74901

Вправи та задачі на додавання круглих десятків. Задачі на знаходження третього доданка

Конспект урока

Математика и математический анализ

Сьогодні у нас незвичайний урок і тому я хочу щоб ви: Слайд Не просто слухали а чули Не просто дивилися а бачили Не просто відповідали а міркували Дружно й плідно працювали. Слайд Отже нашого героя звуть Капітошка. Слайд 1 краплинка нам пропонує Усний рахунок. Робота з фішками Яку дію потрібно робити щоб знайти суму Різницю Зменшити на Збільшити на Слайд 2 краплинка принесла Математичний диктант Записати числа: 3 дес.

Украинкский

2015-01-06

44 KB

4 чел.

Тема. Вправи та задачі на додавання круглих десятків. Задачі на знаходження третього доданка.

Мета: вправляння учнів у додаванні круглих десятків; удосконалювати вміння розвязувати задачі на знаходження третього доданка, розвивати логічне мислення.

Обладнання: таблиці,  картки, презентація.

Хід уроку

І. Організація класу

Дзвоник всім нам дав наказ:

  •  До роботи швидше в клас!

Біля парти станем чемно,

Хай мине час недаремно.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що всі учні - … молодці.

  •  Сьогодні у нас незвичайний урок, і тому я хочу, щоб ви: Слайд

Не просто слухали, а чули,

Не просто дивилися, а бачили,

Не просто, відповідали, а міркували,

Дружно й плідно працювали.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

ІІІ. Хвилинка каліграфії.

  •  Кожна людина починає свій новий день із чистої водички. І ми розпочнемо наш урок із джерельця чистоти – з хвилинки каліграфії. (Запишіть дату). Напишемо гарно й акуратно один рядок знайомої нам цифри. А що це за цифра, відгадайте!

До цифри цієї ти уже звик,

Вона дуже схожа на сніговик.

Лиш тільки зима змінить осінь,

Напишемо цифру цю - … (вісім).

(Записують рядок. Обирають найкращу.)

ІV. Актуалізація знань учнів. Оголошення теми уроку.

  •  Діти, сьогодні на наш незвичайний урок завітав незвичайний, веселий казковий герой. Його братики та сестрички живуть усюди: в річках і в ставках, у морях і океанах, на хмаринках і в криничках. Як ви думаєте, хто він? Допоможе вам здогадатися сюжет із мультфільму. Слайд
  •  Отже, нашого героя звуть Капітошка. Але поспішаючи до вас на урок, наш герой по дорозі розгубив свої краплинки. Ми повинні йому допомогти їх знайти. Для цього нам потрібно разом  повторити та закріпити розвязання  прикладів та задач на додавання та віднімання круглих десятків. Хто працюватиме старанно, отримуватиме від Капітошки краплинки. Чим більше таких краплинок ви отримаєте, тим краще! Отож, до справи!

V. Контроль корекція і закріплення знань.

Слайд

1 краплинка нам пропонує « Усний рахунок».

  1.  Кругові приклади з таблиці.
  2.  Робота з фішками ( - Яку дію потрібно робити, щоб знайти суму? Різницю? Зменшити на… ? Збільшити на …?)

Слайд

2 краплинка принесла «Математичний диктант»

  •  Записати числа: 3 дес.5 одн.; 7 дес.; 4 дес.1 одн.; 6 дес.2 од.; 8 дес.
  •  Записати сусідів числа 18.
  •  Знайти: різницю чисел 12 і 2; суму чисел 9 і 5.

(Самоперевірка за компютером). 

Слайд

3 краплинка « Розвязати приклади»

(Записують на дошці і зошитах).

  1.  Записати приклади використовуючи дужки.
  •  40 збільшити на різницю чисел 60 і 20.
  •  Суму чисел 70 і 30 зменшити на 50.
  •  Від числа 80 відняти різницю чисел 70 і 50.
  1.  № 315 – самостійно. (Перевірка).

VІ. Фізкультхвилинка.

Слайд

- Капітошка пропонує вам відпочити.

Раз! Два! Всі присіли,

Потім вгору підлетіли.

Три! Чотири! Нахилились,

Зі струмочка гарно вмились.

Пять! Шість! Відпочили –

І всі дружно до роботи приступили.

VІІ. Розвиток математичних умінь.

Слайд

4 краплинка «Робота в парах».

Завдання на картках.

  1.  3 + 4              9 – 2

30 + 40          90 – 20

  1.  4 + 5

40 + 50

50 + 50

  1.  2 + 3

20 + 30

(Перевіряю)

Слайд

5 краплинка «Робота над задачами»

№ 319

Олесь – 3 к.

Сашко – 5 к.       12 к.

Мишко - ? к.

