74907

Додавання і віднімання одноцифрових чисел в межах 20

Конспект урока

Математика и математический анализ

Я бачу, що на урок ви прийшли з хорошим настроєм. Покажіть виразом обличчя свій настрій. Посміхніться до мене, поділіться хорошим настроєм з товаришем. Я хотіла б аби такий настрій у вас в усіх був до кінця уроку.

Украинкский

2015-01-06

41 KB

7 чел.

Додавання і віднімання одноцифрових чисел в межах 20.

                                                Математика. 2 клас

                                                 _____________________________________________

                                                                     Любов Придатко, вчитель-дефектолог

         вищої категорії Удайцівської спеціальної ЗОШ-інтернату  І-ІІ ступенів

                                                                                                    Чернігівської області

Мета уроку: вдосконалювати вміння розв’язувати приклади та задачі на додавання і віднімання в межах 20 без переходу через розряд; розвивати обчислювальні здібності, мислеві операціі аналізу та синтезу, корегувати математичну мову; виховувати старанність, наполегливість.

Обладнання: малюнок «Математичного моря»,морські мешканці, мотузка для розвитку дрібних мязів пальців рук. 

Тип уроку: урок застосування нових знань ,умінь і навичок.

                          Хід уроку.

І.Нервово-психологічна підготовка.

«Продзвенів уже дзвінок

      Всім пора нам на урок.

      Встаньте всі рівненько

      Привітаємось гарненько

      -«Доброго дня!»

- психологічна підготовка.                                                           

    Я бачу, що на урок ви прийшли з хорошим  настроєм. Покажіть виразом обличчя свій  настрій. Посміхніться до мене, поділіться хорошим настроєм з товаришем. Я хотіла б аби такий настрій у вас в усіх був до кінця уроку.

І щоб наша праця була плідною давайте зробимо самомасаж.

     -  Самомасаж біологічно активних зон.

    1.Розтираємо «грабельками» (розсунуті пальці     руки ) –чоло всі сторонні думки відходять.

2.Розтираємо вушка –голова буде краще думати.

3. «Виделочкою» (вказівні і середні пальці) мосуємо точки перед вухом і за ним-добре будемо бачити, слухати, будемо уважними.

-До якого уроку ви приготувалися?

-Запрошую всіх дітей і гостей здійснити  цікаву подорож математичним морем.Подорож ця далека, цікава і небезпечна,   тому із собою ми візьмемо сміливих, дружніх, кмітливих математиків.

-Чи є серед вас такі?

 -А зараз ми дізнаємось, розвязавши хитрі  задачі.

1.У вазі лежали апельсини, груші і 5 яблук.    Усі фрукти з’ їли.Скільки яблук залишилося?

  2.Скільки ніг у котика?

3.Скільки ніг у півника?

4.Скільки ніг у вовчика?
5.Росло 3 сосни, на кожній виросло по 2 яблука.Скільки всього яблук виросло?

-Добре, бачу, що серед вас є кмітливі математики.

ІІ.Основна частина.

1.Перевірка домашнього завдання.

-А відправимось ми на кораблі (показую корабель). Щоб потрапити на корабель, треба придбати квиток. А квитком буде правильно виконане домашнє завдання.Судові журнали, тобто ваші зошити, я перевірила. З письмовим завданням всі ви справились добре. А зараз я хочу переконатися, що і теоретичний матеріал ви засвоїли.

-Які числа ми учимо?(одноцифрові і двоцифрові).

-Наведіть приклади одноцифрових чисел.

-Наведіть приклади двоцифрових чисел.

-Яке найменше двоцифрове число?

-Поглянте, якне число зайве?(10,15,4,19,17.)

-Чому воно зайве?

-Назвіть найбільше одноцифрове число.

-Визначте зайве число.(2,9,1,16,4.)

Підсумок домашнього завдання.

-Квитки придбали всі.А тепер можна відправлятися в подорож.

