74919

Ділення на одноцифрове число, коли в кінці виходить 0

Конспект урока

Математика и математический анализ

Мета: Сформувати вміння ділити багатоцифрове число на одноцифрове коли в кінці виходить 0; сформувати вміння перевіряти ділення множенням; тренувати вміння додавати та віднімати багатоцифрові числа; множити багатоцифрове число на одноцифрове.

Украинкский

2015-01-09

46.5 KB

0 чел.

Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 143» Дніпропетровської міської ради

Відкритий урок з математики за програмою розвиваючого навчання «Росток»

Тема: « Ділення на одноцифрове число, коли в кінці виходить 0»

Вчитель: Щерба Т. В.

Дніпропетровськ 2012


Тема
: Ділення на одноцифрове число, коли в кінці виходить 0.

Мета: Сформувати вміння ділити багатоцифрове число на одноцифрове, коли в кінці виходить 0; сформувати вміння перевіряти ділення множенням; тренувати вміння додавати та віднімати багатоцифрові числа; множити багатоцифрове число на одноцифрове.

Розвивати розумові операції: аналіз, порівняння, узагальнення.

Хід уроку:

І. Мотивація навчальної діяльності.

1. Читання девізу уроку:

«До нових знань полиним, друзі!

Без відкриттів не можна нам в житті!»

2. Відповіді на питання вчителя.

- Як ви гадаєте, чому буде присвячений наш урок?

(Відкриттю нового знання).

  •  Чому ви прагнете до нових знань? Які почуття ви відчуваєте? (…)
  •  Як ви будете відкривати нові знання? (Самостійно)
  •  Для чого на уроці потрібен вчитель? (Щоб нам допомагати, направляти нас.)
  •  Чим ви займались на попередніх уроках? (Діленням)
  •  Сьогодні ви продовжите роботу над цією темою і розглянете нові випадки ділення.

ІІ. Актуалізація знань та фіксація утруднень в пробній дії.

  1.  Відповіді на питання вчителя.
  •  Що потрібно зробити, щоб дізнатися нове? (Повторити те , що знаємо.)

Один учень у дошки, інші в зошитах виконують письмове ділення з опорою на алгоритм та еталони. СЛАЙД

1421:7 (203)                                     2610:6 (435)

Учитель дає наступне завдання на екрані

460:2                                         390:3

(230)                                           (130)

- Яким способом будемо виконувати ділення? (Усним)

- Яким еталоном будемо користуватися? (Ділення двоцифрового числа   на одноцифрове, ділення круглих чисел.)

- Запишіть всі отриманні відповіді у порядку зменшення. (130, 203, 230, 435)

- Що спільного у всіх цих чисел? (Усі числа трицифрові, в кожному з цифр є

цифра 3)

- На які дві групи їх можна поділити (Числа, в яких є нуль, та числа, в яки немає нуля)

- Які дії ми можемо провести з цими числами, щоб результат був однаковим? (Помножити на 0 або поділити на 0 ці числа)

- Що ми повторили? (Ділення багатоцифрового числа на одноцифрове, множення та ділення з 0, ділення круглих чисел…)

ІІІ. Робота над темою уроку.

1. Відповіді на питання вчителя.

- Яке буде наступне завдання? (Завдання для пробної дії)

- З якою метою ми його виконаємо? (Щоб зрозуміти, що ми не знаємо і відкрити нове знання)

СЛАЙД

7230:3

  •  Чим це завдання відрізняється від попереднього? (Ми не знаємо, не можемо з’ясувати)
  •  Спробуємо розв’язати та з’ясувати чим відрізняється.

На виконання завдання 1 хвилина.

  •  Хто не зробив? У кого немає відповіді?
  •  Що ви не змогли зробити? (Не змогли виконати це завдання)
  •  Хто отримав відповідь? (Фіксація результатів)
  •  Серед відповідей є вірна – 2410.
  •  Хто не отримав цю відповідь? Що ви не змогли зробити? (Виконати вірно)
  •  Хто отримав вірну відповідь? Чим ви користувалися? (Алгоритмом ділення)
  •  Чи всі кроки алгоритму підходять до даного прикладу, чи у вас були утруднення? (Були утруднення)
  •  Зараз ви можете сказати, чим це завдання відрізняється від попередніх? (Тим, що останнє неповне ділене дорівнює 0)
  •  У вас виникло утруднення?  (Так)
  •  Чому ви повинні навчитися сьогодні? Яка мета уроку? (Навчитися виконувати ділення, де останнє неповне ділене дорівнює 0)
  •  Назвіть тему уроку. (Ділення на одноцифрове число, коли в кінці виходить 0) Слайд
  1.  Зясування місця та причини утруднення.
  •  Що зараз треба зробити? (Подумати)
  •  Яке завдання ви виконували? (Ми ділили багатоцифрове число на одноцифрове)
  •  Як ви це виконували? (За допомогою алгоритма ділення)
  •  В чому виникло утруднення? (В діленні нуля)
  •  Чому виникло утруднення?  (Ми не знаємо правила запису)
  1.  Побудова проекту виходу із за утруднення.
  •  Ви подумали, ви зрозуміли, чого ви не знаєте, що ви зробите тепер? (Самостійно будемо відкривати нове знання)
  •  Перше ніж почати працювати, потрібно поставити мету. Яку мету ви зараз перед собою поставите? (Навчитися виконувати ділення, де останнє неповне ділене дорівнює 0)
  •  Вам допоможуть правила, які ми сьогодні повторили? ( Так)
  •  Складемо план дій:
  1.  Скласти правило ділення, коли останнє неповне ділене дорівнює 0.
  2.  Вивести еталон ділення для даного випадку.
  3.  Реалізація побудованого проекту.
  •  Діємо по плану.
  •  - Якщо останнє неповне ділене дорівнює 0, яка цифра буде у частки. (Завжди буде 0)
  •   Чи має сенс виконувати ділення, робити перевірку та знаходити остачу? (Ні)
  •  Що ви пропонуєте? (Відразу перенести 0 до частки)
  •  Спробуйте скласти еталон для цього випадку ділення.

