73393

Оформлювальна графіка. Створення логотипу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Узагальнити та розширити знання учнів про поняття графіка ознайомити з походженням та значенням поняття логотип. Практичне завдання Виготовлення логотипу. У майстерні графіків з’являються на світ ілюстрації плакати листівки етикеткипоштові марки емблеми обгортк...

Украинкский

2014-12-15

855.57 KB

1 чел.

Тема.  Оформлювальна графіка. Створення логотипу

Мета.Узагальнити та розширити знання учнів про поняття «графіка», ознайомити з походженням та значенням поняття «логотип». Закріплювати вміння писати друкованим шрифтом. Розвивати уяву, творче мислення, графічні навички. Виховувати повагу до людей праці, естетичні смаки.

Обладнання. Презентація до уроку, робочі картки, смужки (у клітинку), олівці та фломастери, малюнки двох акул (за розміром ватмана)

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

1. Перевірка наявності необхідних матеріалів.

ІІ. Оголошення теми та мети уроку.

У нас урок образотворчого мистецтва. Тема уроку: Оформлювальна графіка. Практичне завдання - Виготовлення логотипу.

ІІІ. Сприймання та усвідомлення теоретичного матеріалу.

1. Вступне слово вчителя.

У сучасному світі електронних технологій незмінним керівником залишається людський розум. Завдячуючи йому ми маємо певні відкриття та досягнення. Але  найголовнішим атрибутом всіх поколінь залишаються маленькі знаки на позначення мовних звуків – це букви.

Коли ви читаєте текст, то користуєтеся буквами. Букви — це графічні знаки, котрі означають звуки; з букв утворюються склади, зі складів — слова, зі слів — речення, з речень — розповіді, які ви можете прочитати у книжках. Все ніби просто та зрозуміло.

2. Актуалізація знань з теоретичного матеріалу. Презентація

2.1. Метод «Асоціативний кущ - поняття «графіка» 

- Букви  рукописного та друкованого шрифту, з якими учні у школі зустрічаються кожного дня є найпростішими елементами графіки .

- Пригадайте, що таке графіка?

- Графіка – мистецтво зображувати предмети лініями, штрихами.

-На уроках образотворчого мистецтва ми малювали ескізи. Це те ж графіка.
- Що ж є основними складовими графіки, з’ясуємо за схемою на слайді :

 

2.2. Узагальнююча бесіда – значення поняття «графіка»

У сучасному світі ми кожного дня зустрічаємо роботи  художників-графіків.

У своїй роботі графік використовує: простий олівець, туш, вугілля, крейду,
фломастери, перо, пензлі.

У майстерні графіків з'являються на світ ілюстрації, плакати, листівки, етикетки,поштові марки, емблеми, обгортки, наклейки та логотипи

Переглянемо слайд

2.3.  Сприймання та усвідомлення матеріалу про  походження поняття «логотип»

Одним з прикладів оформлювальної графіки є логотип.

Нашим завданням на урок і є створення логотипу.

Що таке логотип і навіщо він потрібен?

Цей термін походить від грецьких слів logos — слово и typos — відбиток, і означає «видрукуване слово».

Тобто логотип —це унікальний графічний або символьний знак.  

2.4. Історичні факти створення логотипів (сильні учні)

Логотипи розпочинають свою історію з давніх часів, коли вони являли собою фамільні герби. Їх використовували для печаток на документах  

У XX столітті компанії почали використовувати логотипи для виділення своєї продукції серед конкурентів їх галузі. З цього часу логотипи стали невід’ємною частиною суспільного життя.

У першу чергу логотип слугує тим знаком, за яким компанію впізнають. Вдалий логотип повинен символізувати діяльність компанії, легко читатися, впізнаватись і запам’ятовуватися. 

Зазирнемо в історію деяких відомих логотипів

(слайд)

Lego

Відомий конструктор завжди так називався. Іграшку так назвали , скоротивши словосполучення «leggodt» — тобто, добре гратися. Перший логотип цієї компанії з’явився в 1936 році, через два роки після початої компанії. Логотипом це було назвати важко – скоріше, це просто надрукований текст. Але через 10 років в логотипі спробували домалювали коробку і форми деталей. Ще через 7 років в ньому можна вже впізнати риси того, яким ми знаємо цей логотип зараз.

Volkswagen

Перше народне авто було створено в Німеччині по наказу Гітлера в 1938 році.

Логотип фольцвагена був розроблений співробітником фірми Порше, Францем Ксавьєром Раймшписсом, а обраний після відкритого конкурсу. Букви «W» та «V», об’єднали  в монограму та протягом всієї історії маркували саме так. Фон був незмінним до 2000 року. У новому тисячолітті ми знаємо цей логотип на синьому фоні

Pepsi

В 1893 році, після декількох років досліджень напоїв з листками коки та пепсину, цей напій продавали у аптеці. Він користувався великим попитом. Логотип відомого напою суттєво не змінювався – це тримірна полосата куля та напис Pepsi

CocaCola

Головний конкурент Pepsi на ринку напоїв всі роки   це   CocaCola.

