74930

Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на спільну роботу

Конспект урока

Математика и математический анализ

МЕТА: Закріплювати і узагальнювати навички ділення багатоцифрових чисел на круглі десятки, сотні; повторити прийоми розв’язування задач на рух; розвивати пізнавальний інтерес, мислення; виховувати бережливе ставлення до природи.

Украинкский

2015-01-09

56.5 KB

1 чел.

ТЕМА: Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на спільну роботу.

МЕТА: Закріплювати і узагальнювати навички ділення багатоцифрових чисел на круглі десятки, сотні; повторити прийоми розв’язування задач на рух; розвивати пізнавальний інтерес, мислення; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання уроку: Схеми для усного рахунку, схеми для розв’язування задач, географічна карта світу.

Тип уроку: Мандрівка літаком по планеті Земля.

ХІД УРОКУ

І. Контроль, корекція і закріплення знань учнів.

1. Вступне слово вчителя.

Поруч з людиною завжди живуть тварини. Кошеня, веселі папужки, казковий світ рибок, кумедні цуценята – скільки радості вони нам дарують. А як приємно зустрітися з білочкой, соловейком, їжачком. Природа нашої планети різноманітна. Сьогодні на уроці ми зустрінемося з тваринами, які живуть у нашій місцевості та з тими, які зустрічаються на інших материках. А щоб дістатися туди, ми виберемо швидкий вид транспорту – літак.

2. Індивідуально 4 учні працюють біля дошки:

- а) х*3=25785     (х=8595)

 б) х:3=85311           (х=255933)

- від числа 72060 відмінити 5/6 його

 72060 – 72060 : 6 * 5 = 12010

- 72 т =…кг                    2 м 08 см =…см                3хв =…с

 900000 г =…кг           150000 см =…м                    1хв. 25 хв. =…с

 50 кг. =…г                    5 км =…м                             180 с =…хв.

3. Усний рахунок

Ми вилітаємо з 4 смуги. На якому літаку ми летимо?

  •  59 + х = 463 – 3* 63 АН
  •  х + 568 = 9 * 57 +57 ТУ

         З якої смуги злетить ТУ?

  •  Година вильоту становить 3/8 доби + 25 хв.

         О котрій годині вилітаємо?

    Старт 9 год. 25 хв.

    Тривалість польоту – 45 хв.

    Закінчення польоту - ?

4.  Ми прилетіли в Африку. Різноманітна природа її . стіна тропічного лісу з буйною зеленню, трав’яні рівнини з приземистими деревами та великі простори пустель.

У вічнозелених тропічних лісах водяться горили та шимпанзе, в водах річки Ніл – крокодили. У тропічних степах – саванах – антилопи, зебри, жирафи, слони, а також хижаки: лев, гепард, гієна.

- Яка маса новонародженого слоненята?  

2814 : 7 * 2 – 4 : 16 = …

Слони розмножуються дуже повільно. Достигаючи зрілості в 20-25 років самка приносить 1 слоненя раз на 3 роки.

5. Слоненята народжуються зрячими.

Скільки років живе слон? 16 * 25 : 8 +66 - 30

Слони живуть великими стадами.

Можуть жити до 100 років?

Слони заввишки 3 м 5 дм, а жирафа – на 8 дм нижче. Знайти висоту жирафи?

320 + 463 + 680 =       + 537=       :4 =

Жирафи – мирні тварини. Хижаки на них нападають рідко, боячись потрапити під смертельний удар копит задніх ніг.

ІІ. Активізація навчальної діяльності.

Ми покидаємо цей контингент і летимо далі.

Штурмани набрали висоту, і командир літака запропонував розв’язати приклади № 1036 (з поясненням).

ІІІ. Робота по новому матеріалу

А зараз хвилинка нових повідомлень. Щоб не гаяти час у польоті, дізнаємося, як ділити багатоцифрові числа на розрядні.

