74903

Складання таблиці множення числа 3. Приклади і задачі на дві дії різного ступеня

Конспект урока

Математика и математический анализ

З цим завданням ви справились і ось розквітла перша квіточка на нашій конвалії. Ось у нас зявилась ще одна квіточка на конвалії. Ось зявилась ще одна квіточка на конвалії. Зявилась ще одна квіточка.

Украинкский

2015-01-06

71.5 KB

5 чел.

Малинська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 3

Урок математики на тему

„Складання таблиці множення числа 3.

Приклади і задачі на дві дії різного ступеня”

2 клас

2011 р.


Тема.
                    Складання таблиці множення числа 3. Приклади і задачі на 

                              дві дії різного ступеня. (№ 698 – 706)

Мета.                    Формувати поняття, що таблиця множення складається на

                             основі відповідних прикладів на додавання; розвивати ува-

                             гу, пам’ять, мислення, мову учнів; формувати обчислюва –

                             льні навички в межах вивченого матеріалу; виховувати лю-

                             бов та бережливе ставлення до природи.

Обладнання.      Скорочений запис до задач(таблиці), весняні квіти, квітка

                             конвалії, схеми задач, картки для усного рахунку.

Тип уроку.          Урок засвоєння нових знань.


Хід уроку

І. Організаційний момент.

Всі сідайте тихо, діти,

Домовляйтесь не шуміти,

Руку гарно піднімайте,

На уроці не дрімайте,

Щоб не було нам мороки,

Всі готові до уроку?

Тож гаразд, часу не гаєм,

І урок вже починаєм.

- Діти, яка пора року настала?

- Який зараз місяць?

- Яке число?

- А що відбувається весною?(Оживає природа).

- Сьогодні на уроці ми з вами допоможемо квіточці розквітнути. А якій саме квіточці, ми дізнаємось, відгадавши загадку.

         Квітка дуже запашна,

         В травні розцвіте вона.

         Білі дзвоники, стеблинка,

         Два листочки у затінку.

         Білі дзвоники гойдаються.

         Як ця квітка називається? (Конвалія).

  •  Ми будемо виконувати завдання, а коли вони будуть виконані, то наша конвалія почне розквітати.

Перше завдання.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

- Зачитайте відповіді до прикладів № 696.

18: 2 – 6 = 3              2 • 8 + 32 = 48               7 + 17 + 27 = 51

14: 2 + 70 = 77          2 • 4 + 28 = 36               50 – 16 – 16 = 18

- Молодці. З цим завданням ви справились і ось розквітла перша квіточка на нашій конвалії.

ІІІ. Усний рахунок.

1. Гра «Мовчанка» (Діти мовчки працюють на планшетах).

- Покладіть, будь ласка, перед собою планшети. Приготувались.(Показую на картках приклади).

2 • 4                2 • 9               2 • 3                       2 • 5

12: 2              14: 2             16: 2                      4: 2

- Молодці. Ось у нас з’явилась ще одна квіточка на конвалії.

2. «Розумова розминка».

- А зараз проведемо розумову розминку.

Задача1

На галявині розквітли квіти:

Підсніжників – 2

Сон-трави  -?, у 5 разів більше, ніж підсніжників             

  •  Скільки квітів сон-трави розквітло на галявині?

Задача 2

У вазі були квіти:

Фіалок – 12

Тюльпанів -?, у 2 рази менше, ніж фіалок  ]   на? менше

  •  Поставте запитання до задачі так, щоб вона розв’язувалась однією дією?
  •  Двома діями?
  •  Молодці. Ось з’явилась ще одна квіточка на конвалії.

ІV. Каліграфічна хвилинка.

- Запишіть число, в якому:

6 дес.1 од.;5 дес.4 од.; 2 дес.; 6 дес.7 од.; 9 дес.5 од.;8 дес. 9од.;3 дес.;

3 дес.7 од.

61, 54, 20, 67, 95, 89, 30, 37.

- Що ви можете сказати про ці числа?

1. Робота в групах. (За числами  каліграфічної хвилинки)

- А зараз попрацюємо у групах.

І група. Запишіть числа у порядку зростання.

ІІ група. Запишіть числа у порядку спадання.

ІІІ група. Запишіть схожі між собою числа.

