74922

Письмове додавання трицифрових чисел у випадку кількох доданків. Задачі, що передбачають суму трьох і двох доданків

Конспект урока

Математика и математический анализ

Мета. Узагальнити прийоми письмового додавання трицифрових чисел на випадок кількох доданків. Удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі, що включають суми трьох і двох доданків. Закріплювати вміння розв’язувати рівняння. Розвивати мислення, увагу, пам’ять.

Украинкский

2015-01-09

73.5 KB

0 чел.

 

Тема. Письмове додавання трицифрових чисел у випадку кількох доданків. Задачі, що передбачають суму трьох і двох доданків.

Мета. Узагальнити прийоми письмового додавання трицифрових чисел на випадок  кількох доданків. Удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі, що включають суми трьох і двох доданків. Закріплювати вміння розв’язувати рівняння. Розвивати мислення, увагу, память. Формувати пізнавальні інтереси.

Обладнання: таблиці, сюжетні малюнки, картки із завданнями, силуетні картинки, малюнки із зображенням людей професій, пов’язаних з цирком.

Хід уроку

                      I. Організація класу до уроку.

                     II. Мотивація пізнавальної діяльності.

  •  Сьогодні у нас незвичайний урок. Скажіть, будь ласка, діти, ви любите цирк?
  •  Хто із вас хоч раз побував у цирку?
  •  Чи знаєте ви, де вперше зявився цирк? /У Римі./
  •  Що означає слово цирк? /Слово цирк означає «круглий»./
  •  Сьогодні я запросила артистів цирку до нас на урок.

                     

                 III. Повідомлення теми і мети уроку.

                          Очікування учнів.

  •  Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
  •  Чи справдились ваші очікування, ви скажете в кінці уроку.

                 IV. Робота над темою уроку.

  1.  Усний рахунок.

          Хоч і дві руки він має,

          Шість м’ячів разом спіймає.

          Хто це? / Жонглер – французьке слово, означає «жартун»./

              

  •  

  1.  Каліграфічна хвилинка.

9

Цифра 9, чи девятка,

Наче в цирку акробатка.

Сторчака перевернеться

Зразу в шістку обернеться.

  1.  Знаходження суми кількох доданків.

Робота у групах. Метод «Мозаїка».

  •  На арені цирку – акробати. Слово акробат запозичене з французької мови. Це виконавці складних гімнастичних трюків.
  •  Знайдіть значення виразів, записавши доданки у стовпчик.

                154+248+46                    455+21+115+219

                232+315+21                    131+212+31+524

  1.  Розв’язування рівнянь.
  •  Акробатів ще називали «канатохідцями», тобто такими, що ходять по канату. Основне їх завдання – зберегти рівновагу.
  •  N 738, с.110 у підручнику /завдання для двох варіантів/.

  1.  Фізкультхвилинка.

  1.  Розв’язування задачі.
  •  Чи впізнаєте наступного артиста? Коли він заходить у клітку до тигрів, левів, у глядачів під шкірою «мурашки бігають».
  •  Дресирувальник (приборкувач) – «той, хто керує діями тварин»
  •  Задача /Метод «Акваріум»/

Загальна маса тигра, лева і ведмедя 840 кг. Маса тигра і лева 490 кг, а маса тигра і ведмедя 620 кг. Знайти масу кожної тварини.

 

  1.  Цікаве завдання.
  •  На арені – фокусник.
  •  Вставте пропущені цифри

              * * 6             * 3 7

          + 3 2 5           - 2 * * 

             4 8 1             4 0 8

-    Фокус – покус починай, цифру швидко відкривай.

                           8. Робота з геометричним матеріалом.

-    Цього артиста з нетерпінням чекають і діти, і навіть дорослі. Здогадались, про     

    кого іде мова? Звичайно, це клоун. Англійським словом клоун ми називаємо    

    артиста, який усіх втішає, веселить. В Україні його називають блазень.

  •  Від клоуна для вас веселе завдання. /На таблиці – клоун, складений з

геометричних фігур./

  •  З яких геометричних фігур складено клоуна?

