другу  під  час  пробудження  від  кашлю  вночі. При  дуже  сильному  і  частому  кашлі  - 1ч.л. вранці  натщесерце, ложку  -  перед  обідом  і  після  обіду, перед  вечерею  і  після  вечері  на  ніч. Із  зменшенням  кашлю  зменшується  кількість  прийомів.

Мед  при  грипові

При  грипові  народним  засобом  є  медово-часникова  каша: часник  натерти  на  тертушці, змішати  з  медом  у  співвідношенні  1:1  і  приймати  по  1 ст .л. , запиваючи  теплою  водою, перед  сном.

Мед  від  нежиті

Якщо  до  соку  червоного  сирого  буряка  додати  меду, можна  отримати  гарний  засіб  від  нежиті. Рекомендується  30% розчин  меду  в  сокові  червоного  буряка. При  нежиті  по  5-6 крапель  соку  закапати  в  кожну  ніздрю  4-5 разів  на  день. Особливо  ефективне  таке  лікування  при  нежиті  у  дітей, який  викликаний  аденоїдами. Ці краплі  не  позбавляють  дитину  від  аденоїдів, але  до  моменту  вирішення  питання  про  хірургічне  лікування, використання  крапель  значно  покращує  носове  дихання.

Прополіс  в  народній  медицині

При  нежиті

У  фарфоровій  ступці  розтерти  20  г подрібненого  прополісу  разом  із  невеликою  кількістю  коров’ячого  масла, додати  олії  до  отримання  однорідної  маси, рівної  100 г. Суміш  гарно  розмішати. Приготовленою  масою  змочувати  невеликі  ватні  тампони, які  закладають  в  ніс  - один  раз  вранці  і  другий  раз  ввечері  до  повного  одужання.

Декілька  рецептів  зі  старих  лікарських  порадників, які  витримали  випробовування  часом  і  цілком  достатньо  можуть  бути  пояснені  з  позицій  сучасної  науки.

  1.  У  разі  задишки  вживають  по  чайній  ложці  меду  через  2-3  години.
  2.  Мед  із  сіллю  втирають  від  простуди. Це  спричинює рясний  піт.
  3.  Мед  з  вершковим  маслом, жиром  і  яєчним  жовтком  вживають  від  кашлю  і  задишки.
  4.  Мед  прикладають  до  відморожених  місць.
  5.  Медові  коржики  (борошно  і  мед  брати  в  пропорції  1:1) – це  загальновідомий  очищувальний  засіб, руйнує  чиряки і  нариви (прикладати  до  хворого  місця  на  ніч).
  6.  Мед – кращий  з  відомих  зовнішніх  засобів, які  запобігають  пролежням.
  7.  Насичений  медом  шматок  вовняної  тканини  використовують  для  чищення  зубів  у  разі  неприємного  запаху  з  рота.
  8.  Сирий  сік  моркви  з  медом  допомагає  від "затвердіння"  грудей  у  матерів-годувальниць.
  9.  Настій  м’яти  з  медом  використовують  як  теплий  напій  від  грудної  жаби (стенокардії). 

Укус бджоли

У деяких людей укус бджоли викликає таку алергічну реакцію, що людина відчуває анафілактичний шок, при якому тонус судин різко знижується і падає тиск. Людина, вдобавок, починає задихатися – це результат спазму гладких м'язів, бронхів. Особливо небезпечна така реакція організму у гіпотоніків.

Виклик «швидкої», звичайно, в цьому випадку обов'язковий. Але і до її приїзду потрібно допомогти вкушеній – на укус накласти лід або, хоча б, змочений холодною водою рушник. Потерпілий повинен лягти з піднятими ногами. При відчутті нестачі повітря – голову набік (так легше дихати).

При звичайній реакції на бджолині укуси є простий народний спосіб. Відразу ж витягніть жало. Вату змочіть заздалегідь заготовленим соком часнику. Ватку притиснути і тримати поки не зникне свербіж. Ефірні олії та фітонциди часнику гасять запальні процеси, викликані отрутою.

Для приготування часникового соку розминають зубки до стану кашки. Віджимають в марлевому мішечку і змішують з водою (кип'яченою, але прохолодною). Пропорція – 1:1. Зберігається в ємкості в темному, з кімнатною температурою, місці.

Апітерапія… або лікування бджолами

Згідно з енциклопедичним словником апітерапія (від лат. apis — бджола і терапія) — це застосування бджолиної отрути з лікувальною метою. Крім того, це також і лікування медом та іншими продуктами бджолиного виробництва, що з успіхом застосовується у медичній практиці.

