74924

Закріплення таблиці множення. Розв’язання задач

Конспект урока

Математика и математический анализ

МЕТА УРОКУ: вправляти учнів у засвоєнні таблиці множення і ділення; закріплювати вміння складати задачі за даною умовою і розвязувати їх; формувати навички усної лічби в межах 100; розвивати кмітливість; виховувати любов до лісу. А зробити це ми зможемо розвязавши приклади.

Украинкский

2015-01-09

39 KB

0 чел.

ТЕМА УРОКУ: Закріплення таблиці множення.

           Розв’язання задач.

МЕТА УРОКУ: - вправляти учнів у засвоєнні таблиці множення

    і ділення;

- закріплювати вміння складати задачі за даною умовою і розв’язувати  їх;

- формувати навички усної лічби в межах 100;

- розвивати  кмітливість;

- виховувати любов до лісу.

ВИД УРОКУ:           урок – подорож

ОБЛАДНАННЯ: ілюстрації тварин, осіннє листя, картки для індивідуальної роботи.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

I Організаційний момент. Повідомлення теми й мети урок.

Діти, сьогодні у нас на уроці присутні гості, тож привітаємось до них.

Сьогодні у нас не звичайний урок, а урок – подорож. На вулиці осінь,

в лісі зараз дуже красиво   і я пропоную зазирнути у цей куточок природи і водночас повторити таблицю множення і ділення. Отже, вирушаємо… Зараз ви подивитесь невеличкий фільм про ліс.  

( включити кліп про ліс)

II  Повторення матеріалу.

  1.  Перевірка домашнього завдання ( кругові приклади № 383)
  2.  Усний рахунок.

У мене до вас запитання: чи можна збирати дітям в лісі гриби? А от осіннє листя,яке опало з дерев, можна. Тому пропоную зібрати листя для гербарію. На дошці ви бачите листочки з числами. Серед них  є відповіді прикладів з таблиці множення на 8. Ви повинні вибрати саме ці листочки і назвати сам приклад.

( на листочках числа: 15, 16, 24,32, 45,48, 56, 64.)

Ось, який чудовий гербарій у нас вийшов)

  1.  Перед нами галявина. А на ній табличка з якимось попередженням. Давайте його прочитаємо. А зробити це ми зможемо, розв’язавши приклади. Клас поділений на 2 групи.

I група працює самостійно  II група разом з учителем

(20 – р, 55 – п, 33 –и, 8- о, 27 –у, 0 – д)( 11 –б, 25 –р, 21 –ж, 10 –е, 1-и)

5х8+15 =55  п    5х5- 14 = 11     б

6х4-4 = 20   р    2х10 – 10 = 10  е

24 + 36:4 =33 и    6х5 – 5 = 25 р

   2х(20 – 10) = 20 р   (36 – 16) : 2 = 10 е

16: (4:2) = 8 о    15:5 х 7 = 21  ж

32 – 8х4 = 0  д    15 – 7х2 = 1   и

(5+4) х3 = 27  у

Всі разом назвемо свої слова: бережи природу! Пам’ятайте про це завжди!

III. Робота над задачею.

Ну який же ліс без білочки. Чим займається білочка восени? Отже, допоможемо білці порахувати її запаси.

За даною умовою скласти задачу.

Горіхів – 28 штук

Шишок - ? У 4 рази менше

Грибів – на 7 більше

 (Розв’язання

  1.  28 : 4 = 7 шишок
  2.  7 + 7 = 14 горіхів
  3.  28 + 7 + 14 =49 всього)

IV Фізхвилинка

Один, два – дерева

Три, чотири – вийшли звірі

П’ять, шість – пада лист

Сім, вісім – птахи в лісі

Дев’ять, десять – це сунички

Підвели червоні личка.

Хвилинка – цікавинка. А чи знаєте ви, яку швидкість можуть розвивати деякі звірі? Наприклад, заєць, ведмідь? Зараз, декілька учнів будуть розв’язувати  рівняння за картками. Якщо вони правильно це зроблять, а також знайдуть суму всіх відповідей рівнянь, то ми з вами дізнаємось швидкість зайчика і ведмедя.

Рівняння на картках

Х : 3 = 5 Х + 45 = 70 Х + 24 = 57 Х  - 15 = 32

А ми з вами продовжуємо працювати над задачами.

А хто ще з лісових жителів готує припаси на зиму? (Їжак). Він назбирав яблука та гриби, але хоче дізнатися, чого він назбирав більше і на скільки.

Отже, складіть задачу на порівняння двох чисел і щоб вона була у дві дії.

Під час розв’язання задачі перевіряються завдання на картках і оголошуються наступні відомості: Заєць розвиває швидкість до 80км/год, а ведмідь, не дивлячись на те, що він такий незграбний, може розвивати швидкість до 40км/год.