        

  •  Полічіть всі фігури. /12/
  •  Полічіть, скільки трикутників. /4/
  •  У скільки разів трикутників менше, ніж всіх фігур? /У 3 рази./
  •  На скільки квадратів менше, ніж кіл? /На 4./

                 V. Домашнє завдання.

-    С. 110, N 737; с. 111, N741.

                   VI.  Підсумок уроку.

  •  Чи справдились ваші очікування?
  •  Що найбільше сподобалось?
  •  На якому етапі уроку виникли труднощі?

 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

16456. Семіотика як наука про знаки. Мова як знакова система 127.5 KB
  Тема 3: Семіотика як наука про знаки. Мова як знакова система. 1. Семіотика як наука про знаки 2. Поняття про знак. Види позамовних знаків 3. Мовні знаки. Мова як знакова система. 4. Структура знакового процесу. Структура значення знака. Типові логічні помилки. 5. Виміри...
16457. МЕТОДОЛОГІЧНА ФУНКЦІЯ ФОРМАЛЬНОЇ ЛОГІКИ 95.5 KB
  Розділ III. МЕТОДОЛОГІЧНА ФУНКЦІЯ ФОРМАЛЬНОЇ ЛОГІКИ 1. Метод і методологія. 2. Логічні методи дослідження пізнання. 3. Метод формалізації 1. Метод і методологія. У практичній і теоретичній діяльності кожна людина використовує певні методи за допомогою яких в...
16458. ОСНОВНІ ФОРМИ І ЗАКОНИ АБСТРАКТНО-ЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ 186 KB
  ОСНОВНІ ФОРМИ І ЗАКОНИ АБСТРАКТНОЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ І. Поняття 1. Загальна характеристика поняття як форми мислення. 2. Види понять. Логічна характеристика понять. 3. Типи відношень між поняттями. 4. Операції з поняттями: 4.1. Обмеження й узагальнення понять; 4.2....
16460. ОСНОВНЫЕ ПОНЯТИЯ СИСТЕМЫ МЕЖДУНАРОДНОГО ПУБЛИЧНОГО ПРАВА 130 KB
  14 Лекция N 1. ОСНОВНЫЕ ПОНЯТИЯ СИСТЕМЫ МЕЖДУНАРОДНОГО ПУБЛИЧНОГО ПРАВА 1. Понятие сущность и функции международного права. 2. Источники и процесс международного правотворчества. 3. Основные международноправовые принципы и другие ...
16461. ЭТАПЫ СТАНОВЛЕНИЯ МЕЖДУНАРОДНОГО ПРАВА И ЕГО НАУКИ 107.5 KB
  11 Лекция N2. ЭТАПЫ СТАНОВЛЕНИЯ МЕЖДУНАРОДНОГО ПРАВА И ЕГО НАУКИ. 1. Периодизация и предыстория международного права. 2. Возникновение международного права на рубеже средневековья и Нового времени. 3. Классическое международное право. 4. Переход
16462. МЕЖДУНАРОДНАЯ ПРАВОСУБЪЕКТНОСТЬ 125.5 KB
  13 Лекция N3.МЕЖДУНАРОДНАЯ ПРАВОСУБЪЕКТНОСТЬ. 1. Государства основные субъекты международного права. 2. Институты международноправового признания и правопреемства. 3. Международная правосубъектность государствоподобных образований наций и наро
16463. ПРАВО ВНЕШНИХ СНОШЕНИЙ 172.5 KB
  19 Лекция № 6. ПРАВО ВНЕШНИХ СНОШЕНИЙ. 1. Основные понятия дипломатического и консульского права. 2. Дипломатическое право. 3. Консульское право. 1. Дипломатическое и консульское право право внешних сношений можно определить как отрасль междунар...
16464. ПРАВО МЕЖДУНАРОДНЫХ ОРГАНИЗАЦИЙ И КОНФЕРЕНЦИЙ 67 KB
  6 Лекция № 7. ПРАВО МЕЖДУНАРОДНЫХ ОРГАНИЗАЦИЙ И КОНФЕРЕНЦИЙ. 1. Понятие классификация правовая природа и структура международных организаций. 2. Организация Объединенных Наций и другие важнейшие международные организации. 3. Подготовка и правила про