7374

Про що говорить музика

Конспект урока

Музыка

Тема:Про щоговорить музика Мета: формувати уміння сприймати музику як виражальне мистецтво ознайомити з поняттям нотний стан, скрипковий ключ, нота вдосконалювати вокальні, танцювальні навички розвивати ритмічний слух...

Украинкский

2013-01-22

54 KB

5 чел.

Тема: Про що говорить музика

 Мета: формувати уміння сприймати музику як виражальне мистецтво; ознайомити з поняттям «нотний стан», «скрипковий ключ», «нота»; вдосконалювати вокальні, танцювальні навички; розвивати ритмічний слух, увагу; виховувати інтерес до музики.

 Музично-дидактичний матеріал: П.І. Чайковський «Баба Яга»; поспівка «По гриби»; пісня Б.Фільц «Морозець»; пісня «У лісі, лісі темному»; музично-ритмічна вправа «Шумовий оркестр».

 Обладнання: портрет П. Чайковського, ілюстрації до пісень, малюнки музичних інструментів, казковий герой, дитячі музичні інструменти, магнітофон, касети, дидактичний матеріал, музичний центр.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Добрий день, добрий час,

Вже зима іде до нас.

Добрий день, добрий час,

Рік новий спішить до нас!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

 - Наше привітання нагадало нам, що до нас в гості спішить Новий рік. Кажуть, що під Новий рік бувають різні дива, збувається все, що забажаєш, як уві сні або в казках. А тепер настала і наша черга. Я – казковий ведучий, який веде розповідь і все оживляє, а ви – герої нашої новорічної казки. Тож пофантазуєте та уявіть наш сон у новорічну ніч…

Ми всі заснули, а клас перетворився на казкове місто. Сяють святкові вогні, виблискують іграшками ялинки в кожному домі. А посеред міста – чудовий палац із чарівною ялинкою. Усі, хто любить новорічні свята, з’їжджають до палацу. Тож уперед на Новорічний бал!

ІІІ. Слухання музики

1. Вступна бесіда

 Та серед гостей, які прямують на бал, є одна непрохана гостя. А хто вона відгадайте:

В ступі літаю,

Дітей викрадаю,

В хатинці на курячій ніжці живу,

І добрим людям на зло лиш роблю.

                          (Баба Яга)

2. Асоціативний ряд

- А яка Баба Яга? (зла, сташна, погана, огидна, нестерпна, шкідлива…)

(Вчитель вивішує портрет Баби Яги)

- Це вона, діти?

 Ось послухайте, як про неї розповідається в одній казці: “Вранці

прокинулася Баба Яга – кістяна нога у своїй хатиночці на курячих ніжках.

Дивиться – немає Івана–царевича. Кинулася навздогін з усіх сил. На

залізній ступі скаче, тичкою поганяє, мітлою слід замітає – тільки вітер

свище, хмари розганяє”.

3. Безпосереднє слухання фортепіанної п’єси П. Чайковського «Баба Яга»

- Ми зобразили Бабу Ягу словами, художник намалював її потрет, а Петро Ілліч Чайковський написав про неї музичний твір.

- Пригадаємо, як звуться люди, які пишуть музику? (композитори)

- Послухайте п’єсу П. Чайковського «Баба Яга» та скажіть чи зумів передати образ Ягусі композитор засобами музики?

(звучить п’єса)

4. Аналіз прослуханого

 За допомогою навідних питань:

  •  Якою Баба Яга зображена в п’єсі ?
  •  Як розповідає про неї музика?
  •   Чи повідомляє вона про характер Баби Яги?

5. Бесіда

- Баба Яга намагається потрапити на бал в наш палац, шоб перешкодити нам повеселитися на ньому, та ми не пропустимо її. Правда?

- А щоб завадити їй, ми повинні виконати всі завдання, що знаходяться на новорічних іграшках, прикрасити ними ялиночку. Тільки тоді чари Баби Яги зникнуть і ми зможемо повеселитися на балу.

- Хочете на бал?

