74925

Математичний цирк

Конспект урока

Математика и математический анализ

Мета: навчальна вправляти учнів у засвоєнні табличних випадків множення і ділення числа 8; корекційно-розвивальна удосконалювати вміння розвязувати задачі на знаходження четвертого пропорційного розвивати обчислювальні навички; коригувати логічне мис лення память уяву...

Украинкский

2015-01-09

276.5 KB

3 чел.

     

    Урок-премєра «Математичний цирк»

               

                                Підготувала:

                                               Михальчук Л.І.

                                               вчитель I кваліфікаційної категорії

     

                          Урок-премєра «Математичний цирк»

Тема. Вправи і задачі на застосування таблиці множення і ділення числа 8

Мета: навчальна – вправляти учнів у засвоєнні табличних випадків множення і ділення числа 8;

          корекційно-розвивальна – удосконалювати вміння розвязувати задачі на знаходження                                                          

четвертого пропорційного, розвивати обчислювальні навички; коригувати логічне мис-

лення, память, уяву;

виховна – виховувати дружбу, доброзичливе ставлення до тварин

Обладнання. Фото тварин, малюнки, демонстраційний матеріал, геометричні фігури,

          таблиця-диктофон «Табличне множення і ділення»

                                                          

                                                               Хід уроку

I.Організаційно-психологічна підготовка

  1.  Привітання. Психоформула
  •  

Діти, закрийте очі і пригадайте слова, які викликають у вас приємні відчуття. 

  1.  Гра «Подаруй слово» (учні називають слова, які викликають у них приємні відчуття)
  •  Я думаю, слово цирк у всіх викликає гарні спогади. Ви б хотіли знову туди потрапити? Сьогодні у нас є можливість побувати в математичному цирку.

II.Актуалізація опорних знань учнів

  1.  Гра «Придбай квиточок»
  •  Поїдемо ми з вами потягом. Хочете сісти у вагончики? Для цього потрібні квиточки, а отримаєте ви їх, коли виконаєте завдання.

                                            Сума         Різниця       Добуток        Частка                      

+

*

:


     -   Молодці! Ось ваші квиточки. Можемо рушати.

   

     III.Мотивація навчальної діяльності і повідомлення теми уроку

     

     Учень                      Поїзд рушає, вагони біжать

                                     А в поїзді нашім малята сидять

                                     Чах-чух – і зупинка, час нам вставать,

                                     На циркову премєру поспішать.

     - Ось ми прибули в математичний цирк, і як кожен цирк він має арену. (Словникова робо-                                                                                               .     та. Арена – це майданчик в середині цирку для виступу артистів)

     

     

   - Артистами сьогодні будуть тварини і покажуть вам премєру «Вправи і задачі на застосу-

     вання таблиці множення і ділення числа 8».(На дошку вивішується уявна арена)

   

     

       IV.Закріплення і узагальнення вивченого матеріалу

      

  •  Ой, дітки, трапилось лихо – захворів дресирувальник і тварини-артисти дуже

хвилюються. Може спробуємо їм допомогти?

  •  Починаємо премєру.

     

  1.  Гра «Мовчанка»
  •  Першим номером циркової програми буде виступ Білочки, вона вміло обертає колесо.

                                                                                                                                                                                                                                                                 

2.   Вистава «Кицьчин дім» - Який же дім цієї Кицьки?

     

  •  Щоб ця вистава вам запамяталась, давайте приклади запишемо у зошити.

3.   Корекційне завдання для розвитку уяви (метод ейдетики)

-   Діти, подивіться сюди, уявіть, щоб це могло бути?

     (Діти називають: гори, хвилі, нитка…)

  •  Але ж ми у цирку, яку тварину це нагадує?

  -   А скільки горбів у верблюда?То це…

  •  Так, це на арену вийшли Верблюди і стали один за одним, а Мишка розташувала у горбах результати таблиці множення числа 8.

4.   Каліграфічна хвилинка

         8                     24                    40                    56                   72

 

               16                    32                   48                    64                   80

  •  Перевірка завдання(відповідає один учень).
  1.  Гра «Поділи рибку»  

На арену  вийшла кмітлива Лисичка, вона намагається поділити рибку. ( Учень розповідає умову задачі, записує короткий запис)

                                               

     8м. – 40 рибин

?м. – 45 рибин

(Аналіз задачі, запис розвязання на дошці і у зошитах )

  1.  40: 8 = 5 (р.) – клала лисичка в одну мику;
  2.  45: 5 = 9 (м.)

Відповідь: 9 мисок потрібно, щоб розкласти 45 рибин.

                                             Фізкультхвилинка

Лисичка рано піднялась,

Любесенько потяглась,

Мила личко, мила очки,

Рвала квіточки й листочки.

Хатку власну прикрашала,

Скрізь гарнесенько прибрала.

А тепер вперед мерщій

Полювать сніданок свій.

