74879

Урок – подорож з математики в 2 класі. Складання таблиці ділення на 3. Складання задач за даним розв’язанням

Конспект урока

Математика и математический анализ

Складання задач за даним розв’язанням. Вправляти в умінні застосовувати випадки табличного ділення на 3 під час розв’язання прикладів і задач. Продовжувати вчити складати обернені задачі задачі за даним розв’язанням. Розвивати набуті математичні навички логічне мислення пам’ять уміння користуватися математичними термінами працювати в парах.

Украинкский

2015-01-05

135.5 KB

14 чел.

Урокподорож

з математики

в 2 класі

  Провела

 учитель початкових класів

 Орлянська Олена Михайлівна

місто Горлівка

ЗОШ І – ІІІ ступенів № 55

2013 р.

Тема. Складання таблиці ділення на 3. Складання задач за даним розв’язанням.

Мета. Скласти і вивчити таблицю ділення на 3.

Вправляти в умінні застосовувати випадки табличного ділення на 3 під час розв’язання прикладів і задач.

Продовжувати вчити складати обернені задачі, задачі за даним розв’язанням.

Розвивати набуті математичні навички, логічне мислення, пам’ять, уміння користуватися математичними термінами, працювати в парах.

Обладнання: фото потяга, малюнки кролика, вагончиків з назвами станцій – зупинок, завдання для усного рахування «Комп’ютер», трійки предметів (морква), картки з таблицею множення числа 3(для роботи в парах), таблиця для підсумкової роботи.

Тип уроку: урок – подорож.

Хід уроку

І. Організація класу.


Всі сідайте тихо ,діти.

Домовляймось – не шуміти,

Руку гарно піднімати,

Чітко, влад відповідати.

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати.

Тож, гаразд, часу не гаєм

І в дорогу вирушаєм..


ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  •  Сьогодні вирушаємо у подорож по країні «Математика».
  •   Дізнаємось, чи добре ви знаєте таблиці множення чисел 2, 3 і таблицю ділення на 2.
  •  Складемо таблицю ділення на 3.
  •  Встановимо, чи вмієте і як розв’язувати вирази і задачі.
  •   Під час подорожі зробимо зупинки на станціях:


«Домашня»

«Тренувальна»

«Каліграфічна»

«Таблична»

«Оздоровча»

«Обчислювальна»

«Задачна»

«Геометрична»

«Підсумкова»


- Загадка допоможе вияснити, на чому ми будемо рухатися по країні.

Загадка


Людей везуть по всій землі

Оці будиночки малі. 

Один за один вдаль біжать.

Шляхи далекі їм лежать.

(Потяг)



  •  Отже, вирушаємо. 

ІІІ. Актуалізація знань учнів.

Зупинка «Домашня».

1. Робота з індивідуальними картками (3).

2. Перевірка домашнього завдання.

№ 745.

 (Коротка умова на дошці)

  •  Про що дізналися спочатку? Як?
  •  Про що дізналися потім? Яку дію виконали?
  •  Записати розв’язання виразом. Прочитати.

(10 + 8) : 2 = 9(каб.)

  •  Скласти обернену задачу.
  •  Скласти вираз. Прочитати.

(10 + 8) : 9 = 2 (каб.)

  •  Сформулювати відповідь.

№ 746.

  •  Прочитати складений вираз.

50 – (10 + 14) = 26

  •  Охарактеризувати число – відповідь (двоцифрове, парне, належить до чисел третього десятка, сусіди: 25 і 27, 26 – це 20 + 6, в числі 2 десятки і 6 одиниць).
  •  Збільшити 26 на 26, зменшити 26 на 2.
  •  Які числа треба помножити, щоб отримати число 24?

Зупинка «Тренувальна».

  •  Множенням яких чисел є числа: 12, 21, 18, 27, 14, 20?

Гра «Комп’ютер».

Старт 12 ---- : 2 ---- + 24

 |

-27 ---- • 9 ---- - 11

 |

 : 2

 |

 - 6 ---- • 3 ---- ? Фініш 

(Кінцева відповідь – 6)

  •  Добуток яких чисел дорівнює числу 6?

3 • 2

2 • 3

  •  Скласти два приклада на ділення:

6 : 2 = 3

6 : 3 = 2

  •  Назвати числа при діленні.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Зупинка «Каліграфічна».

  •  Назвати добутки чисел таблиці множення числа 3.

(Запис добутків каліграфічно: 3 6 9 12 15 18 21 24 27 30).

Зупинка «Таблична».

Складання таблиці ділення на 3 за поданими на картках таблицями (в парах).

 

3 •2 = 6

6 : 3 = 2

3 • 3 = 9

3 • 4 = 12

3 • 5 = 15

3 • 6 = 18

3 • 7 = 21

3 • 8 = 24

3 • 9 = 27

3 • 10 = 30

  •  Прочитати частки з таблиці ділення на 3.

