74881

Читання, запис і порівняння чисел. Одноцифрові і двоцифрові числа. Попереднє і наступне число до даного. Додавання й віднімання одиниці. Одиниці вартості –гривня,копійка

Конспект урока

Математика и математический анализ

Вправляти учнів у розв’язанні прикладів на додавання й віднімання одиниці; формувати вміння зіставляти результати власної роботи зі зразком;ознайомити з грошовою одиницею «гривня»; розвивати уміння складати й розв’язувати задачі;прищепити любов до рідної землі,збагачувати знання учнів Про Україну.

Украинкский

2015-01-05

282.5 KB

1 чел.

Урок з математики 2 клас

Тема: Читання, запис і порівняння чисел. Одноцифрові і двоцифрові числа.  Попереднє і наступне число  до даного. Додавання й віднімання одиниці. Одиниці вартості –гривня,копійка.

Мета: вправляти учнів у розв’язанні прикладів на додавання й віднімання одиниці; формувати вміння зіставляти результати власної роботи зі зразком;ознайомити з грошовою одиницею «гривня»; розвивати уміння складати й розв’язувати задачі;прищепити любов до рідної землі,збагачувати знання учнів Про Україну.

Обладнання: карта України,зображення геометричних фігур,квіти українського вінка, «Математичне лото»,  «зернятка знань», «дерево мудрості» схеми задач, нумераційна таблиця.

                                Хід уроку.

  I. Організація класу.

        - Ось і дзвоник пролунав,

        Вже навчання час настав.

учні. Щоб державі прислужитись,

        Ми повинні добре вчитись -

        для могутності і слави

        української держави.

I. Мотивація навчальної діяльності.

—  Сідайте. І щоб підтвердити щойно сказані слова, давайте покажемо наші знання з математики. А хто буде гарно працювати, отримає «зернятка знань» (жовті кружечки).

  •  Подивіться на дошку,які знайомі фігури  ви знайшли, що сховалося за ними.      

(На дошці карта України, закрита двома малюнками з геометричними фігурами.)

—  Молодці, гарно знаєте геометричні фігури. Давайте подивимося, що під малюнками. Впізнали?(карта)

—Якою ви хочете бачити нашу Україну?(Самостійною, незалежною, демократичною, мирною, зеленою, вільною, могутньою, багатою.)

—  Молодці! А хто відповідальний за нашу країну? (Народ, діти, люди.)

(Поки діти відповідають на питання, вчитель вивішує на дошку

навколо карти всі промовлені слова).

Самостійною          незалежною            демократичною              мирною

         

 Зеленою               вільною                могутньою              багатою

— Народна мудрість каже: «Людину творить країна, країну будує людина». Щоб мудрим громадянином стати, треба добре математику знати.

III. Актуалізація опорних знань.

  Питання -  «блискавки».

— Увага!

1. Назвати числа від 50 до 70, від 67 до 55.

 2. Назвати «сусідів» чисел 45, 57, 32, 78, 74.

3. Назвати числа, в яких 4 дес. 8 од.; 2 дес. 7 од.; 8 дес. 1 од.; 3 дес.

4. Скільки десятків і одиниць в числах 44, 71, 98, 100, 35?

5. Яка фігура має чотири сторони?                                                    

6. Яка фігура має три кути?                                                                

7. Скільки лап у собаки?                                                                     

8. Який у вас настрій?                                                                        

— Молодці! Ви гарно працювали, були уважні й дали правильні відповіді. Продовжимо нашу роботу.

Каліграфічна хвилинка.

  •  Запиши  всі числа шостого десятка.
  •   (Діти прописують у зошитах рядок чисел.)

Розв'язування прикладів.

— Україна має свої прекрасні традиції, звичаї, обереги. Предмет, який людина зберігає, завжди має при собі на здоров'я, вдачу, щастя, називається оберегом. Давайте і ми сплетемо для нашої України оберіг — віночок. В українському вінку кожна квітка здавна була певним символом. А щоб у нас вийшов гарний віночок, треба правильно розв'язати приклади.

           12 –(7-3)=8 (Р)                                   14-(10-4)=8(в)                       

            9 + 3 +5=17 (м)                                  15-3-2=10   (с)

           18-(2+7)= 9  (б)                                  13-(10-3)=6 (і)  

Приклади записані на дошці, відповіді прикриті квітами. Учні розв'язують приклади, знімають квітки і перевіряють, чи правильний розв'язок, а потім прикріплюють квітки навколо карти України. Вчитель розказує, яким символом є кожна квітка.

