74889

Число і цифра 7. Порівняння в межах 7. Складання прикладів на додавання за малюнками

Конспект урока

Математика и математический анализ

Скільки рибин ти впіймав 5. А ти скільки Полічи. Який по порядку квадрат Прямокутник Скільки всього фігур Як називається ця фігура Куб Яку фігуру можна тепер назвати зайвою Чому Об’ємна фігура Полічіть скільки всього фігур. Скільки було фігур.

Украинкский

2015-01-05

108 KB

2 чел.

Дудник Людмила Петрівна

Учитель вищої категорії  Маньківської загальноосвітньої

школи І – ІІІ ступенів №1

Клас   1

Предмет  математика

Тема  Число і цифра 7. Порівняння в межах 7. Складання прикладів на додавання за малюнками.

Мета:   ознайомити учнів з утворенням числа і цифрою 7; навчити писати цифру 7; вправляти у порівнянні чисел, складати й обчислювати приклади на додавання; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, соціальну та загальнокультурну компетентності; виховувати прочуття взаємодопомоги, позитивне ставлення до навчання.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Особливості проведення уроку: урок розроблений з використанням інтерактивних технологій, мультимедійної презентації

Обладнання: мультимедійний проектор, мікрофон, малюнки для побудови асоціативного куща, цифри, маски лисички і вовчика.

Хід уроку

І. Оргмомент

а) Станьте, діти, всі рівненько,

   посміхніться другові зліва,

   посміхніться другові справа,

   поверніться і гостям нашим посміхніться.

   на вчителя подивіться і йому посміхніться.

Слайд 1. Виберіть оплесками той малюнок,  який відображає наш настрій. (4 смайлики).

Отже гарний настрій візьмем і урок наш почнем.

ІІ. Усна лічба

а) Метод «Мікрофон»

- Що ви знаєте пор число 6? (Одноцифрове; наступне числа 5; попереднє числа 7; на 1 більше від 5; на 1 менше від 7; його сусіди 5 і 7).

б) Інсценізація діалогу Лисички і Вовчика

- Привіт, Лисичко!

- Привіт,  Вовчику!

- Звідки це ти йдеш?

- З рибалки. А ти звідки?

- Теж з рибалки.

- Скільки рибин ти впіймав?

- 5. А ти скільки?

- Полічи. Дві зразу з’їла, одну дала подрузі, а три ось у відерці.

- Багато! Допоможіть мені полічити, друзі!

в) Віршовані задачі на розвиток логічного мислення. (По черзі зачитують дітям Лисичка і Вовчик).

г) Гра «Хто кмітливий»

- Лисичка-сестричка хвостиком позмітала цифри. Хто з вас вставить цифри, яких не вистачає. 1, …, …, 4, …, 6.

- Назвіть наступне число числа 4. Попереднє число числа 3. Назвіть сусідів числа 5.

 д) Гра «Оживи 6-квітку»

- На лісовій галявині цвітуть чарівні квіти. Вовчик хоче подарувати Лисичці букет із складом числа 6. Допоможіть йому.           

5+1     3+2     4+2     3+3    1+4     2+3     2+4     1+5       4+1

Пелюстки якої квітки залишились?

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Слайд 2. а) Робота з геометричним матеріалом.

 Погляньте на екран і знайдіть фігуру, яка відрізняється від інших. (прямокутник, трикутник,чотирикутник, квадрат, паралелограм,круг). Чому?

    - Як називаються  ці фігури? (Многокутники).

    - Який по порядку квадрат? Прямокутник?

     - Скільки всього фігур?

     - Як називається ця фігура? (Куб)

     - Яку фігуру можна тепер назвати зайвою? Чому? (Об’ємна фігура)

     - Полічіть скільки всього фігур? (7).

     - Скільки було фігур? (6).

     - Скільки додали? (1).

     - Скільки стало? (7) Як утворилося число 7?

ІІІ. Робота над темою уроку

  1.  Мотивація знань учнів.
  2.  Гра «На що схожа цифра?»

     Цифра 7 — як кочерга.

     В неї лиш одна нога.

  •  Хто знає, що таке кочерга? (Слайд 3, малюнок на екрані).

б) Письмо цифри 7.

2. Фізкультхвилинка.(показую цифри, а учні рахують).

