73378

Розвиток зв’язного мовлення. «З глибин моря дістають перлини, а з глибин книг — знання». Твір-роздум за прислів’ями

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Навчальна: закріплювати навички правильно будувати текст-міркування, вчити розкривати абстрактно-загальні поняття. Виховна: виховувати людяність, гуманізм у стосунках, великодушність та самопожертву, скромність, бережливе ставлення до природи.

Украинкский

2014-12-15

140.47 KB

5 чел.

Урок №36

Тема.         Розвиток зв'язного мовлення. «З глибин моря дістають перлини, а з глибин книг — знання». Твір-роздум за прислів'ями.

Мета:

□      Навчальна: закріплювати навички правильно будувати текст-міркування, вчити розкривати абстрактно-загальні поняття.

□      Виховна: виховувати людяність, гуманізм у стосунках, великодушність та самопожертву, скромність, бережливе ставлення до природи.

□       Розвивальна: розвивати зв'язне мовлення, увагу, пам'ять, мислення, уміння логічно й послідовно викладати думки на папері, словесно передавати свої почуття й переживання.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

     І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

    1.  Забезпечення емоційної готовності до уроку

    2.  Перевірка домашнього завдання

    3. Актуалізація опорних знань. Бесіда

▼ Що ви знаєте про прислів’я?

▼ Які ви знаєте прислів’я?

▼ На які теми можна поділити прислів’я?

    II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

Учитель. Сьогодні на уроці ми спробуємо об’єднати дивовижну красу перлини з духовною красою книги. Також ви напишете твір-роздум «З глибин моря дістають перлини, а з глибин книг — знання».

    III. ОПРАЦЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Бесіда

▼ Як ви розумієте прислів’я «З глибин моря дістають перлини, а з глибин книг — знання»?

▼ Чому саме перлину порівнюють зі знаннями, а книгу з морем? Доведіть свою думку.

▼ Які ще ви знаєте прислів’я про книгу або знання? (Знання — сонце, книга — вікно, Книга — твій друг, без неї, як без рук, Не на користь книжку читати, коли вершки лиш знімати)

   2. Рубрика «Вислови про книгу»

1. Читаючи вперше хорошу книгу, ми переживаємо відчуття, ніби знайшли нового друга. Перечитати книгу — значить знову побачити давнього друга (Вольтер).

2. Любіть книгу, вона полегшить вам життя, по-дружньому допоможе розібратися в строкатій і бурхливій плутанині думок, почуттів, подій, вона навчить вас поважати людину і самих себе, вона надихає розум і серце почуттям любові до світу, до людини (Максим Горький).

3. Книги — це скарби людського розуму, які мають переходити в спадок від покоління до покоління на вжиток тих, хто народиться згодом (Д. Аддісон).

4. Вчасно прочитана книга — це велике щастя. Вона здатна змінити життя так, як не змінить його найкращий друг чи наставник (П. Павленко).

3. Гра «Скарбниця мудрості»

Книги мають особливу чарівність; книги дають нам насолоду: вони розмовляють із нами, дають нам добрі поради, вони стають живими друзями для нас.

З’єднайте колонки так, щоб утворились прислів’я.

Книга для розуму

як без вікон, темно

Прочитав добру книгу

ключ до знань

У книжці шукай не букви

а з книжок — знання

Хто багато читає

як без вікон, темінь

В домі без книги

теплий дощик для посівів

Книги

а думки

3 ручаїв — ріки

як на світі жить

Розум без книги

розуму наберешся

Книга вчить

той багато знає

3 книгою подружишся

зустрівся з другом

Ключ

   Книга для розуму — теплий дощик для посівів.   

   Прочитав добру книгу — зустрівся з другом.

У книжці шукай не букви, а думки.

Хто багато читає, той багато знає.

В домі без книги, як без вікон, темно.

Книги — ключ до знань.

З ручаїв — ріки, а з книжок — знання.

Розум без книги, як без вікон, темінь.

Книга вчить, як на світі жить.

З книгою подружишся, розуму наберешся.

4. Відгадай загадку

1. Кожний, скільки хоче, бере, а все лишається.

2. Уст не маю, а про живих і мертвих красно розповідаю.

3. Не людина, а є вчителем людини. (Книга)

5. Робота за таблицею «За і проти»

Чи потрібні нам книги та знання?

Докази «за»

Докази «проти»

    6. Підготовка до написання твору-роздуму

    6.1. Гронування

    6.2. Бесіда.

▼ Які види текстів ви знаєте? т Текст міркування — це ...?

