74911

Знаходження значень виразів із дужками

Конспект урока

Математика и математический анализ

Далі далі далі. Далідалідалі. Чому ж далі Тема уроку Знаходження значень виразів з дужками. У 1му класі ми розвязували такі вирази тільки на дії одного ступеня у 2му вчимося розвязувати на дії різного ступеня а далі ви будете розвязувати все складніші і складніші.

Украинкский

2015-01-06

64.5 KB

2 чел.

                                Урок математики у 2 класі

Підготувала

вчитель початкових класів

( спеціаліст вищої  категорії)

Нововолинської ЗОШ №4

Волинської області

            Панасюк Наталія Миколаївна

                                                        

Тема. Знаходження значень виразів із дужками. Творча

робота над задачею.

Мета.                                Вдосконалювати навички знаходження значень

Виразів з дужками та розв'язування текстових задач; розвивати логічне мислення, уяву, творчі здібності дітей; виховувати почуття відповідальності, охайність; поглиблювати інтерес до математики через дидактичні ігри та логічні завдання.

Зоровий план уроку

1. «Мозковий штурм».

2.Хвилинка каліграфії.

3. Математичний диктант.

4. Фізкультхвилинка.

5. Далі, далі, далі...

6. Картки-блискавки.

7. Задачі..

8. Логічні пари.

9. Тести.

10.?!

Хід уроку

І. Організація класу.

Діти говорять:

Вже дзвінок нам дав сигнал-працювати час настав.

Ось і ти часу не гай - працювати починай!

Учитель:

Добрий день вам, добрі люди, нехай щастя вам буде не на день і не на рік,

                      -а на довгий-довгий вік!

ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.

1. «Мозковий штурм»

Яку тему ми зараз вивчаємо? (Множення числа 3)

Прочитайте вираз 3*5=15 (3 множити на 5)

По-іншому    (3 взяти 5 разів)

Що таке множення? 3+3+3+3+3—15 (Додавання однакових додатків)

Як називаються компоненти при множенні

3*9=27

Із якою дією пов'язана дія множення? Чому?

Компоненти при діленні?

27:3=9

«Мозковий штурм» проводжу за допомогою запитань на картинках.

2. Хвилинка каліграфії.

Напишіть цифру 3 стільки разів, скільки вам років.

- Чому саме цифру 3 ми пишемо?

Нагадую, що цифра 3 складається з двох елементів: верхнього меншого і нижнього більшого правих півовалів. Починаємо писати так, як і двійку, нижче середини верхньої сторони клітинки; заокруглюємо у правому верхньому куточку клітинки, не доводячи трохи до її середини, пишемо більший півовал, доводячи до середини нижньої сторони клітинки, не зачіпаючи правої. Пишемо без відриву ручки від паперу.

3+3+3+3+3+3+3=21

Як з'явилося число 21 у цьому рядку? (Число 21 - це сума записаних чисел);

Чи однакові доданки в цій сумі?

Якою дією можна замінити суму однакових доданків?

Замініть

3 · 7 = 21

Значення таблички множення 3 нам будуть дуже потрібні сьогодні на році.

Робота в парах.

Попрацюйте в парах: проведіть взаємоперевірку таблички множення числа 3. Напишіть результати.

6 9 12 15 18 21 24 27.

3. Математичний диктант ( відповіді учні пишуть на планшетах)

Добуток чисел 3 і 4 зменшити на 6 (6).

Суму чисел 11 і 7 поділити на 2      (9).

Різницю чисел 20 і 18 помножити на 7 (14).

Частку чисел 12 і 2 збільшити на 5   (11).

Різницю чисел 16 і 4 поділити на 2   (6).

III. Фізкультхвилинка

3· 2=6 – до нас прийшов гість.

3· 3=9  - він буде з нами вечерять.

3· 4= 12 - коло гостя метушаться.

3· 5= 15 - тато, мама, бабця.

3· 6= 18-і маленька наша Настя.

3*7= 21- ось уже кілька годин.

3*8= 24 - господарює в квартирі.

3*9= 27 - та показує усім.

3* 10= 30- чого вона вчиться.

Настя гостя забавляє,

а ми за парти сідаємо.

IV. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності. Очікувані результати.

1. Далі,далі,далі...

Чому ж далі?

Тема уроку «Знаходження значень виразів з дужками». У 1-му класі ми розв'язували такі вирази, тільки на дії одного ступеня, у 2-му вчимося розв'язувати на дії різного ступеня, а далі ви будете розв'язувати все складніші і складніші.

