74909

Знаходження значень виразів на дії різного ступеня

Конспект урока

Математика и математический анализ

Складання і розв’язання задач. Мета: закріплювати знання таблиць множення числа 2 та ділення на 2 продовжувати формувати обчислювальні навички навички розв’язування прикладів і задач які включають дії різного ступеня; розвивати вміння читати вирази на сумісні дії творчу уяву кмітливість просторову уяву; виховувати прагнення до набуття нових знань наполегливість у роботі почуття дружби взаємодопомоги. Богданович карткиопори для розв’язування задач індивідуальної роботи пошукової роботи плакат Науководослідницький центр план...

Украинкский

2015-01-06

261.5 KB

7 чел.

Урок математики в 2 – А класі

Тема. Знаходження значень  виразів на дії різного ступеня. Складання і розв’язання задач.

Мета: закріплювати знання таблиць множення числа 2 та ділення на 2, продовжувати формувати обчислювальні навички, навички розв’язування прикладів і задач, які включають дії різного ступеня; розвивати вміння читати вирази на сумісні дії, творчу уяву, кмітливість, просторову уяву; виховувати прагнення до набуття нових знань, наполегливість у роботі, почуття дружби, взаємодопомоги.

Обладнання: комп’ютерно-орієнтоване середовище, запис пісні «Таблиця множення»,  підручник «Математика» 2 клас (авт. М. Богданович), картки-опори для розв’язування  задач, індивідуальної роботи, пошукової роботи, плакат «Науково-дослідницький центр», план уроку в малюнках, картки для самооцінювання.

Тип уроку:  урок - дослідження

Хід уроку

І. Організаційна частина

Правила уроку: Кожна думка важлива.

Не бійся висловитися.

Ми всі – партнери.

Обдумав, сформулював, висловив.

Кажи чітко, ясно, красиво.

Наводь тільки обґрунтовані докази.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

-Сьогодні у нас незвичайний урок – це урок – дослідження. Що таке дослідження?

Задачі, які ми маємо сьогодні розв’язати:

  •  Як необхідно знаходити значення математичного виразу на дії різного ступеня
  •   Закріпити знання таблиці множення числа 2 і ділення на 2
  •   Повторити назви компонентів дії множення та ділення
  •   Застосовувати свої знання на практиці
  •   Вчитися розв'язувати прості та складені задачі
  •   Бути активним, старанним, уважним 

- Перетворимо наш клас у науково-дослідницький центр. А як в любому центрі обов’язково є лабораторія, то у нас будуть теж дослідницькі лабораторії ( 1, 2, 3, 4, 5, 6-а). Директором центру буду я, якщо ви не заперечуєте?

- Давайте візьмемося за руки і передамо свою позитивну енергію один одному, бо саме  підтримка друга  знадобиться нам для досягнення успіху нашої роботи.

Ф. Вольтер писав: «Всі почесті цього  світу  не варті одного хорошого друга» 

Вірш про друга

Твій друг

Тобі віддасть усе:

І свій квиток на карусель,

І цвях, і ґудзик, і літак,

Та не за щось –

А просто так.

  •  У кожного з вас на парті лежить лист самоконтролю, де ви будете виставляти протягом уроку собі бали за виконану роботу.

ІІІ. Рефлексія. Давайте підготуємося до роботи. Розминка.

  1.  Індивідуальна робота за картками.
  2.  Комп’ютерна перевірка знань таблиці множення числа 2.
  3.  Усні обчислення:

а) Робота за табличним годинником

б) Віршовані задачі

Двоє друзів в садок йдуть,

По три саджанці несуть.

Скільки ямок треба, діти,

Щоб саджанці посадити?  (2·3)

По шосе йшли дві машини,

Шуг-шуг-шуг під ними шини.

Не спиняючи машин,

Полічіть-но, скільки шин? (2·4)

Дві полиці ми змайстрували

Книжечки на них свої поклали.

Рівненько в ряд, так як годиться,

По дев'ять книжок на полиці.

А ви, будь ласка, помудруйте,

І книжечки всі порахуйте. (2·9)

  1.  БЛИЦЬ – ОПРОС «Мікрофон». Як же мої співробітники знають науковий матеріал?
  •  Що таке математика?
  •  Які величини ми знаємо?
  •  Про які величини ми дізналися на попередньому уроці?
  •  Яку дію ми виконуємо при знаходженні добутку?
  •  Що таке множення?
  1.  Перевірка домашнього завдання

2+2+2+2 … 2х5

2+2+2+2 … 2х4

  •  Який знак поставили? Доведіть свою думку. А чи можна порівняти ці вирази, не розв’язуючи?

   ІV. Розвиток математичних знань

  1.  Заміна дії  додавання дією множення.

А) 7+7+7=

34+34=  

                                  Б) Розв’яжіть:  125х9 – 125х8=

а+а+а+а+а+а=                                      212х5 – 212х4=

В) Спробуйте замінити, де можливо, множенням додавання у виразах.

в+в+в+12=

10+ с+с+с+с+с=

  •  На скільки дій у нас утворилися два останніх вирази?
  •  Давайте спробуємо прочитати вирази математичною мовою.
  •  Якщо нам необхідно розв’язати ці приклади, яку першу дію будемо виконувати?

