74904

Тиждень – сім діб. Дні тижня. Розв’язування прикладів і задач. Математика. 2 клас

Конспект урока

Математика и математический анализ

І щоб ліс чарівний зимовий впустив нас до себе вам потрібно відповісти на такі питання: Скільки мам у кожної дитиниодна Скільки очей у людейдвоє Скільки вогників у світлофоратроє Скільки пальців на руціп’ять Скільки ніг у бджілкишість Скільки кольорів у веселкиСім Скільки різних використовується для запису чисел 2. Яка 3 Порахуйте скільки цифр 3 зображено на малюнку і покажіть їх. Скільки всього грошей стало у бджілки Короткий запис задачі: Мама – 15 грн.

Украинкский

2015-01-06

66.5 KB

1 чел.

Тиждень – сім діб. Дні тижня. Розв’язування прикладів і задач.

Математика. 2 клас                                                              _____________________________________________

                                                             Валентина Боблян, вчитель-дефектолог

                                Удайцівської спеціальної ЗОШ-інтернату  І-ІІ ступенів

                                                                                                Чернігівської області

Мета уроку. Ознайомити дітей з поняттям – тиждень; вивчати назви днів тижня; повторити лічбу предметів в межах 20 в прямому і зворотному напрямку, розв’язування задач (складові задачі); Формувати соціальну і комунікативну компетенції; розвивати розумову діяльність дітей, логічне мислення, пізнавальну активність, володіння математичною мовою, зорове та слухове сприймання; виховувати любов до знань з математики, бажання пізнавати нове, посидючість, навички самоконтролю.

Тип уроку. Урок формування та закріплення знань, умінь, навичок.

Обладнання. Демонстраційний матеріал – іграшка бджола.

Роздатковий матеріал. Листочки на дереві, корзина, таблиця розрядів, таблиця назв компонентів гри + і -.

Хід уроку

І. Підготовча частина

1) Організація класу до роботи.

- Сьогодні діти, ми вирушимо з вами у подорож. У подорож до Бджілки – всезнайки.

- А де живуть бджоли?

                                    (У вулику)

- А зараз ми можемо побачити бджіл?

                                                              (Ні)

- Де знаходяться бджоли тепер?

                                                    (Відповіді дітей)

- А ось така красива бджілка – всезнайка прилетіла до нас у клас. Чому її називають всезнайкою? (Відповіді дітей)

Бджілка лугами гасала,

Запашний нектар збирала,

Наполегливо трудилась,

Жовтим пилом забруднилась.

Й ніби кулька золота,

Зараз у класі літа.

Наша бджілка – трудівниця

Й нам лінитись не годиться.

Бо, щоб мед солодкий мати,

Труба важко працювати,

Тож знанням наповнив соти,

Дружно гайда до роботи!

- Помандруємо ми з вами до лісу. А до лісу веде стежинка. І щоб ліс чарівний, зимовий впустив нас до себе вам потрібно відповісти на такі питання:

- Скільки мам у кожної дитини?(одна)

- Скільки очей у людей?(двоє)

- Скільки вогників у світлофора?(троє)

- Скільки пальців на руці?(п’ять)

- Скільки ніг у бджілки?(шість)

- Скільки кольорів у веселки?(Сім)

- Скільки різних використовується для запису чисел?

2. Нервово – психологічна підготовка

Усна лічба до 20 і назад.

  •  Назвіть найменше двозначне число? (10)
  •  Відніміть від нього 3 (10-3=7)
  •  Сьогодні середа, який день був учора?
  •  Якщо день іде за понеділком?
  •  Назвіть останній день тижня?

2. Основна частина.

1. Актуалізація пізнавальної діяльності.

- Давайте уявимо парти наші – дерева, а цей прохід – лісова стежина. Тож із бджілкою помандруємо до лісу і порахуємо спочатку листочки ось на цьому чарівному дереві.

(Береза, на березі листочки з прикладами, діти знімають листочки)

- А тепер давайте їх покладемо у корзину і порахуємо назад.