- Який алгоритм знаходження значень виразів з дужками?

V. Розвиток математичних знань.

 1. Картки-блискавки.

Показую на картинках вирази з дужками, діти кажуть результати.

                                               Чому?

3· (3+4)                ( 12 – 9) ·3                3· (5+1)              ( 13-10) ·2

3· (5+4)                 3 · ( 2+3)                  ( 11-9) ·7           (10-7 ) · 4

2. Робота з підручниками: самостійна робота.

Завдання 740 В-1 - виконує 1-й рядок

В-2 - виконує 2-й рядок прикладів Взаємоперевірка.

3. Задачі.

741 (1) - умову читає учень 741 (2) - умову читає учитель

На листку:

Було - 18л і 22л Витратили - 30л 742.

Умову діти вивчають самостійно.

Про що можна дізнатися, обчисливши 1-й, 2-й і 3-й вирази?

Третю задачу записують в зошити виразом (18+22)-30= 10 (л)

743 (діти читають умову).

Вивчаю умову задачі. Аналіз задачі.

Скорочений запис на дошці (на листку).

I - 10к.

       у двох кошиках порівну

II - 8к.

Скільки кабачків поклали в 1 кошик?

 Про що йде мова в задачі? Грядки, кабачки. Що про них відомо?

Що зробили з кабачками? Поклали в кошики.

Як? Порівну.

Що треба дізнатися в задачі? Скільки кабачків поклали в 1 кошик.

Що для цього потрібно знати? Скільки всього кабачків зірвали.

Що означає всього? Разом.

А як дізнатися? До кількості кабачків, зірваних з першої грядки додати кількість, зірвану з другої.

Як відповісти на запитання задачі?

Запис задачі по діях (у зошитах і на дошці).

  1.  10+8= 18(к.) - зірвали з двох грядок;
  2.  18:2= 9 (к.)

Відповідь: 9 кабачків поклали в один кошик.

4. Логічні пари. Гра «Хто швидше?»

Кого ви пропонуєте? До дошки виходять представники від 1 -го і 2-го варіантів.

5

12

3*(2+3)

27

3*(4+3)

2*(2+7)

15

(3+7):2

(2+8):2

18

3 *(9-4)

2*(9-3)

15

3*(3+6)

5

21

5. Тести. Завдання для двох варіантів на листках для кожного учня.

В-1           В-2     (додаток 1 )

Учні записують результати тестів у зошити. Зошити збираю.

VІ. Підсумки уроку.

Домашнє завдання: №744, №745, с.125

Чи вдалося нам виконати план уроку, тобто досягти мети?

Яке завдання було найцікавішим і найважчим? Дякую за роботу:

Дякую вам, діти, за ваші старання! І прийміть від мене Гарні побажання


                                                                                                              Додаток 1

ТЕСТИ

Варіант 1

1. 2-(3+4)

             а) 10; 6)11; в)14.

2. 3-(5+1)

              а) 18; 6)16; в)8.

3. (11-9)-7

           а) 21; 6)14; в)24.

4. (12-9)-9

            а) 27; 6)24; в) 12.

5. (27-17):2

             а) 22; 6)20; в)5.

6. 2-(19-10)

                  а) 20; 6)19; в)18.


ТЕСТИ

Варіант 2

1. 3(4+4)

                                         а) 11; 6)24; в)21.

2. 3-(5+2)

                                       а) 16; 6)10; в)21.

3. (11-9)-8

а) 16; 6)4; в)10.

4. (12-9)-6

а) 18; 6)9; в)3.

5. (28-18):2

а) 20; 6)19; в)5.

6. 2(15-10)

