74880

Задачі на знаходження невідомого від’ємника. Знаходження значень виразів

Конспект урока

Математика и математический анализ

Задачі на знаходження невідомого від’ємника. Ознайомити учнів із задачами на знаходження невідомого від’ємника; довести до свідомості учнів що задачі на знаходження невідомого від’ємника розв’язуються дією віднімання; формувати вміння знаходити значення виразів...

Украинкский

2015-01-05

151 KB

4 чел.

Математика 2 клас.

Тема. Задачі на знаходження невідомого від’ємника. Знаходження значень виразів.

Мета. Ознайомити учнів із задачами на знаходження невідомого від’ємника; довести до свідомості учнів, що задачі на знаходження невідомого від’ємника розв’язуються дією віднімання; формувати вміння знаходити значення виразів; розвивати математичну пам'ять, творче і логічне мислення школярів. Виховувати бережне ставлення до природи.

Обладнання: картки, малюнки, магнітофон.

Тип уроку. Комбінований

Хід уроку

І. Організаційний момент

Пролунав уже дзвінок,

Починається урок!

На уроці не куняй -

Математику вивчай!

  •  А щоб ви більше всього хотіли робити сьогодні на уроці?

  •  - вирішувати приклади
  •  - вирішувати задачі
  •  - лічба
  •  - логічні задачі
  •  - ігри
  •  - геометричний матеріал

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні на уроці ми відправляємося у морську мандрівку. Які в Україні є моря? Послухайте загадку, хто відгадає, той скаже, на чому ми помандруємо:

Ні сани, ні віз, а іде без коліс. (Корабель)

Слово корабель походить від слова «кора». Раніше люди плавали по ріках у човнах, які були обшиті березовою корою. На зміну їм прийшли парусні, а потім і турбінні кораблі.

У мандрівку відправляються тільки ті діти, які виконали домашнє завдання.

ІІІ. Контроль, корекція і закріплення знань

1. Перевірка домашнього завдання.

Щоб відправитись у мандрівку, давайте пригадаємо із якої фігури ми почали будувати кораблики. (Із квадрата)

а) поясніть як ви знайшли периметр квадрата зі стороною 2 см. (№ 412);

  •  Периметр – це конкретне,  загальне, абстрактне чи одиничне поняття?

б) робота в парі (обмінятися зошитами, перевірити розв’язання задачі).

2. Робота в групі.

а) групування учнів

Діти отримають білет на корабель виконавши завдання на картках.

№ 1

Підкреслити двоцифрові числа: 1, 4, 20, 75, 2, 38, 4, 2, 25.

№ 2

Знайти зайве число: 10, 30, 40, 80, 90, 75, 100.

№ 3

Яке число слідує далі: 2, 4, 6, 8, 10, 12, …

№ 4

Записати обернену операцію до приклада: 75 + 5 = 80.

№ 5

Знайти периметр квадрата зі стороною 3 см.

3. Усні обчислення.

На морі піднялися хвилі. Вирушити у подорож неможливо. Щоб море ущухло, проведемо гру «Хвилі»

а)                              54 – 22 + 16 – 8 + 15 – 33 + 32 =

 

Виконайте обчислення і море стане спокійним.

б) задачі

Складіть і розв’яжіть задачі. До якої операції належить перша задача?

Білети на корабель отримано, якір підняти, безкозирки вдягнути. Щасливого плавання!

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Оголошення теми уроку.

Щасливою буде мандрівка тоді, коли ми ознайомимося із задачами на знаходження невідомого від’ємника.

2. Підготовча робота.

  •  Як називаються числа при відніманні?
  •  Як знайти невідоме зменшуване?
  •  Як знайти невідомий від’ємник?

3. Пояснення нового матеріалу.

За бортом 11 дельфінів. Коли кілька дельфінів пірнуло, залишилося 8 дельфінів. Скільки дельфінів пірнуло?

  •  Обведіть у зошиті стільки клітинок, скільки дельфінів було за бортом.
  •  Зафарбуйте у червоний колір стільки клітинок, скільки дельфінів залишилося за бортом.
  •  Скільки не зафарбованих клітинок?
  •  Отже, скільки дельфінів пірнуло?
  •  Яку дію треба виконати, щоб дізнатися, скільки дельфінів пірнуло?
  •  Прочитайте вираз, за допомогою якого можна знайти скільки

дельфінів пірнуло.

  •  Прочитай відповідь задачі.

4.  Первинне закріплення.

Ми підійшли до острова. Кинули якір! Першу задачу отримуємо від мавпочки.

