74920

Переставна властивість множення. Розв’язування складених задач

Конспект урока

Математика и математический анализ

Переставна властивість множення. Ознайомити учнів із переставною властивістю множення. Формувати вміння розвязувати приклади на множення застосовуючи переставну властивість множення.

Украинкский

2015-01-09

131.5 KB

0 чел.

Математика. 3 клас

Тема. Переставна властивість множення. Розв’язування складених задач.

Мета. Ознайомити учнів із переставною властивістю множення. Формувати вміння  розв’язувати приклади на множення, застосовуючи переставну властивість множення. Вправляти учнів у розв’язуванні складених задач.

Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, усне мовлення, навички роботи в парі, групі.

Виховувати активність, уважність, акуратність при виконанні завдань, почуття взаємодопомоги і відповідальності; пропагувати здоровий спосіб життя.

Обладнання: таблиці за темою, картки для індивідуальної роботи та Р.гр., сюжетні малюнки, екрани, мультимедійні засоби, емблеми команд, додатковий матеріал про спортсменів та різні види спорту, фішки-медалі.

Хід уроку

І. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності.

- Розпочнемо урок математики.

- Сьогодні ми закріпимо таблиці множення і ділення чисел 2 – 9, зробимо маленьке відкриття, будемо тренуватися у розв’язуванні прикладів на множення і складених задач.

- А ще я бажаю вам навчитися цінувати знання, тому що …

(на слайді і на дошці запис:

Знати таблиці множення чисел 2 – 9,                    множення

Вміти розв’язувати приклади на множення, застосовуючи «секрет» множення, складені задачі вивчених видів

Цінувати знання (тому що воно не може бути ні вкраденим, ні загубленим, ані знищеним) і здоров’я (бо його ні за які гроші не купиш))

  •  А зараз доторкніться своїми долоньками один до одного, передайте товаришу тепло своїх сердець і впевненість, що разом ми подолаємо любі труднощі, виконаємо всі завдання, і у нас все буде добре.
  •  А  щоб було ще і цікавіше, до нас завітали ось ці симпатичні хлопчики – Славек і Славко - талісмани чемпіонату по футболу Євро – 2012. (слайд 1)

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1.  Перевірка д/з.
  •  А ми почнемо урок з перевірки д/з. Хто нагадає домашню задачу?
  •  Який варіант рішення обрали ви? (слайд 2)

а)  8 – 8: 4;

б) (4 + 8): 4;

в) 8: 4 + 4

(діти на екранах записують букву, біля якої вказане правильне рішення домашньої задачі )

  •  Славек і Славко полюбляють різні види спорту, тому вони також вирішували нашу задачу про волейбол і городки. Подивимося, яка відповідь у них.

(на 3 слайді – (4 + 8): 4 = 3 (рази)

  •  А [Саша] не тільки правильно вирішила цю задачу, а й дізналася, що таке городки. Послухайте. (слайд 4 – гра в «городки»)
  •  Цікаво? Хлопчакам теж сподобалось. І вони пропонують вам сьогодні позмагатися. Згодні?
  1.  Усне рахування. Ділення класу на групи.
  •  Тоді починаємо наше перше змагання – у городки.
  •  Перед вами – 3 фігури «городків»

(на дошці – малюнки 3-х фігур «городків», на зворотній стороні – відповіді прикладів № 450)

  •  Хто за 1,5 хв. правильно вирішить всі приклади № 450, тобто «розіб’є» 3 фігури, стане переможцем, той ввійде до команди «Олімпійців» (на табло - емблема команди). Хто «влучить» у 2 фігури – посяде ІІ місце, складе команду «Марафонців» (емблема команди). А всі інші будуть на ІІІ місці, це команда «Спартанців» (емблема команди).
  •  На екранах записуйте у стовпчики тільки кінцеві відповіді.
  •  На старт, увага, марш!

(за результатами перевірки кожній дитині – медалі;

учень, який перший правильно вирішив 3 стовпчики, перегортає малюнки зворотною стороною; всі мають можливість звірити відповіді )

  •  Молодці!
  1.  Каліграфічна хвилинка.
  •  Яка відповідь останнього прикладу? (8)
  •  А які цифри схожі за написанням на цифру 8? (картки-зразки)

(гімнастика для очей)

  •  Підготуймо оченята до написання цих цифр.
  •  Побудуйте оченятами пряму, ламану, коло, прямокутник.
  •  А тепер запишіть у зошитах цифри: 8, 3, 2.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1.  Ознайомлення з переставною властивістю множення: створення проблемної ситуації.
  •  Складіть приклад на знаходження добутку трьох чисел 8, 3, 2 і запишіть на екрані.

(екрани, таблиці з назвами компонентів)

  •  Як же помножити ці числа? Хто здогадався, як вийти з цієї ситуації?