▼ Пригадайте будову тексту-роздуму.

▼ Які особливості тексту-роздуму ви знаєте?

▼ Яка відмінність тексту-роздуму від інших видів текстів?

    Пам'ятка

1. Кожну частину тексту писати з абзацу.

2. Речення будувати невеликі.

3. Послідовно викладати свої думки.

4. Наводити приклади, докази.

5. Стежити за мовою.

6. Уникати повторів слів.

7. Під час написання складних слів користуватися орфографічним словником.

    6.3. Складання плану.

    План (орієнтовний)

1. Прислів’я — мудрість українського народу.

2. Велика сила — книги.

3. Знання — шлях до успіху.

4. Книги та знання збагачують життєвий досвід.

    V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

    VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

54802. Paparazzi and Celebrities 37 KB
  The sun is shining outside! The weather is awesome. I’d like you to be in good mood. If you aren’t, we’ll rise it. So, your first task is to tell your classmates couple nice words. For instance: Julia, you look amazing! This new skirt really suits you!
54803. Рынок земли и его особенности 18.58 KB
  Особенность рынка земли. Особенностью этого рынка является ограниченность (иногда и невозможность) воспроизводства. В силу ограниченности данного ресурса собственность на землю является самым доходным видом собственности.
54804. «Узнайте нас – мы будем рады» 38 KB
  И только умная и образованная Шахразада которая смогла тысячу ночей рассказывать царю Шахрияру свои чудесные сказки не была казнена и осталась единственной любимой супругой царя. Мистер Кредо появляются Шахразада царь Шахрияр Шахразада. Шахразада хлопает в ладоши под музыку выходят герои: Золушка горбун из Нотрдама и Эсмиральда Оксана Руслан и Черномор Слон и Моська дАртаньян. Шахразада.
54805. Парад точных наук 178 KB
  Ход мероприятия проводится в актовом зале Звучит музыка Ведущий 1: Добро пожаловать в страну точных наук В страну логаритмов простых вычислений корней возведений и уравнений Группа учащихся исполняют гимн математики и физики Пусть говорять мы годы губим Что умереть что умереть нам суджено Но математику и физику мы любим Давнымдавно давнымдавно давнымдавно....
54806. Урок позакласного читання. Остап Вишня. «Паралелепіпед». Прямокутний паралелепіпед та його об’єм 160 KB
  Мета: Закріплювати інтерес учнів до творчості Остапа Вишні ознайомити зі змістом твору Паралелепіпед закріплювати знання про життєвий і творчий шлях Остапа Вишні;удосконалювати навички виразного читання;розвивати читацький інтерес; Закріплювати знання учнів про елементи прямокутного паралелепіпеда поняття обєма і формули обєма прямокутного паралелепіпеда й куба; відпрацювати уміння розвязувати задачі на обчислення вимірів прямокутного паралелепіпеда площі його поверхні та...
54807. Площі паралелограмів 13.66 MB
  Підготовча робота: За тиждень до проведення уроку учні класу обєднуються в три групи і отримують завдання застосовуючи знання теми Площі прямокутників і паралелограмів: 1. Обладнання: Мультимедійна дошка презентації вчителя і учнів набори паралелограмів картки консультанти картки інструкції картки з домашнім завданням креслярські інструменти банки з фарбою тестові завдання для роботи за компютером. № Вид діяльності Час 1 Організаційний момент 4хв 2 Актуалізація опорних знань 6хв 3 Перегляд учнівських робіт 12хв 4...
54808. Паралелограми 736 KB
  2хв 3 Корекція зорового образу: робота з зашумленим рисунком; упізнання методом виключення 6хв 4 Встановлення взаємозвязків різних видів паралелограмів за допомогою кіл Ейлера та опорної схеми 6хв 5 Фізкультхвилинка для зняття зорового напруження 15 хв 6 Корекція образно логічного сприйняття матеріалу шляхом встановлення відповідності між властивостями поданими в усній формі різних видів...
54809. «Учнівський парламент» - форма організації учнівського самоврядування в школі 189.5 KB
  Активну роль у підготовці сьогоднішніх школярів до реального суспільного самоврядування і формування в них готовності виконувати свій громадянський обовязок покликане відіграти учнівське самоврядування загальноосвітньої середньої школи. Однак сформована на сьогодні система організації діяльності учнівського самоврядування в школі відсутність відповідного соціального замовлення на практичну діяльність учнів законодавства в державному масштабі про трудову діяльність підлітків і учнівської молоді призвели до того що по суті учнівське...