а) На пальмі 12 бананів. Кілька бананів зірвала мавпа, на пальмі  залишилося 7 бананів. Скільки бананів зірвала мавпа? Яку дію треба виконати?

б) Акула хоче, щоб другу задачу ми склали самі, яка б розв’язувалася так:  

17 – 9 = 8 (к.)

Відповідь: 8 крабів.

в) Скласти і розв’язати задачу № 414 (з коментуванням).

г) Самостійне розв’язування задачі № 415.

V. Фізкультхвилинка

VІ. Розвиток математичних знань

1. Попередження від морського царя Нептуна: «Наполягаю на тому, щоб діти виконали завдання у підручнику.»

Бесіда.

А чи знаєте, діти, що існує таке повір’я: коли рибалки ловили дуже багато риби, цар морів здіймав такий шторм, що кораблі могли потонути.

Як ви думаєте? Чому?

Так, вірно! Людина – частина природи. Вона повинна оберігати її, а не знищувати.

Усне виконання завдань № 416.

2. Колективне розв’язування задачі № 417.

Було -?

Дали – 25 к. і 2 к.

Стало – 49 к.

Сильніші учні розв’язують задачу, склавши вираз.

3. Самостійна робота за завданням № 418.

1 варіант – приклади верхнього рядку

2 варіант – приклади нижнього рядку

4. Робота над завданнями з логічним навантаженням.

Завдання царя ми виконали, треба повертатися додому, а для цього необхідно виконати завдання з логічним навантаженням.

а) Розв’язування задачі № 421.

б) Виконання завдання № 422.

в) З одного берега річки на другу треба перевезти лисицю, зайця і моркву. Одночасно не можна не перевозити, не залишати на березі лисицю і зайця, зайця і моркву. Як всіх перевезти, щоб все зберегти?

  •  Ось і повернулися ми додому.
  •  Що допомогло нам здійснити нашу подорож?
  •  Вірно! Дружба – кращій помічник у мандрівці!

VІІ. Підсумок уроку

1. Давайте з’ясуємо, що ми встигли зробити?

Що цікавого було на уроці?

Гра «Знайди золоту рибку».

    

Знайти рибку з від’ємником 40.

VІІІ. Домашнє завдання

1. Скласти і вирішити задачу на знаходження невідомого від’ємника.

2. Обчислити вирази № 424.

Додатки до уроку


Було – 26

Поїхало – 14

Залишилось – ?

Було – ?

Поїхало – 14

Залишилось – 12

Було – 11

Пірнуло - ?

Залишилося – 8

90 - __ =  50

16 - __ =  9

53 - __ =  13


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

74014. Международные отношения в период «холодной войны» (1946 -1991 гг.) 32.76 KB
  Проблема репараций: Формы репараций с Германии и её союзников были определены на Ялтинской конференции 1945 г На Потсдамской конф-ии 1945г: репарац. претензии СССР будут удовлетворены путём изъятия из вост.зоны Германии и за счёт германских активов, находящихся в Болгарии
74016. Становление, развитие и крах социалистической системы в странах Восточной Европы. Государства региона на современном этапе исторического развития 48.84 KB
  В известной мере этому способствовала внутренняя и внешняя политика правящих кругов СССР. Руководство КПСС оставило в неприкосновенности режим безраздельной власти партийно-государственного аппарата,продолжало сохранять стиль авторитаризма в отношениях
74017. Страны Запада на рубеже XX – XXI вв.: становление и эволюция постиндустриального общества 39.5 KB
  США отменили золотое содержание доллара. А поскольку именно арабские страны являлись основным поставщиком нефти то вскоре они заявили что не будут поставлять нефть странам поддержавшим Израиль это касалось прежде всего США и их союзников в Западной Европе.
74020. Множественность преступлений 43.97 KB
  Множественность преступлений. Понятие множественности преступлений. Понятие единичного преступления и его виды Уголовный закон предусматривает значительное количество норм в соответствии с которыми совершение лицом нескольких преступлений влечет за собой уголовно-правовые последствия существенно повышающие его уголовную ответственность и усиливающие наказание. Множественность преступлений включает в себя в качестве составных элементов несколько единичных единых преступлений.
74021. СОСТАВ ПРЕСТУПЛЕНИЯ 24.58 KB
  Уголовное законодательство не содержит определения понятия состава преступления. Это понятие выработано наукой уголовного права, которая под составом преступления понимает совокупность установленных уголовным законом объективных и субъективных признаков
74022. Стадии совершения преступления 47.86 KB
  Стадии совершения преступления. Понятие стадий умышленного преступления. Понятие оконченного преступления и его признаки. Добровольный отказ от преступления.