74915

Застосування різних прийомів обчислення. Складання й розв’язування задач за схематичними записами їхніх умов

Конспект урока

Математика и математический анализ

Мета. Формувати обчислювальні навики додавання і віднімання числа 7, застосовуючи різні прийоми обчислення. Вчити складати й розв’язувати задачі за схематичними записами їхніх умов. Розвивати мислення, мовлення учнів. Вчити аналізувати, узагальнювати, порівнювати.

Украинкский

2015-01-09

46 KB

0 чел.

Конспект уроку з математики (2 клас)

Тема. Таблиці додавання і віднімання числа 7.

Застосування різних прийомів обчислення.

Складання й розв’язування задач за схематичними  записами їхніх умов

Мета.

1. Формувати обчислювальні навики додавання і віднімання числа 7, застосовуючи різні прийоми обчислення.

2. Вчити складати й розв’язувати задачі за схематичними записами їхніх умов.

3. Розвивати мислення, мовлення учнів. Вчити аналізувати, узагальнювати, порівнювати.

Обладнання уроку: альбом завдань з математики для 2 кл., алгоритми до задачі та прикладів, цікаві завдання, підручник „Логіка” О. Митника, 2 кл.,

Хід уроку

І. Актуалізація знань та умінь учнів

1. Математична розминка.

*Горобчик прокинувся о 9 ранку. Коли він заснув, якщо проспав усього 4 години?

*У ставку плавало 7 качок. Три з них пірнули. Скільки качок залишилось у ставку?

*На груші виросло 5 яблук, а на ялинці – лише 2. Скільки всього яблук виросло?

*Який сьогодні день тижня?

*Яким місяцем року є жовтень?

*Парні числа першого десятку.

*Половина числа 10.

*Найбільше одноцифрове число.

2. Прописати в зошиті каліграфічно ту цифру, яка покаже скільки років кожному з вас і стільки разів, скільки вам років.

Цифра 7 (7 разів)

Цифра 8 (8разів)

ІІ. Оголошення теми, завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.

  •  Розглянемо таблиці додавання і віднімання числа7.
  1.  Робота з підручником.№141 таблиця +-7.

Алгоритми додавання з переходом через десяток:

  •  розкласти доданок на частини;
  •  доповнити до 10;
  •  обчислити.

5+7=5+5+2=12 6+7=6+4+3=13

  ^ ^

           5 2 4 3

Увага! 5+7=12 тому, що 7+5=12

Переставна властивість додавання.

12-7=5 тому. Що 12=5+7

12-5=7

Зв’язок додавання і віднімання.

№142 (з коментуванням)

Формування обчислювальних навичок. 6+7-4=9

                                                                                    4^3

  1.  Задачі – гімнастика для розуму.

Структура задачі: Умова. Запитання. Розв’язок. Відповідь.

№143.

Склади задачі за схемами і розв’яжи.

Задачі на збільшення та зменшення на кілька одиниць.

Алгоритм до задачі.

  1.  Розглянь схему.
  2.  Склади задачу (умова, запитання)
  3.  Проаналізуй, що означає кожне число, яке запитання задачі.
  4.  Запиши розв’язок. Відповідь.

Складаємо задачу про овочі.

„Овочі” – поняття загальне.

Цибуля, морква, картопля...- поняття конкретне.

Логічна пауза.

Від конкретного до загального. Що зайве?

  1.  Молоток, сокира, дзиґа, обценьки, викрутка – інструменти.
  2.  Петрик, Сашко, Сидоренко, Миколка, Оленка імена.
  3.  Ромашка, фіалка, квасоля, троянда, тюльпан – квіти.

Фізкультхвилинка.

Лікоть, праве плече, голова.

Написати цифри:

  •  Скільки днів має тиждень?
  •  Скільки пір року?
  •  П’ятниця – який день тижня?
  •  Сума чисел 6 і 3.

ІІІ. Розвиток логічних знань, умінь.

Мислимо! Творимо! Фантазуємо!

  1.  Таблиця №17.

Задача. На дроті сиділо 6 пташок. Четверта пташка полетіла. Скільки пташок залишилось на дроті?

Задача. Юрко сів у 4 вагон від початку поїзда, а Зоя – у 4 –від кінця. Всього у поїзді 8 вагонів. Чи в одному вагоні їхали Юрко і Зоя?

  1.  В гостях у „Геометрії”.

Таблиця13. Відрізок. Ламана лінія. Якими цифрами позначено трикутники? Чотирикутники? Шестикутники?

Таблиця 25.

  •  Знайди зайву фігуру.
  •  З паличок складено 4 чотирикутники. Яку паличку треба прибрати, щоб чотирикутників стало 3?

Робота з індивідуальними дощечками для малювання. Перетвори геометричну фігуру в предмет.

Квадрат: вікно, дім, телевізор, портфель, акваріум, візок...

