74892

Число і цифра 0. Послідовність чисел від 0 до 10. Написання цифри 0. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання

Конспект урока

Математика и математический анализ

Обладнання уроку: DVD диск Уроки тітоньки сови DVD – ролики про 6 континентів глобус повітряна кулька опорні картки зошити з друкованою основою кольорові олівці рахівне вітрило предметні малюнки головоломки фішки рейтингового оцінювання. А зараз впреред Діти дмухають на кульку і переносяться до I континенту – Антарктида. Вчитель вмикає ролик про цей континент і на його фоні дає перші відомості про цей континент Розповідь вчителя: Материк Антарктида відкрили у 1820 році. Більше 99 цього континенту вкрито снігами та льодом.

Украинкский

2015-01-05

266.5 KB

1 чел.

Відкритий урок з математики

за №43 в 1-Б класі, вчитель Курись Я.Л.

від 22.11.11 р.

Тема уроку: Число і цифра 0. Послідовність чисел від 0 до 10. Написання цифри 0. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання.

Мета уроку: ознайомлення з цифрою 0, з’ясування зв’язку числа 0 з наступними числами і його місця в натуральному ряді чисел, навчитися писати цифру 0; закріплення знань нумерації чисел в межах 10; вчити порівнювати числа, складати і розв’язувати приклади на додавання і віднімання за тематичними малюнками; розвивати критичне та логічне мислення, математичне мовлення учнів; формувати обчислювальні навички та сприяти розвитку пам’яті, спостережливості, навичок самоконтролю; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики, бажання дізнатись нове про відомі речі.

Обладнання уроку:  DVD- диск «Уроки тітоньки сови», DVD – ролики про 6 континентів, глобус, повітряна кулька, опорні картки, зошити з друкованою основою, кольорові олівці, рахівне вітрило, предметні малюнки, головоломки, фішки рейтингового оцінювання.

Тип уроку: подорож навколо світу за 35 хвилин.

Хід уроку:

I. Організаційна частина

II. Повідомлення теми та мети уроку.

- Сьогодні у нас незвичний урок. По-перше, до нас завітали гості, а, по-друге, саме сьогодні я пропоную вам здійснити незвичайну подорож навколо світу. Але є маленький нюанс, ми маємо встигнути здійснити її за 35 хвилин. Успіх нашої подорожі буде залежати від вас, діти. Подорожуючи, ми маємо пам’ятати основні правила:

  •  хочу все знати
  •  буду уважним, старанним
  •  буду активним
  •  знаю сам – навчу того, хто не знає, допоможу йому.

Ви згодні їх дотримуватись? Тоді, вперед не гаємо часу. Мандрувати ми будемо на незвичному пристрої – повітряній кульці. Ви здивуєтесь чому?! Але в кінці уроку ви маєте самі дійти цього висновку і поділитись ним з нами. А зараз впреред!

(Діти дмухають на кульку і переносяться до I континенту – Антарктида. Вчитель вмикає ролик про цей континент і на його фоні дає перші відомості про цей континент)

Розповідь вчителя:

Материк Антарктида відкрили у 1820 році. Його площа становить 13 975 тис кв. км. Більше 99%  цього континенту вкрито снігами та льодом. В середньому товща льоду складає 1720 метрів. Середня температура повітря взимку становить – 60; - 70С, літня температура - 30, - 50 С. Дуже часто дують сильні вітри. Постійного населення не має. Із тварин частіше можна зустріти тюленів та пінгвінів.  На території континенту діють наукові станції де працюють науковці, вивчаючи континент.

- А ось  і господарі континенту – чудові пінгвіни. Вони приготували для нас Математичний диктант, щоб перевірити наше знання чисел у межах 10. Приготуйте рахівні вітрила і підіймайте вірні відповіді.