Напої та їх логотипи були придумані майже одночасно. Бухгалтер аптекаря-дослідника Френк Робинсон, який досконало володів каліграфією написав  слова «Coca-Cola» гарними  фігурними буквами, які до цих пір є логотипом відомого напою.

ІV. Фізхвилинка для очей

(слайд)
V. Практична робота

1. Підготовка до практичної роботи в групах.

1.1. Мотивація діяльності. Слово вчителя.

- Запрошую усіх вас до майстерні юних художників-графіків.
Передує створенню логотипу велика пошукова робота. Ми створимо логотип-презентацію школи  для ваших менших братиків та сестричок, щоб у них виникло величезне бажання здобувати знання, а по завершенню роботи я обіцяю вам величезний сюрприз та доведу, що маленька праця кожного з вас в цілому може мати велике та несподіване значення.

1.2. Розподіл на групи.

Для того, щоб робота вийшла найбільш плідна та вдала нашу майстерню  розділимо на групи-лабораторії.

Але з початку дещо пригадаємо про школу.

- Які предмети вивчають у школі?

- Всі  шкільні предмети можна розподілити на певні галузі, це і будуть ваші групи :

Гуманітарні предмети

Природничі

Художньо-естетичні

Математичні

Оздоровчо-фізкультурні

1.3. Фронтальна бесіда (метод «блискавка»).  

Кожна група має конкретну назву та відповідний перелік предметів. Попрацюємо фронтально над значимістю всіх предметів, а група над завданням якої ми працюємо робить свої нотатки в картках.

Спікер групи доповідає напрямки та предмети, а всі інші блискавкою та лише одним словом відповідають, які саме поняття будуть влучно характеризувати та пояснювати ваші предмети

Гуманітарні предмети(мова – англійська, російська, українська) – слова: мова, звуки, букви, твори і т.д.

Природничі(я і Україна) – слова: природа, флора, фауна, рослини, тварини і т.д.

Художньо-естетичні(малювання, праця, музика, читання) – слова:мистецтво, малюнок, творчість, уява, краса і т.д.

Математичні(математика, логіка) - слова: цифри, дії, задачі, поняття, рівняння і т.д.

Оздоровчо-фізкультурні(основи здоров’я, фізкультура) слова: здоров’я, спорт, сила і т.д.

- Групою ви маєте залишити лише значимі поняття-пояснення, розподілити кожному по одному для практичної роботи за ступіню важкості

2. Інструктаж до практичної роботи.

- Незважаючи на групове завдання роботу буде кожен з вас виконувати індивідуально.

- У вас є стрічка в клітинку на якій ви маєте написати обране вами або для вас слово, адже найважливіше правило логотипу це – простота, легкість та доступність символів. А досягти цього ми зможемо використовуючи один з головних елементів графіки – це шрифт.

На попередніх уроках ви писали своє ім’я рубленим шрифтом.

Пригадайте правила його написання

— У рубленому шрифті елементи букв мають однакову товщину в усіх

частинах. Букви цього шрифту не мають засічок. Пропорції букв можуть бути різними! Найпоширенішими пропорціями, якщо взяти за основу

папір у клітинку, є висота букви — 5 клітинок, ширина — 3 клітинки, товщина штрихів — 1 клітинка, проміжки між буквами — 1 клітинка, відстань між словами — 2-3 клітинки. Широкі букви Ж, М, Ф, Ш, Щ, Ю мають однакову ширину і висоту, тобто 5 клітинок..

2.Практична робота в групах (під супровід аудіозапису)

V І. Підсумок уроку

1. Підсумкова бесіда. Метод «мозковий штурм»

  1.  Де ми сьогодні побували? (в майстерні художників-графіків)
  2.  Що юні графіки створювали? (писали шрифтом)
  3.  А що ви писали? (слова, які точно і коротко пояснювали значимість школи в нашому житті)
  4.  Ви працювали в групах, а як ви вважаєте, яка з поданих груп предметів в школі найважливіша? (всі)
  5.  То чи правильно буде показати слова однієї групи? (ні)
  6.  А на початку уроку ми говорили, що створимо логотип школи. Ви його створили? (ні, лише слова, а малюнка або символа немає)

2. Виставка робіт

  1.  А щоб ваші друковані слова перетворилися в справжній логотип нам не вистачає символу. Я пропоную щоб кожна група з написаними словами по черзі вийшла до дошки та заповнила контур (діти по черзі викладають свої роботи в символічну «акулу»)

- В дорослому світі існує приказка «акули бізнесу», так говорять про людей  які досягли певних висот своєї кар’єри та впевнено, вільно почувають себе в сучасному океані життя.

-А ми сьогодні створили «акулу знань», яка складається з маленьких частинок – робіт кожного з вас. Якщо ви так само по краплинці будете збирати, здобувати та запам’ятовувати шкільну програму, то в дорослому віці станете справжніми «акулами бізнесу». На дошці є добірка чітких понять, пов’язаних зі школою, створено малюнок-символ. Як в оформлювальній графіці називається така комбінація? (логотип) то чи досягли ми мети уроку, чи створили логотип?