Міні-підручник

1.Робота з текстом

Здавна  бджола  на  Україні  вважається  священною  комахою. Це  створіння  і  справді  не  може  не  викликати  в  кого  цікавість, в  кого  здивування, в  кого, навіть страх. Спостерігаючи  за  життям  бджолиної  сім’ї, людина  знаходила  в  ньому  багато  повчального  і для  себе.           (Що саме?)

Прислів я та приказки

  1.  Вчи  не мед  їсти, а  бджіл  шанувати.
  2.  З  меду  борщу  не  звариш.
  3.  Малі  діти  просять  меду, а  дорослі  грошей.
  4.  Мала  мати  одну  дочку та купала  у  медочку.
  5.  Трутень  і  нероба – одна хвороба.
  6.  Де  мед, там  і  бджоли.
  7.  На  червону  квітку  і  бджола  летить.
  8.  Не на  себе  бджола  працює.
  9.  Хто  любить  мед, заводить  бджіл!
  10.  Люди  радіють  літу, а бджола  цвіту.
  11.  Бджола – дармовий  працівник.
  12.  Бджола  працює  не  для  себе, а для  людей.
  13.  У нас, у  бджіл, такий  девіз: не  працюєш – в  мед  не  лізь.
  14.  Мала  бджілка  та й  та  працює.   
  15.  Бджола  ведмедю  медом  данину  платить
  16.  Бджола летить, де  мед пахтить.
  17.  Не  летить  бджола  від  меду, а  летить  до  меду.
  18.  Бджола  маленька, та мед  солоденький.
  19.  Бджоли  раді  цвіту, люди  раді  меду.
  20.  Без  матки  і бджілки  - пропащі  дітки.
  21.  В  кого  бджоли, в  того  й мед.
  22.  За  бджілкою  підеш  - до  меду  дійдеш.
  23.  За  бджолами  ліз, а  меду  не приніс.
  24.  Про бджоли  не  скажу, а мед  солодкий.
  25.  Куди  матка, туди  й  бджілка.
  26.  Лихих  бджіл  і  підкур  не  бере.
  27.  Мала  бджола, а  більше  від  великого  знає.
  28.  Не  з  однієї  квітки  бджола  бере  мед…
  29.  Добру  людину  бджола  не  кусає.
  30.  Нема бджоли  без  жала, а троянди  без  колючок.
  31.  Не  наловивши  бджіл, і  меду не  їсти.

Скоромовка

Бджілка

Бджілка  з  джмеликом  дзичать,
Дитинчат  дзичати  вчать.
Дзи-дзи-дзи та  джи-джи-джи
Як бджола, - і  ти  скажи.

                Загадки

Із  одним  вікном  хатина,
Роботяща  в  ній  родина,
По  квітках  усе  літають,
Мед  пахучий  добувають.
                                                          Швидкокрила, невеличка,
                                                          Ця невтомна  трудівничка.
                                                          Цілий  день  вона  літає,
                                                          Із  квіток  нектар  збирає.
Зимою  спить,
Літом  бринить.
Понад  садами  літає
Солодку  росу  збирає…

                                                          Ця  маленька  трудівниця
                                                          Мед  збирає як  годиться:
                                                          Все у  вулик, все  у  соти
                                                          Не цурається  роботи…

Гумореска

Захотілось Гнату  меду
Й  він  його знайшов:
В  ніч  з  вівторка  на  середу
Красти  мед  пішов.
Але  бджоли, як  вражили,
Б’ються  за  своє.
І  тепер  його  дружина
Не  упізнає:
Що  іззаду, що  спереду,
Круглий як  яйце.
Кажуть, то  йому  від  меду
Користь  на  лице.

 Цікаве  про  бджіл

  1.  Бджоли  навіть  у  темряві  можуть відчувати, де  сонце.
  2.  Щоб  принести  один  кілограм  меду, бджолі  треба  облетіти  10 мільйонів  квіток.
  3.  У  штаті  Гойяс ( Бразилія)  є бджоли, які  виробляють  кислий  мед . Ці бджоли  не  мають  жал.
  4.  Бджола  за  день  запилює  7000 квіток.
  5.  Щосекунди  бджола  робить  200  змахів  крилами.
  6.  Бджолина  сім’я  може  зібрати      за  день від 5 до 10 кг меду.

Вірші

Гудуть  маленькі  бджілки  влітку,
Жнива  гарячі  в  ту  пору.
Летять  із  квіточки  на  квітку
Сто  теплих  сонечок  в  саду.
Чарівний  смак  дарують  дітям
Чудовий  аромат  і  ліки.
Солодка  музика  дзвенить
В  саду  від  бджілок-трудівниць.