  •  Покажіть число, яке відповідає кількості пальців на вашій руці.
  •  Скільки кольорів має світлофор?
  •  Скільки сторін у шестикутника?
  •  Скільки існує пір року?
  •  А скільки вам років?
  •  Покажіть наступне число зо числом 8
  •  Попереднє до числа 7
  •  А скільки гостей у нас на уроці?

- Молодці! Але наші пінгвіни дуже полюбляють їсти рибку. Давайте допоможемо їм поласувати смачненьким, а вони покажуть нам шлях до наступного континенту.

(«Склад числа» - завдання у зошитах, одночасно 2 учня виконують це завдання на дошці)

 

- Молодці! Пінгвіни вказали нам шлях на наступний континент Євразія, але але ми відвідаємо з вами лише його частину Європа, в якій і мешкаємо.

(Діти дмухають на кульку і переносяться до II континенту – Європи. Вчитель вмикає ролик про цей континент і на його фоні дає перші відомості про цей континент)

Розповідь вчителя:

Самий великий материк. Він займає площу у 54.9 млн. кв. км. На ньому мешкає близько 5 млрд. чоловік. Цей материк оточує 4 океани: Льодовий, Тихий, Атлантичний та Індійський. 2/3 Європи займають гори та рівнини. Найвища точка Землі знаходить у Європі – це Джомолунгма – 8848 м. Дуже багатий рослинний та тваринний світ.

- Правда гарний у нас континент? І нас чекає на ньому зустріч з нашою доброю знайомою, але для початку скажіть мені

  •  Яке найменше число ми вивчили? (1)
  •  А яке найбільше? (Його не існує)
  •  А як ви гадаєте дійсно 1 – це найменше число? (Ні. Є ще 0)

- Правильно, але з ним ми ще не знайомі. Тому дозвольте запросити до нас нашу добру знайому тітоньку Сову. Вона познайомить нас з числом 0 і навчить писати цифру 0.

(Перегляд DVDфільму «Уроки тітоньки Сови»)

- Скажіть, а на що схожа цифра 0?

- Давайте спробуємо прописати її у наших зошитах.

(Ознайомлення з письмом цифри 0, самостійне письмо цифри у зошитах)

- Дякуємо тітоньці Сові за знайомство з новим для нас числом. Тепер ми знаємо, що найменше число 0.

- А ось і підказка від тітоньки Сови:

ЛИШЕ ТОЙ, ХТО ЦИФРИ ЗНАЄ

НА НАСТУПНИЙ КОНТИНЕНТ ПОТРАПЛЯЄ!

- Перед вами числові смужки, вставте пропущені цифри і ми потрапимо до наступного континенту.

(Діти виконують самостійне завдання, потім роблять взаємоперевірку)

- Молодці! І наша кулька перенесе нас до наступного континенту Африка.

(Діти дмухають на кульку і переносяться до III континенту – Африки. Вчитель вмикає ролик про цей континент і на його фоні дає перші відомості про цей континент)

Розповідь вчителя:

Цей континент є другим за розміром після Євразії. Він займає площу у 30,3млн. кв. км. На ньому мешкає близько 670 млн. чоловік. На цьому континенті добувають алмази, золото, уран, нафти, природний газ. Середня температура влітку – 30 - 35С, взимку температура майже не змінюється і становить 25 - 30С. Але не дивлячись на таку високу температуру кожен рік в горах Атласу випадає сніг. Найбільша річка – Ніл, з величезною кількістю крокодилів, які в ній мешкають. В тропіках мешкають слони, носороги, антилопи, леви, гепарди, мавпи, зебри, жирафи.

- А ось і господарі континенту високі жирафи. Вони теж приготували для нас своє випробування. Жираф є найвищою твариною у світі, тому і завдання у них відповідне: треба вірно визначити найбільше і найменше число у поданих парах:

2….. 0                      4 ….. 0

8…... 8                     9 ….. 3

6…... 0                    10 …. 10

0….. 3                     10 ….. 0

(Самостійне виконання в зошитах, з подальшою самоперевіркою з дошкою)

- Молодці! Ми можемо рухатись  далі і наступний континент, який радо нас вітає – це Австралія.

