74908

Побудова прямого кута і квадрата на папері в клітинку. Знаходження периметра квадрата

Конспект урока

Математика и математический анализ

Вдосконалювати вміння розв’язувати приклади та задачі на додавання і віднімання в межах 20 без переходу через розряд; розвивати обчислювальні здібності, мислеві операціі аналізу та синтезу, корегувати математичну мову...

Украинкский

2015-01-06

40 KB

0 чел.

Додавання і віднімання одноцифрових чисел в межах 20.

 Математика. 2 клас

 _____________________________________________

  Любов Придатко, вчитель-дефектолог

вищої категорії Удайцівської спеціальної ЗОШ-інтернату І-ІІ ступенів

   Чернігівської області

Мета уроку: вдосконалювати вміння розв’язувати приклади та задачі на додавання і віднімання в межах 20 без переходу через розряд; розвивати обчислювальні здібності, мислеві операціі аналізу та синтезу, корегувати математичну мову; виховувати старанність, наполегливість.

Обладнання: малюнок «Математичного моря»,морські мешканці, мотузка для розвитку дрібних мязів пальців рук. 

Тип уроку: урок застосування нових знань ,умінь і навичок.

Хід уроку.

І.Нервово-психологічна підготовка.

«Продзвенів уже дзвінок

Всім пора нам на урок.

Встаньте всі рівненько

Привітаємось гарненько

-«Доброго дня!»

- психологічна підготовка.  

Я бачу, що на урок ви прийшли з хорошим настроєм. Покажіть виразом обличчя свій настрій. Посміхніться до мене, поділіться хорошим настроєм з товаришем. Я хотіла б аби такий настрій у вас в усіх був до кінця уроку.

І щоб наша праця була плідною давайте зробимо самомасаж.

- Самомасаж біологічно активних зон.

1.Розтираємо «грабельками» (розсунуті пальці руки ) –чоло всі сторонні думки відходять.

2.Розтираємо вушка –голова буде краще думати.

3. «Виделочкою» (вказівні і середні пальці) мосуємо точки перед вухом і за ним-добре будемо бачити, слухати, будемо уважними.

-До якого уроку ви приготувалися?

-Запрошую всіх дітей і гостей здійснити цікаву подорож математичним морем.Подорож ця далека, цікава і небезпечна, тому із собою ми візьмемо сміливих, дружніх, кмітливих математиків.

-Чи є серед вас такі?

-А зараз ми дізнаємось, розвязавши хитрі задачі.

1.У вазі лежали апельсини, груші і 5 яблук. Усі фрукти з’ їли.Скільки яблук залишилося?

2.Скільки ніг у котика?

3.Скільки ніг у півника?

4.Скільки ніг у вовчика? 5.Росло 3 сосни, на кожній виросло по 2 яблука.Скільки всього яблук виросло?

-Добре, бачу, що серед вас є кмітливі математики.

ІІ.Основна частина.

1.Перевірка домашнього завдання.

-А відправимось ми на кораблі (показую корабель). Щоб потрапити на корабель, треба придбати квиток. А квитком буде правильно виконане домашнє завдання.Судові журнали, тобто ваші зошити, я перевірила. З письмовим завданням всі ви справились добре. А зараз я хочу переконатися, що і теоретичний матеріал ви засвоїли.

-Які числа ми учимо?(одноцифрові і двоцифрові).

-Наведіть приклади одноцифрових чисел.

-Наведіть приклади двоцифрових чисел.

-Яке найменше двоцифрове число?

-Поглянте, якне число зайве?(10,15,4,19,17.)

-Чому воно зайве?

-Назвіть найбільше одноцифрове число.

-Визначте зайве число.(2,9,1,16,4.)

Підсумок домашнього завдання.

-Квитки придбали всі.А тепер можна відправлятися в подорож.

2.Повідомлення теми уроку

-Познайомимося з маршрутом нашого плавання.Сьогодні ми побуваємо на острові одноцифрових і двоцифрових чисел. Під час подорожі будемо розв’язувати приклади і задачі. Кінцева мета нашої подорожі- бухта дванадцяток.Подорожувати будемо під девізом.Прочитаємо девіз нашої подорожі.

