74931

Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Розв’язування задач

Конспект урока

Математика и математический анализ

Мета. Показати утворення дробу, вчити читати і записувати дроби, ознайомити учнів із термінами чисельник і знаменник; розвивати логічне мислення; виховувати увагу, бережне ставлення до природи.

Украинкский

2015-01-09

56 KB

4 чел.

Математика 4 клас

Тема. Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Розв’язування задач

Мета. Показати утворення дробу, вчити читати і записувати дроби, ознайомити учнів із термінами чисельник і знаменник; розвивати логічне мислення; виховувати увагу, бережне ставлення до природи.

Обладнання і матеріали: таблиці, картки, сніжинки, ілюстрації, зошит, підручник, атрибути, телеграма.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Вже дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав,

Тож і ви часу не гайте,

Урок математики розпочинайте,

Щоб урок пройшов не марно,

Треба стати рівно й гарно.

Учитель. Діти, я думаю, що у вас гарний настрій. Посміхніться. Заплющіть очі і промовте «Я вчуся. Я хочу вчитися. Я готовий до праці».

Метод «Мікрофон»

- З собою я візьму: знання, вміння розв’язувати приклади і задачі, логіку, кмітливість.

Учитель. Сьогодні у нас надзвичайний урок. До нас завітала гостя. Відгадайте, хто вона.

Стало біло навкруги –

Я розтрушую сніги,

Натягаю холоди,

Води сковую в льоди.

В дружбі з дітьми я всіма.

Здогадались? Я… (зима)

Зима прислала до нас своїх помічниць – сніжинок. Вони не прості, чарівні. Кожна має своє завдання. Коли 1 сніжинка летіла до нас через ліс, то зустріла сороку, яка гірко плакала, бо не змогла виконати задачу № 655 (Математика, 4 клас, ст. 101). Вона забрала пташку до нас і сказала, що учні правильно її виконають.

  1.  50*20=1000 (м2) – площа скверу;
  2.  1000:5=200 (м2) – площа ігрового майданчику;
  3.  1000-200=800 (м2)

Відповідь: 800 м2 – площа відведена під дерева і кущі.

  •  Яку скоромовку про сороку ви знаєте?

Хитру сороку, спіймати морока,

А на 40 сорок – сорок морок.

- Діти не забудьте підгодовувати птахів, які залишилися у нас зимувати. Весною вони віддячать вам веселою піснею.

Молодці, пташка подякувала вам за допомогу.

Учитель. Цікаво, що пропонує 2 сніжинка?

Усний рахунок. (Робота в четвірках)

1 ряд. 90*4

+240

:60

 *12

(120 +

3 сніжинка. Вона розтане тоді, коли побачить, як ви каліграфічно правильно напишете число 6, яке на письмі позначається цифрою 6; попрацюєте з індивідуальними картками.

Розминка рук

  •  Привітання пальчиків;
  •  З’їхали з гірки;
  •  Зловили сніжинку;
  •  Зліпили кульку, кинули її;
  •  Помили руки.

Учні промовляють слова.

Зошит свій я відкриваю.

Навкоси його кладу.

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно не зігнусь,

Буду я писати гарно,

До роботи я берусь.

«Каліграфічна хвилинка»: 6, 66, 666, 6666, 66666, 666666, 6666666.

Учитель. Назвіть найменше число, найбільше число.

  •  Число яке складається з першого класу, з другого класу.
  •  Дайте характеристику числа 666.
  •  Діти, а чому ми писали цифру 6? (Сьогодні день Оксани. За цим днем прогнозували весну. День – ясний, тихий, весна буде гарною. Якщо по обіді з’явиться сонце – весна буде ранньою, а якщо закрутить хурделиця – негода затягнеться надовго.) Сніжинка розтанула.     Молодці!

4 сніжинка принесла «Математичний диктант».

