74923

Письмове додавання трицифрових чисел у випадку кількох доданків. Задачі, що передбачають суму двох і трьох доданків. Українські спортсмени-чемпіони

Конспект урока

Математика и математический анализ

Мета. Узагальнити прийом письмового додавання трицифрових чисел на випадок кількох доданків; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі, що включають суми двох і трьох чисел. Розвивати увагу, мислення, комунікативні навички.

Украинкский

2015-01-09

52.5 KB

1 чел.

Бінарний урок математики 3 клас

Тема. Письмове додавання трицифрових чисел у випадку кількох доданків. Задачі, що передбачають суму двох і трьох доданків. Українські спортсмени-чемпіони.

 Мета. Узагальнити прийом письмового додавання трицифрових чисел на випадок кількох доданків; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі, що включають суми двох і трьох чисел. Розвивати увагу, мислення, комунікативні навички. Виховувати  навични здорового способу життя, бажання бути схожими на великих спортсменів.

   Обладнання. Аудіозапис,фотографії українських спортсменів-чемпіонів, мішечки із сіллю, підручник Математика М.В.Богданович.

                        Хід уроку

І.Організація класу. Мотивація.

Сьогодні на уроці  поговоримо про спорт і українських спортсменів-чемпіонів. Отже відправляємось на стадіон.

(Звучить аудіозапис пісні «Трус не грає у хокей»)

ІІ. Повідомлення теми і мети.

Одночасно   навчимося додавати декілька трицифрових чисел у стовпчик і розвязувати задачі на знаходження трьох невідомих доданків.

ІІІ.   Контроль, корекція та закріплення знань

2. Усні обчислення.

  Найзаповітніше місце, до якого прагнуть всі спортсмени, це пєдестал перемоги. Давайте і ми на нього піднімемось разом із спортсменами.     

(Приклади написані на пєдесталі пошани, а зверху стоять Шевченко, Підкопаєва, Пономарьов).

  187            45*              3**            

+ 6**       +   *87          + *68         

  841             839              517     

3. Математичний диктант (фото спортсменів)

На цьому пєдесталі вже побували і інші наші спортсмени-чемпіони.

  *На турнірі «Зірки шеста» у Донецьку  21 лютого 1993 року Сергій Бубка встановив світовий рекорд у стрибках із шестом для закритих приміщень  -  6 м 15 см. До сих пір ніхто не зміг побити цей рекорд.

Скільки це сантиметрів?

  * Чемпіонці з важкої атлетики Ользі Коробці належать рекорди Європи і в ривку 133кг, і в поштовсі  164кг

   * На Олімпійські ігри в Лондоні влітку 2012 року поїде 166 українських спортсменів.

       *На одному із найпрестижніших традиційних міжнародних турнірів з легкої атлетики Стокгольмі  26 лютого 2012 року Ольга Саладуха встановила новий рекорд України, виконала потрійний стрибок на 14м79см, який і став новим рекордом нашої країни.

    *Під час останнього Всеукраїнського турніру з плавання у місті Кременчузі побиті  старі рекорди України у комплексному плаванні на 100 метрів.

Рекордсменом став кременчужанин Віктор Арефьєв, подолавши дистанцію за 1 хв. 01 сек. Серед жінок першість здобула Оксана Колбасинська (Київ), яка  проплила 100 метрів за 1 хв. 12 сек. Скільки це секунд?

   *Першою золоту медаль серед українських спортсменів на Сіднейській олімпіаді виграла тоді ще  18-річна харківська плавчиха Яна Клочкова. Вона перемогла на дистанції 400 м комплексного плавання, встановивши світовий рекорд — 4 хв. 34 сек.

   (Самоперевірка) – Молодці  (+)

  ІV. Вивчення нового матеріалу.

А туристи   -  це спортсмени?

  1.  Аналіз розвязання задачі № 733.
  2.  Придумування  подібної задачі. Запис.

На дошці короткий запису задачі.

Мама принесла із саду 3 яблука. Перше важить 253 грами, друге – 150 г, третє  -  148 г. Яка спільна маса всіх яблук.

  1.  Розвязання прикладів №735 (1 -2пр. – біля дошки, 3

приклад  -  самостійно)

455           384

     +   21        +125

         115          366

         219            45      ( +)

         810           920 (приклад від Яни Клочкової)

(Молодець  -  помилка) Вчитель проходить і перевіряє кожного.

V.Фізкультхвилинка.

А)Вправи на поставу з мішечками:»Перехресна поза»,»Лебідь»,»Божествена поза», «Фламінго», «Присідання».