( перед цим не забути скласти відповіді двох рівнянь)

V Узагальнення вивченого.   

Ще раз пригадаємо, кого з тварин ми зустріли у лісі. На дошці ви бачите ілюстрації деяких з них. Вибрати картку із зображенням тварини, яку бачили на початку уроку на слайдах. Обчислити усно вираз.

VI  Геометричний матеріал. А зараз всі разом намалюємо на дошці лисичку – сестричку за допомогою геометричних фігур.

Після цього дівчатка порахують кількість трикутників, а хлопчики кількість чотирикутників. Відповідь діти говорять учителю на вушко.

VII Підсумок уроку. Завершуючи нашу подорож, хочу ще раз закликати вас - бережіть природу.

Я зірвав квітку – і вона зів’яла,

Я зловив метелика – і він

Помер у мене на долоні.

І тоді я зрозумів, що доторкнутися

До краси можна лише серцем.

VIII Домашнє завдання  ( записано на дошці) № 390, повторити табл. множення і ділення

 Донецька загальноосвітня школа IIII ступенів № 89

   Донецької міської ради Донецької області

    Урок з математики по темі:

       ,,Закріплення таблиці множення.

    Розв’язання задач

          Проведений в 3 класі

                   вчителем  Гулою О.Г.

     Донецьк - 2011


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

16007. Очерки теории эффективного уголовного процесса 956.5 KB
  В монографии представлены некоторые кажущиеся авторам перспективными идеи теории эффективного уголовного процесса. Авторы пытаются творчески пересмотреть научную парадигму современного российского уголовного судопроизводства, подвергая сомнению ряд ее традиционных
16008. Использование средств массовой информации в борьбе с преступностью 374.5 KB
  Настоящее учебное пособие посвящено проблемам взаимодействия органов внутренних дел с телевидением, печатью, радио. Основываясь н.а материалах передового опыта и теоретической интерпретации данных науки, автор дает практические рекомендации по организации и повышению эффективности взаимодействия правоохранительных
16009. Конституция Украины основа стабильности конституционного строя и реформирования общества 1.45 MB
  Ю. Н. ТОДЫКА Е. В. СУПРУНЮК конституция УКРАИНЫ ОСНОВА СТАБИЛЬНОСТИ КОНСТИТУЦИОННОГО СТРОЯ И РЕФОРМИРОВАНИЯ ОБЩЕСТВА Симферополь Таврия 1997 В монографии в соответствии с курсом конституционного пра ва в юридических вузах рассматриваются основны
16010. Толкование Конституции и законов Украины. Теория и практика 2.34 MB
  В монографии с учетом современной правовой теории интерпретационной деятельности даются теория и практика толкования Конституции и законов Украины Конституционным Судом» иными субъектами права, рассматриваются виды, принципы, способы, пределы, стадии, процедуры, акты толкования Конституции и законов органом конституционной юрисдикции,
16011. Конституційне право України 2.27 MB
  Міністерство освіти і науки України Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО УКРАЇНИ За редакцією доктора юридичних наук професора академіка Академії правових наук України Ю. М. Тодики доктора юридичних і політичних нау...
16012. Порівняльне правознавство 1.17 MB
  Підручник підготовлений відповідно до програми з порівняльного правознавства для юридичних ВУЗів України. У ньому відбиті досягнення вітчизняної та зарубіжної юридичної науки. Розглянуті особливості порівняльного правознавства як юридичної науки, поняття правової системи та правової сім’ї; викладені класифікації правових систем; наведена характеристика сучасних основних правових сімей
16013. Сравнительное правоведение 2.27 MB
  PAGE 6 Тихомиров Ю.А. Курс сравнительного правоведения. М.: Издательство НОРМА 1996. 432 с. Сведения об авторе Профессор Ю. А. Тихомиров заслуженный деятель науки Российской Федерации доктор юридических наук работает первым заместителем директора Ин...
16014. Списки и происхождение редакций Русской Правды 137.5 KB
  М.Н.Тихомиров СПИСКИ И ПРОИСХОЖДЕНИЕРЕДАКЦИЙ РУССКОЙ ПРАВДЫ 1 Русская Правда сохранилась в большом количестве свыше 110 списков XIIIXVIII вв. Все тексты Правды находятся в составе какихлибо сборников или летописей. По своим особенностям списки Правды могут быть разд
16015. Собственность и иные вещные права на земельные участки в РФ 446.5 KB
  Тихомиров М.Ю. Собственность и иные вещные права на земельные участки в РФ Издво Тихомирова М.Ю. 2006 г. Собственность и иные вещные права на земельные участки в РФ Глава I. Правовое регулирование субъекты и объекты прав на землю 1. Регулирование прав на землю ...