(медалі)

  •  Запишіть: 8 · 3 · 2 = 3 · 2 · 8 = 48
  1.  Первинне закріплення нового матеріалу: Р.п. за підручником, с. 67, № 451 (усно)
  •  От ми і відкрили «секрет» множення (учитель перегортає картку, на зворотній стороні якої напис «переставна властивість множення»), зробили маленьке відкриття: множити числа можна в будь-якому порядку, результат множення від цього не зміниться.
  1.  Фізхвилинка (на зразок спортивного коментаря)
  2.  Закріплення вивченого матеріалу: Р.гр.
  •  Пропоную зібратися командам, і, як справжні спортсмени, наполегливо потренуватися у застосуванні переставної властивості множення (у кого золоті медалі – «Олімпійці», срібні медалі – «Марафонці», бронзові медалі – «Спартанці»).
  •  Застосовуючи переставну властивість множення, за 5 хв. виконати завдання (завдання на картках): обговорити і записати в зошити.

            І гр.  –  2 · 18     ІІ гр.(біля дошки) – № 452     ІІІ гр.(з учител.) – №453 (1)

«Олімпійці»    3 · 27               «Марафонці»             «Спартанці»

   (на комп.)        36 · 2  - (слайд 5)     

На допомогу – алгоритм, що склали Славек та Славко для цієї групи:

  1.  Замініть двоцифрові числа добутком одноцифрових чисел.
  2.  Застосовуючи переставну властивість множення, розв’яжіть приклад.

Наприклад:  12 · 4 = 2 · 6 · 4 = 2 · 4 · 6 = 8 · 6 = 48

  1.  Перевірка Р.гр. (слайд 6)

(результати – на табло)

ІV. Розвиток математичних знань.

  1.  Розв’язування складених задач (тексти задач – на картках).           

- Щоб досягти олімпійських висот, спортсмени постійно тренуються. І Славек та Славко запрошують вас на тренування з розв’язування задач.

а) фронтально

- У спортсмена-городошника було 30 чурок. Після того, як він склав декілька фігур, витрачаючи на кожну по 5 чурок, у нього залишилося 15 чурок. Скільки фігур склав спортсмен-городошник?

б)Р.гр.

- А Славек та Славко уже чекають нас на парусній регаті – це змагання парусних човнів. Воно буде проходити на річці Задачній (макети на дошці біля скороченого запису задач, на кожній парті – тексти задач).

- Ознайомтеся із задачами (діти читають тексти задач разом з учителем):

1. На Літніх олімпійських іграх в Лондоні українська збірна виборола 6 золотих медалей, 5 срібних і 9 бронзових. А на Параолімпійських іграх – 32 золотих, 24 срібних і 28 бронзових. На скільки більше медалей привезли параолімпійці?

2. Серед українських спортсменів-призерів найбільше медалей у Яни Клочкової (плавання), їх 5. 4 медалі – у Інни Осипенко – Радомської  (веслування на каное і байдарках) і 3 спортсмени мають по 3 медалі: Лілія Подкопаєва (гімнастика), Олена Костевич (стрілецький спорт) та Руслана Таран (вітрильний спорт). Скільки всього медалей у цих спортсменів?

3. Сергій Бубка у 1985 році встановив світовий рекорд, стрибнувши у висоту з шестом на 6м15см. Наблизився до цієї відмітки австралієць Стів Хукер у 2008 році, але йому вдалося стрибнути лише на 6м6см. Скільки см не вистачило австралійцю до рекорду Сергія Бубки?

4. Майданчик для флорбола має форму прямокутника. Його довжина 40 м, а ширина – 20 м. Знайдіть периметр цього майданчика.

- Обговоріть в команді, хто яку задачу і як зможе вирішити сам. Розподіліть задачі між учасниками команди, поверніться на свої місця і запишіть тільки рішення задачі, скорочений запис не треба писати, він є на дошці:

1. На Літніх Олімп. іграх – 6 зол., 5 сріб., 9 брон.

 На Параолімпійських – 32 зол., 24 сріб., 28 брон              На? мед. >

2. Я. Клочкова – 5 мед.

   І. Осипенко – 4 мед.         ? мед.

  3 спорт. по 3 мед.            

 

3.Сергій Бубка – 6 м 15 см            на? см <

  Стів Хукер – 6 м 6 см                

4.а – 40 м

  в – 20 м

 Р пр. -? м

  •  Вам дається 6 хв. на виконання завдання. Хто встигне за цей час правильно вирішити більше, ніж 1 задачу, принесе команді додаткове очко.
  •  На старт! Увага! (свисток)

     

  1.  Перевірка Р.гр.: на мультимедійному екрані 

(результати – медалі,очки - на табло) 

  1.  Фізхвилинка (під музику проводить хтось із учнів, що займається танцями).
  2.  Геометричний матеріал: №455

V. Підсумок уроку. [п’єдестал, медалі – переможцям ] 

VІ. Д/з: с. 67, №457, правило

Парусна регата

1. На Літніх олімпійських іграх в Лондоні українська збірна виборола 6 золотих медалей, 5 срібних і 9 бронзових. А на Параолімпійських іграх – 32 золотих, 24 срібних і 28 бронзових. На скільки більше медалей привезли параолімпійці?