  •  Пояснення вчителя 45780 : 60
  •  Закріплення № 1038
  •  Перш, ніж ступити на новий континент, перевіримо чи зрозуміли нові повідомлення № 1039

ІV. Розв’язування задач

1. Своєрідний тваринний світ Південної Америки. Тут водяться мурахоїди, броненосці, одягнені в панцир; лінивці, звисаючи з гілки, утримуючись за неї кігтями. У водах Амазонки живуть хижі риби – піраньї.

Гуляючи по материку, ми потрапили в павільйон, де проводяться аукціон по розпродажу папужок. Хто буде найактивніший і найуважніший, той отримає цю папужку.

 Назва тварини

Зебра

Ластівка

Сокіл

Лев

Заєць

Собака

Вовк

Слон

Швидкість

15

90

200

80

70

69

64

55

  •  Скільки пробіжить вовк за 6 год.?
  •  На скільки швидкість сокола більша за швидкість ластівки?
  •  У скільки разів швидкість ластівки більша від швидкості зебри?
  •  Скільки потрібно слону часу, щоб пройти відстань 220 км.?
  •  Одна акула пливе зі швидкістю 100 км/год., а швидкість другої акули 2/5 цієї швидкості. З якою швидкістю йде друга акула?
  •  Скільки пробіжить лев з 5 год., якщо швидкість він збільшить на 4?
  •  З двох точок одночасно назустріч один одному вибігли 2 вовки. Через 2 год. вони зустрілися. Яку відстань пробігли вони разом?

    2. У Північній Америці можна зустріти тварин, які живуть у Євразії, Африці, Австралії. Та тільки тут можна побачити бізона, скунса.

Задача. Гепард пробіг 660 км за 6 год. За скільки годин подолає цю відстань вовк, якщо його швидкість становить 3/5 швидкість гепарда?

Задача. З дерева одночасно в протилежних напрямках відлетіли голуб і горобець. Швидкість горобця 60 км/год., а голуба – на 20 км/год. менша. Через скільки годин відстань між пташками буде 30 км?

    3. Тваринний світ Австралії відрізняється від інших материків. Зустріти можна сумчастих ведмедів коала, сумчастих білок, щурів і, звичайно, кенгуру. Тільки в Австралії зустрічається єхидна і качконіс. Ці тварини виводять дітей з яєць як птахи, а годують їх молоком. Багатий світ птахів. Найбільша птиця – страус ему. Дуже багато папужок.

    Завдання:

  •  Кенгурятко народилося 1 см 5 мм, а потім воно стало в 100 раз більше. Який ріст дорослого кенгуру?
  •  Найменша пташка – корольок. Маса її тіла становить 1/200частину 1 кг. Яка маса королька?
  •  Маса яйця страуса 1 кг 500 г, а курячого яйця – 62 г. На скільки грамів маса яйця страуса більша від маси курячого яйця?
  •  Одна курка знесла за рік 250 яєць. Скільки яєць знесуть 3 курки, якщо нестимуть теж по 250 яєць.
  •  Качконіс з’їдає протягом місяця 25000 черв’яків. Скільки черв’яків він з’їсть за 3 місяці?

V. Повторення матеріалу та узагальнення математичних знань.

  1.  Ми летимо в Антарктику. Це – закований в лід материк. Розміщений на крайньому півдні нашої планети. Тут живуть пінгвіни. Коли маленькі пінгвіни трохи підростуть, їх забирають у дитячі садки. Дорослі пінгвіни по черзі охороняють молодь, а звільнені від чергування добувають їжу в морі для дітей і ніколи їх не переплутають з чужими.
  2.  Знайти площу і периметр такого дитсадка, якщо відомо, що він має форму прямокутника. Довжина його 200 м, а ширина у 7 разів менша?
  3.  Ми повертаємося. Тваринний світ Європи нам відомий: це – білки, олені, лосі, вовки, ведмеді, лисиці, кабани, зайці, глухарі.