Ромашка-мир,кохання,ніжність;мак-краса і молодість;барвінок-символ весілля;

Волошка-простота і ніжність; соняшник-знак багатства і краси;ірис-знак страждання та болю;

  •  Ось і уквітчали нашу неньку Україну.

IV. Сприйняття та осмислення нового матеріалу.

— Діти, а чи знаєте ви, хто захищав у давні часи нашу Україну від ворогів? (Козаки.)

—  До нас на урок сьогодні завітали гості. Вони покажуть, як використовують свої знання в математиці. Це козак Олексійко і дівчинка Леся.

Олексійко (учень).

 Козаки — це вільні люди,

Козаки — безстрашні люди,

Козаки — борці за волю,

За народну кращу долю.

 1. Я приніс конверт із завданням. І пропоную вам розглянути ряд чисел і подумати, за якими ознаками ці числа можна розділити на дві групи

  50   6   1   83   5   4  49   76  8   23

Діти доходять висновку, що в першу групу можна помістити числа, які записані однією цифрою, а в іншу групу — числа, які записані двома цифрами.

Учитель підбиває підсумок.

— Числа, які записуються однією цифрою, називаються одноцифровими, а числа, які записуються двома цифрами, називаються двоцифровими.

2. Первинне закріплення нового матеріалу.

- Чим відрізняються числа записані зліва  і  права?

 - Це  двоцифрові  числа.

1) Виконання завдань № 282, 283(усно) підручника.

   - Як називаються числа,записані зліва?(одноцифрові) Чому?

- Назви найбільше двоцифрове число?

3. Розв’язування прикладів з коментуванням (№ 285).

 — Правильно. Козаки здавна захищали Україну від ворогів. Вони мали велику силу і розум. Математика — це наука, що тренує розум, тому саме козак допоможе нам у вивченні математики.

Олексійко (звертається до дітей). Я мав 15 бубликів, придбав ще 1. Скільки бубликів у мене?

Я буду додавати так:

15 + 1= 16 19-1=18

У той час, коли учень розказує умову задачі і демонструє спосіб її розв'язання, вчитель вивішує на дошку таблицю

Козак пояснює, що, додаючи 1 до будь-якого числа, отримуємо наступне при лічбі число. Віднімаючи 1 від будь-якого числа, отримуємо попереднє до даного число.

Отже, цей прийом переносять і на числа в межах 100.

V. Домашнє завдання

С. 57 № 288, № 289.

VI. Фізкультхвилинка

Леся:А я вам розповім про те,що у нас українців є така грошова одиниця як гривня вона становить100 копійок,тобто 10 монет по 10 копійок або 10 десятків копійок 0.(Показ грн. різного номіналу)

Пояснює, що 1 грн. = 100 копійкам.

  •  Дякуємо нашим гостям. А ми працюємо за підручником.

      Робота над задачами (№ 286).

 V. Розвиток математичних умінь

Робота в групах.

 1) Діти самостійно складають задачі про ціну літачка і коника.

Літак — 8 грн.

Коник —?, на 4 грн. дешевший

2) Діти складають задачу про ціну коника і корабля.

— Змініть питання так, щоб задача розв’язувалася двома діями.

Корабель — 9 грн.

Коник —?, на 4 грн. дешевший    

3) Діти складають задачу про ціну ляльки і корабля.

Корабель — 9 грн.

Лялька —?, на 4 к. дешевша

Учитель звертає увагу дітей на те, що зустрілися різні грошові одиниці (гривні і копійки). Пояснює, що 1 грн. = 100 копійкам.

Щоб визначити ціну ляльки, потрібно від 9 грн. – 1 грн. = 8 грн.

1 грн. перетворимо на копійки = 100 копійок. 100 копійок — це 10 монет по 10 копійок. Візьмемо 1 монету вартістю 10 к., віднімемо 4 к., буде 6 к.

Залишилося 9 монет по 10 копійок, тобто 9 дес. та 6 к., це становить 96 к. А ще в нас було 8 грн. Виходить, що вартість ляльки — 8 грн. 96 к.

2. Гра «Магазин».

— Нас запрошує продавець Жабеня в магазин м’яких  іграшок                                                                                         В учнів — гроші: 12 грн, 20 грн, 50 грн, 100 грн.        

