74902

Множення і ділення на 2-9. Розв`язання текстових задач

Конспект урока

Математика и математический анализ

Перевірка домашнього завдання. В ній наше домашнє завдання. Який кінцевий результат Який порядок дій у виразах з дужками Молодці Ви гарно справилися із завданням. Завдання наступної папки потребує вашої уваги і так як цей матеріал опрацьований нами зовсім недавно то вам потрібна буде і взаємодопомога.

Украинкский

2015-01-06

37.5 KB

0 чел.

Тема: Множення і ділення на 2-9. Розв`язання текстових задач

Мета: Закріпити навички табличного множення та ділення на 2 – 9; вміння розв`язувати текстові задачі. Удосконалювати обчислювальні навички. Розвивати мову, мислення. Виховувати бажання самостійно здобувати знання.

Хід уроку

І. Самовизначення до діяльності.

Девіз уроку «Чужого розуму не купиш».

Діти, людина завжди прагнула до прогресу; створювала безліч механізмів та інструментів. Коли людина навчилася використовувати силу своїх рук, збільшувати швидкість ніг та гостроту зору, то їй ще чогось стало не вистачати. Людині знадобився інструмент для насичення свого інтелекту.

А що таке інтелект? Як розуміється?

От і з`явився наш комп`ютер. Комп`ютери пройшли довгий шлях розвитку, про це  ми поговоримо пізніше. А зараз нам треба рятувати наш комп`ютер. Справа в тому, що антивірусна програма показує, що треба перевірити вміст наших папок, може статися, що в одній із них знаходиться вірус який необхідно видалити. Не будемо гаяти часу, перевіримо вміст 8 папок, адже весь матеріал, який в них знаходиться, нам повинен бути знайомим.

Сьогодні ми з`ясуємо, чи весь матеріал, який лежить в папках нам знайомий і добре засвоєний. Побажаємо один одному успіху. І пам`ятаємо наш девіз, всі сьогодні повинні старатися, тому що «Чужого розуму не купиш».

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Відкриваємо першу папку. В ній наше  домашнє завдання.

Задачі 10(а,б) ст. 10.

А) Скільки метрів тканини в ІІ згортку? 36/4 = 9(м)

На скільки метрів у І згортку більше тканини, ніж у ІІ? 36 – 9 = 27(м)

Б) У скільки разів у сумці менше винограду, ніж у кошику? 18/3 = 6(разів)

Якою дією відповідаємо на питання на скільки більше, менше?

Якою дією відповідаємо на питання у скільки разів більше, менше?

Вирази 116

  1.  *  7  +  ( 2  *  9 )  :  3  -  81  :  ( 16  -  7 )  =  53

Назвіть результат 1, 3, 5, 6 дій.

Який кінцевий результат?

Який порядок дій у виразах з дужками?

Молодці! Ви гарно справилися із завданням.  Вірус в цій папці не знайдено. Актуалізація знань і фіксування труднощів.

  •   Заглянемо у другу папку.

ІІІ. Математичний диктант.

  1.  *  7
  2.  *  8

Збільшити 4 в 9 разів.

Зменшити 56 на 8.

У скільки разів 48 більше 6

На скільки 7 менше 21.

Х  :  8  = 7  Х  =  ?

Х  *  7  =  42  Х  =  ?

63-К, 64 – Т,  36 – Е,  48  -  Л,  8  -  Н,  14  -  Т,  56  -  Е,  6  -  І

Розташуйте відповіді в порядку зростання і розшифруйте слово, про яке ми вже говорили на уроці.

Добре. Тут ми також все виконали і переходимо до наступної папки.

Завдання наступної папки потребує вашої уваги, і так як цей матеріал опрацьований нами зовсім недавно, то вам потрібна буде і взаємодопомога.

Тому я пропоную виконати його в парах.

( 24  -  17 )  *  8   -  45  :   ( 72  :  8 )  -  ( 36  -  4  *  7 )  =  43

(1 учень із пари, яка виконала завдання першою – записує вираз на дошці)

Хто припустився помилок? Чому?

Хто виконав без помилок? Чи задоволені ви своїми успіхами?

IV. Папка опрацьована. Настав час відпочити. Фізхвилинка.

Руки на пояс – 2 рази.

Поставте спочатку – 2 рази.

Ліворуч, праворуч – 2 рази.

Качайте плечима – 2 рази.

Ви дотягніться – 2 рази.

Мизинцем до п`ятки -  2 рази.

Все в повному порядку.

V.  Три папки ми вже дослідили. Тож виконуємо завдання далі. Наступна папка має  назву  «Задачі».

І перше завдання  «Бліц – турнір».