2.Повідомлення теми уроку

-Познайомимося з маршрутом нашого плавання.Сьогодні ми побуваємо на острові одноцифрових і двоцифрових чисел. Під час подорожі будемо розв’язувати приклади і задачі. Кінцева мета нашої подорожі- бухта дванадцяток.Подорожувати будемо під девізом.Прочитаємо девіз нашої подорожі.

«Математику ми любим, з математикою дружим.»

-Ну а тепер в дорогу!

Закрили очі і уявили, що ми сідаємо на наш корабель.Корабель піднімає вітрила. Дме попутний вітер.

         Вітер по морю гуляє

         І кораблик підганяє

         Він біжить собі по хвилях

         На роздутих парусах.

Свою подорож ми почнем з усного рахунку.

3.Усний рахунок.

-Діти,щойно ми відправились у дорогу, як нас зустрічає перша небезпека- крижані гори-айзберги.Погано буде тому кораблю, який зіткнеться з таким айзбергом.І ми повинні зберегти наш корабель, утримати штурвал.

Гра «Тримай штурвал»

              16+3          10

              11+2          15

              10+5          19

             18-8            17

              14+3          13

Молодці!

-Нам вдалося втримати штурвал корабля,минути крижані гори.

4.Гімнастика для пальчиків і рук.

Ви бачите, що під час такої подорожі, ми не можемо помилитись.А щоб пальчики наші були слухняні підніміть їх вгору,нехай вони побігають в повітрі,побіжать по парті і візьмуть шнурок. На ньому зав’язані морські вузлики. Розв’яжіть їх.

Молодці! З завданням справились.

Для того, щоб наша подорож запамяталася краще ми її будемо записувати в судовому журналі. Покладемо його на парту під нахилом, рівненько сядемо, запишемо число,класна робота.

5.Хвилинка каліграфії.

Для того,щоб дізнатися,яку цифру ми будемо писати,розвяжіть цікаву задачу:

Ой , у Лиски,Лиски

Гарний двір .

Та чотири доньки на вибір

Ще й один синок.

Скільки всіх діток?(5)

Отже,сьогодні ми повторимо написання цифри-5.

6.Розвязування прикладів.

-Подивіться, діти. До нашого корабля підпливає дельфін. Він просить нас розвязати приклади.

           14+3=         15+3=          10+3=

            10+6=         16+2=          12+2=

            11+5=         12+4=           17+2=

-Хто це хитає наш корабель? « Крокодил»

-Щоб він подобрішав давайте розв'яжем приклади іншого виду:

   12см + 3см =          5см + 10см =

    15см + 1см =          3см + 12см=

-Молодці, вам вдалося заспокоїти крокодила.

-Ой, ой, що це? На палубі вода!

Наш корабель помітили пірати і встигли зробити пробоїну. Шукайте її. Хто вірно поставить знак в прикладах, той ліквідує пробоїну.

12…1=13          17…1=18           16…6=10

15…5=10          19…10=9           15…4=11

(Діти виходять до дошки і ставлять потрібний знак.)

-Прийшов час і відпочити.

7.Фізкультхвилинка.

          «Рученьки всі розвели,

            Підняли їх догори

            Кулачками потрусили,

            Хай рівненько будуть спини,

            Головою покрутили вліво-вправо, повторили.                                                       

            А тепер часу не гаймо

           І у подорож поспішаймо.

-Відправляємось у подорож далі. Але що це за плач?До нас пливе невелика рибка. Вона загубила маму, розгубилася і не може відшукати сторінку у чарівній книзі, на якій позначається шлях додому. Давайте допоможем рибці.

8.Робота з підручником.

Задача № 5

У бідоні 18 склянок молока. 8 склянок молока випили на сніданок. Скільки склянок молока залишилося у бідоні?

Було- 18 скл.

Випили-8 скл.

Залишилося-?

-Про що йде мова у задачі? (Про молоко.)

-Скільки було молока? ( 18 склянок)

-Скільки склянок молока випили? (8 склянок)

-Що питається в задачі? (Скільки склянок молока залишилося?

