74893

Таблиці додавання і віднімання числа 1. Обчислення значень виразів

Конспект урока

Математика и математический анализ

Ознайомити першокласників з таблицями додавання і віднімання числа 1; продовжити роботу над формуванням в учнів уміння розвязувати приклади і задачі на знаходження суми й остачі; удосконалювати навички усної лічби, розвивати логічне мислення, увагу, пізнавальну активність школярів

Украинкский

2015-01-05

8.11 MB

16 чел.

Кременчуцька загальноосвітня школа І-Ш ступенів № 9

Кременчуцької міської ради Полтавської області

Урок

математики

1 клас

Учитель Тимоха Л.М.

2013р.

Тема: Таблиці додавання і віднімання числа 1. Обчислення значень виразів.

           Розв'язування задач. Урок – гра.

Мета: Ознайомити першокласників з таблицями додавання і віднімання

           числа 1; продовжити роботу над формуванням в учнів уміння розв'язувати  

           приклади і задачі на знаходження суми й остачі; удосконалювати

           навички усної лічби, розвивати логічне мислення, увагу, пізнавальну

           активність  школярів; виховувати бажання дружньо працювати, про тваринок

           дбати, їх оберігати, народні традиції вивчати.

Обладнання: Навчальні програми для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням українською мовою. 1 – 4 класи; Математика: підручник для 1 кл. загальноосвіт. навч. закладів/ Ф.М. Рівкінд, Л.В.Оляницька. – К.: « Освіта»,2012; Математика. 1клас.Робочий зошит: до підручника Ф.М. Рівкінда, Л.В.Оляницької / А.Д.Цимбалару, О.В. Камінська; таблиця «Додавання і віднімання числа 1», малюнки до казки  «Вовк і семеро козенят», індивідуальні  картки, лічильний матеріал, віяло цифр, презентація «Усний рахунок», комп’ютерна  програма «Математика. 1 клас».

 Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

I. Організація учнів до уроку.

Пролунав уже дзвінок,

Розпочнімо наш урок.

Доброго ранку, діти.

Один на одного привітно подивімося.

Один одному посміхнімося.

Тихесенько сідайте,

Готовність до уроку перевіряйте.

На математику згодиться

Підручник, зошити, пенал,

В якому є лінійка, ручка, олівці.

Приготувались всі?

От молодці.

Ото ж часу не гаймо,

Урок розпочинаймо.

II. Актуалізація та мотивація навчальної діяльності учнів.

1.Математична розминка.

Скільки лапок у котів? (4).

Скільки в песика хвостів? (1).

Скільки вушок у зайців? (2).

Скільки пальців на руці? (5).

Скільки крил є у лисиці? (Нуль).

Скільки лапок у синиці? (Нуль, бо в синиці ніжки, а не лапки).

Скільки крилець у сови?(2)

Скільки ріжок у кози? (2)

Яке найбільше одноцифрове число? (9). А найменше? (0).

Як називаються числа при додаванні? (доданок, доданок, сума)

Як називаються числа при відніманні?(зменшуване, від’ємник, різниця)

2. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку.

Учитель: Діти, сьогодні до нас на урок завітала гостя. Щоб дізнатись, хто вона, відгадайте загадку: Вона біленька,

                                 Вовна -  м’якенька.

                                 Шуба багата,

                                 А сама рогата!      

     Так, це коза. Кізоньку з  давніх часів шанує наш народ, бо колись, дуже давно, вона врятувала наш народ від голоду. Люди складали казки про неї. Існує народний обряд «Водіння кози» під час різдвяних свят, щоб принести з козою добробут у кожну домівку.

« Де коза туп-туп,                                           Там жито стогами.
 Там жита сім куп.                                           Де коза хвостом,
  Де коза рогами,                                               Там жито кустом”.

Давайте ж  і ми запросимо її до нас у клас.

Коза: Добридень, першокласники! Допоможіть мені, будь ласка, врятувати моїх  діток від сірого вовка, який знову з’явився у нашому лісі. Після страшної події, що трапилась  з моїми козенятами, мудра сова подарувала мені ключ з кодом, що знала лише  я зі своїми дітками, і ми довгий час жили спокійно. Та під час заготівлі сіна ключик загубився. Допоможіть його знайти!

Учитель: Допоможемо? Тож рушаємо, але й математику не забуваймо, бо

                                                Щоб добре рахувати,

Треба таблиці міцно знати.

Сьогодні на уроці ми ознайомимося з таблицями на додавання і віднімання 1.

3. Усна лічба ( презентація «Усний рахунок»)

—Пошукаємо ключа у лісових мешканців.     

              

Учні сигналізують відповіді віялом цифр.                    

— Можливо, його Вовк забрав? 

  

У багатого вовчиська було квасу аж 2 діжки.

Тут іще малий вовчисько прикотив додому діжку.

Ну, мій друже, полічи,

Скільки діжок, підкажи.

Молодці, справились із завданням!

 Ось і козенята, 4 дружніх брата,

А поряд 3 сестриці, три кізоньки спішать.

І браття і сестрички йдуть ключика шукати.