(2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10)

  •  Часткою яких чисел є числа: 5, 9, 2, 4 ?
  •  Назвати частку чисел:

24 і 3 30 і 3

9 і 3 12 і 3

18 і 3 21 і 3

Зупинка «Оздоровча».

Фізкультхвилинка.


Раз – піднятись, потягнутись,

Два – зігнутись, розігнутись,

Три – в долоньки три плеска,

Головою три кивка,

На чотири – руки ширше,

П’ять – руками помахать,

Шість – за парти тихо сість,

Сім і вісім - лінь відкинемо.


Зупинка «Обчислювальна».

1. Розв’язання № 750 (робота в парах)

2. Самоперевірка (відповіді на дошці: 8, 0, 3, 25, 32, 6).

V. Розвиток математичних знань і умінь.

Зупинка «Задачна».

1. Розв’язання задачі № 751:

  •  читання умови;
  •  аналіз задачі;
  •  запис короткої умови;
  •  вибір розв’язання задачі;
  •  формулювання і запис відповіді.

2. Складання задачі за поданим розв’язанням.

15 : 3 = 5 (кроликів) 

 

Для допомоги викладаються картки з трійками моркви.

  •  Складання умови задачі (3 – 4 учня).
  •  Запис короткої умови.
  •  Самостійний запис розв’язання і відповіді. 
  •  Взаємоперевірка.

3. Розв’язання задач, поданих на дошці.

Задача № 1

Черговий роздав 21 зошит учням по 3 зошита кожному.

Скільки учнів отримали зошити?

  •  аналіз задачі;
  •  колективний запис умови за поданим на дошці шаблоном;
  •  вибір розв’язання (усно);
  •  самостійний запис (розв’язання, відповідь).

Задача № 2

У бочці було 27 відер води. Скільки яблунь можна полити цією водою,

якщо під кожну виливати по 3 відра?

  •  колективне читання задачі;
  •  самостійний аналіз, запис короткої умови за шаблоном, розв’язання, відповіді;
  •  колективна перевірка.

Зупинка «Геометрична»

  1.  Накреслити відрізок довжиною 12 см.
  2.  Поділити його на три рівні частини.
  •  Чому дорівнює одна частина? Як дізналися?
  •  Кожна частина? Чому?
  1.  Креслення і запис розв’язання.

12 : 3 = 4(см)

VІ. Підсумок уроку.

Зупинка «Підсумкова»

Заповнити таблицю.

Дільник

12

18

21

Ділене

3

5

2

3

3

Частка

3

2

3

9

VІІ. Домашнє завдання.

1. Вивчити таблицю ділення на 3.

2. Розв’язати задачу № 753:

  •  І група: коротка умова(за шаблоном), розв’язання, відповідь;
  •  ІІ група: коротка умова, розв’язання, вираз, відповідь;

3. Вирази № 754.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

68774. Строительные конструкции транспортных сооружений 777.82 KB
  Научиться: производить экономическую оценку и обоснование применяемых строительных конструкций в зданиях и сооружениях; определять нагрузки на несущие конструкции зданий и сооружений и выполнять их расчет; на основе разработанных конструктивных схем зданий или сооружений осуществлять расчеты строительных...
68775. ДОКУМЕНТАЦИОННОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ УПРАВЛЕНИЯ В СОЦИАЛЬНО-КУЛЬТУРНОМ СЕРВИСЕ И ТУРИЗМЕ 688 KB
  Прием обработка и распределение поступающих документов. Правила обработки исходящих документов. Прохождение внутренних документов. Основные требования к оформлению документов.
68777. Финансовая математика: предмет, принцип «временной стоимости денег», виды процентных ставок 625 KB
  Относительный показатель характеризующий интенсивность начисления процентов за единицу времени процентная ставка. к сумме увеличенной на величину начисленных за предыдущий период процентов таким образом исходная база постоянно увеличивается. Три варианта расчета простых процентов.
68779. Постановки задач однокритериальной оптимизации 467 KB
  Задачи однокритериальной оптимизации делятся на задачи безусловной (когда ищется оптимальное решение, удовлетворяющее целевой функции) и условной (ищется оптимальное решение, удовлетворяющее некоторым ограничениям и целевой функции) оптимизации.
68781. Интервенция и гражданская война 131 KB
  В январе 1924г была принята первая Конституция СССР согласно которой высшим органом власти объявлялся Съезд Советов СССР. СССР в системе международных отношений накануне II Мировой и Великой Отечественной войн I Политика военного коммунизма Экономическая политика Советского...
68782. ВВЕДЕНИЕ В ИСТОРИЮ ЭКОНОМИЧЕСКИХ УЧЕНИЙ 1.9 MB
  Можно с уверенностью утверждать что сегодня как и в давние времена именно достоверность рекомендуемых экономистами теоретических изысканий предопределяет степень результативности реализуемой в данной стране социально-экономической стратегии.