- Не боїмося важких випробувань?

- Виконаємо Бабині завдання?

(зачитую 1 завдання)

 Дотримуйся порядку:

         Виконуй«Музичну зарядку»

ІV. «Музична зарядка» (спів окремих звуків, вправ, поспівок)

- Молодці, справилися.

- А зараз нове випробовування від Баби Яги:

Марно часу ти не гай,

Нотну грамоту вивчай!

          

V. Нотна грамота

1. Ознайомлення із термінами «нота», «нотний стан», «скрипковий ключ»

В зошитах твоїх охайних
Зрозуміло все й звичайно:
Є там лінії й клітинки
І відмінні є оцінки.
Там шикуються в загони
Букв і цифр стрункі колони.
Тільки де ж значки музичні
В зошитах шукати звичних?
Для тих знаків особливих
Збудували хатку з ліній!
Їх не важко рахувать:
Раз, два, три, чотири, п'ять!
Має назву хатка та
Нотний стан.
Господинь у домі сім:
До, ре, мі фа, соль, ля, сі.
Щоб дверцята відчиняти,
Треба ключ надійний мати.
Ключ до музики - запам'ятай -
І скрипковим називай.

(під час читання вірша, вчитель на дошці на нотному стані прикріплює кольорові ноти за порядком, скрипковий ключ)

2. Закріплення вивченого

- За допомогою яких музичних знаків можна записати музику?
- Скільки нот є? Назви.
- Де записуються ноти?
- Яку назву має ключ, що відкриває нотний стан?
- Які за висотою звучання бувають ноти?

VI. Фізкультхвилинка «Печу хлібчик»

Наступне завдання від Ягусі:

Зголодніла дітвора –

Пекти хлібчика пора.

VІІ. Ритмічні вправи

Нове завданні від Бабусі Ягусі:

Зачаровує живий

Оркестр шумовий

(вистукування та виплескування метру пісні «По гриби»)

Молодці! Добре справились із завданням.

VІІІ. Розучування пісні О. Зозулі «Сніжок»

1. Вступна бесіда

         І знову Бабуся лютує, непускає нас до зали, поки ми не вивчимо нової зимової пісеньки, а як вона називається ми дізнаємося із завдання – загадки Яги.

2. Відгадування загадки

1.На веселий на каток з неба сиплеться (Сніжок).

3. Виконання вчителем пісні

Завдання до первинного показу:

- Яка мелодія пісні? (бадьора, життєрадісна…)

4. Словникова робота
- Які слова ви не зрозуміли?

- Поясніть значення слова «загрузають» ноги – залізають у сніг, топляться в снігу, їх важко звідти витягти.

5. Розучування першого куплета  частинами

ІХ. Музично-ритмічні рухи.

 1. Вступна бесіда

        Яга хоче, щоб ми відволіклися від  вивчення пісні. Дає нам ще одне завдання:

             Віхола гуляє,

             мороз всіх щипає

Наслала на нас морозу, але ми його не боїмося. Правда? Адже у нас теплі   валянки, шубки, рукавички.

         2. Фізкультхвилинка із руховими елементами «Морозець»

Х. Показ пісні

- Перемогли ми злі чари Баби Яги і все ж таки потрапили на бал у прекрасний палац, одягаємо свої карнавальні маски і стаємо у новорічний хоровод.

                     (спів пісні «Сніжок» у хороводі)

ХІ. Підсумок уроку

 Ми сьогодні ну просто молодці, адже виконали всі завдання уроку: працювали над темою «Про що розповідає музика», слухали п’єсу Чайковського «Баба Яга», розучили зимову пісню «Сніжок».

         А що сьогодні на уроці було найцікавішим?

ХІІ. Музичне прощання

- Жаль, закінчився урок,

 Дякую усім.

- Ми зустрінемося знов

 Днів так через сім.

- До побачення!