ІV група. Запишіть числа, в яких десятків на 1 більше, ніж одиниць.

V група. Запишіть найбільше і найменше число.

- Молодці. З’явилась ще одна квіточка.

2. Робота в парах.

- У групах ми вже попрацювали, а зараз попрацюємо в парах.

- Використовуючи  цифри 5, 6, 9 складіть і запишіть дев’ять двоцифрових чисел.

- Молодці. Ось ще квіточка.

3. Математичний диктант.

1) Знайдіть суму чисел 30 і 20.               (50)

2) Знайдіть різницю чисел 80 і 40.          (40)

3) Знайдіть добуток чисел 2 і 7.              (14)

4) Знайдіть частку чисел16 і 2.                 (8)

5) Добуток чисел 2 і 4 збільшити на 10. (18)

6) Від суми чисел 40 і 10 відняти 20.      (30)

Взаємоперевірка.

- Молодці. З цим завданням ми справились. І знову з’являється квіточка.

V.  Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- Діти, сьогодні на уроці ми будемо складати таблицю множення на 3 і застосовувати її у розв’язанні прикладів та задач.

- Діти, а для чого ми вивчаємо математику?

VІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Пояснення вчителя.

На дошці:

3 + 3 =                                                                3 • 2 = 6            

3 + 3 + 3 =                                                          3 • 3 = 9

3 + 3 + 3 + 3 =                                                    3 • 4 = 12

3 + 3 + 3 + 3 + 3 =                                              3 • 5 = 15

3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 =                                        3 • 6 = 18

3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 =                                  3 • 7 = 21

3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 =                            3 • 8 = 24

3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 =                      3 • 9 = 27

2. Запис складеної таблиці у зошити.

3. Читання таблиці мовчки.

- А ось і нова квіточка.

4. Задача 701

 - А зараз відкрийте, будь ласка, підручники на ст.118 і прочитайте задачу 701.

- Як дізнатись скільки мандаринів у 5 сітках?

- Давайте запишемо у зошит розв’язання задачі.

Задача 701

3 • 5 = 15(кг)

Відповідь: 15 кг мандаринів.

- З цим завданням ми також впорались. Ось і квіточка.

5. Задача 703

- А зараз виконаємо усно задачу 703. Читаємо.

-  Що дізнаємось першою дією?

- Що другою?

- Молодці.

- А ось і квіточка.

- А тепер відпочинемо. Встали.

6. Фізкультхвилинка.

         Пташка високо літає,

         Зайчик високо стрибає,

         Тихо лис десь пробіжить,

         Равлик у траві сидить,

        Десь в барлозі спить ведмідь,

        Всіх звіряток цих любіть!

- Тихенько сідаємо.

7. Підготовча робота з планшетами.

- Доведіть, що:      3 • 3 = 9            3 • 4 = 12

Поділ на групи.

8. Виконання завдань диференційовано.

Червоні і вогники

І етап

Перевір додаванням:

3 • 9 = 27

3 • 3 = 9

Перевірка завдань.

ІІ етап

№ 702(1,2)

3 •8 + 5 =

3 • 7 – 12 =

Перевірка завдань.

ІІІ етап

Знайди і виправ помилки:

2 • 6 + 78 = 40

3 • 5 + 20 = 34

Перевірка завдань.

Сині  вогники

І етап

Встав пропущені числа:

3 • □ = 18

3 • □ = 21

Слухають усі.

ІІ етап

Перевір додаванням:

3 • 8 = 27

3 • 5 = 15

Слухають усі.

ІІІ етап

№ 702(3,4)

3 • 7 + 45 =

3 • 2 – 6 =

Слухають усі.

Зелені  вогники

І етап

З учителем біля дошки:

3 • 2 = 6    3 + 3 = 6

3• 4 = 12   3+3 +3 +3= 12

ІІ етап

Встав пропущені числа:

3 • □ = 9

3 • □ = 27

ІІІ етап

Перевір додаванням:

3 • 5 = 15

3 • 7 = 21

ІV етап. Спільне завдання. № 704(самостійна робота).

         1 в                                            2 в

       № 704(7,8)                          № 704(5,6)                          

3 • 4 + 40 =                                3 • 6 – 14 =      

3 • 9 – 8  =                                 3 • 3 + 9 =

Перевірка самостійної роботи.

