74895

Лічба предметів у межах 20. Порівняння чисел. Вправи на знаходження невідомого доданка. Розв’язування за­ дач. Побудова відрізків

Конспект урока

Математика и математический анализ

Повторити назви компонентів при додаванні, вправляти учнів у знаходженні невідомого доданка. Формувати обчислювальні навички. Закріплювати знання учнів про задачі. Формувати вміння розвязувати задачі.

Украинкский

2015-01-05

32 KB

7 чел.

Урок математики в 1 класі

Тема. Лічба предметів у межах 20. Порівняння чисел. Вправи на знаходження невідомого доданка. Розв’язування за­ дач. Побудова відрізків.

Мета. Вчити першокласників  рахувати  до 20 і порівнювати числа у межах 20.

Повторити назви компонентів при додаванні,вправляти учнів у знаходженні невідомого доданка. Формувати обчислювальні навички. Закріплювати знання учнів про задачі. Формувати вміння розв'язувати задачі.

Розвивати інтелект, память, мовлення, уяву.

Виховувати організованість, дисципліну, зосередженість, наполегливість,

працьовитість, самостійність.

Обладнання:зошит, підручник, демонстраційні таблиці, предметні ілюстрації

Тип уроку: Урок-подорож.

Хід уроку.

І. Організація класу.

     1.Перевірка готовності до уроку. Привітання

            Всі за парти дружно стали

            І з гостями привітались.

            Посміхнулись, тихо сіли

            Й до роботи приступили.

    2.Мотивація навчальної діяльності   

- Яким ви хочете бачити сьогоднішній урок?

- А якими ви повинні бути на уроці?

- Сьогодні у нас буде незвичайний урок – урок-подорож. І помандруємо

ми з вами по Математичній галактиці, побуваємо на незвичайних

планетах та зорях. Під час подорожі ми повторимо лічбу чисел у межах 20. Будемо розв’язувати приклади та задачі, перевіримо, чи вмієте ви

будувати відрізки. А для чого нам це потрібно?

      Щоб дізнатися, на чому здійснимо подорож, відгадайте загадку

                    Розтина блакить, гостроголова,

                    Аж до зір готова досягти;

                    Космонавтики вона основа

                  «Екіпаж споряджено – лети!»

                    Тут, у вірші, й відповідь готова,

                    А тобі – лишається знайти.

ІІ.Актуалізація опорних знань.

     1. Першу зупинку ми зробимо на зірці Довідкова

     - Чи знаєте ви що таке галактика? зоря? планета? Нам допоможе довідкове бюро. Надаємо їм слово.

      Робота довідкового бюро.

      Галактика – величезне скупчення зір

     Зорі – розпеченні велетенські кулі(небесні тіла).

     2. Наступна зупинка зірка Міркувань. Рахунок від 11 до 20 і від 20 до 11. Робота в парах.

3.Проведення гри «Назви сусідів числа»

4.Порівняння чисел у межах 20.Коментована робота.

5.Наступна зупинка на зірці Рішень. Творча робота над задачею

Було – 10р.

Прилетіло – 2р.

Стало-?

Розв'язання.

*     *  =  *

Відповідь:* ракета

6.Фізпауза. Зоря Відпочинку

Ракета  наша  зупинилася

Космонавти  вже  втомилися.

Зробимо  на  2  хвилинки

Всі  разом  ми  фізхвилинку.

ІІІ. Закріплення та повторення вивченого.

      1. Повторення назв компонентів дії додавання .Зупинка на зірці Думок.

-Як називають числа придодаванні?

      2.Вправи на знаходження невідомого доданка.Коментоване розв'язання прикладів

- Наступну зупинку ми зробимо на зірці Обчислень

*+4=7

*+3=9

3+*=6

4+*=10

1+*=8

*+2=10

      3. Зупинка на зірці Задач. Фронтальна робота над задачею. Коментоване розв'язання задачі.Запис розв'язання  в зошиті здрукованою основою

Петрик-6 років

Ліда-? На 2 роки старша

Розв'язання.

6+2=8р.

