74933

Застосування способу округлення при додаванні і відніманні. Розв’язування задач

Конспект урока

Математика и математический анализ

Виховувати ціннісне ставлення до збереження власного здоров’я любов і увагу до ближнього. Хочу чути чого б ви усім побажали Всі разом Всім присутнім здоров’я ми зичим й добра. Ці ключики непрості – вони є складовими здоров’я. Давайте пригадаємо які чотири складові має здоров’я...

Украинкский

2015-01-09

69.5 KB

0 чел.

Тема. Застосування способу округлення при додаванні і відніманні. Розв’язування задач.

Мета. 

Навчальна. Ознайомити учнів з прийомом округлення при додаванні і відніманні; закріплювати навички письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел.

Розвивальна. Розвивати вміння округлювати числа при додаванні і відніманні, розв’язувати складні задачі, розвивати логічне мислення.

Виховна. Виховувати ціннісне ставлення до збереження власного здоров’я, любов і увагу до ближнього.

Обладнання. Таблиця усних обчислень, картки для опитування, схеми задач, ілюстрацій ний матеріал, відеометеріал.

Тип уроку. Урок – пошук.

                             Хід уроку

  1.  Організація класу до роботи.

Встаньте, діти, ви рівненько.

Посміхніться всі гарненько,

Посміхніться ви до мене,

Поверніться до гостей.

Привітайтесь: «Добрий день!»

Привітали гостей, що до нас завітали.

Хочу чути, чого б ви усім побажали?

( Всі разом)

Всім присутнім здоров’я ми зичим й добра.

А тепер до роботи нам братись пора!

  •  Йдучи  Країною знань, ми працюємо під девізом «Граючись – навчаємось. Праця, радість, усмішка і ніколи сліз».

  •  Отже ми сьогодні будемо (діалог)

Не просто слухати, а чути,

Не просто дивитись, а бачити,

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати.

   А посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні. Бо йдемо ми чарівними стежками на пошуки найкращої країни. Якісь із стежок вам будуть знайомі, а інші зовсім незвідані. Дорогою ми повинні відшукати чотири ключики, які допоможуть нам відкрити велику браму до цієї країни. (Малюнок).

  Ці ключики непрості – вони є складовими здоров’я.

Давайте пригадаємо, які чотири складові має здоров’я? Відповіді учнів (фізичну, психічну, соціальну і духовну).

  •  Першою доріжкою поведе нас веселий хлопчик ЗНАЙЧИК.

Тут ви повинні показати набуті знання і відшукати перший  ключик до фізичної складової здоров’я.

  •  Що є фізичною складовою здоров’я? (Відповіді учнів).

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

  1.  Усний рахунок.

Гра «Поштарик».

Рознести «листи» по скриньках.

8 · 4 + 7            9 · 3 – 16           100 – 90 + 1             (22 + 22): 4      60: 12

8 · 8 + 0            7 · 8 - 17            100 – 30 – 6             39 + 5 · 5        75: 15

– Двоє дітей біля дошки виконують дії.

19 734 + 8752              37 805 – 8337

  1.  Математичний диктант.

На скільки 1 кг менший від 1 т?

На скільки 1 дм менший від 1 м?

Число 10 560 зменш у 10 разів.

Число 830 збільш у 100 разів

Знайди різницю чисел 1800 і 1550

Суму чисел 1000 і 15000 зменш на 6000.

Знайди 1/5 т; ¼ кг

( на 999кг;  на 9дм; 1056; 83000;250;1000;200кг;250г)

3. Допоможіть ЗНАЙЧИКОВІ подолати лабіринт і випробувати свої фізичні сили.

Г) Задача від ЗНАЙЧИКА.

Тато має зріст 170 см, а мама 160 см. Я нижчий від тата і мами на 200 см. Який зріст маю я?

– Якщо у вас усі відповіді правильні, то ви знайшли перший ключик.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

– Наступною доріжкою нас поведе хлопчик ЧОМУСИК.