      Стільки раз в долоні плеснем (7).

      Стільки раз ногою тупнем (4).

      Всі присядьте стільки раз (3).

      Нахиліться один раз.

      Всі  підстрибніть рівно стільки (5).

      Не рахунок, гра і тільки.

ІV.  Розвиток і закріплення математичних знань.

а) Побудова малюнкового асоціативного куща.

-  Де в житті зустрічаємо число 7?  (Веселка, нотний стан із нотами, дні тижня, казки, …).

Є ще Земля семи кольорів. Дивом острова Маврикій є загадкове місце відоме як Кольорові Землі. Унаслідок дії вулкану там земля забарвлена у сім відтінків. (Слайд 4)

б)  Робота з підручником ст.29. (Четверте завдання).

в)  Робота із зошитом з друкованою основою ст. 13 завдання 2.

г) Складання і записування прикладів на додавання за малюнками    (Слайд 5).

7) Творча робота в парі. (Інтерактивний метод)

Складіть із семи олівців будинок. Як перекласти лише три олівці так, щоб утворилась ялинка?

V. Підсумок уроку. 

- В українців є ще прислів’я: «Сім раз відмір, а один відріж», яке вчить нас не поспішати щось робити.

-  Хто чув вислів: «Почуваюсь на 7-му небі» (Відповіді дітей).

  •  Вірно, бути щасливим, радісним, задоволеним. Я бажаю вам, мої діти, щоб ви завжди були щасливими. Дякую за допомогу у проведенні уроку.

   


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

8597. Структура и признаки сознания. Природа идеального 35 KB
  Структура и признаки сознания. Природа идеального. Структура сознания. Одни из первых представлений о структуре сознания принадлежат З. Фрейду. Его иерархическая структура: подсознание, сознание, сверхсознание, - видимо, уже исчерпала свой...
8598. Проблема источника знания. Единство чувственного и рационального в познании 34 KB
  Проблема источника знания. Единство чувственного и рационального в познании. Проблема источника знания. Все попытки определить источник человеческих знаний можно разделить на два направления. Первое можно обозначить, как подход...
8599. Основные концепции истины. Истина как процесс. Проблема объективности истины 32 KB
  Основные концепции истины. Истина как процесс. Проблема объективности истины. Основные концепции истины. В современной философии особенно отчетливо выделяются три концепции истины: концепция соответствия (корреспонденции, классическая), когеренции и...
8600. Специфика научного познания и критерии научности. Функции науки. Уровни научного исследования 34.5 KB
  Специфика научного познания и критерии научности. Функции науки. Уровни научного исследования. Специфика научного познания. Наука как своеобразная форма познания начала развиваться относительно самостоятельно в эпоху становления капиталистического с...
8601. Эволюция науки и проблема научных революций 29.5 KB
  Эволюция науки и проблема научных революций. Эволюция науки. Наука отпочковалась от обыденного знания в глубокой древности. В течение длительного времени происходил процесс накопления единичных эмпирических фактов. И уже в древнем Египте, Месопотами...
8602. Научная теория как высшая форма организации знания. Структура и методы построения научных теорий 34.5 KB
  Научная теория как высшая форма организации знания. Структура и методы построения научных теорий. Научная теория как высшая форма организации знания. Под теорией понимается система знаний, описывающая и объясняющая совокупность явлений некоторой обл...
8603. Техника и этапы ее развития. Проблема технической реальности. Техника и человек 34 KB
  Техника и этапы ее развития. Проблема технической реальности. Техника и человек. Техника и этапы ее развития. Техника (греч. технэ - искусство, мастерство, умение). Понятие техника встречается уже у Платона, Аристотеля. В первом приближении, техника...
8604. Идеалистическое и материалистическое понимание общественной жизни 30 KB
  Идеалистическое и материалистическое понимание общественной жизни. Каким образом система, состоящая из многих частей, способна существовать и изменяться как единое целое, как возникают интегральные средства целого, которых лишены его части? Представ...
8605. Специфика социальных систем. Общество как система. Уровни системного анализа общества 35 KB
  Специфика социальных систем. Общество как система. Уровни системного анализа общества. Специфика социальных систем. Социальная система - структурный элемент социальной реальности, определенное целостное образование, основными элементами которог...