 VІІ. Підсумок уроку.

- Ось і з’явилась остання квіточка і розквітла наша конвалія.

- Що сподобалося на уроці?

- Що запам’яталося?

VІІІ. Домашнє завдання.

ст.119, червоні вогники – № 705, № 706; сині і зелені - №706.

Квіточку кожну,

Кожну травинку,

Люби й бережи.

Іншим малятам,

Усім своїм друзям

Теж накажи!

В Червону книгу ми занесли

Світ неповторний і чудесний,

Що поступово вимирає,

Давно рятунку в нас благає.

Невже, в майбутньому на світі

Не будуть квітнуть дивні квіти?

Конвалії й фіалки ніжні,

І вісник березня – підсніжник?

Невже ми більше не побачим, 

Як сон-трава росою плаче?

Троянда степу, квітка мрії,

Жар-цвітом землю не зігріє?

Ми всі – господарі   природи,

Тож збережемо її вроду!

  •  Дякую Вам, діти, за урок.

Урок закінчений.

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

36622. Трудова поведінка: зміст, структура, функції 92.5 KB
  Трудова поведінка як різновид соціальної поведінки. Зміст структура та функції трудової поведінки. Види трудової поведінки. Механізми регуляції трудової поведінки.
36623. Информационные системы предприятия 1.03 MB
  В самом общем виде под информационной системой предприятия (ИСП) понимается весь комплекс данных и знаний, используемых на предприятии в целях управления и любой другой, направленной на экономический эффект деятельности, вместе со средствами получения, учета, хранения, доступа, представления, а также анализа данных и знаний.
36624. Ринок цінних паперів та його місто в системі фінансових ринків 2 MB
  Ринок цінних паперів та його місто в системі фінансових ринків Змістовий модуль 1. Поняття та види ринків цінних паперів 1. Ринок цінних паперів в системі фінансових ринків та його види. Основні види ринків цінних паперів.
36625. Cовершенствование организации и технологии технического обслуживания и текущего ремонта автомобилей 909.5 KB
  Проблема технического обслуживания, текущего ремонта и диагностики в участка, имеющая недостатки как в организации, так и в выполнении плана ТО является актуальной и требующая пересмотра существующей организации техобслуживания и диагностики.
36626. Безопасность жизнедеятельности. Конспект лекций 1.77 MB
  В конспекте использован материал новых Межотраслевых правил по охране труда. Условия труда. Метеорологические условия труда и чистота воздуха. Управление охраной труда.
36627. ПРОГРАММИРОВАНИЕ. Курс лекций 1.11 MB
  Понятия объекта класса объектов. Доступность компонентов класса. Статические и константные компоненты класса. Указатели на компоненты класса.
36628. ПРОГРАММИРОВАНИЕ НА ЯЗЫКЕ ВЫСОКОГО УРОВНЯ 1015 KB
  1 Языки программирования Языки программирования делятся на 3 основных класса как показано на рис.3 Понятие алгоритма и его свойства Алгоритм это точное предписание о выполнении в определенном порядке некоторых операций приводящих к решению всех задач данного класса. Непосредственный предшественник C язык Си с классами появился в 1979 году а в 1997 году был принят международный стандарт C который фактически подвел итоги его 20летнего развития. Если мы говорим об объектноориентированной программе то она должна создать объект...
36629. РЕИНЖИНИРИНГ БИЗНЕС-ПРОЦЕССОВ 2.09 MB
  При выстраивании системы управления и взаимодействия в одном процессе непременно придется захватить взаимодействие данного пилотного процесса с другими. Появление эффекта перетягивания одеяла когда руководитель пилотного процесса добивается регламентации и последующего выполнения совместных работ с точки зрения выгоды и преимуществ своего процесса а не всей организации. Воспользовавшись правом преимущественного создания регламентирующих документов владелец пилотного процесса может создать себе более льготные условия по обеспечению...
36630. Наплавка зуба ковша 2.5 MB
  Основным способом соединение деталей является дуговая электрическая сварка. Возможно что, совершенствование существующих способов сварки и резки металлов и их синтез дадут новый способ сварки в твердой фазе