Він допоможе мені ознайомити вас із новою темою.

 Ми пізнаємо нове, уважно сприймаємо інформацію, міркуємо над виконанням і відчуваємо радість від цього – це є частиною, якої складової здоров’я? (Психічної).

 

  1.  Підготовча робота.
  •  До кожного з наведених чисел назвіть найближче кругле число.

27;        333;        359;      711;          896

  1.  Пояснення.

–  При додаванні і відніманні іноді застосовують прийом округлення.

  •  Розгляньте записи і спробуйте самі, як застосовується спосіб округлення.

              35 + 29 = 64

              35 + 30 = 65

              65 –   1 = 64

Зразок міркування. Нам треба до 35 додати число29. Замість числа 29 додамо найбільше кругле число 30 і знайдемо суму: 35 + 30 = 65. Число 65 більше від шуканої суми на 1, бо додавали 30, а не 29. Віднімаємо від 65 одиницю. Дістанемо 64.

Аналогічно пояснюють знаходження різниці чисел.

               187 – 118 = 69

               187 – 120 =67

               67 +      2 = 69

3. Первинне закріплення.

  •  № 373 (усно).

–  № 374 (нерівності).

Фізкультхвилинка.

ІУ. Розвиток математичних знань.

 Слідуючою доріжкою нас поведе РОЗУМНИК. Він хоче перевірити наші вміння розв’язувати  задачі. Так як ми паралельно пригадуємо складові здоров’я  третьою складовою здоров’я є – соціальна складова. (Відповіді учнів).

Соціум у перекладі з латини означає колектив людей. Ми повинні поводитись з людьми так, як хотіли б, щоб поводились з нами.

  1.  № 375 (розв’язуємо колективно). Відчуваємо радість допомоги одне одному.

На дошці подано скорочений запис задачі.

Виїхало ––? к. по 11 ос.

Залишилося – 173 ос.

1) Скільки осіб виїхало на змагання?

2) Скільки команд виїхало на змагання?

  1.  Диференційовано групова робота.

     – Високий рівень.

Задача. В школі навчається 100 учнів четвертих класів. Вони зобов’язалися зібрати 800 кг макулатури, а зібрали 1200 кг. На скільки кілограмів перевиконав зобов’язання кожен учень, якщо вони здали макулатури порівну?

(Розв’язуємо двома способами).

  •  Для учнів з достатнім рівнем знань.

 Задача.  Восени учні шкіл міста обкопали і підживили 6 рядів дерев по 50 дерев у кожному. Ще залишилося їм підживити 50 дерев. Скільки усіх дерев росло у парку?

Для учнів із середнім та початковим рівнем знань.

 Задача.  За два дні туристи пройшли 100 км шляху. Першого дня пройшли ¼ всього шляху. Скільки кілометрів пройшли туристи другого дня?

(На дошці зображено схему способу розв’язання задачі.)

– За допомогою розумника і ваших відповідей ми знайшли третій ключик.

  Усе найкраще у тобі – духовна складова здоров’я. Саме вона дає можливість стати особливим – особистістю.

   Духовна людина відчуває свою відповідальність за себе і за інших, вірить, що добро завжди перемагає зло, сама намагається робити добро.

У.Свою естафету приймає ЛОГІК.

Учні з високим рівнем виконують завдання.

1. Скільки треба зробити розпилювань, щоб розрізати десятиметрову колоду на півметрові частини?

2. №378.

  Учні з  достатнім і середнім рівнем діляться на дві команди. На дошці є завдання для кожної команди. Чия команда перша справляється з завданням, та команда виграє.

  а

   530

   810

   49

  216

   801

а  + 126

1000 - а

  а

           450

       710

   59

  214

   701

а + 134

1000 - а

 

Підсумок уроку.

– Застосовуючи спосіб округлення, розв’яжи приклади.

