74882

Вправи і задачі на додавання і віднімання круглих десятків. Задачі на знаходження третього доданка

Конспект урока

Математика и математический анализ

Вправляти учнів у додаванні і відніманні круглих десятків; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження третього доданка; закріплювати обчислювальні навички учнів. Розвивати логічне мислення, пам\'ять, увагу, спостережливість, пізнавальні інтереси, творчі здібності, кмітливість, фантазію, емоції учнів за допомогою створення ситуації здивування, радості, зацікавленості

Украинкский

2015-01-05

216.5 KB

0 чел.

Тип уроку. Закріплення знань, умінь і навичок.

Тема уроку. Вправи і задачі на додавання і віднімання круглих десятків. Задачі на знаходження третього доданка.

Мета уроку. Вправляти учнів у додаванні і відніманні круглих десятків; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження третього доданка; закріплювати обчислювальні навички учнів. Розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу,  спостережливість, пізнавальні інтереси, творчі здібності, кмітливість, фантазію, емоції учнів за допомогою створення ситуації здивування, радості, зацікавленості. Виховувати бережливе ставлення і любов до природи, старанність, охайність, вміння працювати в одній команді, досягаючи спільної мети.

Обладнання уроку. Малюнки птахів, картки для самостійної роботи «Цікаві приклади», таблиця самоперевірки, скринька з картками.

На уроці використані інтерактивні форми і методи: «Мозковий штурм», робота в парах, в групах, «Прес», МФО, прийом інтриги, мультимедійна презентація «Вас запрошує Цікава Математика».

Хід уроку.

І. Організація класу до уроку.

1. Мотивація навчальної діяльності учнів. Психологічний настрій.

 От уже дзвенить дзвінок

 В гості йде до нас урок.

Стали всі рівненько

Привіталися гарненько

Спершу сядуть лиш дівчатка

А за ними і хлоп’ятка.

- На нас сьогодні чекає сюрприз.  Виконуючи завдання, будемо витягувати з чарівної скриньки картки. Наприкінці уроку… Та про це дізнаємось пізніше (прийом інтриги).

2. Переключення на математику.

- Чи подобаються вам уроки математики?

- Чим ви займаєтесь на уроці математики?

3. Перевірка домашнього завдання.

- Які труднощі виникли підчас виконання домашнього завдання? (взаємо перевірка в парах)

4. Девіз уроку математики згадаймо

          Ми урок наш починаймо.

Міркуємо - … (швидко)

Відповідаємо - … (правильно)

Лічимо - … (точно)

Пишемо - … (гарно)

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

ІІІ. Актуалізація набутих знань. (Метод фокальних об’єктів)

  1.  Усний рахунок. (метод мозкового штурму)
  •  Назвіть осінні місяці
  •  Яка пора року змінить осінь?
  •  Назвіть зимові місяці. Який місяць рік кінчає, а зиму починає?
  •  Подивись, -  гука  сестричка-

Сіли ось на  рукавичку

7 сніжинок і ще 5

Можеш всіх порахувати?

- У природі все навкруги приготувалось до зими:

  •  40 спілих зерен сої

Хом’ячок у нірку з поля

За щоками наносив.

20 вже за осінь з’їв.

Кількість зерняток, яка

Залишилась в хом’яка.

  •  Назбирав біля пеньків

Їжачок 12 грибків.

7 грибочків – маслючків,

Він роздав для їжачків,

3 грибки лишив для брата,

Скільки залишилось в тата?

- А ось пташечки від нас  потребують допомоги.

 Взимку їм голодно і холодно!

 Не забувайте про своїх братів менших,  підгодовуйте їх, ось як усі хлопчаки:

Задача. 

Діти вибігли у сад, щоб пташок підгодувать.

Першим  вискочив Іванко,

а за ним  - Степанко,

а за ним  Маринка,

а за нею  - Яринка,

а потім -  вже Гнат,

Скільки у саду хлоп’ят?

- З усним рахунком  справились, можемо взяти з чарівної скриньки  картку

(учень отримує картку)

2. Логічна вправа «Знайди зайве»: шпак, лелека, снігур, ластівка.

- Доведіть, що снігур є зайвий.

(учень отримує картку)

3. Гра «Допоможи снігуру долетіти до калини»

- Назвіть найменше кругле число.

- Складіть три числа, беручи з кожної колонки по одному так, щоб в сумі одержати 1 десяток

(учень отримує картку)

4. Самостійна робота.