«Математику ми любим, з математикою дружим.»

-Ну а тепер в дорогу!

Закрили очі і уявили, що ми сідаємо на наш корабель.Корабель піднімає вітрила. Дме попутний вітер.

Вітер по морю гуляє

І кораблик підганяє

Він біжить собі по хвилях

На роздутих парусах.

Свою подорож ми почнем з усного рахунку.

3.Усний рахунок.

-Діти,щойно ми відправились у дорогу, як нас зустрічає перша небезпека- крижані гори-айзберги.Погано буде тому кораблю, який зіткнеться з таким айзбергом.І ми повинні зберегти наш корабель, утримати штурвал.

Гра «Тримай штурвал»

16+3 10

11+2 15

10+5 19

18-8 17

14+3 13

Молодці!

-Нам вдалося втримати штурвал корабля,минути крижані гори.

4.Гімнастика для пальчиків і рук.

Ви бачите, що під час такої подорожі, ми не можемо помилитись.А щоб пальчики наші були слухняні підніміть їх вгору,нехай вони побігають в повітрі,побіжать по парті і візьмуть шнурок. На ньому зав’язані морські вузлики. Розв’яжіть їх.

Молодці! З завданням справились.

Для того, щоб наша подорож запамяталася краще ми її будемо записувати в судовому журналі. Покладемо його на парту під нахилом, рівненько сядемо, запишемо число,класна робота.

5.Хвилинка каліграфії.

Для того,щоб дізнатися,яку цифру ми будемо писати,розвяжіть цікаву задачу:

Ой , у Лиски,Лиски

Гарний двір .

Та чотири доньки на вибір

Ще й один синок.

Скільки всіх діток?(5)

Отже,сьогодні ми повторимо написання цифри-5.

6.Розвязування прикладів.

-Подивіться, діти. До нашого корабля підпливає дельфін. Він просить нас розвязати приклади.

14+3= 15+3= 10+3=

10+6= 16+2= 12+2=

11+5= 12+4= 17+2=

-Хто це хитає наш корабель? « Крокодил»

-Щоб він подобрішав давайте розв'яжем приклади іншого виду:

12см + 3см = 5см + 10см =

15см + 1см = 3см + 12см=

-Молодці, вам вдалося заспокоїти крокодила.

-Ой, ой, що це? На палубі вода!

Наш корабель помітили пірати і встигли зробити пробоїну. Шукайте її. Хто вірно поставить знак в прикладах, той ліквідує пробоїну.

12…1=13 17…1=18 16…6=10

15…5=10 19…10=9 15…4=11

(Діти виходять до дошки і ставлять потрібний знак.)

-Прийшов час і відпочити.

7.Фізкультхвилинка.

«Рученьки всі розвели,

Підняли їх догори

Кулачками потрусили,

Хай рівненько будуть спини,

Головою покрутили вліво-вправо, повторили.  

А тепер часу не гаймо

І у подорож поспішаймо.

-Відправляємось у подорож далі. Але що це за плач?До нас пливе невелика рибка. Вона загубила маму, розгубилася і не може відшукати сторінку у чарівній книзі, на якій позначається шлях додому. Давайте допоможем рибці.

8.Робота з підручником.

Задача № 5

У бідоні 18 склянок молока. 8 склянок молока випили на сніданок. Скільки склянок молока залишилося у бідоні?

Було- 18 скл.

Випили-8 скл.

Залишилося-?

-Про що йде мова у задачі? (Про молоко.)

-Скільки було молока? ( 18 склянок)

-Скільки склянок молока випили? (8 склянок)

-Що питається в задачі? (Скільки склянок молока залишилося?

_-Чи можемо ми відповісти на питання задачі?(Можемо)

-Запишемо розв'язок задачі.

18 -8 =10 (склянок )

-Чи розв'язали ми задачу? (так ).

-Що потрібно записати? (Відповідь.)

-Задачу ми розв'язали. Рибка знайшла шлях додому, перестала плакати. Всі мешканці моря задоволені усміхнені.

-Погляньте нам посміхається ще один мешканець водоймища. Жабка.