_-Чи можемо ми відповісти на питання задачі?(Можемо)

-Запишемо розв'язок задачі.

        18 -8 =10 (склянок )

-Чи розв'язали ми задачу? (так ).

-Що потрібно записати? (Відповідь.)

-Задачу ми розв'язали. Рибка знайшла шлях додому, перестала плакати. Всі мешканці моря задоволені усміхнені.

-Погляньте нам посміхається ще один мешканець водоймища. Жабка.

Вона цілий день стрибала. А виміряти довжину стрибка не може. Але знає, що вона така ж, як і довжина відрізка, накресленого в підручнику.

-Допоможемо жабці.

-Чим вимірюємо довжину відрізка? (Лінійкою).

-Якою мірою довжини? (дм. см.)

Взяли лінійки і виміряли довжину відрізка.

-На яку довжину стрибнула жабка? (11см.)

-А в зошит накресліть на 1см. коротший.

ІІІ. Заключна частина.

Наша подорож математичним морем підходить до завершення.  Чи сподобалась вам подорож? Що найбільше вам запам'яталося?

-Під час подорожі ви всі були активні, кмітливі, сміливі. До бухти дванадцяток допливли такі учні...(виставляю оцінки дітям).

Ми причалюємо знову до свого порту другого класу, повертаємось до свого дому. А щоб дома ви не сумували, виконайте домашнє завдання. (Приклади.)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

8080. Бизнес план как стратегическая программа развития предприятия 76.22 KB
  Введение Бизнес план развития предприятия - это стратегически спланированные первые шаги предприятия на своем рынке. Стратегическое планирование же представляет собой одну из функций управления, которая представляет собой процесс выбора целей о...
8081. Основы бизнес планирования на примере бизнес-плана автомойки Люкс 281.22 KB
  Введение В зарубежных странах с развитой рыночной экономикой бизнес-планы давно заняли достойное место. Россия только накапливает опыт разработки этих планов, так необходимых и для получения финансирования, и для формулировки собственных идей ...
8083. Практическое применение бизнес-плана для организации и определение стратегических и тактических ориентиров фирмы ООО Лекарь 463.5 KB
  Введение Каждый предприниматель, начиная свою деятельность, должен ясно представлять потребность на перспективу в финансовых, материальных, трудовых и интеллектуальных ресурсах, источники их получения, а также уметь чётко рассчитывать эффективность ...
8084. Бизнес план предприятия Кофейни на 20-30 мест 65.3 KB
  Бизнес план предприятия Кофейни на 20-30 мест Введение. Родиной кофе является Кафа в юго-западной части Эфиопии. Из Эфиопии кофе был завезен через Красное море в Аравию. Особенно быстро кофе распространился в юго-западной части Йемена, в районе го...
8085. Бизнес-план Создание мини-пекарни 280.21 KB
  РАЗРАБОТКА БИЗНЕС-ПЛАНА НОВОГО ПРЕДПРИЯТИЯ Бизнес-план Создание мини-пекарни Банковский кредит Прибыль чистая в месяц Срок окупаемости סмесяцев. Резюме: Бизнес-план посвящен созданию мини-...
8086. Бизнес - план, его сущность и значение 43.34 KB
  Введение. В рыночной экономике бизнес - план является рабочим инструментом, используемым во всех сферах предпринимательства. Бизнес - план описывает процесс функционирования фирмы, показывает каким образом её руководители собираются д...
8087. Аудиторская проверка учета кредитов и займов 63.9 KB
  Аудиторская проверка учета кредитов и займов План Введение I. Планирование аудиторской проверки кредитов и займов II. Классификация видов нарушений при привлечении кредитов и займов III. Источники и методы получения аудиторских доказательств ...
8088. Аудиторская проверка учёта расчётных и кредитных операций 84 KB
  Аудиторская проверка учёта расчётных и кредитных операций. Задачи, объекты и источники информации. Проверка расчётов с поставщиками и подрядчиками, покупателями и заказчиками. Аудит расчётов с подотчётными лицами. Аудит креди...