Спробуйте швиденько їх порахувати.

— А ось і наші знайомі: Равлик і Сонечко.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу(за комп’ютерною програмою «Математика. 1 клас».

       1. Практична робота з дидактичним матеріалом: учні викладають кружечки, рахують, складаючи таблицю.

Учитель: Яку закономірність утворення таблиці ви помітили?

Учні: Перший доданок щоразу зростає на одиницю. Другий доданок лишається незмінним, а сума постійно збільшується на одиницю.

Висновок: При додаванні одиниці утворюється наступне число.

   

Складаючи таблицю віднімання числа 1,

ми щоразу отримували попереднє число.

2. Первинне закріплення. Робота в парах: 1 варіант розповідає таблицю додавання, а другий – віднімання.

Фізкультхвилинка.

Що ж, мабуть, прийшла пора                    Повернулись,

Трохи відпочити.                                          Одне одному всміхнулись.

Хочу я на фізхвилинку                                       Покрутились вправо-вліво —

Всіх вас запросити.                                       Щоб нічого не боліло.

Раз — підняли руки вгору,                             Раз, два, три, чотири!

Два — схилились всі додолу.                             Набираємося сили.
Руки — в боки! Скік-скік-скоки!   
                  Нахились, повернись,

Нахилились.                                                До товариша всміхнись.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Учитель:

Щоб знання не розгубити —

Треба нам їх закріпити.

1. Каліграфічна хвилинка.

«Зошит відкривай, хвилинку каліграфії починай».

                                          

Написати 1 рядок цифри «1» (звернути увагу на написання, учитель демонструє).

Учні:      Зошит свій я відкриваю,

        навкіс я його кладу.

        Ручку я ось так тримаю,

        Сяду рівно, не зігнусь,

        За роботу я берусь.

Учитель:

  •  Намагайтеся цифри писати каліграфічно.  А наша кізонька буде спостерігати за вами, бо вона сама дуже старанна та охайна і вчить цьому своїх дітей.

2. Робота в парах.

Учитель:

Обміняйтесь зошитами, виберіть цифру, яка написана найкраще й поставте над нею крапку.

3.   Робота за підручником(с.57)

  •  Додавання виду ¤ + 1 + 1 та  ¤ – 1 – 1  за числовим променем.

Скільки всього додали? Скільки всього відняли?( №1,2 )

  •  Робота над задачами 3,4:

а) слухання задачі;

б) аналіз;

в) складання  короткого запису задачі.

                            *

    Ігор – 5 літачків       ?

    Вадим – 1 і 1

    Розв’язання: 5 + 1+1 = 7 (л.)

Відповідь: 7 літачків.

                            *

Було – 9 т.

Пригостив – 1 і 1

Залишилося  -?

Розв’язання: 9 – 1 – 1 =7(т.)

Відповідь: 7 тістечок.

4. Робота в зошитах із друкованою основою (с. 28).

Учитель:

1). Допоможіть кізочці пройти математичною стежкою до рідної хати.

2). У хаті Кізочку зустрічають козенята.

  •  Скільки  елементів містить множина козенят?(7)
  •  Які множини можна утворити з цієї множини? ( Множина синочків і множина доньок)

Коза: - Знайомтесь: Найстарший — Понеділок, за ним — Вівторок, далі — Середа, четвертий брат — Четвер, весела — П'ятниця, працьовита— Субота, найменша — Неділя.

Учитель:

— Як звати найстаршого козлика? Хто йде за Вівторком? Хто за П'ятницею? Хто перед Вівторком? Як звати найменшу кізоньку?

  •  Допоможіть козенятам зв’язати вирази з їх значенням.

Фізкультхвилинка для очей (Виконання вправ за таблицею)

Оченята роблять вправи:

Вліво, вправо, вліво, вправо.

Потім вгору, потім вниз

Оченятами дивись!

3). Склади задачі за малюнками. Розв'яжи їх.

 Робота над задачами:

а) слухання задачі;

б) 1,2 групи розв’язують самостійно, а  3 – з учителем аналізує і розв’язує.

Коза: Поки ви розв’язували задачі, до мене прилітала мудра Сова. Вона дізналася, що ключ у Вовка. Він, як не крутив, не зміг дізнатися коду та й упустив його у воду. Хто зможе ці вирази правильно розв’язати, той  і ключик зможе дістати.

 

       4). Знайди і виправ помилки за зразком

7

1

=

7

6

                                                              

1 група

2 група

 (високий рівень)

(достатній рівень)

9 – 1 – 1 = 7

2 + 5 = 7

3 + 1 + 1 = 7

6 1 = 8

4 + 1 – 1 = 5

6 + 1 = 7

8 + 1 = 7

9 – 1 = 8

3 група (середній рівень) – інтерактивна вправа «Бережок – Річечка» ( « Карусель»)

І варіант – вставляє відповіді, ІІ варіант – дає фішку за правильну відповідь. Учні розв’язують по одному прикладу за кожною партою, по команді вчителя пересідають за наступну парту, доки не повернуться на своє місце.