Б) Хвилинка-веселинка.

(Діти силять на колінах на тапчанах з мішечками на головах.) Підготовлені діти розповідають жарти.

1.

-Петрику, ти звідкіля?

-До лікаря ходив, зуб болів.

-Ну і що? Тепер не болить?

-Не знаю, він залишився у лікаря.

2.

Вибачте, я не можу іти на урок.

-Чому?

-Я себе погано почуваю?

-Де у тебе болить?

-У класі.

3. Щоб не ходити на контрольну роботу,  

Сашко пішов до лікаря:

-Лікарю, в мене голова  страшенно тріщить.

-А чому ж не чути тріску?

VІ.Закріплення вивченого матеріалу.

А).Диференційована робота над задачами.

  1.  Колективне  розв’язання  задачі.(слабкі)

Ольга Каробка  з першої і другої спроби підняла 261 кг, з другої і третьої спроби  -  264 кг. За три спроби спортсменка підняла 394 кг. Скільки кілограмів підняла спортсменка за кожну  спробу?

І сп. -?             261 кг

ІІ сп -?                                             394 кг

ІІІ сп. -?                 265 кг                                (+)

Б) Самостійна робота (сильні)

Задача

Володимиру  Клічку за результатами останнього бою з Дереком Чесорою перший суддя і другий дали 237 балів, другий і перший – 236 балів, а разом всі троє нарахували  - 355 балів. Скільки балів дав кожний суддя?

Іс. - ?            237 б.

ІІс - ?                                      355 б.

ІІІс. -?              236 б.

VІІДомашнє завдання  Задача № 736, с. 110.

VІІІ.Підсумок. Релаксація.

_Що сподобалося на уроці, що запамяталося?

-Чи хотіли б ви бути схожими на видатних спортсменів?

-Які риси характеру їм допомогли?

- Ви сьогодні молодці.

+++  - 12 б.

++   - 9 б.

+    -  6 б.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

71550. Казанский университет 68 KB
  Так как с начала существования отделения в нем стала преподаваться хирургия то следует считать что история кафедры хирургии в Казани начинается с 1814 года. Вначале эта кафедра была единственной на врачебном отделении на ней начиналось и заканчивалось обучение студентов хирургии.
71551. Построение пространственной модели 833.5 KB
  Нужно представить форму разрабатываемой детали как совокупность простых геометрических элементов. Все элементы должны воспроизводиться как solids-примитивы. Ими могут быть призма, цилиндр, сфера, конус, тор. Более сложные элементы нужно представить как тела, получаемые...
71553. Формування полікапроамідної текстильної нитки 25.94 KB
  Мета: Ознайомитися з формуванням полікапроамідної текстильної нитки Методи: словесний, наочний План: Технічні показники прядильної машини «Текстима-2060» Опис технологічного процесу формування нитки на машині Текстима - 2060 Матеріально-технічне забезпечення та дидактичні засоби...
71554. История становления и развития социологии как науки 191.5 KB
  Концепция постиндустриального общества Д. Изменения в экономической политической и социальной сфере общества в XVIII-XIX веках. Конт первым решил использовать научный метод для изучения общества. Он полагал что с помощью науки можно познать скрытые законы управляющие всеми обществами.
71555. Методы педагогической психологии 93 KB
  Специфика применения основных методов психологического исследования в педагогической психологии. Классификация методов психолого педагогического исследования. Методом исследования любой науки является способ познания ее предметной области. Применительно к педагогической психологии метод...
71556. Образование государства Киевская Русь 52 KB
  В науке нет единого мнения о происхождении славян. Вопрос о древнейшей истории славян и поныне является дискуссионным. Главными источниками по истории славян являются сочинения древних авторов: Плиния, Тацита, Геродота, работы византийских авторов, сочинения арабских географов.
71557. Ликвидация последствий Смуты. Первые Романовы. Закрепощение крестьян 67.5 KB
  Последствия Смуты были тяжелыми для страны. Лежали заброшенными пашни, т.к. крестьяне бежали из разоренных сел и деревень. Пошатнулись вотчинные и монастырские хозяйства. Они меньше вывозили продуктов на рынок и меньше потребляли, что сокращало торговлю. Пришли в упадок помещичьи хозяйства.
71558. Возвышение Москвы. Куликовская битва 103 KB
  С конца XIII века началось постепенное возрождение разрушенных в ходе монгольского завоевания городов, распашка заброшенной земли. Предпосылками объединения служили: никогда не исчезавшее полностью национальное самосознание, единый язык, единая вера, общие традиционные правовые нормы.