3. Враження від уроку. Метод «паркан»

  1.  Дякую кожному з вас за плідну роботу та пропоную свої враження від уроку не висловлювати за допомогою звуків. Візьміть ваші олівці та висловіть коротко думки, що ж вас найбільше вразило на уроці, за допомогою рукописного шрифту, який в кожного з вас індивідуальний та неповторний, на згадку про урок на звороті нашої «акули знань».

Робоча картка

Математичні предмети

(математика, логіка)

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Словничок уроку

Графіка – мистецтво зображувати предмети лініями, штрихами.

Логотип  —це унікальний графічний або символьний знак.  Цей термін походить від грецьких слів logos — слово и typos — відбиток, і означає «видрукуване слово».

Найпростіші елементи  графіки – букви  рукописного та друкованого шрифту, з якими учні у школі зустрічаються кожного дня

Робоча картка

Гуманітарні предмети

(мова – англійська, російська, українська)

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Словничок уроку

Графіка – мистецтво зображувати предмети лініями, штрихами.

Логотип  —це унікальний графічний або символьний знак.  Цей термін походить від грецьких слів logos — слово и typos — відбиток, і означає «видрукуване слово».

Найпростіші елементи  графіки – букви  рукописного та друкованого шрифту, з якими учні у школі зустрічаються кожного дня

Робоча картка

Природничі

(Я і Україна)

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Словничок уроку

Графіка – мистецтво зображувати предмети лініями, штрихами.

Логотип  —це унікальний графічний або символьний знак.  Цей термін походить від грецьких слів logos — слово и typos — відбиток, і означає «видрукуване слово».

Найпростіші елементи  графіки – букви  рукописного та друкованого шрифту, з якими учні у школі зустрічаються кожного дня

Робоча картка

Художньо-естетичні

(малювання, праця, музика, читання)

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Словничок уроку

Графіка – мистецтво зображувати предмети лініями, штрихами.

Логотип  —це унікальний графічний або символьний знак.  Цей термін походить від грецьких слів logos — слово и typos — відбиток, і означає «видрукуване слово».

Найпростіші елементи  графіки – букви  рукописного та друкованого шрифту, з якими учні у школі зустрічаються кожного дня

Робоча картка

Оздоровчо-фізкультурні

(основи здоров’я, фізкультура)

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Словничок уроку

Графіка – мистецтво зображувати предмети лініями, штрихами.

Логотип  —це унікальний графічний або символьний знак.  Цей термін походить від грецьких слів logos — слово и typos — відбиток, і означає «видрукуване слово».

Найпростіші елементи  графіки – букви  рукописного та друкованого шрифту, з якими учні у школі зустрічаються кожного дня


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

2068. Типы взаимодействия генов 39.77 KB
  Различают следующие основные типы взаимодействия генов: 1) комплементарность, 2) элистаз, 3) полимерия, 4) модифицирующее действие генов.
2069. Роль ДНК как материального носителя наследственности 38.18 KB
  Доказательства роли ДНК как материального носителя наследственности. Структура ДНК, объясняющая ее роль как материального носителя наследственности.
2070. ДНК – основной материальный носитель наследственности 39.4 KB
  Доказательства важнейшего генетического значения ДНК были получены в результате анализа многих факторов и специально поставленных опытов.
2071. ДНК и вирусы 38.46 KB
  Вирусы — это внутриклеточные паразиты животных, растений и бактерий.
2072. Основы работы в AutoCad 1.31 MB
  Рабочее окно графического редактора. Видовые экраны. Двумерные графические примитивы. Редактирование чертежа. Положительные аспекты применения блоков. Редактирование трехмерных поверхностей. Твердотельные объекты и команды их редактирования.
2073. Прокат автомобилей. База данных БД 1.61 MB
  Создание таблиц и заполнение их информацией. Определение условий целостности данных. Обеспечение защиты от несанкционированного доступа. Создание меню проекта и программной оболочки. Инфологическая модель БД.
2074. Проектирование реконструкции участка существующей железной дороги 347.35 KB
  Район проектирования реконструкции участка железной дороги. Характеристика существующего состояния железнодорожной линии. Верхнее строение пути, земляное полотно и искусственные сооружения. Определение существующей наличной провозной способности и её соответствие потребным размерам перевозок.
2075. Арт-терапия с элементами рисунка на тему: Наркотикам – НЕТ! 34 KB
  Узнать отношение к проблеме употребления наркотических веществ. сформировать убеждение в том, что каждый человек несёт персональную ответственность за своё решение. сформировать представления о том, что употребление наркотиков не решает, а усугубляет жизненные проблемы. Место проведения: Учебный класс
2076. Геофизические исследования и работы в скважинах 18.15 MB
  Промышленная геофизика. Исследования геологического разреза скважин. Контроль технического состояния скважин. Вторичное вскрытие пластов и специальные операции. Программно-управляемые и информационно-измерительные системы для ГИРС.