  •  Записати число 624358;
  •  Скільки усього десятків у цьому числі? (62435)
  •  Скільки усього сотень? (6243)
  •  Скільки усього тисяч? (624)
  •  Знайти 1/5 від 50 (10);
  •  Знайти і записати число, 1/4 якого дорівнює 40;
  •  Довжина саду 40 м., ширина – 20 м. Обчислити площу саду. (800 м2)
  •  Знайти периметр квадрата, якщо його сторона – 6 см. (24 см2)

Які розумні діти!

5 сніжинка повідомляє тему й мету нашого уроку.

Робота з таблицею.

- На скільки рівних частин поділено квадрат?

  •  Як називається кожна не зафарбована частина квадрата?
  •  Скільки і яких частин у квадраті зафарбовано? Які ви уважні!

Учитель. Числа виду ½, 2/3, ¾ називають дробовими числами. Число ¾ - дріб, 3 – чисельник дробу, а 4 – знаменник дробу. Знаменник – число під рискою дробу – показує, на скільки рівних частин поділено ціле. Чисельник – число над рискою дробу – показує, скільки взято рівних частин цілого.

6 сніжинка залетіла на сторінку 101 № 659.

Учні повторюють правило написання дробу, вправляються у їх написанні.   Сніжинка задоволена вашими відповідями!

7 сніжинка – «Фізкультхвилинка».

Щож мабуть прийшла пора, трохи відпочити,

Сніжинка хоче на фізкультхвилинку, нас з вами запросити.

Стільки раз ногою тупни 32:4 (8)

Стільки раз в долоні плесни 35:7 (5)

Ми присядем стільки раз 36:6 (6)

І нахилимось в той час 24:8 (3)

Підстрибнемо рівно стільки 25:5 (5)

Які ви ерудовані і спортивні!

8 сніжинка – «Сувора». Вона хоче дізнатись як ви вмієте розв’язувати складені задачі (ст. 102, № 662).

Читання умови задачі.

  •  Про що йде мова в задачі? Яка маса крупи?
  •  Хто придбав крупи? Яку частину було придбано?
  •  Що зробили з рештою крупи?
  •  Яка маса одного пакету?
  •  Що означають числа 2 т 4ц, 1/3, 4 кг?
  •  Яке головне питання задачі?
  •  Чи можемо зразу відповісти на нього? Чому?

Робота в парах. Діти самостійно записують умову задачі. Перевірка.

Колективне розв’язання задачі.

  1.  24:4=8 (ц) – придбав ресторан;
  2.  24-8=16 (ц)=1600 (кг) – розфасували у пакети;
  3.  1600:4=400 (п)

Відповідь: вийшло 400 пакетів з крупами.

Складаємо обернену задачу. Сувора сніжинка посміхнулася!

9 сніжинка – «Хитрувата», впала у підручник на сторінку 102, № 661.

Робота за варіантами. Взаємоперевірка.

Молодці! Ви гарно справились із завданням!

10 сніжинка. Принесла роботу в групах. Хоче пограти з вами в гру «Кмітливчики».

1 група. На подвір’ї ходить декілька кур. Скільки голів у них, якщо видно 14 ніг?

2 група. У сімї 7 братів, у кожного по одній сестрі. Скільки всього дітей у сімї?

3 група. На кухні у дівчинки стоїть стіл і два стільці. Усі меблі чотириногі. Скільки ніг буває на кухні, коли снідає дівчинка?

11 сніжинка пропонує підвести підсумок нашого уроку.

Гра «Мікрофон»

  •  Які числа називаються дробовими?
  •  Що означає чисельник дробу?
  •  Що означає знаменник дробу?
  •  Як знайти дріб від числа?

Молодці! Ви гарно працювали на уроці!

12 сніжинка пропонує зробити домашнє завдання. С. 102 № 664, 665.

Учитель. Наш урок закінчується. Зима вдячна за гарні відповіді. Спасибі за уважність, активність. Ви гарно працювали. Зима задоволена вашою роботою! Вона прислала 13 сніжинку-телеграму.

Хочу Вам сказать в кінці

Ви сьогодні молодці!

