74905

Закріплення прийому загального випадку віднімання двоцифрових чисел. Творча робота над задачею

Конспект урока

Математика и математический анализ

Закріпити вивчені прийоми додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через 10. Розвивати вміння аналізувати і розв’язувати задачі. Продовжувати формувати обчислювальні навички дітей. Розвивати логічне мислення. Виховувати бережливість.

Украинкский

2015-01-06

59.5 KB

0 чел.

Тема уроку. Закріплення прийому загального випадку віднімання

двоцифрових чисел. Творча робота над задачею.

Мета уроку. Закріпити вивчені прийоми додавання і віднімання                                двоцифрових чисел з переходом через 10. Розвивати вміння аналізувати і розв’язувати задачі. Продовжувати формувати обчислювальні навички дітей. Розвивати логічне мислення. Виховувати бережливість.

Тип уроку. Урок-казка.

Обладнання уроку. Ілюстрації до казки «Колобок», геометричний матеріал, роздатковий матеріал, таблиці для усних завдань.

Хід уроку.

І.  Організіція класу.

ІІ. Контроль і закріплення знань.

  1.  Перевірка домашнього завдання.
  2.  Індивідуальні завдання ( 2 учнів біля дошки).

3.  Задача на логічне мислення.

 У будинку 100 квартир. Скільки разів на дверях написано цифру 7?

ІІІ. Повідомлення теми уроку.  

  •  Чи хотіли б ви потрапити на сьогоднішньому уроці в казку?

Щоб дізнатися, в яку казку потрапимо, треба розшифрувати такі     приклади :

8+7=                                      11-9=

30-11=                                   99-80=

9+7=                                      9+6=

59-40=

15     19    16    19    2      19    15

К       о      л      о     б       о      к

Отже, ми відправляємось в казку «Колобок». Щоб відправитися в казку мені потрібен помічник. Ним стане учень, який найшвидше розшифрує такі приклади:

 17       15           13        14       12        13         10      11       12

9 + 4

8 + 4

7 + 4

8             10       9           9         8        7             6           8         4

16 – 8                      

14 – 7                   

12 – 6

     

12        14         15           14        13         18        15        20      16

8 + 7                                                  

7  + 6                          

9  +  6

10         8          11            7          9             6        7        4        3

13 -  5                                                                           

15 – 9                          

12 – 9

ІV. Розвиток математичних знань.

1. Стрибнув Колобок з підвіконня і покотився. Та недовго котився – докотився до високого тину. Стрибає туди-сюди, а перестрибнути не може. Коли чує -  тин говорить людським голосом :

-Я тебе пропущу, якщо обчислиш мій периметр.   

Колобок чуть не заплакав, він ще й слова такого не чув. Допоможемо Колобку?

Що таке периметр?

Усно обчислити Р тину, якщо його довжина – 8м, а ширина – 1м.

2. Котиться Колобочок, а назустріч йому Зайчик:

-Колобок, Колобок, а я тебе з’їм.

-Не їж мене, Зайчику-побігайчику, я тобі виконаю будь-яке завдання.

-Добре, не з’їм тебе, якщо допоможеш мені  написати такий математичний диктант:

Різницю чисел 96 і 37 збільшити на 25.

Перший доданок 32, а другий – різниця чисел 27 і 18.Знайти суму.

Суму чисел 25 і 29 збільшити на 18.

Суму чисел 54 і 32 зменшити на 26.

-Якщо ти такий добрий  математик, - говорить Зайчик,- то допоможи мені розв’язати таку задачу:

За одну годину через верхній кран у бак  виливається 42 відра води. Через нижній кран за годину виливається 35 відер води. Скільки відер води наллється  в бак за 1 год, якщо відкрити обидва крани одночасно?

42 - 35 = 7 (в.)

( Бесіда про бережливе витрачання води в школі  та вдома ).

3.  Подякував Зайчик Колобкові. Зрадів Колобок і покотився далі. Котиться, котиться, а назустріч йому Вовчик-братик.

Завдання від Вовчика.

а) № 555. Знайти різницю а – 26 , якщо а=40, 42, 85.

    Якщо а = 40, то а – 26 = 40 – 26 =16.

    ( Записати інші вирази самостійно).

б) Знайти вирази  до задач №557.

       І варіант  – перша задача.

       ІІ варіант – друга задача.

V. Фізкультхвилинка.

Діти, давайте, нехай наш Колобок відпочине, а ми спечемо, кожний собі, маленький колобок.

         Коло млинське, млинське коло

         Повертається навколо.

         Меле, меле, безупину

         Цілісіньку довгу днину.

                     Пекар пече хліб біленький,

                     Білий, пухкий, рум’яненький,

                     Шусть у пічку, треба лізти,

                     Щоби було дітям їсти.

4.   Наша казочка продовжується.

     Завдання від Ведмедика. №556.

    Скласти задачу за малюнком і розв’язати її.

