74883

Додавання і віднімання в межах 10. Зв’язок між додаванням і відніманням. Складання прикладів на віднімання з прикладів на додавання. Задачі на знаходження невідомого доданка

Конспект урока

Математика и математический анализ

Формувати в учнів уміння визначати арифметичну дію за назвою результату дії; мобілізувати знання учнів про взаємозв’язок між діями додавання і віднімання; визначати зв’язок односюжетних задач на знаходження суми і невідомого доданка, розвивати логічне мислення, пізнавальні здібності учнів.

Украинкский

2015-01-05

241 KB

0 чел.

Урок математики у 2 класі

Автор: вчитель початкових класів

Донецької ЗОШ № 97 м. Донецька

Федорченко Т.А.

Тема. Додавання і віднімання в межах 10. Зв’язок між додаванням і відніманням. Складання прикладів на віднімання з прикладів на додавання. Задачі на знаходження невідомого доданка.

Мета. Формувати в учнів уміння визначати арифметичну дію за назвою результату дії; мобілізувати знання учнів про взаємозв’язок між діями  додавання і віднімання; визначати зв’язок односюжетних задач на  знаходження суми і  невідомого доданка, розвивати логічне мислення, пізнавальні здібності учнів.

Обладнання: предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи, схеми задач, малюнок корабля, карта.

Хід уроку

Актуалізація знань учнів.

Вступне слово вчителя.

Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з вами  вирушаємо у подорож водними просторами Математичного океану і попливемо на ось такому човні під вітрилами

( демонстрація малюнка). 

Якщо ви правильно і швидко виконаєте запропоновані завдання, ми побуваємо у різних портах і повернемось додому.

Але перш, ніж вирушити у дорогу, відгадайте ребуси:

 да                 

Отже, подорож почалась. Вчитель вивішує на дошку малюнок корабля і карти.

Перший порт, у який ми завітаємо, називається  « Обчислювальний». Ми будемо розвязувати приклади у межах 10.

Усний рахунок.

1 завдання  з картками виконують учні перших парт кожного ряду.

- Ви знаєте, хто живе у воді?

- Правильно, риби.

І щоб зійти на берег, вам потрібно розвязати приклади. Їх вам пропонують морські красуні.        

6 – 4 =                                                                    10 – 4 =

7 +3 =                                                                      4 + 5 =

8 – 7 =                                                                     7 – 3 =

9 + 1 =                                                                     6 + 2 =

4 + 3 =                                                                     1 + 8 =

2 + 3 =                                                               5 – 0 =    

2 завдання – гра - змагання « Визнач маршрут корабля»

Біля дошки працюють  учні з кожного ряду. Вони по одному виходять до дошки й підкреслюють правильне число.

  Щоб визначити курс корабля, який зашифровано прикладами, треба підкреслити правильну відповідь.

9 – 8 ( 3, 6, 1 )                       6 + 1 ( 7, 9, 8 )                         10 – 2 ( 7, 8, 9 )

6 + 4 ( 8, 3, 10 )                     7 – 6 ( 2, 4, 1 )                          6 + 3 (7, 6,9)

3 + 3 ( 6, 7, 5)                       4 + 4 ( 8, 6, 9 )                          5 + 5 ( 8, 10, 9)

7 + 2 ( 8, 10, 9 )                     3 + 6 ( 10, 8, 9 )                        4 + 5 ( 9, 8, 7 )

2 – 2 ( 1, 3, 0 )                        5 + 3 ( 6, 9, 8 )                         10 – 5 ( 5, 6, 4 )                

3 завдання.

Визначте, хто які приклади розвязував.

                     5                            8                            4                                 9

      

9 -  5=                                    6 + 3 =                               8 – 3 =

                4 + 4 =                                    1 +8 =                                6 – 1 =

7 – 3 =                                  10 – 2 =                        3 + 2 =

- Молодці! Гарно впоралися із завданнями. А ми продовжуємо нашу подорож і вирушаємо до наступного порту.

Робота над новим матеріалом.

Зв'язок додавання й віднімання. Утворення та розв’язування прикладів.

- Прямо перед нами порт  « Ігровий».

Як називаються числа при додаванні?

Дидактична гра.

  •  Зараз ми з вами пограємо у гру « Прямий і зворотній рух»

Утворюємо приклад на додавання.

                           +                                                          

У порожні кишеньки діти вставляють цифри.

  •  Складіть і запишіть у рядок три приклади.
  •  Діти, а як із прикладу на додавання утворити два приклади на віднімання?
  •  Допоможе нам « зворотній рух».

Висновок: щоб дістати перший доданок, треба від суми відняти другий доданок. Щоб дістати другий доданок, треба від суми відняти перший доданок.

 Запишіть під кожним прикладом на додавання  по два приклади на віднімання.

Усне виконання завдань № 50, № 51.

Фізкультхвилинка.

Розвиток математичних знань.

Вступне слово вчителя.

  •  Наш корабель наближається до наступного порту. Нас зустрічає Ведмедик Він запрошує нас до себе в гості.
  •  Діти, ви згодні? Тоді сходимо на берег.

-    У Ведмедика дуже гарне подвіря, тому що він любить працювати. Можна побачити багато різних дерев. Давайте ми зараз з вами  попрацюємо над задачами, які приготував для нас Ведмедик.

Робота над задачами.