Вона цілий день стрибала. А виміряти довжину стрибка не може. Але знає, що вона така ж, як і довжина відрізка, накресленого в підручнику.

-Допоможемо жабці.

-Чим вимірюємо довжину відрізка? (Лінійкою).

-Якою мірою довжини? (дм. см.)

Взяли лінійки і виміряли довжину відрізка.

-На яку довжину стрибнула жабка? (11см.)

-А в зошит накресліть на 1см. коротший.

ІІІ. Заключна частина.

Наша подорож математичним морем підходить до завершення. Чи сподобалась вам подорож? Що найбільше вам запам'яталося?

-Під час подорожі ви всі були активні, кмітливі, сміливі. До бухти дванадцяток допливли такі учні...(виставляю оцінки дітям).

Ми причалюємо знову до свого порту другого класу, повертаємось до свого дому. А щоб дома ви не сумували, виконайте домашнє завдання. (Приклади.)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

50617. Изучение твердотельных приборов различного назначения 837 KB
  К твердотельным приборам относят полупроводниковые диоды транзисторы тиристоры варисторы генераторы Ганна оптоэлектронные приборы. Полупроводниковые диоды Полупроводниковым диодом называют прибор c одним или несколькими электрическими переходами и двумя внешними выводами. Основные типы полупроводниковых диодов: выпрямительные диоды стабилитроны варикапы высокочастотные и импульсные диоды туннельные и обращенные диоды. Разновидностью выпрямительных диодов являются лавинные диоды – приборы имеющие на обратной ветви вольтамперной...
50618. Тороид, намотанный на сердечник из однородного и изотропного магнетика 865 KB
  Из соображений симметрии ясно что линии вектора поля тороида представляют собой окружности центры которых расположены на оси вращения 00 тора. Поэтому при расчете поля внутри тороида в качестве контура интегрирования L удобно взять одну из таких линий с произвольным радиусом r. Тогда на основании теоремы о циркуляции вектора можно записать: 11 где N – число витков в обмотке тороида все витки охватываются контуром интегрирования. 13 Анализ формулы 9 показывает что магнитное поле внутри тороида...
50620. Удельный заряд электрона и его расчет методом магнетрона 1.24 MB
  Ознакомиться с определением удельного заряда частицы методом магнетрона и определить удельный заряд электрона. Удельный заряд электрона можно определить различными методами. В данной работе для определения удельного заряда электрона используется метод магнетрона. лежит в одной плоскости с вектором скорости электрона нормальна ему и сообщает частице центростремительное ускорение.
50621. Дихотомия 177.5 KB
  Задание Минимизировать унимодальную функцию fx методом дихотомии: Пpостейшим методом минимизации функции одной пеpеменной является дихотомия деление отpезка пополам. Для успешной pеализации этого метода не тpебуется вычислять или оценивать пpоизводную функции. Обозначим через X множество точек минимума функции fx. Для унимодальной функции X=[ α β].
50622. Метод золотого сечения 122.5 KB
  Золотым сечением отрезка называется деление отрезка на две неравные части так что отношение всего отрезка к длине большей части равно отношению длины большей части к длине меньшей части отрезка. Нетрудно проверить что золотое сечение отрезка производится двумя точками x1=3b 2=0.61803b расположенными симметрично относительно середины отрезка. Замечательно здесь то что точка x1 в свою очередь производит золотое сечение отрезка x2.
50623. Метод Фибоначчи 108 KB
  Можно показать что для решения задачи одномерной минимизации оптимальным является метод Фибоначчи основанный на использовании знаменитых чисел Фибоначчи. При достаточно большом количестве итераций окончательный интервал n b n интервал неопределенности в методе золотого сечения лишь на 17 больше чем в методе Фибоначчи однако организация вычислительного процесса значительно проще. Числа Фибоначчи определяются соотношениями F 1=1; F2=2; Fn2=Fn1 F nn=123.
50624. Метод сканирования 103.5 KB
  Сравним значения функции у0=fx0 и у1=fх1=fx0h. у1 у0– произошло уменьшение значения функции. На некотором ком шаге произойдет увеличение значения функции т. у1 у0 – значение функции возросло.