 Учні вибирають «товар» розраховуються з продавцем «грошима ». Якщо вартість грошей більша, то говорять,скільки    продавець повинен дати здачі.

«Математичне лото».Робота в парах.

На столах лежить «лото», тобто картки з прикладами та фішки із числами-відповідями. Учні за партами розв'язують приклади і накривають їх фішками. Вчитель показує картки з правильними відповідями, і таким чином учні перевіряють себе.

             

VII. Підсумок уроку.

— З якою новою грошовою одиницею ознайомилися?

— Чому дорівнює 1 грн? (100 к.)

Ви гарно працювали і здобули зернятка знань. А тепер я дозволю взяти зернятко тим, хто комфортно почувався на уроці, кому було цікаво, хто зрозумів тему і кому сподобався урок. Зараз давайте посіємо ці зернятка. Що потрібно для того, аби проросли зернятка знань? (ПОЛИВАТИ)(Відповіді ПРАВИЛЬНІ  ШУКАТИ.)

— З якою новою грошовою одиницею ознайомилися?

— Чому дорівнює 1 грн? (100 к.)

На дошці вчитель починає викладати «дерево мудрості».

  

-  Ось наше деревце проросло. За час, поки ви будете навчатися в школі, воно буде міцнішати, а далі на ньому з'являться листочки. Листочки — це ваші перемоги, досягнення, визнання. Коли у кожного з вас буде таке деревце, то на небі засяють зірки. Так само колись запалили свої зірки Т.Шевченко, Леся Українка та багато інших видатних українців.

    Коли це станеться, то над Україною запалає велика зірка — символ її незалежності, волі, добробуту, могутності.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

55699. Участь студентів у позанавчальній роботі – необхідна передумова формування професійної компетентності випускника ВНЗ 2.16 MB
  На нашу думку поєднання аудиторної та позанавчальної роботи з додаткової спеціалізації Керівник дитячого хореографічного колективу яке реалізується у ВНКЗ Білгород-Дністровське педагогічне училище Одеської області через діяльність Народного ансамблю танцю Бессарабський сувенір сприяє...
55700. Самооцінювання учнів – один із способів розвитку їхньої пізнавальної самостійності і творчої активності на уроках математики 593 KB
  Навчальна мета уроку: Активізувати пізнавальну діяльність учнів; познайомити учнів з поняттями: пропорція члени пропорції; правильна і неправильна пропорція; з основною властивістю пропорції.
55701. Самостійна робота як засіб навчання, виховання і розвитку учнів 228 KB
  Успішне його виконання багато у чому залежить від методики навчання яка дає змогу озброїти учнів глибокими знаннями навчити їх працювати зацікавлено й самостійно. Методику сучасного уроку характеризує система самостійних робіт учнів. В цій статті описується певною мірою методи самостійного навчання учнів.
55702. Види диктантів і методика їх проведення 120 KB
  Текстуальні диктанти. Специфіка диктантів та класифікація їх видів Диктант -– це такий прийом організації навчальної діяльності на уроці в процесі якої учні відтворюють письмово сприйнятий ними на слух текст.
55703. Межпредметные связи на уроках русского языка и литературы 124.5 KB
  Приобщая школьников к наиболее высоким достижениям мировой культуры и литературы учитель литературы воспитывает общую культуру развивает художественно-образное мышление формирует творческую личность.
55705. Вивчення системи роботи вчителя 226.5 KB
  У роботі школи особливої уваги потребує вивчення адміністрацією,а також представниками атестаційної комісії системи роботи педагогічного колективу в цілому чи кожного педагога зокрема.
55706. Позакласна робота – вагома складова формування читацької компетентності молодших школярів 225 KB
  Шляхи формування навичок читання. Формування навиків читання вголос і мовчки на уроках читання. Аналіз твору – шлях до досягнення високого рівня читання16 Розвиток творчих здібностей на уроках читання. Формування читацького кругозору молодших школярів на уроках читання Роль уроків позакласного читання у розвитку читацької компетентності учнів молодших класів.
55707. Сучасні педагогічні технології навчання. Впровадження особистісно орієнтованої технології навчання на заняттях інженерної графіки 338 KB
  Методична розробка присвячена проблемі реалізації особистісно орієнтованого підходу на заняттях інженерної графіки студентами Слов’янського енергобудівного технікуму. Визначено та експериментально перевірено педагогічні умови...