У саду малий Микита
Захотів  зірвати  квітку,
А вона його  вкусила
Загула та й  полетіла.
Що за  квітка це була?
То не квітка , а …
*   *   *
Золотий бджолиний  рій
Носить  мед  у  вулик  свій.
Працювати  бджілки  охочі -
З ранку  трудяться до  ночі.
Женя  з  бджільми  не  дружив
Завжди  Женя  бджіл  дражнив.
Женю  бджоли  не  жаліли –
Та  дражнила  нажалили!
- Знай.

Наче  вулик  наша  школа.
Вся  вона  гуде, як  рій.
І здається, що  довкола
Розквітають  квіти  мрій.
Бігають, сміються  діти,
Та  лиш  дзвоник задзвенить –
Стане тихо, ніби  в  квіти
Поховались бджоли  вмить.

                Де побувала бджола

( найпоширеніші сорти меду):

Донниковий мед
Збирається із квіток буркуну, що містить багато корисних для людського організму речовин. По кольору він буває різним – від світло-бурштинового до білого із зеленуватим відтінком. Має чудовий смак з легкою гіркуватістю й ароматом з відтінком ванілі. У знавців користується підвищеним попитом.

Донниковый мед можна застосовувати як заспокійливий засіб при безсонні, а також у вигляді пластиру або компресів із прополісом – як болезаспокійливе при фурункулах, гнійних ранах, порізах, забитий місцях і розтяганнях. Особливо корисний він при лікуванні вен і геморою.


Конюшиновий мед
Конюшина лугова, з нектару якого робиться цей мед, має потогінні, сечогінними, протизапальними й антисептичними властивостями. Конюшиновий мед безбарвний, прозорий, має приємний захід і чудовий смак. Конюшиновий мед використовується в гінекологічній практиці й при геморої. Уважається одним із кращих світлих сортів меду.


Липець 
Різкий і солодкий на смак. Звичайно прозорий, має ясно-жовтий або зеленуватий колір, має аромат липи, відрізняється сильними антибактеріальними властивостями. Виявляє відхаркувальна, протизапальна дія. Його використовують для полоскання горла при ангінах і стоматитах. Незамінний при лікуванні нежитю, ангіни, ларингіту, бронхіту, трахеїту, бронхіальної астми, поліпшує діяльність серця, застосовується при запаленні шлунково-кишкового тракту, при захворюваннях бруньок, жовчного міхура й желчевыводящих шляхів, а також для лікування гнійних ран і опіків. Належить до одному з високосортних, кращих сортів меду.

Гречаний мед
Смак специфічний, терпкий, колір темно-червоний або коричневий. Багатий залізом. У зернах гречки, крім білків, вуглеводів і жирів, утримуються в мікродозах кальцій, фосфор, мідь, цинк, бор, йод, нікель, кобальт, а також вітаміни В1, В2, В6, РР і рутин. По споживчих якостях такий мед не уступає світлим сортам, а по змісту білків і заліза значно перевершує їх. Його використовують для лікування анемії, гипо- і авитаминозов. Використовують гречаний мед і при гіпертонічній хворобі в комбінації із препаратами, що знижують кров’яний тиск, а також при лікуванні ревматизму, скарлатини, кори, для профілактики й лікування посудин, після рентгено- і радіотерапії, при променевій хворобі.


Мед з білої акації 
Смак ніжний, колір дуже світлий. Акацієвий мед збирається із квітів білої акації й містить до 40% фруктози. Має помірні протимікробні властивості. Застосовується звичайно в якості загальзміцнювального й заспокійливого засобу, при безсонні, жовчних, брунькових, шлунково-кишкових захворюваннях. Корисний у дієтичнім харчуванні дітей, не аллергичен.

Змішаний (збірний) квітковий мед 
Бджоли збирають із різних рослин. Звичайно такий мед називають по місці його збору: гірський, луговий, лісовий, степовий. Колір і смак – дуже різні. Запустили бджіл на луг – і шукайвсвищі, із чого там вони мед зібрали. Не врахуєш, відеокамеру до кожної не прив’яжеш. Луговий – і всі отут. З гірським і лісовим така ж історія.