- До побачення!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

37365. Оборудование промежуточных станций электрической централизацией стрелок и сигналов 57.23 KB
  Задача курсового проекта заключается в разработке системы электрической централизации по заданному плану станции для данной горловины. В курсовом проекте используется блочная маршрутно-релейная централизация, так как она обеспечивает маршрутное управление, что обеспечивает сокращение времени на установку маршрута и так же позволяет повысить производительность труда.
37366. Строительство здания на основе проэкта Доступное и комфортное жилье — гражданам России 83 KB
  Наша область одна из первых в России начала формировать систему градостроительной деятельности соединяющую электронные топографические карты со справочной аналитической и другой информацией для создания топографической основы территорий.1 Объемнопланировочное решение здания. Общая высота здания – 72м.2 Конструктивное решение здания.
37367. Расчет грузового барабана лебедки 2.83 MB
  Определение коэффициентов относительной ширины колес Для несимметричного расположения колес относительно опор коэффициенты относительной ширины колес для тихоходной и быстроходной ступеней при твердости ≥350 НВ назначаются из интервала [1 табл. Расчет эквивалентного времени работы Эквивалентное время работы Lhe назначают с учетом категории режима работы по ГОСТ 2135487 и находится по формуле: Lhe = h Lh где Lh – заданный срок службы час; h – коэффициент эквивалентности зависящий от режима нагрузки. Геометрические расчеты...
37368. Проектирование привода к вертикальному валу цепного конвейера 13.07 MB
  Повышение эксплуатационных и качественных показателей, сокращение времени разработки и внедрения новых машин, повышение их надежности и долговечности - основные задачи конструкторов-машиностроителей. Одним из направлений решения этих задач является совершенствование конструкторской подготовки студентов высших технических учебных заведений.
37369. Выполнить синтез автомата Мили, осуществляющего отображение информации 701 KB
  Для их устранения используют развязывание пар переходов. Развязанными считаются такие пары которые в одном из разрядов кода состояния принимают противоположные значения. Для развязывания пар переходов последовательно рассматривают все пары подлежащие развязыванию и в каком либо разряде кода состояний им присваивается противоположное значение. Если в данном разряде это сделать нельзя то вводится новый разряд пока не будут развязаны все пары.
37370. Управления параболической антенной по углу наклона с помощью мехатронных систем 2.05 MB
  Мехатроника — это новая область науки и техники, посвященная созданию и эксплуатации машин и систем с компьютерным управлением движением, которая базируется на знаниях в области механики, электроники и микропроцессорной техники, информатики и компьютерного управления движением машин и агрегатов. Мехатроника является научно-технической дисциплиной, которая изучает построение электромеханических систем нового поколения, обладающих принципиально новыми качествами и, часто, рекордными параметрами.
37371. Стабилизация частоты вращения вала газовой турбины с помощью мехатронных систем 2.24 MB
  Выбор и обоснование схемы привода стабилизации частоты вращения вала газовой турбиной Схема привода стабилизации частоты вращения вала газовой турбины с помощью баипаса. Системы управления газовых турбин должны сохранять управляемость во всем диапазоне тепловой мощности турбины.Типовая схема газовой турбинной группы Газ от источника проходит к ступени высокого давления паровой турбины через два главных паровых регулирующих клапана поз.
37372. Стабилизация частоты вращения вала паровой турбины с помощью мехатронных систем 2.78 MB
  Паровая турбина В данном курсовом проекте рассматривается тема стабилизация частоты вращения вала паровой турбины с помощью мехатронных систем.1Схема привода стабилизации частоты вращения вала паровой турбины с помощью баипаса. В сравнении с газовыми турбинами системы управления паровых турбин должны сохранять управляемость во всем диапазоне тепловой мощности турбины.Типовая схема паровой турбинной группы Пар от источника проходит к ступени высокого давления паровой турбины через два главных паровых регулирующих клапана поз.
37373. Реконструкция жилого дома 95 KB
  Несущие конструкции – деревянные стропила кровля из шиферных листов. Графически усиление фундамента а так же обследования по разрезам шурфов представлены на листе 7. лист 8. Графически усиление перекрытий представлено на листе 5.