Зима.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

37814. Удаление лишних или неудачных элементов в фотографиях средствами растрового графического редактора Adobe Photoshop 362.5 KB
  Задачи: научиться удалять линии электропередач с помощью инструмента Heling Brush Кисть восстановления; научиться удалять впечатанную дату с помощью инструмента Ptch заплатка; научиться разрабатывать стратегию ретуши. Удаление линий электропроводов с помощью инструмента Heling Brush Восстанавливающая кисть Выполняя данное упражнение вы удалите с фотографии линии электропроводов с помощью инструмента Heling Brush: До обработки После обработки Рис. Ключевым моментом в использовании данного инструмента так же как и инструмента...
37815. Улучшение структуры кожи людей в растровом графическом редакторе Adobe Photoshop 454 KB
  Задачи: научиться улучшать структуру кожи с помощью инструмента Clone Stmp Штамп; научиться использовать инструменты Heling Brush Восстанавливающая кисть и Lsso Лассо для ретуширования кожи человека; научиться удалять темные круги под глазами с помощью инструмента Ptch Заплатка. Удаление физических изъянов кожи с помощью инструмента Clone Stmp Штамп Выполняя данное упражнение вы удалите физические изъяны кожи с помощью инструмента Clone Stmp Штамп. Подбор размера кисти инструмента Clone Stmp 3. Свойства инструмента Clone...
37816. Корректировка глаз в растровом графическом редакторе Adobe Photoshop 919 KB
  Задачи: научиться выполнять корректировку контраста глаз с помощью инструментов dodge и burn; научиться выполнять живописную обработку глаз; научиться удалять эффект красных глаз с помощью двух методов: 1 выделение и уменьшение насыщенности 2 выделение и подстановка. Мы смотрим в глаза человеку чтобы понять его душу чтобы проверить говорит ли он правду а также чтобы установить тесный контакт. Подчеркивание глаз человека может придать портрету более интригующий вид а увеличение контраста цвета и деталей в области глаз...
37817. Ретуширование и восстановление 567.5 KB
  Использовать инструменты Heling Brush Лечащая кисть и Ptch Заплатка для смешивания исправлений. Использовать инструмент History Brush Историческая кисть для частичного восстановления изображения в предыдущее состояние. На панели параметров инструмента откройте всплывающую палитру Brush Кисть и выберите кисть среднего размера с мягкими краями например кисть Soft Round 21. На панели параметров инструмента в открывающемся списке Brush Кисть выберите кисть диаметром примерно 13 пикселов.
37818. Обработка контуров в растровом графическом редакторе Adobe Photoshop 1.04 MB
  Задачи: научиться выполнять корректировку контура посредством простого переноса фрагментов изображения; научиться применять средство Liquify для обработки контуров человека. Корректировка контура с помощью простого переноса фрагментов изображения Данная методика предназначена для корректировки контура посредством простого переноса фрагментов изображения. Выполняя данное упражнение вы уменьшите объем ягодиц и бедер посредством простого переноса фрагментов изображения: До обработки После обработки Рис. Сравнение изображения До...
37819. встановлення ОС Windows 98 33.5 KB
  Якщо з розділами все гаразд то починаємо встановлення ОС.exe Після запуску система автоматично почне встановлення. Вибираємо необхідну мову встановлення.
37820. Логические основы редактирования 39 KB
  Необычный фестиваль на Кубани Почти 300 участниц представляющих 29 регионов страны съехались в Краснодар на первый фестиваль женского спорта России. Прошли уже две спартакиады трудящихся в Самаре и Тамбове теперь вот женский фестиваль. Зато фестиваль удался на славу. Краснодарцы очень тепло встречали фестиваль.
37821. Вычислить количество букв d и c в потоке данных (поток данных ввести произвольно на клавиатуре) и вывести результат на экран 14.89 KB
  Вывод: выполняя лабораторную работу, я научилась работать с потоками данных.
37822. Робота із утилітою SiSoftware Sandra 26 KB
  SiSoftwre Sndr розроблена для роботи в ОС Windows 32. Запустити програму SiSoftwre Sndr Ознайомитись із меню програми. За допомогою SiSoftwre Sndr отримати інформацію про систему список підключених пристроїв.