  •  Про що можна дізнатися, якщо відомо що Олесь прочитав 3 казки, а Сашко – 5? (скільки разом прочитали.)
  •  Яку дію треба виконати? ( Додавання. 3 + 5 = 8)
  •  Що означає число 8? (Скільки разом прочитали).
  •  Якщо в книжці 12 казок, а 8 з них прочитав Олесь і Сашко, то про що можемо дізнатися? (Скільки прочитав Мишко).
  •  Яку дію потрібно виконати? (Віднімання. 12 – 8 = 4)

(Самостійно записують у зошити). 

  •  № 318 (усно) Слайд

І – 40 ц.

ІІ – 30 ц.     90 ц.

ІІІ - ? ц.

  •  Про що можна дізнатися, обчисливши вираз (40 – 30)
  •  (40 + 30)
  •  90 – (40 +30)

  •  6 краплинка «Робота з геометричним матеріалом» Слайд

Робота за таблицею.

  •  Назвіть номери фігур у яких всі кути прямі.
  •  Як це можна перевірити?

VІІІ. Домашнє завдання.

№ 321, 322.

ІХ. Підсумок уроку.

  •  Ми сьогодні закріпили вміння працювати із якими числами? (Круглими десятками).
  •  Ось ми і зібрали усі краплинки. Хто назбирав найбільше краплинок?  За хорошу роботу на уроці і допомогу  Капітошка вам дуже дякує і нагадує , щоб ви завжди пам’ятали що «Без води немає життя!» Слайд

PAGE   \* MERGEFORMAT1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

85733. Методи підвищення технічної експлуатації суднових газотурбонагнетачів 3.04 MB
  Одним з основних і розповсюджених способів підвищення потужності дизелів є газотурбінний наддув за допомогою якого збільшується заряд повітря в робочих циліндрах що в свою чергу дозволяє збільшити циклову подачу палива. Дизеля надійні в роботі прості в обслуговуванні та ремонті мають обмежені витрати повітря мало схильні до впливу атмосферних умов. Суцільний відлитий із чавуна ресивер продувального повітря разом з діафрагмою охолоджується водою що сприяє безпеці експлуатації двигуна. Економічність двигуна підвищуєть за рахунок...
85734. РАЗРАБОТКА СИСТЕМЫ УПРАВЛЕНИЯ РЕКЛАМНОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬЮ ФИРМЫ (НА ПРИМЕРЕ ООО «АМБЕР-ГРУПП») 5.74 MB
  Актуальность дипломной работы состоит в том, что любая современная компания нуждается в качественной системе управления. Чем эффективней система управления, тем выше работоспособность компании в целом. В дальнейшем повышается имидж компании, конкурентоспособность на рынке услуг, значительно сокращается время на обработку информации.
85735. Формування плану виробництва на підставі оптимізації випуску і збуту продукції і прогнозу попиту на ринку мясопродуктів в Краснодонському районі 1.73 MB
  Мета роботи фахівця: формування плану виробництва на підставі оптимізації випуску і збуту продукції і прогнозу попиту на ринку м\'ясопродуктів в Краснодонському районі. Ця проблема на наш погляд повинна розв\'язуватися подальшим вдосконаленням конкурентоспроможності продукції. Майже повністю був оновлений асортимент ковбасних виробів що випускаються і в даний час Краснодонський мясокомбінат виробляє близько 180 найменувань ковбасної продукції високоякісної і висококалорійної яка витримала конкуренцію на всій території...
85736. Модель пенсійного забезпечення в накопичувальній формі 1.81 MB
  Управління Пенсійного фонду України в Краснодонскому районі Луганської області це підприємство соціального напрямку що забезпечує пенсіонерів інвалідів і інших громадян пенсіями й іншими посібниками. Управління Пенсійного фонду України є вимогливим підприємством тому що кожен працюючий громадянин зіштовхується з його діяльністю. У звязку з цим головна задача пенсійної реформи полягає в тому щоб гарантувати громадянам пенсійного віку у яких немає можливості більше працювати...
85737. Методические приемы совершенствования развития речи младших школьников при обучении грамоте 306.76 KB
  Только обладая хорошо развитой связной речью, учащийся может давать развернутые ответы на сложные вопросы школьной программы, последовательно и полно, аргументировано и логично излагать свои собственные суждения, воспроизводить содержание текстов из учебников, произведений художественной литературы...
85738. Анализ деятельности предприятия ДП «Парус» 991 KB
  Финансы предприятий занимают ведущее место в воспроизводственном процессе и формировании собственных денежных средств. В последние годы произошли серьезные изменения в экономике Украины. В результате реформ появился развитый негосударственный сектор экономики, новые формы собственности, банковская система...
85740. Oценкa бизнеca при cлиянии и пoглoщении нa примере OAO «МТC» 1.63 MB
  Oценкa бизнеca неoбхoдимa для выбoрa oбocнoвaннoгo нaпрaвления реcтруктуризaции предприятия. В прoцеccе oценки бизнеca выявляютcя вoзмoжные пoдхoды к упрaвлению предприятием и oпределяетcя, кaкoй из них oбеcпечит мaкcимaльную эффективнocть, a cледoвaтельнo, и бoлее выcoкую рынoчную цену...