Відповідь:8 років

       4.Фізпауза. Зоря Відпочинку

Ракета  наша  зупинилася

Космонавти  вже  втомилися.

Зробимо  на  2  хвилинки

Всі  разом  ми  фізхвилинку.

ІV. Розвиток математичних знань.

   1. Диференційоване завдання.Самостійна робота. Зірка Випробувань

     1 варіант                                         2 варіант

6-3-2            1+5+3                        6+4-2          10-3-4

5+5-4           10-5-1                        4+4-3          5+1-4

Перевірка

   2. Геометричний матеріал. Зірка Геометрія.  № 5    с. 87

     - виміряйте довжину відрізка.

     1 в.

Накресліть відрізок коротший від даного на 2 сантиметра.

     2 в.

Накресліть відрізок, довший від даного на 2 сантиметра.

Перевірка.

-Яка довжина вашого відрізка?

V. Підсумок уроку «Мікрофон». Зірка Вражень.              

                Політали, політали,

                На інших планетах побували,

                Хоч цікаво було там,

               Та пора додому нам.

     - Ось і завершилась наша подорож.

     - Чи сподобався вам урок?

     - Що сподобалось найбільше? Чому?

     - Що вдалося найлегше?

     - Що було найважче?

     - Як ви думаєте, чи досягли ми поставленої мети?

     - Дякую за гарну плідну роботу. Вдалого повернення на планету Земля.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

57520. Святая моя Киевская Русь 46.5 KB
  Цели урока: познакомить учащихся с событиями крещения Руси методами крещения. Как вы думаете о чем сегодня у нас пойдет речь Правильно Сегодня мы поговорим об очень важной дате...
57521. Знайомство з історією 52 KB
  Обладнання: зразки історичних джерел карта України портретні зображення видатних українських істориків. У 5 класі ви почали вивчати новий предмет Введення в історію України.
57522. Особливості розвитку культури України другої половини XVIII століття 80 KB
  Тема: Особливості розвитку культури України другої половини XVIII століття Навчальні цілі: охарактеризувати стан розвитку української культури XVIII століття; ознайомити учнів з основними культурними діячами вивченої епохи та їхніми здобутками; Розвивати в учнів уміння аналізувати та систематизувати матеріал робити висновок удосконалювати навички роботи з джерелами знань давати історичну характеристику діячам культури; Сприяти патріотичному вихованню учнів а також виховувати в них естетичні смаки та уподобання; Очікувані...
57523. Люблінська унія. Початок польського володарювання на українських землях 89.5 KB
  Мета: розкрити причини основні положення Люблінської унії зясувати політику Речі Посполитої щодо України її політичний устрій та державну систему; показати суттєву зміну становища українських земель...
57524. Політичний і соціально-економічний розвиток Галицького і Волинського князівств. Піднесення Галицького князівства за Володимира та Ярослава Осмомисла 86 KB
  Піднесення Галицького князівства за Володимира та Ярослава Осмомисла. Вчити учнів вмінню показувати на карті території князівств часів роздробленості Русі порівнюючи їх із територіями колишніх племінних союзів східних словян...
57525. Україна в період кризи радянської системи (1964-1985 рр.) 143.5 KB
  Навчальна: Продовжити формування хронологічної, просторової, логічної компетенцій в процесі узагальнення, систематизації та конкретизації подій, явищ та фактів з теми.
57526. The Golden Horse-shoe of Cherkasy Region 48.5 KB
  Objectives: to develop students’ cognitive and creative skills; to provide students with an opportunity to practise listening, reading, writing and speaking skills; to encourage students to work on projects...
57527. Об'єднане королівство Великобританії та Північної Ірландії 96 KB
  There are a lot of countries in the world. And every country has its own customs and traditions. So has Great Britain. Every country has its own flag, symbols and national holidays.
57528. Проблеми жінки у світі. Статус жінки у суспільстві (The problems of a woman in the world. The status of a woman in the society) (Граматичний матеріал) Пряма/Непряма мова - Direct/reported speech) 53.5 KB
  Everyone knows that men and women are very often confused by each other (it`s not surprising). The author of the international bestseller John Gray says it is so because they are from different planets. Men are from Mars, women are from Venus.