(Діти дмухають на кульку і переносяться до IV континенту – Австралії. Вчитель вмикає ролик про цей континент і на його фоні дає перші відомості про цей континент)

Розповідь вчителя:

В перекладі з латинського «Australia» - південний. Континент в Південній кулі. Він займає площу у 7 631,5 тис. кв. км. Це самий жаркий континент Південної півкулі. 2/3 його частини займають пустелі та напівпустелі. Температура влітку становить 12 - 20С, а взимку – 20 - 30С. Напівпустелі місцями переходять у савани, де ростуть евкаліпти, пальми, деревовидні папороті. Із тварин найчастіше зустрічаються кенгуру, сумчастий кріт, вутконіс, єхидна, страус Ему, папуга какаду.

- Візитною карткою Австралії є кенгуру. Незвичайні тварини, які носять своїх малят у сумках. А сьогодні вони принесли нам незвичайне завдання. Вони пропонують вам попрацювати у парах. Перед вами лежить картка з тематичними малюнками. Розгляньте її уважно, складіть і розв’яжіть приклади за поданими малюнками.

(Робота у парах над картками, вибіркова перевірка пар вчителем)

- Чудово! Ви не втомились?! Тоді вперед до наступного континенту – до Південної Америки. Наша кулька вмить нас туди перенесе.

 (Діти дмухають на кульку і переносяться до V континенту – Південної Америки. Вчитель вмикає ролик про цей континент і на його фоні дає перші відомості про цей континент)

Розповідь вчителя:

Він займає площу у 18,28 млн. кв. км. На його території видобувать нафту і газ. Влітку (у січні) температура знижується до 10С,  а взимку (у липні) місцями температура може падати до 1С. А взагалі середньомісячна температура складає 20-28С. Має дуже багату фауну: є лінивці, мурахоїди, широконосі мавпи, ягуар, пума, нутрія, тукани, нанду та інші.

- Нас зустрічають кумедні мавпи. Вони приготували для нас завдання на увагу. Подивіться на дошку і спробуйте відгадати, які цифри тут заховались.

(Робота із таблицею «Знайди цифри»)

- Це дуже просто! А ось тепер увага! Мавпи дізнались, що ви сьогодні вивчили нову цифру 0, саме тому пропонують вам трішки пофантазувати і перетворити цифру 0 на любий із предметів, домалювавши те, чого на вашу думку не вистачає.

(У кожного на парті листочок, на якому зображено цифру 0. За 1 хвилину діти мають перетворити її у живий чи неживий предмет. Після виконання завдання виявляється саме оригінальне перетворення і нагороджується переможець)

- Дякуємо нашим мавпочкам за відпочинок. Але попереду нас чекає останній континент, на який ми з вами і поспішаємо – це Північна Америка.

(Діти дмухають на кульку і переносяться до VI континенту – Північної Америки. Вчитель вмикає ролик про цей континент і на його фоні дає перші відомості про цей континент)

Розповідь вчителя:

Він займає площу у 24,25 млн. кв. км. На його території мешкає приблизно 450 млн. чоловік. На Заході розташовані гори Кордильєри. Тут знаходиться сама гарна річкова система Міссісіпі – Міссурі (її довжина 6 420 км). 2 млн. кв. км площі покриті льодом. Ліса займають 1/3 всієї площі. Тваринний світ включає в себе бізонів, дикобразів, ондатр, скунсів, ведмедів гризлі та інших. На території континенту розташовано 50  національних парків, де охороняються рідкісні рослини і тварини.

- Один із господарів цього континенту вітає вас друзі і пропонує своє завдання. Наш гість вовк цікавиться, чи знаєте ви, як називаються числа при додаванні?