Ну, а ти, малюк, не стій,

Лінуватись й мить не смій.

  1.  Корекційна гра «Сходинки»
  •  Наступним номером циркової програми буде виступ Слонів.

     

  1.  Танграм «Тварини». Імітація рухів

  1.  Групова робота. Гра «Футбол»
  •  Далі продовжуватимуть премєру Собачки, вони спритно грають у футбол. Я знаю, ви        

теж дуже любите цю гру.

       

(Учні записують приклади в зошити)

  1.  Інсценізована гра «Клоун з диктофоном»
  •  А що, ви всі такі розумні, добре знаєте таблицю множення? Зараз-зараз я буду перевіряти. (Таблиця-диктофон «Табличне множення і ділення», учень переодягнений в костюм клоуна)

  1.  Вправа  «Шифрувальник»
  •  Діти, на цьому циркова премєра закінчилась. Артисти дуже вам вдячні. Що нам допомогло, ви дізнаєтесь, коли виконаєте вправу.

Ж – 7         Б – 9         А – 64         Р – 72         Д – 45         У – 8

    9*5

   69+3

     56:7

    35:5

      79 - 70

    8*8

 

 IV.Підсумок уроку.

  •  Зашифроване слово - «Дружба». Саме дружба допомогла нам сьогодні на уроці.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

54296. Феномен стрічки Мебіуса 2.17 MB
  Основне питання: В чому полягає феномен стрічки Мебіуса Основні проблеми: Звідки у стрічки така назва У чому її властивості що так турбують людство Чому космічний корабель може повернутись до місця старту Що таке топологія Який звязок між стрічкою Мебіуса і життям людини У кожного з нас є інтуїтивне поняття про те що таке поверхня. Чи може бути щось несподіване чи навіть таємне у такому звичному понятті Приклад стрічки Мебіуса показує що може. Основні питання: Як отримати ЛМ лист Мебіуса Якщо зафарбовувати ЛМ у...
54297. Виховна година: «У кого бджоли – у того й мед» 285.5 KB
  Ознайомити із лікувальними властивостями меду та життям бджіл; інформувати про легендиповязані з бджолами. Обладнання: таблиці сюжетні та предметні малюнки роздатковий матеріал презентація про бджоли та мед. А як ота муха чинить мед не пояснює уже двадцять віків: боїться конкуренції.
54298. Meet Great Britain. The Geographical Position of the Country 231.5 KB
  Goals: to give students basic information about the subject they are going to learn about; to inform students about the geographical position of the UK; to enrich the outlook; to develop skills of listening, reading, speaking and writing; to teach students to listen carefully, to summarize, to work in groups and individually.
54300. Значение эпохи Возрождения в истории европейской культуры 16.82 KB
  Эпоха Возрождения – один из самых ярких периодов в истории развития европейской культуры. Примерные хронологические рамки эпохи: начало XIV — последняя четверть XVI века и в некоторых случаях — первые десятилетия XVII века (например, в Англии и, особенно, в Испании).
54301. Перший і другий закони Г. Менделя, їх статистичний характер і цитологічні основи 927 KB
  Вивчення визначеної теми в рамках усієї дисципліни сприяє формуванню у студентів знань про закони спадковості: домінування і розщеплення, про їх статистичний характер і цитологічні основи, а також формуванню умінь застосовувати ЦІ знання в вирішенні проблем людства/спадкових захворювання, селекції організмів.
54302. Luminaries of 19-th Century. Dmytro Mendeleiev. Значення періодичного закону 611 KB
  Шляхом інтеграції англійської мови та хімії розширити світогляд учнів і збагатити їхні знання в груповій роботі - вчити виділяти головне порівнювати, робити висновки, виховувати товариськість взаємодопомогу, зокрема, на прикладі багатогранної наукової діяльності Д. І. Менделєєва підкреслити оригінальність, широкий діапазон його наукових інтересів. Розвивати бажання продовжувати освіту.
54303. КОМУНІКАЦІЇ В МЕНЕДЖМЕНТІ 141 KB
  Методичне забезпечення: Роздатковий матеріал: Комплект карток Ситуаційні вправи з мотивацій в менеджменті Комплект карток Вправа на розпізнавання термінів Комплект карток Характерні ознаки комунікацій Комплект карток Ситуаційні вправи з комунікацій в менеджменті Ілюстративний матеріал схеми рисунки таблиці до теми Комунікації в менеджменті Наочні посібники: ПЕОМ MS PowerPoint Куточок Менеджеру на замітку Опорний конспект з курсу Менеджмент Термінологічний словник менеджера початківця Реферати та...
54304. Частини тіла 5 клас 169 KB
  Wir haben in der vorigen Stunde das Thema „ Der Mensch“ begonnen und haben die Körperteile des Menschen gelernt. Wie ihr diese Wörter kennt, zeigt ein Wortdiktat. Aber ihr werdet das Diktat nicht schreiben, sondern malen.