Робота в групах. Повторення правил роботи в групах.

Після виконання роботи учні презентують свої проекти, ведеться обстеження та вибирається найбільш оптимальний варіант.

  •  Ви з’ясували утруднення? (Так)
  •  Що ви можете робити за допомогою еталона? (Виконувати ділення, де останнє неповне ділене дорівнює 0)
  1.  Первинне закріплення у зовнішній мові.

– Що ви повинні зробити далі? (Потренуватися)

Робота виконується з опорою на алгоритм та еталон:

Ст.. 40 №4(верхня строчка)

А)фронтально 3 приклад

Б) в парах 1,2 приклади.

6. Самостійна робота з самоперевіркою по еталону.

- Ви дуже добре попрацювали. Що потрібно зробити зараз? (Виконати самостійну роботу)

- Для чого? ( Щоб перевірити себе)

Учні виконують самостійну роботу.

Слайд

48640:8

Перевірка по еталону.

  1.  Включення в систему знань та повторення.

– Де на уроках математики ми зустрічаємось з діленням багатоцифрового числа на одноцифрове число? (В розв’язанні задач , прикладів та рівнянь)

Розв’язується фронтально

Х* 6 = 12420

Х= 12420:6

Х= 6070

ІV. Рефлексія навчальної діяльності.

  •  Яку мету ми ставили на уроці? (Навчитися виконувати ділення, де останнє неповне ділене дорівнює 0)
  •  Ви досягли поставленої мети? (Так)
  •  Доведіть. (Виконали самостійну роботу)
  •  Як ви відкрили нове знання? (Ми виконали пробну дію, зрозуміли , що ми не знаємо, відкрили нове знання)
  •  Оцініть свою роботу на уроці. (Висловлювання учнів)
  •  Заповнення таблиці.
  •  Де ви можете ще потренуватися? (Вдома)

V.Домашнє завдання

Зашифрувати будь-яке слово за допомогою виразу на новий спосіб ділення.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

10453. Квантование изображений. Фотометрия и колориметрия. Преобразование координат цвета. Цветовое тело 788.5 KB
  Квантование изображений. Фотометрия и колориметрия. Преобразование координат цвета. Цветовое тело. Рассмотрим случай чернобелого панхроматического изображения. Для его представления в цифровом виде величину каждого отсчета дискретного изображения необходимо предс...
10454. Двумерные унитарные преобразования. Преобразование Фурье, косинусное, синусное, Адамара, Хаара 2.03 MB
  Двумерные унитарные преобразования. Преобразование Фурье косинусное синусное Адамара Хаара. А. Унитарные преобразования являются частным случаем линейных преобразований когда линейный оператор точно обратим а его ядро удовлетворяет условию ортогональности. В...
10455. Вейвлет-преобразование. Алгоритмы Лифтинга и Маллата 192.5 KB
  Вейвлетпреобразование. Алгоритмы Лифтинга и Маллата. Вейвлет компрессия в последнее время стала передовой технологией среди методов представления и сжатия сигналов и изображений. Методы сжатия с вейвлет преобразованием можно отнести к классу методов с исполь
10456. Алгоритмы сжатия изображений 163 KB
  Алгоритмы сжатия изображений Введение В настоящее время в космических системах ДЗЗ отмечается быстрый рост производительности оптикоэлектронных систем съемки Земли в то время рост пропускной способности радиолиний передачи данных характеризуется более медленным...
10457. Алгоритмы сжатия на основе вейвлет-преобразования. Алгоритм SPIHT 63 KB
  Алгоритмы сжатия на основе вейвлетпреобразования. Алгоритм SPIHT. Изображение полученное при помощи вейвлетпреобразования можно сжимать различными способами. Большинство из них можно отнести к одной из двух категорий. К первой категории относятся способы сводящиеся
10458. Алгоритмы обработки изображений в астроориентации 666.5 KB
  Алгоритмы обработки изображений в астроориентации. Введение К приборам астроориентации космических аппаратов относятся солнечные датчики датчики положения Земли и звездные датчики. Термин датчик не должен вводить в заблуждение солнечные датчики и датчики полож
10459. Улучшение изображений. Изменение контраста, Видоизменение гистограммы. Подавление шумов. Медианная фильтрация 247.5 KB
  Улучшение изображений. Изменение контраста Видоизменение гистограммы. Подавление шумов. Медианная фильтрация. Процедура улучшения изображений сводится к выполнению комплекса операций с целью либо улучшения визуального восприятия либо преобразования в форму боле...
10461. Операционные системы - основные понятия 79.05 KB
  Операционные системы основные понятия. Операционная система сокр. ОС англ. operating system комплекс управляющих и обрабатывающих программ которые с одной стороны выступают как интерфейс между устройствами вычислительной системы и прикладными программами а с друг