Алгоритм розвязування виразів на сумісні дії 

  1.  Дії множення та ділення
  2.  Дії додавання та віднімання

  •  Поясніть порядок дій:

2*5 + 2*7 – 12:2 + 14:2

34 – 2* 9 + 18:2

100 – 2*9 – 2*5 + 16:2 

Y. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА  з музичним супроводом

  1.  Ускладнені  вирази ( групова робота)

ПОРІВНЯЙ:  27 х (8 + 3 ) … 27х8 + 27х3

    3. Цікаві задачі ( усно ).

  •  10 вушок зайченят слухають маму. Скільки дітей у зайчихи?

  •  Мавпа висить на дереві й ласує бананами. У кожній кінцівці в неї по 2 банани. Скільки бананів є у мавпочки? (2 · 3 = 6, адже однією кінцівкою мавпа тримається за гілку дерева.)

  •  Два їжаки зібрали 18 яблук, порівну кожен. Скільки яблук у кожного їжака?

4.Складання задач на ділення різного типу (ділення на рівні частини, ділення на вміщення)

  •  Якого типу бувають задачі на ділення?
  •  Складіть свою задачу.
  1.  

Розв’язання задачі виразом

2х6+4

  •  По двору ходять 6 курей і собака. Скільки лап у цих тварин?

  1.  Математична загадка

Один ведмідь вирішив розпочати подорож. Він пройшов кілометр на південь, потім повернувся направо і пройшов кілометр на захід, потім повернув ще  направо, пройшов кілометр на північ. Виявилось, що він прийшов туди, …..

  •  Якого кольору ведмідь?

VІ. Підсумок уроку. Самооцінювання роботи учнями.

Домашнє завдання – повт. табл. множення і ділення 2, скласти і розв’язати задачу на ділення.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

29203. Процессуальный порядок, основные тактические приемы предъявления для опознания 26 KB
  Следователь может предъявить для опознания лицо или предмет свидетелю потерпевшему подозреваемому или обвиняемому. Для опознания может быть предъявлен и труп. Опознающие предварительно допрашиваются об обстоятельствах при которых они видели предъявленные для опознания лицо или предмет а также о приметах и особенностях по которым они могут его опознать.
29204. Обыск — следственное действие 26.5 KB
  Поскольку обыск связан с принудительным вторжением в жилище гражданина и неизбежным вмешательством в его личные интересы для этого требуется санкция прокурора. Лишь в случаях не терпящих отлагательств обыск может быть произведен без такой санкции но следователь обязан в течение суток уведомить прокурора о произведенном обыске. В ходе обыска могут и должны решаться следующие задачи: отыскание и изъятие орудий преступления предметов и ценностей добытых преступным путем а также других предметов и документов которые могут иметь значение...
29205. Тактика следственного эксперимента 30.5 KB
  СЭ могут быть нескольких видов: эксперимент по установлению возможности восприятия какого либо факта или явления по установлению возможности совершения какого либо действия эксперимент по установлению возможности существования какого – либо явления эксперимент по установлению отдельных элементов механизма события. эксперимент по установлению механизма образования отдельных следов события общий порядок производства СЭ предусмотрен ст.
29206. Следственный эксперимент 26 KB
  Принимается решение о проведении эксперимента 2. уясняется цель данного эксперимента 3. определение участников эксперимента и роли каждого из них. подготовка технических средств хода процессуального результата эксперимента а так же составление письменного плата то есть сценария.
29207. Криминалистическая следственная тактика 58.5 KB
  тактика решает задачи: подготовка наиболее эффективных рекомендаций по организации планированию расследования и проверки версий разработка наиболее оптимальных приемов следственных действий поиск взаимодействия следователя с оперативными работниками использование оперативнорозыскной информации в тактике следственных действий Структура научных основ криминалистической тактики включает: процессуальные основы психологические основы логические основы тактические основы нравственные основы Структура и система криминалистической тактики:...
29209. Тактика допроса подозреваемого и обвиняемого 66.5 KB
  Как и допрос свидетеля и потерпевшего допрос обвиняемого и подозреваемого помимо подготовки включает 4 стадии те же: установление психологического контакта свободный рассказ постановка вопросов ознакомление допрашиваемого с протоколом. убеждение допрашиваемого в неправильности занятой им позиции. разумное использование доказательств предъявление доказательств после получения о допрашиваемого всех сведений относительно данного доказательства. установление виновной осведомленности допрашиваемого вопреки его воли.
29210. Сле́дователь — должностное лицо 61 KB
  К органам дознания относятся: 1 органы внутренних дел Российской Федерации а также иные органы исполнительной власти наделенные в соответствии с федеральным законом полномочиями по осуществлению оперативнорозыскной деятельности; 2 органы Федеральной службы судебных приставов; 3 командиры воинских частей соединений начальники военных учреждений или гарнизонов; 4 органы государственного пожарного надзора федеральной противопожарной службы.
29211. Эксперт в криминалистике 62.5 KB
  Следователь вправе присутствовать при производстве судебной экспертизы получать разъяснения эксперта по поводу проводимых им действий. Факт присутствия следователя при производстве судебной экспертизы отражается в заключении эксперта. Вопервых следователь могут и обязан проверить соблюден ли при назначении и производстве экспертизы установленный законом процессуальный порядок призванный обеспечить полноту объективность и достоверность полученных результатов а также права сторон прежде всего обвиняемого.