(20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1)

- Покажіть мені цифру 7?

2. Повідомлення теми уроку.

3. Мотивація навчальної діяльності.

Порівняння друкованої і письмової цифри 7.

Каліграфічна хвилинка.(Написання цифри 7).

4.Сприймання нового матеріалу.

Слово вчителя з елементами бесіди

- Що вам говорить цифра 7?

- Де ми її уже зустрічали?

(Сім кольорів у веселки, сім днів)

Сім днів – понеділок, вівторок, середа, четвер, п’ятниця, субота, неділя – називають ще тиждень.

5. Робота з підручником.

Записування в зошит днів тижня. Ст. 98

6. Асоціативний кущ «Урок»

- Чим же ми ще будемо займатися на уроці?

Віднімання

Додавання

Урок

Розв’язування задач

Повторити розряди чисел

Геометричний

матеріал

7. Фізкультхвилинка.

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній

І до сонця потягніться.

Вправо – вліво посміхніться

І за порти тихо сядьте.

8. Завдання на логічне мислення.

- Бджілка наша літала, латала і присіла на дереві і побачила там ось такого жука. Діти цей жук не простий, а математичний. У ньому заховалась якась цифра. Яка? (3)

- Порахуйте скільки цифр 3 зображено на малюнку і покажіть їх.

- Чи все правильно на зображенню жучка?

(У жука 4 лапи, а треба 6 бо він комаха)

(Показую на жуку лапи і рахуємо)

9. Самостійна робота.

(Діти відкривають зошити і промовляють вірш)

Зошит свій я відкриваю,

Навскоси його кладу,

Ручку я ось так тримаю.

Сяду рівно, не зігнусь,

До роботи я берусь

- Бджілка вас просить виконати таке завдання:

Шнурівка

(Допоможіть бджілці зашнурувати черевичок)

Приклади 5 (поставити значки >,<,=)

Каленюк – обведення цифри 7.

10. Розв’язування задачі.

- Ви були коли – не будь у магазині?

Наша бджілка вирішила злітати в магазин і купити собі цукру. Для чого їй треба цукор?(Взимку пилку немає. Тому бджолярі взимку бджіл підгодовують цукром.)

- А ви умієте рахувати гроші?

- В якій державі ми живемо?

- Яка валюта в Україні? (гривня)

Задача:

Мама бджола дала бджілці 15 грн., а бабуся бджола дала ще 5 грн.. Скільки всього грошей стало у бджілки?

Короткий запис задачі:

Мама – 15 грн.

Бабуся – 5 грн.

Всього -?

Гривня

Гривень

- Можемо ми відразу розв’язати задачу? Як?

- Яка відповідь у задачі?

(Записуємо задачу у зошити)

Каленюк працює індивідуально.

11. Словникова робота

Гривня, гривень

12. Геометрична хвилинка.

- Знову вирушаємо із бджілкою у подорож, але перед нами:

- Від річки до дороги бачимо стежину, але вона не звичайна. Як на неї кажуть? (крива лінія)

- Як позначена дорога? (пряма лінія)

- Побудуйте в своїх зошитах пряму.

13. Математичні ігри.

а)- Бджілка знову хоче політати. Хоче потрапити у чарівний сад. Прилетіла вона туди, але на хвіртці побачила замок.

                                 

15

18

13

три картки
- Що нам потрібно зробити?

(Виконати дію)

- Знайдіть на картці відповідь до задачі.

б) – Нарешті бджілка прилетіла на клумбу. Що росте на клумбі?(Квіти) І сіла на квітку семицвітку. Таблиця розрядів.

 

 

- Допоможіть бджілці вирахувати приклади.

ІІІ. Заключна частина

1. Підсумок уроку.Фронтальна бесіда.

- Чи сподобалось вам допомагати бджілці?

- Що ми робили на уроці?

2. Оцінка діяльності учнів.

- У кого більше наклейок – зірочок.

3. Домашнє завдання.

