74912

Вирази з дужками. Порядок виконання дій у виразах, що містять дужки

Конспект урока

Математика и математический анализ

Вчитель: Сьогодні я запрошую вас у подорож щоб знайти скарби. Вчитель: А що треба щоб знайти скарби Учні: Карта. Б Каліграфічна хвилинка Вчитель: А що нам треба щоб пройти по морю і знайти скарби Учні: Для того щоб подолати перешкоди на морі нам треба корабель.

Украинкский

2015-01-06

119.5 KB

3 чел.

                                             2 клас

                                         Математика

Автор  Бояренцева Ірина Сергіївна

Вчитель початкових класів  1 категорії

Білоцерківської загальноосвітньої

Школи І- ІІІ ступенів № 8

Тема: Вирази з дужками. Порядок виконання дій у виразах, що містять дужки

          Розв’язування складених задач.

Мета: повторити і закріпити вміння учнів користуватися різними способами        додавання і віднімання одноцифрових і двоцифрових чисел із переходом через десяток в межах 20; ознайомити з порядком виконання дій у виразах, що містять дужки; формувати навички розв’язування задач. Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичну мову, виховувати навички самоконтролю, доброзичливість.

Обладнання: Малюнок корабля, малюнок карти скарбів, картки для опитування,підручник математики Богданович М. В.

                                    Хід уроку                                                                                                                         

  1.  Організаційний момент

І сувора, й солов’їна

Математики країна.

Праця тут іде завзята

Вмій лиш спритно працювати.

Вмій кмітливо все збагнути,

Першим в відповіді бути.

Вирушаємо у путь –

Нас цікаві речі ждуть!

2. Актуалізація опорних знань учнів.

Вчитель:    Сьогодні я запрошую вас у подорож, щоб знайти скарби. А що   таке « скарби»?

Учні:     Скарби – це золото, дорогоцінні каміння, гроші.

Вчитель:     А що треба, щоб знайти скарби?

Учні:       Карта.

Учитель:  Щоб знайти карту люди багато днів і ночей шукають її. Тому я вам  пропоную пограти в гру « День і ніч», щоб знайти карту. Коли я скажу

«ніч» ви заплющуєте очі і слухаєте приклад, коли «день»  відкриваєте очі і називаєте відповідь приклада.

 А) Гра «День і ніч»

Ніч      8 + 2 – 1      день   (9)

Ніч      7 + 5 – 4     день   (8)

Ніч     13 – 8 + 2    день    (7)

 Ніч      4 – 7 + 5      день    (12)

Учитель: Молодці! Ось наша карта.  

Як ви бачите, щоб знайти скарби

треба подолати перешкоди – скелі, айсберги, зайти в бухту, в порт та виконати різні завдання.

Б)  Каліграфічна хвилинка

Вчитель: А що нам треба, щоб пройти по морю, і знайти скарби?

Учні: Для того, щоб подолати перешкоди на морі нам треба корабель.

Вчитель: Скільки букв в слові «корабель»?

Учні: в слові «корабель»  8 букв

Вчитель: В яких двоцифрових числах є цифра 8?

Учні: 18 28 38 48 58 68 78 88 98

Вчитель: записуємо ці числа в каліграфічній хвилинці.

 В)    Робота з картками.

 Вчитель:  Ось наш корабель. Але треба підняти вітрила.

 

5 учнів виконають завдання на картках

2+7+4=

5+8-4=

16-8+4=

14-7+6=

11-6+9=

8+4-3=

7+9-8=

14-5+4=

13-6+5=

17-8+3=

7+4-2

5+8-4=

15-6+5=

13-5+6=

12-9+2=

3+8-5=

15-8+5=

15-6+4=

16-9+4=

13-8+7=

15-8+2

7+4-3=

11-8+7=

12-7+9=

17-8+5=

   

3. Мотивація навчальної діяльності.                                                            А)Вчитель: А поки діти піднімають вітрила, ми з вами оберемо команду.