48 + 19          380 - 47

     У нас у руках чотири ключики. Можемо відкривати великий замок  на нашій брамі. Відкриваємо браму і бачимо назву країни – «ЗДОРОВ’ЯТКО»

Поєднання усіх складових дає людині міцне здоров’я.

     Буває й так, що деякі люди від народження чи через важку хворобу не мають усіх складових здоров’я. Це люди з обмеженими можливостями. Слід допомагати їм долати труднощі. Адже вони так само хочуть вчитися, відчувати радість від спілкування з друзями, милуватися природою.

     Бажаю усім бути завжди здоровими.

PAGE  5

  17

22


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

13356. Загальний вигляд свердлильних та розточувальних верстатів, основні вузли та блоки 366.5 KB
  1.Загальний вигляд свердлильних та розточувальних верстатів основні вузли та блоки. Свердлильні верстати Свердлильні верстати служать для обробки отворів інструментом який виконує одночасно головний обертальний рух різання і поступальний рух подачі. Розрізн...
13357. Фрезерні верстати 617.5 KB
  Фрезерування високопродуктивний і поширений спосіб обробки поверхонь заготовки за допомогою різального інструмента фрези з багатьма вістрями. Під час обробки фреза обертається виконуючи головний рух різання а заготовка пересувається прямолінійно виконуючи ру
13358. Визначення чисел твердості металів на приладі ТК-2 (типу Роквелла) 2.6 MB
  Лабораторна робота №8 Визначення чисел твердості металів на приладі ТК2 типу Роквелла Мета роботи: Ознайомитися з основними методами вимірювання твердості металів та сплавів ознайомитися з будовою і принципом роботи приладу ТК2 для випробування металів на тве
13359. Виробництво виливків в піщано-глиняних формах 335.95 KB
  Лабораторна робота № 2 Виробництво виливків в піщаноглиняних формах Мета роботи вивчити технологію отримання виливків в піщаноглиняних формах casting mould отримати навички формовки заливки форм вибивки литва аналізу браку сфери застосування литва виготовленого...
13360. Ознайомлення з програмою моделювання електричних та електронних кіл Electronics Workbench 4.0 32 KB
  Лабораторна робота № 5 Тема: Ознайомлення з програмою моделювання електричних та електронних кіл Electronics Workbench 4.0 Мета: Вивчити структуру та основні можливості програми схемотехнічного моделювання Electronics Workbench 4.0. Отримати практичні навички проведення експериме...
13361. Аналіз лінійного кола періодичного несинусоїдального струму 411.5 KB
  Лабораторна робота № 7 Тема: Аналіз лінійного кола періодичного несинусоїдального струму Мета: Вивчити методику комплексного дослідження однофазного електричного кола періодичного негармонічного струму з допомогою програми схемотехнічного моделювання Electroni...
13362. Аналіз перехідних режимів в лінійних електричних колах 571 KB
  Лабораторна робота № 8 Тема: Аналіз перехідних режимів в лінійних електричних колах Мета: Вивчити методику комплексного дослідження перехідних режимів електричних кіл для визначення впливу різних факторів на вигляд та характеристики процесів з допомогою програ...
13363. Дослідження двохкаскадного транзисторного підсилювача 724.5 KB
  ЛАБОРАТОРНОПРАКТИЧНА РОБОТА № 7 Дослідження двохкаскадного транзисторного підсилювача 1. Мета роботи: Ознайомлення з методикою побудови схем і моделювання роботи пристроїв в компютерній лабораторії електротехніки і електроніки. Дослідження ампл...
13364. КОМПЬЮТЕРНОЕ МОДЕЛИРОВАНИЕ БИОЛОГИЧЕСКОГО НЕЙРОНА 835.5 KB
  Определены основные механизмы работы синапса биологического нейрона, в которую входят: воссоздание пороговых принципов ограничения потенциала нейрона, а также торможения и возбуждения с их временными зависимостями; предложена система уравнений, описывающих работу модели нейрона; разработан алгоритм работы модели биологического нейрона