  1.  Виконання завдання № 52.

Діти читають задачу. Знаходять на дошці відповідну схему та самостійно розвязують задачу.

    2)  Виконання задачі № 53

- Про що йде мова в задачі?

- Що в задачі відомо?

- Про що треба дізнатися?

- Як дізнатися, скільки дерев посадив ведмедик другого дня?

На дошці зявляється схема.

Діти самостійно записують задачу.

Робота з геометричним матеріалом.

Наш корабель прибуває у порт « Фігурний».

Виконання завдання 55.

Діти відшукують на малюнках трикутники і  чотирикутники.

Самостійна робота.

Виконання завдання № 54.

Перевірка роботи.

Підсумок уроку.

От і завершилася наша подорож Математичним океаном. Молодці! Ви гарно впоралися. Так тримати!

Домашнє завдання.

С.12 № 56.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

82283. Зависимость научных знаний от социального контекста: классическая, неклассическая и постклассическая наука 38.73 KB
  создавших принципиально новое по сравнению с античностью и средневековьем понимание мира и началась классическая наука ознаменовавшая генезис науки как таковой как целостного триединства т. Тот переворот который совершил в астрономии польский астроном Николай Коперник 1473-1543 имел огромное значение для развития науки и философии и их отделения друг от друга. характеризуется торжеством опытного экспериментального подхода к изучаемым явлениям: открытие кровообращения Гарвеем 1628 установление магнитных свойств Земли Гильбертом...
82285. Причины присоединения Казахстана к России. Последствия присоединения Казахстана к России 33.97 KB
  Последствия присоединения Казахстана к России В казахскорусских отношениях были заинтересованы обе стороны и Казахстан помощь в борьбе с джунгарами решение экономических проблем оживление торговли и Россия союзник в борьбе с сибирским ханом Кучумом; выход на рынки Средней Азии; обеспечение безопасности караванных маршрутов. над Казахстаном нависла наибольшая угроза потери независимости со стороны Джунгарского ханства это побудило казахских ханов искать помощи у России. Предметами обсуждения были: обмен пленными урегулирование...
82286. Политические партии и течения в период от февраля к октябрю 1917 года 39.16 KB
  Букейханов стал лидером партии Алаш его поддержали соратники: А. В апрелемае 1917 года прошли областные и уездные съезды партии Алаш где поднимались наиболее острые проблемы: запрещение переселения взаимоотношения с Китаем и Россией. Взаимодействие созданных главным образом под руководством участников Алаш казахских комитетов как органов национального самоуправления с коалиционными Советами после февральских событий привело к усилению недоверия и отчужденности в отношениях с входившими в них большевиками. Многие представители Алаш вошли в...
82287. Причины, характер и движущие силы революции 1916 г. в Казахстане. Основные очаги восстания 37.85 KB
  Основные очаги восстания Восстание охватило всю территорию Казахстана главными очагами восстания выступили: Тургайский Семиреченский и ЧуТаласский центры. Причины восстания стали следующие обстоятельства: усиление колониального гнета; изъятие земель; увеличение налогов и поборов; разжигание национальной розни; резко ухудшившееся положение народных масс; реквизиция скота и фуража у казахского населения. Локальными центрами восстания стали: СырДарьинская область Турар Рыскулов руководитель; Уральская область Сейткали Мендышев;...
82288. Развитие сельского хозяйства. Попытки реформирования в марте 1965 года 28.55 KB
  В марте 1965 года была разработана аграрная программа выхода сельского хозяйства из кризисной ситуации первой половины 1960х годов: 1 резкое увеличение государственных инвестиций для осуществления программ по комплексной механизации электрификации мелиорации работы направленные на улучшение свойств земель на повышение их производительности и химизации сельского хозяйства; 2 введение на 5 лет твердых и сравнительно низких планов заготовок колхозной продукции; 3 повышение закупочных цен на сельскохозяйственные культуры причем...
82289. Особенности установления советской власти в Казахстане 32.05 KB
  Советская власть в Казахстане устанавливалась неравномерно. Советская власть мирным путем была установлена в южных и северных районах Казахстана вооруженным путем в Оренбурге Семипалатинске Верном и других городах. В ноябре 1917 года атаман Дутов совершил контрреволюционный переворот и власть перешла Войсковому правительству таким же методом взяли бразды правления в свои руки Семиреченское войсковое правительство. 30 октября 1917 года была установлена советская власть в Перовске 1 ноября в результате ожесточенных боев в Ташкенте.
82290. События в Целинограде (Акмоле) 1979г. Уроки и последствия 29.56 KB
  Завершились отказом от идеи о немецкой автономии на территории КазССР. После упразднения в 1941 году немецкой автономии на Волге сотни тысяч немцев были переселены в Казахскую ССР. Со временем встал вопрос о восстановлении автономии немцев. Коркиным о предоставлении немецкому населению автономии в составе Казахстана.
82291. Причины и начало интервенции и гражданской войны в Казахстане. Образование фронтов в крае 31.04 KB
  Началом Гражданской войны является антисоветский мятеж Чехословацкого корпуса в мае 1918 года военнопленным солдатам которого Советское правительство разрешило вернуться домой. В ходе гражданской войны были образованы Восточный и Туркестанский фронты локальными фронтами являлись: Актюбинский Уральский Семиреченский. Яркой страницей гражданской войны является экспедиция А.