                   Складіть слово, розподіляючи числа в порядку зростання.

1 ряд

т

к

п

а

і

а

н

25

21

23

22

24

27

28

Капітан

2 ряд

  м

    р

    а

    т  

  с      

   о  

    и

    10

      40

     20

      30

    60

     50

    70

Матроси

3 ряд

   м

    б

  о

     ц

     а

    н

    12

    1

  5

     7

     34

    99

Боцман

Б) Математичний диктант

Вчитель: Спускаємо корабель на хвилі, та виконуємо завдання

1 хвиля

10        11       12      13      14     15      16      17      18    

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~  

  •  Запиши найменше двоцифрове число
  •  Найбільше число на цій хвилі
  •  Сусіди числа 17

2 хвиля

2                          14                                6                          8

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~  

  •  знайди суму першого і третього числа
  •  різницю другого і четвертого 
  •  двоцифрове число

3 хвиля

24          36          44           51          66

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  •  Запиши число, яке складається з 3 десятків6 одиниць
  •  Запиши число в якому однакова кількість десятків і  одиниць

( відповіді 10  18  16  18   8   6   36  44 )

В)   Усний рахунок

Вчитель: Перша перепона – скелі, які треба обійти. Перед вами приклади, які треба рахувати зверху – вниз.

    7              8                 17                18

 + 5            +3                 -8                 -9  

 -10            -5                 +4                +4

  +9          +10                 -5                 -8

4. Оголошення теми, мети уроку.                                                                        Вчитель: Ось і острів «Новий», тут ми ознайомимось  з  розв’язуванням   прикладів з дужками.  Це нові приклади. Тому слухайте уважно пояснення.

5. Вивчення нового матеріалу.

  А) Пояснення

                           10  -  ( 5 + 2 ) =

Вчитель: Щоб розв’язати цей приклад спочатку виконуємо дію в дужках.

 5 додати 2 дорівнює 7.  Потім від 10 відняти 7 дорівнює 3.

                            8 + (  9 – 3 ) =

Спочатку виконуємо дію в дужках. Від 9 відняти 3 дорівнює 6. До 8 додати

6 дорівнює 14.  

 Треба не тільки правильно розв’язувати ці приклади,треба ще їх правильно читати. Використовуйте такі слова:

                              Зменшити                                   Збільшити

                              Відняти                                       Додати

                              (різниця)                                      (сума)

    10-(5+2)=3    Від 10 відняти суму чисел 5 і 2.

     8+(9-3)=14   8 збільшити на різницю чисел 9 і 3.

6. Осмислення нових знань.

А) Розв’язування виразів учнями біля дошки.

        12 – (6+3)=3

12 зменшити на суму чисел 6 і 3.

          (8+4) -5 =7

Суму чисел 8  і 4 зменшити на 5.

   9 + (7 – 2 ) = 14

До числа 9 додати різницю чисел 7 і 2.

( 15 – 8 ) + 4 = 11

Різницю чисел 15 і 8 збільшити на 4.

В) розв’язування задачі.

Задача № 195

На стоянці було 12 автомобілів. Спочатку від’їхало 4 автомобілі, а потім – ще 3. Скільки автомобілів залишилося на стоянці?

Вчитель:

  •  Про що наша задача?  ( про автомобілі)
  •  Скільки автомобілів було на стоянці? (12)
  •  Скільки автомобілів від’їхало? (спочатку 4. а потім ще 3)
  •  Як дізнатися скільки автомобілів від’їхало всього? (4+3 =7)
  •  Скільки автомобілів залишилося на стоянці? ( 12 – 7 = 5)

Записуємо розв’язування в зошит.

  1.  4 +3 =7 (авт.) від’їхало;
  2.  12 – 7 = 5 (авт.)

Відповідь: на стоянці залишилося 5 автомобілів.

7. Закріплення матеріалу.