- Він хоче в цьому переконатися. А зараз увага! Вовк буде називати приклади, а I ряд – на рахівному вітрилі має підняти цифру, яка відповідає I доданку;

II ряд – II доданку;

III ряд – сумі.

3 + 2 = 5              8 + 2 = 10               6 +  1 = 7              4 +  5 = 9

- Добре, але відпускати нас сіроманець не хоче. Він просить вас порахувати скільки рибин йому вдалося спіймати на сніданок. Вірну відповідь покажіть на рахівному вітрилі.

(Зошит, с.44, завдання 5)

IV. Рефлексія уроку

- Ну ось  і закінчилась наша подорож. А хто здогадався чому ми подорожували саме на кульці і чому навколо світу? (Бо кулька і глобус мають форму 0)

- Скажіть, що нового ми сьогодні дізнались?

- А що ми вже вміли і знали, тому сьогодні лише закріпили?

- Чи змогли ми дотриматись усіх наших правил?

- А яку б фішку ви поставили собі сьогодні за роботу на уроці?

- А мені за проведення уроку?

- Тож дякую вам за співпрацю, за гарну роботу, за взаєморозуміння, яке існує між нами.

 

1820 році. Його площа становить 13 975 тис кв. км. Більше 99%  цього континенту вкрито снігами та льодом. В середньому товща льоду складає 1720 метрів. Середня температура повітря взимку становить – 60; - 70С, літня температура - 30, - 50 С. Дуже часто дують сильні вітри. Постійного населення не має. Із тварин частіше можна зустріти тюленів та пінгвінів.  На території континенту діють наукові станції де працюють науковці, вивчаючи континент.

______________________________________________________________________

Самий великий материк. Він займає площу у 54.9 млн. кв. км. На ньому мешкає близько 5 млрд. чоловік. Цей материк оточує 4 океани: Льодовий, Тихий, Атлантичний та Індійський. 2/3 Європи займають гори та рівнини. Найвища точка Землі знаходить у Європі – це Джомолунгма – 8848 м. Дуже багатий рослинний та тваринний світ.

_______________________________________________

Африка. Цей континент є другим за розміром після Євразії. Він займає площу у 30,3млн. кв. км. На ньому мешкає близько 670 млн. чоловік. На цьому континенті добувають алмази, золото, уран, нафти, природний газ. Середня температура влітку – 30 - 35С, взимку температура майже не змінюється і становить 25 - 30С. Але не дивлячись на таку високу температуру кожен рік в горах Атласа випадає сніг. Найбільша річка – Ніл, з величезною кількістю крокодилів, які в ній мешкають. В тропіках мешкають слони, носороги, антилопи, леви, гепарди, мавпи, зебри, жирафи.

В перекладі з латинського «Australia» - південний. Континент в Південній кулі. Він займає площу у 7 631,5 тис. кв. км. Це самий жаркий континент Південної півкулі. 2/3 його частини займають пустелі та напівпустелі. Температура влітку становить 12 - 20С, а взимку – 20 - 30С. Напівпустелі місцями переходять у савани, де ростуть евкаліпти, пальми, деревовидні папороті. Із тварин найчастіше зустрічаються кенгуру, сумчастий кріт, вутконіс, єхидна, страус Ему, папуга какаду.

___________________________________________

Південна Америка. Він займає площу у 18,28 млн. кв. км. На його території видобувать нафту і газ. Влітку (у січні) температура знижується до 10С,  а взимку (у липні) місцями температура може падати до 1С. А взагалі середньомісячна температура складає 20-28С. Має дуже багату фауну: є лінивці, мурахоїди, широконосі мавпи, ягуар, пума, нутрія, тукани, нанду та інші.