(1 учень виконує завдання за дошкою)

56  :  8  =  7 (д)

9  *  3  =  27(ст.)

9  +  9  *  4  =  45(ст.)

30  :  ( 30  -  24 )  =  5 (разів)

Наступну задачу розв`яжемо колективно. (учень біля дошки).

Візьміть картку із задачею. Схему одягнемо на картці, розв`яжемо в зошиті.

1) 1 6   6 2  =  8(м) – червоних;

2)  16  +  18  =  34( м ) – жовтих;

3)  16  +  8  +  34  =  58 (м) – білих, червоних, жовтих;

4)  68 – 58  =  10 (м )

VI. Гра  “ Давай подумаємо» (групи)

Запишіть у пусту клітинку недостаючу фігуру.

Чи таку фігуру отримали в І прямокутнику?

Що хочете виправити?

У другому прямокутнику?

Молодці, ви були уважними.

VII . Рефлексія діяльності.

  •  Ми добре з вами потрудились, перевірили завдання останньої папки. Мабуть виправляючи помилки, ви не помітили, як видалили вірус. Наш комп`ютер цілий і неушкоджений.
  •  Чи все у на вийшло при розв`язанні виразів і задач?
  •  Де були допущені помилки?
  •  Чому вони допущені?
  •  Чи вдалося їх виправити?
  •  Досягли ми своєї мети на уроці?
  •  Над чим треба попрацювати?
  •  Оцініть свою роботу на уроці на сходинках знань.

VIII.   Завдання додому. С. 12 – 13, завдання 6(б), 7 (зошит).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

31319. Проектирование специализированного завода по производству железобетонных цельных предварительно напряженных свай сплошного сечения с поперечным армированием ствола типа С80.35AIV по агрегатно-поточной технологии 1.44 MB
  Производство бетона по своему технологическому содержанию — это химическое производство, так как твердение бетона осуществляется через протекание сложных химических реакций, поэтому прочность затвердевшего бетона существенно зависит от качества использованных для его приготовления исходных материалов.
31320. Влияния поточно-цеховой системы содержания на физиологическое состояние и продуктивность животных в условиях ОАО «Племзавод Октябрьский» Ферзиковского района Калужской области 291.5 KB
  Скотоводство является основным поставщиком высококачественного кожевенного сырья, получаемого при убое скота (впрочем, и в подсобном хозяйстве из выделанных телячьих шкур нередко шьют зимнюю одежду, чехлы для сидений автомобиля и другие изделия) и побочных продуктов (кости, рога, волос и др.), источником получения ценного органического удобрения (от каждой коровы за год получают более 10 тонн навоза).
31321. Организационное и правовой механизм обеспечения качества работы персонала в организации «ООО Алан» 369 KB
  Специфичность цели отражает количественную ясность цели, ее точность, определенность. Доказано, что более конкретные и определенные цели ведут к лучшим результатам, чем цели имеющие широкий смысл, с нечетко определенным содержанием и границами. Поэтому работа человека, имеющего широкий смысл цели, будет иметь тот же результат, что и работа человека совершенно не имеющего целей.
31322. Изучение управления эффективной деятельностью персонала туристской организации 258.5 KB
  Именно поэтому современная концепция управления предприятием предполагает выделение из большого числа функциональных сфер управленческой деятельности той которая связана с управлением кадровой составляющей производства – персоналом предприятия. Целью данной дипломной работы является изучение управления эффективной деятельностью персонала туристской организации. Для достижения данной цели были поставлены следующие задачи: рассмотрение системы управления персоналом; изучение основных аспектов планирования работ с персоналом туристского...
31324. Издержки предприятия и пути их оптимизации, на примере ООО «Ижтрейдинг» магазина Миндаль Ижевск 1.77 MB
  Месторасположение предприятия и зона обслуживания конкуренты и потребители продукции товаров и услуг. Характеристика товаров и оказываемых услуг. Руководитель отдела снабжения товаровед как руководители среднего звена определяют принципиальные вопросы закупочной политики в частности ориентацию на определенных поставщиков. В непосредственном подчинении у специалиста по снабжению находится: товаровед.
31326. Организация постановки пьесы «Саломея» О. Уайльда 9.96 MB
  Наряду с этим в 1891 году Уайльд пишет на французском языке трагедию Саломея именно эту пьесу я взяла для постановки дипломного спектакля. Оскар Уайльд был представлен русской читающей публике в журнале Артист в 1892 году как автор запрещенной пьесы Саломея. В 1917 году пьеса была поставлена одновременно в двух театрах: Малый театр Саломея – Ольга Гзовская и Камерный театр Саломея – Алиса Коонен. В настоящее время Саломея один из ведущих спектаклей театра Романа Виктюка.