Вчитель: Рушаємо далі.   А попереду бухта « Геометрична»

Продовжіть  вислови.

  •  Відрізок має початок і… ( кінець)
  •  У квадрата всі сторони … ( рівні)
  •  У трикутника 3 вершини, 3 кути і 3 … ( сторони)
  •  У прямокутника протилежні сторони… ( рівні)
  •  Периметр – це сума довжин … ( усіх сторін)

Вчитель: Знайдіть периметр прямокутника зі сторонами 6см і 3 см.

Р = 6см +3см + 6см +3см =18см

8. Підсумок уроку.

Вчитель: ми подолали весь шлях, виконали всі завдання і входимо в порт      « Перемога». А де ж наші скарби?

(вчитель дістає скриньку – скарб і відкриває. На стародавньому папері написано)

        « Математика – це наука, яка вимагає найбільше фантазії.»

                                                           Соф’я  Ковалевська

  « Математику тому вивчати слід, що вона розум до ладу приводить».

                                                          Михайло Ломоносов.

Вчитель: То який  скарб ми знайшли?

Учні: Скарбом є математика і знання, які ми отримуємо на уроках.

Вчитель: А на згадку про нашу подорож отримайте різнокольорові паперові кораблики на яких записано домашнє завдання.( № 197, № 198).

 

                          


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

59267. Сценарій проведення спортивного свята 35 KB
  Дорога класна родино гості Сьогодні як і щорічно ми зібралися на наше улюблене фізкультурнохудожнє свято щоб позмагатись у силі спритності і просто відпочити. Вчитель фізкультури: Учасники змагань слухайте мою команду.
59268. A HAPPY NEW YEAR 49.5 KB
  Another popular way of celebrating the New Year is to go to a New Year’s dance. Most hotels and dance halls hold a special dance on New Year’s Eve. The hall is decorated, there are several different bands and the atmosphere is very gay.
59269. У гості до колобка 25.5 KB
  Вчити фіксувати характерні особливості персонажів: Колобок круглий він котиться Ведмедик клишоногий перевальцем ходить Лисичка руденька хитра; долати перешкоди: купи хмизу горбочки та пеньки у лісі.
59270. Ой єсть в лісі калина 33.5 KB
  З чим тебе порівняти Чи з весняним ранком чи з бездонним небом чи з веселим шумом червоної калини Гарна калина в усі пори року. Червона калина символ України. Галузочка до галузки зацвіла калина.
59271. Методрозробка практичного заняття з латинської мови 75 KB
  Навчальна мета: навчити студентів правильно читати латинські слова з вмінням вірного пояснення вимови голосних дифтонгів; правильно читати медичні терміни у склад яких входить буква –у і.
59272. Люблю рідну матусю 50 KB
  Непорочна як лілея біла Із ДитяткомНемовлятком Пречистая Діва. Друга мати це найкраща на світі країна Земля наша наша славна НенькаУкраїна. Третя мати що ж про неї гарного сказати Це ласкава люба мила рідна моя мати.
59273. Структура (Розробка) проведення уроку у добукварний період. Буква Р 27 KB
  Звуковий та звукобуквенний аналіз слів. Вдосконалювати навички звуко-буквенного аналізу слів творити різні форми слова складати речення з власними назвами моделювати ці речення.
59274. Сценарій урочистої шкільної лінійки 48.5 KB
  Що велике це свято, велике, бо ж глянь скільки народу зібралося. А радісне яке... Що й в двох словах не передаси. Як згадаю ті недоспані ночі, важкенні контрольні, незрозумілі приклади і задачі, каверзні формули і диктанти...
59275. СЦЕНАРІЙ ШКІЛЬНОГО СВЯТА БУКВАРЯ 64 KB
  Є святкових днів багато На листках календаря А між ними й наше свято Вшанування Букваря. Дівчинка: День вітання і прощання Свято перших букварів Перша сходинка зростання Для найменших школярів.