  1.  34 + 34 =68 (л) – було олії  в двох суліях;
  2.  84 – 68 = 16 (л) – було олії в третій сулії.

   Розв’я зання задачі записують з коментуванням.

5. Зрадів Колобочок і покотився. А назустріч йому Лисичка-сестричка. Хитра-прехитра. Вона перегородила дорогу Колобкові трьома деревами, під якими заховані три завдання:

           Диференційована робота.

    І група - №558 .( Задача на три дії –самостійно).

        1) 36 -12 = 24 (ст.)    

        2) 24 – 20 = 4 (п.)

        3) 36 + 24 + 4 = 64(шт.)

        

    ІІ група -№ 556. ( Розв’язати задачу другим способом).

           

  1.  84 – 34 =50 (л)

2) 60 – 34 =16 (л)    

                  ІІІ група - №558 (за скороченим записом).

П.       -  36

Ст.      -  ?, на 12 <, ніж парт       } ?

Підв.  -  ?, на 20 <, ніж  столів  

Перевірка завдань.

Подякувала Лисичка Колобкові, а тоді попросила виручити її з біди.

            Я Лисичка нещаслива,

            Бо мене оса вкусила,        

            Я від болю так крутилась,

            Що на клапті розлетілась.

            Три сороки прилетіли,

            Із шматків мене зліпили.

            Ти мені допоможи,

            Всі фігури полічи.

Геометричний матеріал.

Скільки тут трикутників? чотирикутників? всіх фігур?

 6.  Колобок дуже задоволений, що ви допомогли йому врятуватись від звірів, а особливо від хитрої Лисички. І на закінчення уроку пропонує Вам розшифрувати ще такі приклади:

23 – 17 =  6                12 + 12 =24

20 + 13 =33                40 – 8 = 32

55 – 40 =15

6 – Д,  15 – К,   24 – У,  32 – Ю,  33 – Я.

 

          6

       33

        15

        24

       32

          Д

        Я

         К

         У

        Ю

    

VІ. Завдання додому: № 559,№ 560.

     Додаткове завдання:

    

  Хлопчик записав три двоцифрові числа. Коли повернув листок верхнім краєм вниз, то побачив ті самі числа. Назвіть їх.

VІІ. Підсумок уроку.

    Чи сподобалось допомагати Колобкові?

    Завдання якого героя було найскладнішим?

       


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

52917. Людина починається з добра 40 KB
  Розширити уявлення дітей про доброту вдосконалювати вміння аналізувати вчинки людей робити висновки; виховувати такі моральні якості: доброту милосердя взаємодопомогу повагу до старших. Плакат Добрі й погані вчинки людей образ Божої Матері сигнальні картки свічка плакат з островами Здоров’я МилосердяКоштовності Допомога Доброта. Раз добром зігріте...
52918. МИЛОСЕРДЯ І БЕЗКОРИСЛИВІСТЬ 694.5 KB
  Милосердя. Ісус Христос у Нагірній Проповіді пояснив що таке милосердя і безкорисливість. Прочитати про милосердя і безкорисливість на сторінці: перший варіант ; другий варіант
52919. Що таке етикет особливих випадків 115.5 KB
  Визначити основні етикетні вимоги до поведінки під час урочистостей а також якою має бути пове дінка в музеї магазині та бібліотеці. Діти в нашому з вами житті дуже часто виникають ситуації які вимагають від людини знання особливих доцільних саме в цьому випадку правил поведінки. Якою має бути поведінка під час урочистостей. Якою повинна бути поведінка під час вечору – відпочинку.
52920. У чому виявляється вміння користуватися мовним етикетом' 92 KB
  Ключові поняття: чарівні слова етикетні слова етикетні формули. Хто бажає прочитати свою казку Розминка: Ланцюжок навчальних ситуацій Слайд 2 Слова...
52921. Домашнє господарювання. Етикет за столом 39 KB
  T.: Hello, friends! How are you? I hope things couldn’t be better! Today we’ll learn more about householding chores. We’ll listen to a poem and a dialogue, read a text, make an interview and discuss it, learn how to cook a Bulgarian salad. At the end of the lesson you are to talk about householding in your family. I hope the lesson will be interesting for you!
52923. Этимология приходит на помощь 37.5 KB
  Этимология приходит на помощь Одно из направлений работы учителя языковеда – углублённое исследование слова как единицы языка изучение его семантики строения орфографии. Например на уроке русского языка в 5м классе задаю вопрос заставляющий задуматься: Что общего между словами капитан и капуста . Вывод к которому подводим детей: оба слова – родственники по происхождению произошли от латинского слова cput – голова по латыни для капусты голова – это её шаровидная форма а для капитана голова –...
52925. Речовий етикет і загальна культура молодших школярів 9.99 MB
  Виявити, теоретично обґрунтувати педагогічні умови формування базової культури учнів початкової школи й емпірично довести ефективність їх реалізації