Лісовий мед бджоли виробляють із нектару лісових дерев, чагарників і трав (глід, рокитник, верба, гороби-на, суниця, чорниця, малина материнка, тимьян, конва-лія, кипрей, волошка, чабер). Він має безліч відтінків – від ясно-жовтого до темно-коричневого, солодкий смак і приємний аромат. Цей мед має антибактеріальне, проти-запальною й болезаспокійливою дією. Добре зарекомен-дував себе при лікуванні гнійних ран і захворювань дихальних шляхів, запального й алергійного характеру.

Луговий мед уважається першосортним. Бджоли роблять його з нектару лугових квітів (кульбаба, конюшина, чебрець, тимьян, доник, люцерна, шавлія). Колір лугового меду – від ясно-жовтого до коричневого. Він має приємний смак, дуже ароматний букет і відрізняється чудовими лікувальними властивостями.


Гірський мед роблять із трав, що ростуть на гірських лугах (серед медоносних рослин переважає дика герань). Усі види гірсь-кого меду мають протизапальне, антибактеріальну, болезаспо-кійливою дією, що зм’якшує й регулюють роботу кишечнику, впливають благотворно на печінку.

Польовий мед – один із кращих copтов. Він збирається з різноманітних медоносних польових рослин (гірчиця польова, запашний горошок, бодяк, проскурник, паслен, будяк, сумочник, цикорій, валеріана). Колір цього меду, що швидко кристалізується, може бути від майже безбарвного до жовто-помаранчево–жовтого, смак – солодкий, аромат – тонкий, приємний.


Купажирований мед – це змішування різних видів меду. Навіщо змішують мед?  Щоб швидше продати, звичайно. Наприклад, вийшов мед занадто темним і гірким, до нього додають інший мед, більш світлий і ніжний для вирівнювання смаку.
По способу добування мед може бути стільниковим, секційним, пресованим і відцентровим. Стільниковий і секційний мед цінується особливо високо.

 Стільниковий мед – це мед, який реалізується в стільнику, а секційний містять у спеціальні дерев’яні або пластмасові секції. Усі бачили мед у стільнику на різних виставках, усі люблять його погризти – але професійні бджолярі говорять, що щодня їсти мед у стільнику не варто, тому що віск несприятливо впливає на бронхи.

Гарного потроху. Навіть трошечки, чайна ложечка.
Для життєвого тонусу вживайте по 50 г меду в день, це веде до поліпшення загального стану організму, підвищенню гемоглобіну. Курс: 1-2 місяця, потім роблять такий же перерву.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

52882. Контроль читання з англійської мови у 3 класі за підручником “ New Let’s Learn English” 62 KB
  Hello. My name is Jim. I live in Eastbourne. I am nine. I like reading and playing football. I have got very nice toys. My favourite toys are a spaceship and a kite. I keep them in the cupboard. I also like watching videos. After school I like playing computer games.
52883. Святковий поїзд. Проектна робота 745 KB
  Закріпити вживання ЛО з теми «Місяці. Пори року». Розвивати лексичні, граматичні, мовленнєві навички, пам ять, мислення, фонетичний слух. Перевірити рівень мовної та мовленнєвої компетенції учнів. Тренувати в аудіюванні. Формувати здатність працювати в парі, групі.
52885. Погода взимку. Розваги 502.5 KB
  Winter is the fourth season. December, January and February are winter months. In winter it is cold. Winter is the coldest season of the year. All rivers and ponds are frozen. The ground is covered with snow. Trees and bushes are covered with snowflakes.
52886. Свята та традиції. New Year 1.98 MB
  Objectives: to develop the habits of reading, writing and speaking on the given topic; to practise the structure “there is/are”, asking and answering questions in Present Simple; to enlarge the students’ knowledge about holidays and traditions of the English-speaking countries.
52887. All About Us. Two Capitals: London, Kyiv 48 KB
  Objectives: - to develop pupils’ skills in listening, reading, speaking and writing; - to teach pupils to express their opinion; - to provide interactive work in pairs and small groups; - to teach pupils cooperative work;
52888. London Transport 83 KB
  There are lots of places of interest in London. From Tower Bridge you can see the Tower of London. From Tower Bridge you can see the Tower of London. It is a museum now. There are hundreds of interesting collections in it. There is a famous clock in London called Big Ben
52889. All Seasons Are Beautiful 55 KB
  Teacher: Different people have different tempers. On different parts of the day everybody has different mood. Let’s see how you are now. Take your “faces” and if you feel well, great – draw a smile; if you feel neither well nor bad, draw a face without a smile; and if you are sad and unhappy, draw a sad face...
52890. Love. Wedding. Marriage 185 KB
  Objectives to develop student’s fluency in speaking English, communicative activity using interactive forms; to motivate students in expressing their opinions; to develop students’ thinking skills;