- важко взимку птахам – холодно і голодно. Але деякі з них радіють зимі, бо у них з’являються пташенята, вони не бояться морозу. Обчисліть ланцюжок і ви дізнаєтесь назву цього птаха.

12-3+10+1-5-7+3=

Таблиця самоперевірки

- Всі пташки дивуються шишкарику: «Чи не змерзнуть малюки?»

- Житимуть щасливо, бо тато приносить їм ялинове насіннячко, мама гріє  наче пічка, разом співають їм свою пісеньку, а від неї жити весело.

(учень отримує картку)

5. Робота в групах «Цікаві приклади»

- Обчисливши ланцюжки прикладів, ви отримаєте цікаві відомості із життя птахів, які живуть на території України.

- Найбільший птах в Україні – дрохва – важить 16 кг. 

- Рідкісний птах журавель – красавка відкладає лише по 2 яйця.

- Протягом дня лелека приносить їжу своїм пташенятам щонайменше 9 разів.

- Птахи  - це окраса нашої Землі.

  Бережіть усіх птахів, діти!

  Кожен з них повинен жити!

(учень отримує картку)

Фізкультхвилинка

ІV. Розвиток математичних знань і умінь.

     Робота з підручником.

1. Гра «Веселий дзьобик»

     Порівняння чисел. Фронтальне виконання  вправи 316

(учень отримує картку)

  1.  Творча робота над задачею.

а) Аналіз умови задачі  

          (задача на знаходження  ІІІ доданка)

б) Про що можна дізнатись, обчисливши дані виразу?

    40 – 30 – на скільки більше цукерок у коробці; на скільки менше

                    у ІІ коробці.

    40 + 30 – скільки у двох коробках разом.

    90 – (40 + 30) – скільки у третій коробці.

в) Який вираз відповідає скороченому запису задачі?

    І – 40 ц.

     ІІ – 30 ц.         90 ц.

    ІІІ - ?

(учень отримує картку)

V. Завдання  додому

    Задача 321. Приклади 322

VІ. Підсумок уроку.

1. Рефлексія.

- Що вам найбільше сподобалось на уроці? Що запам’яталось?

- Хто вважає, що на уроці працював гарно?

- А хто міг би працювати краще?

2. Робота з картками

- Що ж за сюрприз чекав на вас?

Діти виходять із картками до дошки, становляться попорядку за номерами, хором читають слово

- Ви справді молодці  - впоралися із завданням чудово, працювали дружно і старанно.

Збіг урок наш, як коротка мить.

Дуже швидко час біжить.

Та попереду в нас багато кроків,

Багато веселих цікавих уроків!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

72285. Полупроводниковые диоды 94 KB
  Выпрямительные диоды классифицируются по мощности. В зависимости от максимально допустимого среднего значения прямого тока различают выпрямительные диоды малой средней и большой мощности. Диоды малой мощности предназначены для выпрямления токов до 300мА диоды средней и большой...
72286. ДЕПОЗИТ ЯК ГОЛОВНЕ ДЖЕРЕЛО ФОРМУВАННЯ БАНКІВСЬКИХ РЕСУРСІВ 316.81 KB
  За останні роки в економіці України відбулися радикальні зміни, обумовлені досягненням Україною політичної та економічної незалежності і переходом до розбудови соціально орієнтованої ринкової економіки, тому сучасні банківські установи пропонують своїм клієнтам широкий набір послуг...
72288. Электронные и квантовые приборы СВЧ 143.42 KB
  Кривая электронной перестройки частоты имеет такой вид: Диапазон частот Частота колебаний ЛОВ зависит от напряжения U0 приложенного между замедляющей системой и катодом. Ширина диапазона электронной перестройки частот характеризуется либо коэффициентом перекрытия диапазона либо относительной...
72292. Учреждения и органы, исполняющие наказания 346 KB
  Нормы уголовно-исполнительного законодательства закрепляющие виды исправительных учреждений правила их назначения и изменения различным категориям осужденных а также правила определения места отбывания лишения свободы содержат существенные недостатки выражающиеся в их рассогласованности отсутствии...
72293. Економічне обґрунтування конкурентоспроможності продукції (на прикладі ПАТ «Поліссяхліб») 827 KB
  Дослідження конкурентоспроможності підприємства в умовах економічної ситуації, яка склалась в Україні, дає змогу розглядати її як комплексну характеристику потенціальних можливостей забезпечення конкурентних переваг у перспективі.