_____________________________________________

Північна Америка. Він займає площу у 24,25 млн. кв. км. На його території мешкає приблизно 450 млн. чоловік. На Заході розташовані гори Кордильєри. Тут знаходиться сама гарна річкова система Міссісіпі – Міссурі (її довжина 6 420 км). 2 млн. кв. км площі покриті льодом. Ліса займають 1/3 всієї площі. Тваринний світ включає в себе бізонів, дикобразів, ондатр, скунсів, ведмедів гризлі та інших. На території континенту розташовано 50  національних парків, де охороняються рідкісні рослини і тварини.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

23408. Етапи розробки комп’ютерної імітаційної моделі системи 106 KB
  Такие системы являются продуктом мышления человека. Примером абстрактных систем могут служить формальные математические модели системы математических уравнений системы счисления теории системы принципов и взглядов в той или иной области т. Закрытых систем в природе не существует и в этом плане они могут рассматриваться как абстрактные системы. Такие модели весьма удобны и эффективны но не все реальные системы строго могут описываться в рамках абстрактных математических моделей.
23409. Мови та інструментальні засоби ІМ і CASE-технології 160.5 KB
  Вивчення основних понять моделювання комп’ютерних мереж, ознайомлення з поняттями системи та моделі, співвідношенням між моделлю та системою, класифікацією моделей, видами моделей, технологію моделювання
23410. Сучасні інструментальні засоби ІМ 229.5 KB
  Одним из наиболее эффективных современных инструментов имитационного моделирования является средство Arena разработчик компания Systems Modeling. Пакет Arena позволяет строить ИМ систем проигрывать их и анализировать результаты имитации. Arena снабжена удобным объектноориентированным интерфейсом и обладает возможностями адаптации к различным предметным областям. Основа технологий применяемых в Arena язык SIM AN и система Cinema Animation [10].
23411. Моделювання систем та мереж зв’язку на GPSS 185.5 KB
  Кожний оператор GPSS PC ставиться до одному із чотирьох типів: операториблоки оператори визначення об'єктів що управляють оператори й операторикоманди.ОператориБлоки формують логіку моделі. В GPSS PC є близько 50 різних видів блоків кожний з яких виконує свою конкретну функцію. За кожним з таких блоків коштує відповідна підпрограма транслятора а операнды кожного блоку служать параметрами цієї підпрограми.
23412. Сучасний етап розвитку імітаційного моделювання 168 KB
  Із розвитком високопродуктивних обчислювальних систем розширились можливості імітаційного моделювання великомасштабних моделей. Основні переваги використання методів і засобів паралельного імітаційного моделювання: підвищення швидкодії імітаційних програм
23413. Загальні положення методології дослідження та проектування складних систем 80 KB
  Элемент простейшая неделимая часть системы отвечающая предельно детальному рассмотрению системы в рамках решаемой задачи. Целостность эмерджентность важнейшая характеристика системы которая проявляется в том что в процессе взаимодействия элементов входящих в состав системы появляется принципиально новое качество свойство которым не обладает ни один из входящих в систему элементов.Целевое назначение системы цель системы желаемый и потенциально достижимый результат который может быть получен в процессе функционирования...
23414. Формалізація та моделювання 161 KB
  Формализация и моделирование Модель это искусственно создаваемый объект заменяющий некоторый объект реального мира объект моделирования и воспроизводящий ограниченное число его свойств. Понятие модели относится к фундаментальным общенаучным понятиям а моделирование это метод познания действительности используемый различными науками. Объект моделирования широкое понятие включающее объекты живой или неживой природы процессы и явления действительности. В экспериментальных научных исследованиях используются натурные модели которые...
23415. Дослідження роботи дешифратора (демультиплексора) 271 KB
  Мета роботи: Ознайомитися з роботою дешифратора демультиплексора у різних режимах роботи. Практично перевірити таблиці істиності дешифратора демультиплексора. Зібрати схему для дослідження дешифратора 3х8 в основному режимі за рис.
23416. Дослідження роботи мультиплексора 314.5 KB
  Мета роботи: Ознайомитися з роботою мультиплексора у різних режимах роботи. Практично перевірити таблиці істиності мультиплексора. Зібрати схему для дослідження мультиплексора за рис.