Світ рослин і тварин Азії вражає своїм багатством і різноманітністю. У суворих умовах живуть песці, білі ведмеді, північні олені. А на півдні в умовах теплого клімату – слони, носороги, тигри, крокодили. Багато мавп, папужок.

Завдання:

  •  В один кінець літак долетів за 80 хв., назад – 1 год. 20 хв. В який кінець літак летів довше? (однаковий час).
  •  У порт пливе 3 судна, а на зустріч їм 5 катерів. Скільки суден прибуло в порт? (3)
  •  Зграя з 7 дельфінів пропливала 14 км. Скільки проплив кожен дельфін? (14)

. Підсумковий уроку

  1.  Ми вчилися ділити багатоцифрові числа на розрядні числа, повторювали прийоми розв’язування задач на рух.
  2.  У нашій подорожі гарно працювали всі діти. А … отримують оцінки.

Кожного дня і кожну хвилинку

Оберігайте всяку звірину.

Тільки добра їм потрібно бажати

І намагатись не ображати

Право живих на життя поважайте,

З вдячністю працю тварин зустрічайте.

Кожна хай зустріч несе відкриття –

Ціннішого в світі нема, ніж життя!    


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

10024. Программирование в MathCAD 167 KB
  Программирование в MathCAD Панель инструментов Программирование Язык программирования Mathcad Для вставки программного кода в документы в Mathcad имеется специальная панель инструментов Программирование. Большинство кнопок этой панели выполнено в виде текстового пре
10025. Принципы усиления сигналов и построения усилителей 991.5 KB
  Тема № 1. Принципы усиления сигналов и построения усилителей. Занятие № 1. Принципы электронного усиления сигналов. Учебные методические и воспитательные цели: Изучить принципы усиления и построения усилителей их параметры. Сконцентри...
10026. Каскады предварительного усиления 902 KB
  Тема № 2. Каскады предварительного усиления Занятие № 1. Широкополосные усилители Учебные методические и воспитательные цели: 1. Изучить принципы построения и функционирования каскадов предварительного усиления и широкополосных усилителе...
10027. Оконечные усилительные каскады 1.1 MB
  Тема № 3. Оконечные усилительные каскады Занятие № 1. Принципы построения и функционирования каскадов оконечного усиления Учебные методические и воспитательные цели: 1. Изучить принципы построения оконечных усилительных каскадов. 2. Со...
10028. Преобразователи частоты. Общие принципы преобразования частоты 950.5 KB
  Тема 4. Преобразователи частоты Занятие 1. Общие принципы преобразования частоты Учебные методические и воспитательные цели: 1. Изучить сущность принципов преобразования частоты. 2. Изучить схемы и принципы работы диодных преобразователей ...
10029. Функциональные устройства на операционных усилителях 810.5 KB
  Тема 5. Функциональные устройства на операционных усилителях Занятие 1. Аналоговые электронные устройства на операционных усилителях Учебные методические и воспитательные цели: 1. Изучить основные свойства операционных усилителей ОУ...
10030. Роль и место дисциплины в подготовке офицера связиста 236.5 KB
  Вводная лекция Учебные методически развивающие и воспитательные цели: 1. Уяснить роль и место дисциплины в подготовке офицера связиста изучить основные определения классификацию технические показатели и характеристики аналоговых электронны
10031. Проектирование аналоговых устройств 89.5 KB
  Проектирование аналоговых устройств Лекция Тема КР. Проектирование аналоговых устройств. Занятие № 1. Последовательность выполнения курсовой работы. Литература: Кочанов Н.С. и др. Линейные радиотехнические устройства...
10032. Роль криптологических методов и систем криптографической защиты информации в современном обществе 32.5 KB
  Роль криптологических методов и систем криптографической защиты информации в современном обществе. Жизнеспособность общества все в большей мере определяется уровнем развития информационной среды. Информация играет все более весомую роль в функционировании государс