- Бджілка принесла вам індивідуальні завдання.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

31764. Налогообложение индивидуальных предпринимателей 71 KB
  УСН это система налогообложения при которой ряд налогов заменяется уплатой единого налога исчисляемого по результатам хозяйственной деятельности за налоговый период.2 Упрощенная система налогообложения НК РФ. Индивидуальные предприниматели применяют УСН наряду с иными системами налогообложения предусмотренными законодательством Российской Федерации о налогах и сборах.
31765. Специальные режимы налогообложения 39.5 KB
  3 НК РФ Система налогообложения в виде единого налога на вмененный доход для отдельных видов деятельности ЕНВД Элемент системы Характеристика Основание Порядок установления ЕНВД ЕНВД вводится в действие законами муниципальных районов городских округов городов применяется наряду с общей системой налогообложения и распространяется только на определенные виды деятельности.28 НК РФ Налоги которые заменяет ЕНВД налог на прибыль организаций в части прибыли полученной от деятельности облагаемой ЕНВД налог на имущество организаций в...
31766. Спрос и предложение. Равновесная и рыночная цена. Нарушение равновесия 32 KB
  Изменение цены на сопряженные товары. Изменение денежных доходов населения. Изменение вкусов покупателей. Изменение числа покупателей.
31767. Сравнительная характеристика специальных налоговых режимов 44.5 KB
  ЕСХН п. При ЕСХН п. Не вправе: 1 организации имеющие филиалы и или представительства; 2 банки; 3 страховщики; 4 негосударственные пенсионные фонды; 5 инвестиционные фонды; 6 профессиональные участники рынка ценных бумаг; 7 ломбарды; 8 организации и ИП занимающиеся производством подакцизных товаров и добычей реализацией полезных ископаемых кроме общераспространенных; 9 занимающиеся игорным бизнесом; 10 нотариусы адвокаты; 11 участники соглашений о разделе продукции; 12 те кто перешел на ЕСХН в соответствии с гл. На ЕСХН...
31769. Страховые в организациях АПК 39.5 KB
  В соответствии со статьей 12 Федерального закона О развитии сельского хозяйства предусмотрены субсидии на компенсацию не менее 50 уплаченной страховой премии страхового взноса по договорам страхования урожая сельскохозяйственных культур заключенные ими со страховыми организациями имеющими лицензию на проведения данного вида страхования. Страховые случаи: Посевы сельскохозяйственных культур и урожая многолетних насаждений считаются застрахованными на случай их уничтожения или повреждения в результате воздействия опасных для производства...
31770. Тарифы страховых взносов во внебюджетные фонды в 2012 году 30 KB
  С 1 января 2012 года вступают в силу изменения внесенные в закон о страховых взносах. Напомним что в текущем году совокупная ставка страховых взносов составляет 34. Начиная со следующего года ставка страховых взносов в ПФР уменьшится с 26 до 22.
31771. Субъекты обязательного аудита 32.5 KB
  Постановлением правительства №1355 и №408 установлено что бухгалтерская и финансовая отчетность экономических субъектов подлежит обязательной ежегодной аудиторской проверке по следующим критериям системе показателей: 1. Подлежат обязательной ежегодной аудиторской проверке экономические субъекты имеющие организационноправовую форму открытого акционерного общества независимо от числа его участников и размера уставного капитала. Обязательной аудиторской проверке подлежат: банки и другие кредитные учреждения; страховые организации и общества...
31772. Сущность и принципы нормативного метода учета затрат 35.5 KB
  Сущность и принципы нормативного метода учета затрат. Варианты организации нормативного учета затрат Сущность нормативного метода учета затрат Нормативный метод учета затрат система производственного учета объединяющая оперативный аналитический и калькуляционный виды учета тесно связанная с планированием нормированием и организацией производства. предполагает установление норм потребления ресурсов и учетных цен этих ресурсоворганизацию учета по установленным нормам нормативам затрат; учет отклонений от норм с установлением их размера...