а) 5; 6)20; в)10.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

26352. Буржуазные преобразования во Франции в 1789 – 1791 г 21.47 KB
  Уже в июле Собрание создало комиссию по подготовке декларации и конституции Франции. Однако изза роста крестьянских восстаний Собрание безотлагательно начинает с решения аграрного вопроса. Призывая остальную часть дворянства пожертвовать своими правами в интересах справедливости и принести жертвы на алтарь отечества Учредительное собрание 11 августа приняло декреты по аграрному вопросу. Таким образом не решив сути аграрного вопроса Учредительное собрание в декретах 4 11 августа объявило что полностью уничтожает феодальный режим.
26353. Общественно – политическая жизнь Франции в 1791 – 1792 гг. Вареннский кризис и Конституция 1791г 21.07 KB
  и переезд короля и Собрания в Париж резиденцией монархии стал дворец в Тюильри. Дантон Шометт Кондорсе выступали ее горячими поборниками на собраниях секций. Депутаты Учредительного собрания на момент разбирательства временно отрешили короля от власти. Не теряя надежды после стольких преобразований договориться с Людовиком XVI и установить в королевстве конституционную монархию а также стремясь дать самый решительный отпор сторонникам республики депутаты Собрания прикладывали все усилия для спасения сильно пошатнувшейся репутации...
26354. Второй этап революции. 1792-1793 г. Начало революционных войн 30.8 KB
  Свержение монархии во Франции Подготовка интервенции против революционной Франции Революция во Франции способствовала подъему антифеодальной борьбы в других странах. Не только в Лондоне и Петербурге Берлине и Вене в Варшаве и Будапеште но и за океаном прогрессивные общественные круги с жадностью ловили вести из революционной Франции. Чем очевиднее становилось сочувствие к Французской революции и ее прогрессивным идеям со стороны передовой общественности всех стран тем большую ненависть к революционной Франции обнаруживали европейские...
26355. Третий этап революции. 1793-1794 г. Якобинская диктатура 14.23 KB
  Был ее высшим этапом якобинской диктатурой. Складывавшаяся в ходе напряженной классовой борьбы система якобинской диктатуры сочетала сильную и твердую централизованную власть с идущей снизу широкой народной инициативой. Революционная инициатива масс в период якобинской диктатуры проявилась особенно ярко. Но в самой якобинской диктатуре и в якобинском блоке объединявшем классово разнородные элементы были заложены глубокие внутренние противоречия.
26356. Кризис Якобинской диктатуры и переворот 9 термидора 1794 г 19.66 KB
  Переворот был предпринят группой якобинцевчленов Конвента недовольных политикой Робеспьера и прежде всего по разным причинам опасавшихся за свою личную безопасность. Конвент постановил напечатать речь Робеспьера но Бурдон из Уазы а за ним БийоВаренн потребовали предварительного рассмотрения её комитетами. У Робеспьера потребовали чтобы он назвал имена обвиняемых но он отказался. 27 июля 9 термидора заседание Конвента началось с доклада СенЖюста но председательствующий Колло дЭрбуа прервал его и предоставил слово БийоВаренну...
26357. Франция в годы термидорианской реакции 17.5 KB
  якобинский клуб был закрыт по постановлению Конвента. Термидорианцы поспешили ликвидировать социальноэкономическое законодательство якобинского Конвента. Восставшим удалось захватить здание Конвента. 4 прериаля после ожесточенной борьбы восстание было подавлено вооруженными силами термидорианского Конвента.
26358. Внутренняя и внешняя политика Директории 23.16 KB
  правительственные войска заняли здания Совета пятисот и Совета старейшин и арестовали часть депутатов. Они били войска Австрийской империи и ее союзников в которых царила рутина насаждавшаяся спесивыми бездарными военачальниками. Основные удары по австрийским войскам нанесла французская армия в Северной Италии под командованием Бонапарта. 10 мая он разбил австрийские войска в сражении при Лоди вошел в Милан и вскоре приступил к осаде главной австрийской военной базы крепости Мантуи.
26359. Государственный переворот 18 брюмера 1799 г. Итоги революции 18.89 KB
  Сийес распустил слух об опасном якобинском заговоре и устроил так что те депутаты совета старейшин на которых он не рассчитывал или которых боялся не попали на заседание в котором предполагалось принять задуманные заговорщиками решения. Собравшиеся депутаты единогласно вотировали перенесение законодательного корпуса в СенКлу где оба совета должны были собраться на другой день не ранее полудня. Бонапарт окружённый генералами и офицерами немедленно отправился на заседание совета где произнес короткую речь с обещанием поддерживать...
26360. Бранденбургско-прусское государство во вт.пол. XVII- первой трети XVIII в. 29.76 KB
  XVII первой трети XVIII в. Социальноэкономическое и политическое развитие Германии в XVIII в. Борьба Пруссии и Австрии за гегемонию в Центральной Европе Господство крепостного права Мекленбург Бранденбург Померания Восточная Пруссия Силезия оставались в XVIII в. Сгон крестьян с земли принимает все более широкие размеры со второй половины XVIII в.