Круг: сонце, чайник, соняшник, яблуко, бублик, помідор...

3. Судження – це думка, висловлена розповідним реченням.

істинні (правильні)

Судження <

хибні (неправильні)

  •  Наступний день після неділі – вівторок.
  •  Птахи вміють літати.
  •  Місяць грудень має 31 день.
  •  Усі дерева хвойні.
  1.  Ребуси. Алгоритм розгадування буквених ребусів.
  •  В якій букві розміщено букву, склад; Вова
  •  На якій букві розміщено букву. Надя

ІV. Підсумок уроку.

Резервні завдання:

Олександр Митник «Логіка» 2 клас

ст. 79 №6. Сидить на дорозі дитина і гірко плаче: «Є у мене тато, є мама, тільки я їм не син!» Шкода маляти. Чи може таке бути? (Донька)

ст.61 №3. Встановити зв’язок між словами, добери правильне слово.

Ложка                                                    Виделка                          

Каша    Масло, ніж, тарілка, м’ясо, посуд

Дерево                                                      Рука                 

Гілка                            Нога, рукавичка, палець, робота

Квітка                                                                                

Ваза                    Пір’я, гніздо, дзьоб, яйце, температура

Вухо                                           Зуби                                      

Слухати             Бачити, лікувати, рот, щітка, жувати

ст. 39 №6. Встановити закономірність.

Лисиця – 2,4

Кішка -1,4 Які букви повторюються? (2,4,6)

Молоко -? 

Корова -6

Вівця -? Кількість букв (5)

Вовк -4

Сіденко Алла Іванівна, вчитель початкових класів Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 Черкаської області


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

77211. АКТОРНОЕ РАСШИРЕНИЕ ЯЗЫКА JAVA В СРЕДЕ MPS 243 KB
  В качестве средства создания расширения была выбрана среда мета-программирования MPS что позволило автоматически получить интегрированные средства разработки для применения расширения и кроме того достичь совместимости с другими языковыми расширениями созданными в среде MPS. Название средства Совместимость расширений Языковая инфраструктура LISP Есть Нет Внутренние языки в Ruby Groovy Есть Нет XText frmework Нет Есть...
77212. Исследование работы с географическими данными в Oracle 10g 482.5 KB
  Спроектировать базу данных с учетом специфики хранимой информации; Перенести собранную обо всех электростанциях информацию в БД; Разработка интерфейса администратора для мониторинга и управления информационной системой.
77213. СОЗДАНИЕ СРЕДЫ РАЗРАБОТКИ ДЛЯ ЯЗЫКА ПРОГРАММИРОВАНИЯ OCAML 96 KB
  OCaml в настоящее время является активно развивающимся языком программирования. Секрет его успеха, возможно, заключается в том, что этот язык интуитивно понятен и прост для изучения даже неопытным программистом.
77214. Cоздание дискретизирующего фильтра для обработки электроокулограмм. Обеспечение работы и настройки фильтра в режиме реального времени 512 KB
  Причиной этих бросков служит тот факт, что глазное яблоко представляет собой электрический диполь (сетчатка заряжена отрицательно относительно роговицы), поэтому при поворотах глазного яблока в районе глаз регистрируется изменение разности потенциалов.
77215. Язык для описания плагинов в среде программирования JetBrains MPS 347.5 KB
  С каждым годом приложения становятся более объемными и сложными. В связи с этим, требуются все более изощренные подходы к программированию для создания новых программ. Попробуем проследить, как развивались средства программирования, чтобы удовлетворять нуждам программистов по написанию сложных проектов.
77216. Применение нейронных сетей к ранжированию результатов информационного поиска 282 KB
  Существует ряд алгоритмов машинного обучения, которые позволяют определять ранг документов. Например, RankProp, PRank и RankBoost. Данные адаптивные алгоритмы тренируются на обучающей выборке документов, чтобы выявить зависимости положения документа от его признаков.
77217. Распознавание автомобильных номеров с помощью нейронных сетей 230 KB
  В современных условиях, когда прослеживается явная тенденция к автоматизации большинства процессов, которые раньше предполагали безоговорочное участие человека, идея автоматической идентификации автомобиля по номерной пластине с целью дальнейшего использования...
77218. Создание физически-корректного дождя и сопутствующих эффектов 5.78 MB
  Целью курсовой работы была разработка и реализация дешевых, с точки зрения вычислений, но мощных алгоритмов визуализации как непосредственно самого дождя, так и различных эффектов его сопровождающих.
77219. Расширение функциональности графического редактора языка DRL 474.5 KB
  Сейчас большинство организаций разрабатывают семейства продуктов, и только немногие системы или продукты остаются уникальными. Похожая ситуация и в программной инженерии - рынок требует всё большего качества программных продуктов, уменьшения времени выхода на рынок и уменьшения их цены.