9 – 1 =          3 + 1 =          8 + 1 =         2 + 1 =         1 + 1 =

4 + 1 =          9 + 1 =          3 – 1 =         4 – 1 =         3 – 1 =

3 + 1 =          7 – 1 =          6 – 1 =         5 – 1 =         2 – 1 =    

8 – 1 =          2 – 1 =          5 + 1 =         4 + 1 =         8 + 1 =

7 + 1 =          5 + 1 =          9 + 1 =       10 – 1 =         6 + 1 =        

 

Визначення переможців.

Переможцем першої і другої команди є той, хто найпершим відшукав помилки, а  третьої – той, хто отримав найбільшу кількість фішок.

Вони вручають ключ Козі.

Коза: Я дуже вдячна вам. А щоб ви частіше ходили до нас у гості, я повідаю вам код. Кодовим словом є слово «д р у ж б а», бо саме дружба нам допомагає і творить дива.

V. Підсумок уроку

Учитель: Групи добре справилися із завданням. Ось бачите, яке чудо творить

                 дружба? Ми навчилися допомагати друзям.

                 А ще чого навчилися на сьогоднішньому уроці?

Вправа «Мікрофон» (Відповіді учнів)

 Наша казкова подорож закінчилася. Чи сподобалася вона вам? Давайте оцінимо нашу роботу за допомогою карток настрою:

 

            

PAGE  2


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

15891. Механизмы интерпретации классического текста в «Чайке» Б. Акунина 44.5 KB
  Механизмы интерпретации классического текста в Чайке Б. Акунина Н. А. Кузьмина Омский государственный университет Интерпретация вторичный текст римейк прототекст Summary. The article deals with the specific genre of postmodernistic fiction – remake – and peculiarities of interpretation classic literary prototexts. Аксиомой...
15892. ПРИМЕРНЫЕ СХЕМЫ АНАЛИЗА ЛИТЕРАТУРНЫХ ПРОИЗВЕДЕНИЙ 83 KB
  ПРИМЕРНЫЕ СХЕМЫ АНАЛИЗА ЛИТЕРАТУРНЫХ ПРОИЗВЕДЕНИЙ Анализ художественного произведения Анализ прозаического литературного произведения Концептуальный уровень художественного произведения Уровень организации произведения как художественного целого Урове...
15893. «СВОЕ» И «ЧУЖОЕ» В ЭПИЧЕСКОМ ТЕКСТЕ К вопросу о «родовых» структурных признаках 86 KB
  Н.Д.ТАМАРЧЕНКО СВОЕ И ЧУЖОЕ В ЭПИЧЕСКОМ ТЕКСТЕ К вопросу о родовых структурных признаках Слово эпос в русской культурной традиции обозначает и литературный род и один из жанров относимых к этому роду – эпопею иногда в этом случае употребляется термин
15894. Структура художественного произведения и ее анализ 48.5 KB
  Структура художественного произведения и ее анализ Художественное произведение – сложноорганизованное целое. Необходимо познать его внутреннюю структуру то есть выделить отдельные его составляющие и осознать связи между ними. В современном литературоведении с
15895. Бахтин как парадигма мышления 71.5 KB
  В.И. Тюпа Бахтин как парадигма мышления To the 100 birth anniversary of Michael Bakhtin we publish Valery Tjupa's paper Bakhtin as a Paradigm of Mentality with the author`s attempt to reconstruct the axiomatics of Bakhtin discourses of scientific and philosophical nature. Three axiomatic complexes discovered by the author: personalism eventfulness responsibility can be subdivided into three more special axioms. Бахтин теперь моден....
15896. Эстетический анализ художественного текста (Часть первая: Сюжет Фаталиста М.Лермонтова) 73.5 KB
  В.И. Тюпа Эстетический анализ художественного текста Часть первая: Сюжет Фаталиста М.Лермонтова Конечная цель преподавания литературы в школе формирование культуры художественного восприятия. В этом собственно говоря и состоит общественное назначение литератур...
15897. Природа художественной целостности комедий А.П. Чехова Чайка и Вишнёвый сад 87 KB
  О.С. Рощина Природа художественной целостности комедий А.П. Чехова Чайка и Вишнёвый сад Olga Roschina in her work The Nature of Artistic Integrity of Chekhov`s Comedies Seagull and Cherry Orchard treats them from the point of aesthetic analises of the text. The ironical nature of Chekhov`s texts is proved which are often interpreted in a pseudoChekhov`s elegical way. В чеховедении доста
15898. ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ ПОЭТИКА: понятия и определения 2.04 MB
  Цель предлагаемой хрестоматии — предоставить в распоряжение преподавателя и студента отобранные из различных, не связанных друг с другом источников и в то же время систематизированные определения основных понятий теоретической поэтики
15899. Методическое пособие по определению сметной стоимости капитального ремонта зданий и сооружений жилищно-гражданского назначения 4.23 MB
  А.И. Барабанов. Методическое пособие по определению сметной стоимости капитального ремонта зданий и сооружений жилищногражданского назначения Руководитель разработки: П.В. Горячкин В пособии приводятся: действующий и перспективный порядок определения сметной...