2. Серед українських спортсменів-призерів найбільше медалей у Яни Клочкової (плавання), їх 5. 4 медалі – у Інни Осипенко – Радомської  (веслування на каное і байдарках) і 3 спортсмени мають по 3 медалі: Лілія Подкопаєва (гімнастика), Олена Костевич (стрілецький спорт) та Руслана Таран (вітрильний спорт). Скільки всього медалей у цих спортсменів?

3. Сергій Бубка у 1985 році встановив світовий рекорд, стрибнувши у висоту з шестом на 6м15см. Наблизився до цієї відмітки австралієць Стів Хукер у 2008 році, але йому вдалося стрибнути лише на 6м6см. Скільки см не вистачило австралійцю до рекорду Сергія Бубки?

4. Майданчик для флорбола має форму прямокутника. Його довжина 40 м, а ширина – 20 м. Знайдіть периметр цього майданчика.

Завдання для роботи в групах і задача для фронтальної роботи

2 · 7 · 3 =

2 · 9 · 3 =

9 · 4 · 2 =

8 · 3 · 2 =

3 · 8 · 3 =

4 · 9 · 2 =

2 · 7 · 3 =

2 · 9 · 3 =

9 · 4 · 2 =

8 · 3 · 2 =

3 · 8 · 3 =

4 · 9 · 2 =

2 · 7 · 3 =

2 · 9 · 3 =

9 · 4 · 2 =

8 · 3 · 2 =

3 · 8 · 3 =

4 · 9 · 2 =

2 · 18 =

3 · 27 =

36 · 2 =

2 · 18 =

3 · 27 =

36 · 2 =

2 · 18 =

3 · 27 =

36 · 2 =

3 · 7 = · 3

6 ·  5 = · 6

8 · 5 = 5 ·

9 · 2 = 2 ·

3 · =  4 · 3

8 · = 9 · 8

3 · 7 = · 3

6 ·  5 = · 6

8 · 5 = 5 ·

9 · 2 = 2 ·

3 · =  4 · 3

8 · = 9 · 8

3 · 7 = · 3

6 ·  5 = · 6

8 · 5 = 5 ·

9 · 2 = 2 ·

3 · =  4 · 3

8 · = 9 · 8

У спортсмена-городошника було 30 чурок. Після того, як він склав декілька фігур, витрачаючи на кожну по 5 чурок, у нього залишилося 15 чурок. Скільки фігур склав спортсмен-городошник?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

66738. Разработка теоретических и практических рекомендаций по совершенствованию стимулирования персонала предприятий 924 KB
  Для предпринимателя люди являются наиболее ценным ресурсом, так как именно люди могут постоянно совершенствоваться. Соответственно, умело управляя людьми, можно постоянно совершенствовать организацию производства и увеличивать прибыль.
66739. Проблема индивидуального сознания в экзистенциализме Ж.-П. Сартра 644 KB
  Актуальны специальные исследования, ставящие своей задачей анализ философского наследия различных авторов под углом вычленения, сопоставления, систематизации, обобщения материалов, которые касаются специфических свойств, системных и структурных характеристик сознания.
66740. Теоретическое обоснование, разработка и оценка внедрения дифференцированной системы оплаты труда врачебного персонала 4.33 MB
  В настоящее время оплата труда врача, неадекватна ответственности, напряженности и другим специфическим особенностям профессии медицинского работника. В то же время оплата труда в здравоохранении должна стимулировать персонал к повышению качества медицинской помощи...
66743. Прагматика единиц, выражающих статическое состояние в древнерусском и древнечешском языках 1.07 MB
  Интересным в этом плане нам представляется проследить формирование в данных славянских языках категории состояния то есть специфической группы знаменательных слов которые выражают физическое или психическое состояние человека обозначают природные явления а в предложении выполняют исключительно предикативную функцию.
66746. ГРАЖДАНСКО-ПРАВОВАЯ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ ЗА НАРУШЕНИЕ СОГЛАШЕНИЯ О РАЗДЕЛЕ ПРОДУКЦИИ (СРП) 1 MB
  Поскольку соглашение о разделе продукции далее СРП является относительно новой для нашей страны договорной формой регулирования отношений то необходимо более полное изучение и использование огромного накопленного мировым сообществом...